Everton – Arsenal 0:2 (koniec) | Crystal Palace – Leicester 0:1 (koniec) | West Bromwich – Norwich 0:1 (koniec)
Watford – Stoke 1:2 (koniec) | Chelsea – West Ham 2:2 (koniec) | Swansea – Aston Villa 1:0 (koniec)
Crystal Palace F.C.
0:1 (0:1)
Leicester City
Sobota 19.03.2016, 16:00 • Selhurst Park, Londyn • Angielska Premier League • Runda 31

To nie było porywające widowisko, ale przyjezdni osiągają swój cel i w dalszym ciągu pędzą po mistrzostwo Anglii.
    Widzieliśmy kilka ładnych akcji, ale tylko Mahrezowi udało się wpisać na listę strzelców.
    W końcówce Crystal Palace miało okazję do wyrównania, ale poprzeczka uratowała liderów Premier League.
    To wszystko na dziś, zapraszamy do pozostałych relacji na portalu lajfy.com! (18:02:54)
    Arcyważne 3 punkty jadą do Leicester!

90+4

90+3
    Leicester oddala grę, jak tylko może. Z niczym nie spieszą się liderzy Premier League, którzy zmierzają po kolejne 3 punkty!
    90+2. Poprzeczka ratuje Leicester!

90+2
    To była chyba akcja meczowa dla londyńczyków! Uderzenie Delaneya w polu karnym, ale futbolówka wpada na poprzeczkę! W poważnych opałach byli teraz przyjezdni!

90+1
    3 minuty dolicza arbiter do regulaminowego czasu gry!

90+1
    Zmiana w drużynie Leicester City F.C.: z boiska schodzi Jamie Vardy, na boisku pojawia się Daniel Amartey.

90
    Kolejna akcja graczy Leicester, którzy przenoszą się pod bramkę rywali! Dośrodkowanie zostaje jednak przecięte przez jednego z defensorów i goście zyskują rzut rożny!

89
    Czy w tych ostatnich minutach wydarzy się jeszcze coś ciekawego? Crystal Palace z pewnością nie przestanie dążyć do bramki.

87
    Vardy rusza z futbolówką i mija kolejnych obrońców! W końcu miał przed sobą tylko Hennesseya, ale jeszcze świetnym powrotem popisał się jeden z obrońców, który wybił piłkę spod nóg Vardy'ego! Będzie korner!

86
    Zmiana w drużynie Leicester City F.C.: z boiska schodzi Riyad Mahrez, na boisku pojawia się Jeff Schlupp.

84
    Dann dostał sytuacyjną piłkę pod nogi i nie zastanawiając się długo, uderza! Rykoszet i będziemy mieć kolejny stały fragment gry dla Crystal Palace! Można śmiało powiedzieć, że Leicester jest w głębokiej defensywie!

83
    Zablokowana próba z dystansu gospodarzy, którzy są coraz bliżej bramki Schmeichela! Będzie korner dla gospodarzy, ale w tym spotkaniu możemy mieć jeszcze bramki!

82
    Londyńczycy posyłają kolejne dośrodkowania w pole karne przeciwników, ale brakuje im skuteczności! Wiemy jednak, jak dobrze bronią się piłkarze Leicester, którzy tracą mało bramek.

81
    Arbiter po raz kolejny upomina Albrightona, ale upiekło się zawodnikowi Leicester. Przyjezdni będą już chyba grać na czas, kradnąc sekundy kiedy się tylko da.

80
    Wszystkie zmiany u gospodarzy już wykorzystane, a więc wszystko będzie już nastawione na bramkę dającą remis! Decydujące 10 minut plus doliczony czas gry przed nami!

79
    Zmiana w drużynie Crystal Palace F.C.: z boiska schodzi Joe Ledley, na boisku pojawia się Dwight Gayle.

77
    3 punkty Leicester wcale nie są jeszcze takie pewne. Remis w tym spotkaniu z pewnością byłby bardzo słabą opcją dla lidera Premier League.

76
    Zmiana w drużynie Leicester City F.C.: z boiska schodzi Shinji Okazaki, na boisku pojawia się Leonardo Ulloa.

74
    Kelly odpala strzał zza pola karnego, ale pewnie między słupkami spisuje się Schmeichel! Szykują się zmiany w ekipie gości.

73
    Może podobać się zaangażowanie gospodarzy, którzy bez przerwy dążą do wyrównania! Leicester jakby czekało już na końcowy gwizdek i na ewentualną kontrę.

71
    Cabaye zaczyna się pojawiać w ofensywie! Niemalże idealne dośrodkowanie Sako na 5. metr, a Francuz nie zdołał sięgnąć futbolówki! Gdyby tak się stało, to pewnie byłby remis!

70
    Tym razem to przyjezdni ruszają do ataku i wywalczają rzut rożny. Leicester nie spieszy się z wykonaniem stałego fragmentu gry. Pozostaje 20 minut gry w Londynie!

69
    Cabaye rozpoczynał całkiem dobrą akcję swojej drużyny, ale niecelnym podaniem zaprzepaścił wszystko, co sobie wypracował. Widać, że Crystal Palace nie jest z czołówki Premier League, chociaż zaangażowania nie można im odmówić.

67
    Kolejne rzuty rożne dla miejscowych. Tym razem to Schmeichel pewnie wychodzi z bramki i zgarnia dośrodkowanie z narożnika.

65
    Crystal Palace miało wznowienie gry z narożnika boiska, ale jeden z obrońców Leicester skutecznie oddalił wrzutkę. Zaczynają coraz mocniej naciskać londyńczycy!

64
    Leicester z kolei odpiera atak za atakiem przeciwników i Schmeichel praktycznie pozostaje niezagrożony.

63
    Widzimy w ataku raz jednych, raz drugich. Gospodarze nie odpuszczą tego meczu i wciąż szukają trafienia wyrównującego.
    Walki nie brakuje!

61
    Gospodarze umiejętnie utrzymują się w posiadaniu piłki, ale nie potrafią skonstruować niczego sensownego pod bramką Schmeichela.

60
    Godzina gry za nami! W drugiej połowie jeszcze nie wydarzyło się nic spektakularnego i liczymy zdecydowanie na więcej. Będzie korner dla Crystal Palace!

58
    Kąśliwa wrzutka Sako z lewego skrzydła! Niestety żaden z jego kolegów nie zamykał akcji i futbolówka ucieka poza linię końcową!

57
    Miejscowi wcale nie pozostają bez szans i moim zdaniem zasługują oni na bramkę. Leicester wcale nie ma dużej przewagi, a z biegiem czasu może być jeszcze ciężej.

56
    Wrzut z autu dla Leicester na wysokości pola karnego i to mogło zakończyć się bardzo groźnie dla gospodarzy! Świetnie wpadł tam Okazaki, który jednak się myli!

55
    Coraz mniej dzieje się na Selhurst Park i wyraźnie obie ekipy mają problem ze skonstruowaniem składnej akcji. Czekamy na wiele więcej.

53
    Sporo walki między zawodnikami, a arbiter musi często przerywać te zawody. Crystal Palace będzie walczyło o gola do skutku!

51
    Miejscowi utrzymują się w posiadaniu piłki, ale wymieniają podania głównie w środkowej strefie boiska. Będzie rzut wolny dla londyńczyków!

50
    Bolasie jest zdecydowanie najlepszym graczem Crystal Palace! Kolejna akcja tego zawodnika, ale obrońcy Leicester ze wszystkim sobie poradzili!

49
    Mahrez zbiega wzdłuż pola karnego z piłką, a następnie decyduje się na strzał. Niecelnie, ale z impetem wchodzą z tę połowę przyjezdni!

47
    Ależ uderzenie Okazakiego! Japończyk obrócił się z futbolówką po przyjęciu, a następnie przymierzył w okolice spojenia słupka z poprzeczką! Zabrakło naprawdę niewiele!

46
    Od dwóch zmian rozpoczynają grę gospodarze. Sako oraz Kelly zmieniają Adebayora oraz Souare.

46

Wracamy na Selhurst Park! Piłkarze są gotowi do drugiej połowy.

Niezbyt ciekawa pierwsza odsłona już za nami. Lepsze okazje stwarzali sobie liderzy Premier League, a jedną z nich zdołali wykorzystać.
    Crystal Palace wcale nie gra źle i gospodarze mogą zaskoczyć po przerwie, czekają nas spore emocje w drugiej połowie!
    Zostańcie z nami!
    Leicester prowadzi do przerwy!

45+1

45+1
    Jeszcze próbuje dośrodkowywać Bolasie, ale futbolówka ucieka poza linię końcową boiska. Wznawia Schmeichel, ale arbiter zaprasza piłkarzy do szatni!

45+1
    1 minutę dolicza arbiter do pierwszej połowy.

45
    Chyba już nic wielkiego nie wydarzy się w tej części gry. Leicester ma rzut wolny na własnej połowie, ale bramkarz nie kwapi się do szybkiego wznowienia.

44
    Te minuty należą do Crystal Palace, które szanuje posiadanie piłki i nie zamierza się jej pozbywać. Brakuje jednak akcji ofensywnych pod bramką Schmeichela.

42
    Zaha wchodzi w drybling z Fuchsem, ale na niewiele się to zdaje. Goście odbierają piłę, a Souare fauluje na żółty kartonik.

40
    Wchodzimy w decydujące momenty pierwszej odsłony. Czy jeszcze wydarzy się coś ciekawego przed zejściem do szatni? Przy piłce Leicester.

39
    Jedinak ucierpiał w jednym ze starć i na chwilę musi opuścić murawę, aby opatrzyli go medycy.

38
    Natychmiast mamy odpowiedź od lidera Premier League! Przy dośrodkowaniu zabrakło jednak trochę dokładności i nici pozostały z akcji Drinkwatera!

37
    Crystal Palace nie zamierza się poddawać i już ruszają z ofensywą miejscowi! Bolasie świetnie zwiódł obrońcę, a potem fenomenalną interwencją popisał się Schmeichel! Mógł być remis!

35
    Jak na te wydarzenia zareagują miejscowi? Szykuje się jeszcze lepsze spotkanie, które przez pół godziny nas nie porywało!

34
    Gol dla Leicester!

W końcu następuje otwarcie wyniku i czynią to gracze Leicester! Vardy popisuje się kapitalnym podaniem do RIYADA MAHREZA, który pewnie pokonuje golkipera!

32
    Crystal Palace prezentuje się coraz lepiej! Kolejna wrzutka dociera na głowę Bolasie, ale tym razem zawodnik miejscowych uderza dobry metr od słupka bramki rywali!

31
    Mamy pierwszą żółtą kartkę i to właśnie bramkarz gości zostaje wpisany do notesu sędziego.

30
    Bolasie rozpoczyna świetną akcję swojej ekipy! Dośrodkowanie na dalszy słupek i wszystko zamykał Zaha! Uderzenie tylko w boczną siatkę, ale Schmeichel ma ogromne pretensje do swoich kolegów!

28
    Mamy dośrodkowanie z lewej strony w wykonaniu miejscowych! Morgan wybija futbolówkę głową i oddala zagrożenie spod własnego pola karnego!

27
    Obrońcy Crystal Palace nie pozwalają na zbyt wiele przeciwnikowi. Bardzo spokojne minuty na Selhurst Park, a nawet do ofensywy przenoszą się miejscowi.
    Jedna z głównych postaci dotychczasowego spotkania.

25
    Niewiele dzieje się w Londynie i obserwujemy przeciętne widowisko. Nie było zbyt wielu okazji, a jedyne jakie się pojawiły, stworzyli sobie przyjezdni.

24
    Realizator coraz częściej pokazuje na kamerze Vardy'ego, który jest bardzo aktywny w ofensywie. Czy on jako pierwszy otworzy wynik dzisiejszej rywalizacji?2

22
    Arbiter coraz częściej upomina piłkarzy i jest zmuszony do przerywania gry. Na razie obyło się jednak bez kartek.

21
    Crystal Palace broni się już całą jedenastką na własnej połowie. Leicester ma jednak problem ze sforsowaniem tej szczelnej defensywy.

19
    Ponawiają swoje akcje przyjezdni! Kolejna wrzutka w pole karne Vardy'ego, ale znów to obrońcy przecinają to zagranie, będzie korner dla Leicester!
    18. Hennessey świetnie broni uderzenie Mahreza!

18
    Hennessey wychodzi z bramki i to mogło się zakończyć bardzo źle dla gospodarzy! Drinkwater popisał się świetnym zagraniem w stronę Mahreza, ale to obrońcy wychodzą zwycięsko z tej akcji!

17
    Vardy zagrał dwójkową akcję z partnerem, ale doszło do nieporozumienia. Niecelne zagranie w pole karne pewnie zgarnia Hennessey, który nawet nie był naciskany.

15
    Pierwszy kwadrans gry już za nami. Trenerzy żwawo gestykulują przy linii bocznej, ale na niewiele się to zdaje.

14
    Wyrównane są te zawody od pierwszego gwizdka sędziego. Crystal Palace ma szansę sprawić tutaj niespodziankę!

12
    Goście wymieniają dużą liczbę podań w środkowej strefie boiska, ale nie przenosi się to na akcje ofensywne. Spokojne są te ostatnie minuty.

11
    Leicester zaczyna przejmować inicjatywę i lider Premier League już znacznie częściej utrzymuje się w posiadaniu piłki. Crystal Palace nie zostaje jednak zdominowane, do tego jest daleko.

9
    Świetna akcja indywidualna Okazakiego, który wpada w pole karne rywali z lewej strony! Dośrodkowanie spod linii końcowej na głowę Vardy'ego, ale ten przestrzela! To mogło się podobać!

8
    Schmeichel rozpoczyna grę od bramki po nieudanej akcji miejscowych. Czekamy na jakieś jaśniejsze sygnały pod którąś z bramek!

6
    Bardzo spokojne są te pierwsze minuty na Selhurst Park. Niewiele się dzieje, a drużyny jakby badały się nawzajem.

5
    "Lisy" w końcu przenoszą się do ofensywy i dośrodkowania wpadają w pole karne Hennesseya. Pewnie radzi sobie linia obrony gospodarzy z tymi wrzutkami.

3
    Pierwsze uderzenie Bolasie! Schmeichel pewnie broni przy ziemi, ale za próbę trzeba pochwalić zawodnika gospodarzy!

2
    Gospodarze utrzymują się w posiadaniu piłki na połowie rywali. Na razie przyjezdni zostają zepchnięci do defensywy, ale Crystal Palace nie stwarza zagrożenia.

1
    Rozpoczynają zawodnicy Leicester, którzy grają w białych strojach. Crystal Palace w niebiesko-czerwonych pasiakach.

1

Obie ekipy wychodzą już na murawę! Przed nami przywitanie zespołów oraz losowanie stron.

Crystal Palace F.C.: Hennessey – J. Ward, Dann, Delaney, Souaré – Zaha, Cabaye, Jedinak (C), Ledley – Bolasie, Adebayor
    Rezerwowi: Speroni – Gayle, Sako, Puncheon, Mutch, Kelly, Campbell.

Leicester City F.C.: Schmeichel – Simpson, Morgan (C), Huth, Fuchs – Mahrez, Kanté, Drinkwater, Albrighton – Okazaki, Vardy.
    Rezerwowi: Schwarzer – Wasilewski, Amartey, Schlupp, İnler, Gray, Ulloa.

Sędziowie: Mike Jones.

Ekipa Leicester City jest faworytem sobotnich zawodów, ale wcale nie jest powiedziane, że goście przyjeżdżają do Londynu po łatwe 3 punkty! Crystal Palace może stanąć na wysokości zadania i pokusić się o sprawienie niespodzianki.
    Szykują się spore emocje – bądźcie z portalem lajfy.com!
    Gospodarze nastawiają się na arcytrudne zadanie.

Co ciekawe, to Crystal Palace ma dogodne statystyki z poprzednich spotkań. Leicester w ostatnich pięciu meczach zdołało wygrać tylko raz, a trzykrotnie tryumfowali londyńczycy. Kilka spotkań sięga jeszcze czasów, gdy obie drużyny grały w Championship.

W poprzedniej kolejce drużyna "Lisów" pokonała przed własną publicznością Newcastle United 1:0. Wygrana skromna, ale zwycięskie 3 punkty przybliżają Leicester do mistrzostwa Anglii.
    Z kolei Crystal Palace gościło u siebie ekipę Liverpoolu, z którą przegrało 1:2. Jak będzie teraz?
    Leicester podtrzyma kapitalną passę?

Leicester City niezmiennie przoduje w najlepszej klasie rozgrywkowej Anglii. Przyjezdni mają na ten moment 63 punkty i zapas pięciu "oczek" nad drugim Tottenhamem.
    Zupełnie inne cele są w zespole Crystal Palace, które aktualnie zajmuje dopiero 15. lokatę z 33 punktami na swoim koncie. Pewne jest, że londyńczycy pozostaną na tej pozycji po obecnej kolejce.

To już 31. kolejka angielskiej Premier League! Na Selhurst Park w Londynie, miejscowe Crystal Palace podejmie liderujące Leicester! Czy gospodarze będą w stanie odebrać punkty rywalom?

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.