Stomil – Bytovia 0:0 (koniec) | Dolcan – Olimpia G. 0:3 (poz.) | Chojniczanka – Rozwój 1:3 (koniec)
GKS K. – Pogoń Sdl. 1:0 (koniec) | Chrobry – Sandecja 1:1 (koniec)
GKS Katowice
1:0 (0:0)
Pogoń Siedlce
Sobota 19.03.2016, 17:00 • Stadion Miejski, Katowice • Fortuna 1 Liga • Runda 22

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

Przed nami 22 kolejka I ligi. Czyli już 3 kolejka rundy wiosennej. Na Bukowej, przeciwnikiem GieKSY, będzie Pogoń Siedlce. Pogoń Siedlce, obecnie jest na pozycji 13 z 24 punktami na koncie. Jednak podopieczni Marcina Sasala, nie myślą tylko o walce o utrzymanie. Katowiczanie po 21 spotkaniach są o pięć, oczek wyżej w ligowej tabeli. Zajmują miejsce 8 z 30 "oczkami" na koncie.

Siedlczanie do Katowic, jak " szumnie" zapowiadają przyjeżdżają po pierwsze w tej rundzie zwycięstwo. Jednak w dwóch rozegranych spotkaniach tej rundy, zawodnicy Pogoni, nie potrafili zdobyć bramki. W meczu inauguracyjnym rundę wiosenną, przegrali w Bydgoszczy z Zawiszą 0:1. W ostatniej kolejce grali u siebie z Wisłą Płock, gdzie zanotowali bezbramkowy remis. Trener Sasal, przekonuje że zespół, został dobrze przygotowany do rundy rewanżowej. Ale w dwóch, pierwszych spotkaniach, grał z kandydatami do awansu. Dlatego też, to trzecie spotkanie z GieKSĄ na Bukowej, jest meczem na przełamanie. Strzeleniem pierwszej bramki w tej rundzie, i zdobyciem kompletu punktów.

GKS Katowice do meczu z Pogonią, przystępuje po zwycięstwie nad MKS w Kluczborku 1:2. Oraz po niezbyt, udanym początku. Czyli rozpoczęcie rundy, od przegranego meczu u siebie z Arką Gdynia 0:2. Gdzie gra katowiczan, nie mogła nikogo zachwycić. Na pewno do spotkania GieKSARZE, przystąpią mocno podrażnieni, jesienną porażką na wyjeżdzie z Pogonią 0:2. Gdzie zawodnicy, Jerzego Brzęczka próbowali, chociaż ten, mecz zremisować. Ale jak mówi stare porzekadło " walili głową w mur ".

Trudno w tym spotkaniu wskazać zdecydowanego faworyta. Na pewno, GieKSA, może liczyć na 12 zawodnika, czyli kibiców, jak zawsze w licznej liczbie, zgromadzonych na "blaszoku". Ale jak zawsze, o zwycięstwie, decyduje dyspozycja zespołu w danym dniu. My będziemy już wiedzieć, po godzinie 20 w sobotę, kto będzie cieszyć się z 3 punktów. Lub padnie sprawiedliwy, lub mniej sprawiedliwy remis.

Witam ze stadionu GKS-u Katowice, przy Bukowej. Zapraszam za kilkanaście minut na mecz I ligi pomiędzy GieKSĄ a Pogonią Siedlce. Obecnie na murawie katowickiego stadionu trwa rozgrzewka obu ekip. A my zapraszamy już przed godziną 17.00, gdy oba zespoły wraz z sędziami,pojawią się na murawie.

Sędziowie na czele z sędzią głównym Arturem Aluszykiem,wyprowadzają już obie jedenastki na murawę. Gospodarze wystąpią w swoich tradycyjnych, trójkolorowych strojach. Zawodnicy Pogoni w niebieskich jednolitych kostiumach. Trwa przywitanie drużyn, losowanie stron. Czekamy już na gwizdek, rozpoczynający dzisiejsze spotkanie.

1

1
    Pierwszą połowę rozpoczęli goście

2
    I już od autu grę wznawiaja gospodarze.

2
    Misztal daleko, ale piłka trafia na głowę Burkhardta.

3
    Rzut wolny dla GKS-u, krótko rozegrany.

4
    Wołkowicz, próbował przedrzeć się przez pole karne, i po akcji gospodarzy.

5
    Niecelne podanie Chyły.

5
    I wychodzą z własnej połowy gospodarze.

6
    Pierwszy korner dla gospodarzy. Z narożnika pola karnego Flis.
    Piłka mija końcową linie boiska.

7
    Wołkowicz pobiegł prawą stroną, ale czysty wślizg zawodnika Pogoni, i po akcji.

8
    Augustyniak mocny wyrzut z autu, ale nik z partnerów nie dochodzi do tego podania.

9
    Koronkowa akcja zespołu gospodarzy, i Flis niezbyt mocnym strzałem zatrudnia Misztala.

10
    Na pozycji spalonej zawodnicy Pogoni.

11
    Wołkowicz zdecydował się na strzał. Ale piłka ląduje nad poprzeczką.

11
    Niecelne podanie Burkhardta.

12
    Wysoki pressing katowiczan.

12
    Do podania od partnera nie dochodzi w polu karnym gospodarzy Dybiec.

13
    Z kolejnym atakiem ruszają gospodarze, a wszystko kończy się na niecelnym podaniu do Burkhardta.

14
    Goncerz w indywidualenej akcji zdecydował się na strzał ale jego uderzenie zostało zablokowane. Jeszcze coś próbowali z tej akcji zrobić gospodarze, ale wszystko wyjaśnił Zambrowski.

16
    Akcja Pogoni zakończona daleko przed polem karnym Katowic.

17
    Po kwadransie gry wyrażną przewagę mają gospodarze.

17
    Zupełnie nieudane dośrodkowanie Flisa. Piłka wychodzi poza linię końcową boiska.

18
    Próbowali wyjść z kontrą zawodnicy Pogoni, ale wszystko zakończyło sie tuż za linią środkową boiska.

19
    Teraz trochę agresywniej na własnej połowie zaatakowali katowiczan zawodnicy z Siedlec.

20
    Goncerz poprosił o małą przerwę, w międzyczasie wskazówek udzielił mu trener Brzęczek.

21
    Od własnej bramki, grę wznawia Kuchta.

22
    Próbował Świerblewski wykorzystać, błąd gospodarzy, ale traci piłkę.

23
    Wołkowicz w pole karne,próbował uderzać Praznovsky, ale trafia prosto w nogi rywala.

24
    Wołkowicz przegrywa pojedynek z Augustyniakiem, ale piłka w posiadaniu zespołu gospodarzy.

25
    Próbował walczyć o górną piłkę Iwan, ale na 16 metrze przegrywa pojedynek z dwoma zawodnikami Pogoni.

26
    Cały czas przy piłce zespół gospodarzy, ale jak na razie z tej przewagi niewiele wynika.

28
    Piłka do Iwana na 12 metr, ale zawodnik gospodarzy dobrze pilnowany.

29
    Korner dla gospodarzy po wybiciu piłki przez Augustyniaka.

29
    Flis z rogu i piłka na chwilę w posiadaniu gości.

30
    Praznovsky dobrze pilnował we własnym polu karnym Swierblewskiego.

31
    Burhardt do Goncerza w pole karne. Zawodnik gospodarzy się przewraca, ale sędzia pokazuje gramy dalej.

32
    Iwan podaje do Burhardta, a zawodnik GKS-u strzela mocno i bardzo niecelnie.

33
    Oj co to była za akcja gospodarzy. Prasnovsky, w indywidualnej akcji, wypatrzył w polu karnym Goncerza. Zawodnik GKS-u, uderzył technicznie i piłka bardzo niewiele przeszła nad poprzeczką.

35
    Dobrze blokowany Duda nie dochodzi do piłki.

36
    Wymiana piłek między Goncerzem i Bębenkiem, ale wszystko wyjaśnia Chyła. Bardzo dobra interwencja w obronie zawodnika Pogoni.

37
    Bardzo agresywnie w ataku Iwan. Ale siła złego na jednego i traci piłkę.

38
    Kontuzja Filipa Burkhardta. Zawodnik GKS-u opuszcza plac gry na noszach.

40
    Zmiana w drużynie GKS Katowice: z boiska schodzi Burkhardt, na boisku pojawia się Duda.

41
    Dobrze partnerzy wypatrzyli w polu karnym Iwana. Ale zawodnik gospodarzy, nie doszedł do tego podania.

42
    Tym razem w starciu ucierpiał Adam Duda.

43
    Piłka szuka dzisiaj Iwana, w polu karnym. Ale cóż z tego skoro zawodnik gospodarzy nie może zdecydować się na strzał tylko podaje do partnerów.

44
    Żółtą kartkę otrzymuje S. Duda (GKS Katowice).

45
    Faulowany zawodnik gospodarzy w środku boiska.

45
    Sędzia dolicz 2 minuty do I połowy.

45+1
    Kolejny korner dla gospodarzy. Tym razem dobra piłka do Goncerza w pole karne. Zawodnik GieKSY myli się naprawdę o niewiele.

45+2
    Chciał jeszcze wybijać piłkę z autu Augustyniak, ale w tym momencie sędzia kończy I połowę.

45+2

Po pierwszych 45 minutach GKS remisuje z Pogonią Siedlce 0:0. Katowiczanie przez te pierwsze 45 minut, cały czas atakowali. Swoje szanse miał Goncerz, ale piłka niewiele mijała słupek i poprzeczką. Goście próbowali kontr, ale przez całe 45 minut, ani raz nie zagrozili bramce strzeżonej przez Kuchtę. Zapraszam na drugie 45 minut, już po przerwie.

Zawodnicy już pojawili się na murawie. Za chwilę II połowa spotkania.

46

46
    I ruszyli, od środka II połowę rozpoczęli gospodarze.

47
    Piłka w pole karne gospodarzy, ale rośli obrońcy GKS-u wyjaśniają sytuację.

48
    Jonkisz czysto zatrzymany.

48
    Świerbklewski wywalczył pierwszy rzut rożny dla swojego zespołu.

49
    Piłka po zagraniu z rogu ląduje prosto w rekawicach Kuchty.

50
    Znalazł się polu karnym Iwan. Wreszcie zdecydował się na strzał. Ale było to uderzenie słabe i bez problemu to uderzenie wyłapał Misztal.

50
    Żółtą kartkę otrzymuje Dybiec (Pogoń Siedlce).

51
    Brzydki faul Paczkowskiego na Bębenku.

52
    Ponownie Iwan w roli głównej. Na 11 metrze wypatrzył go Flis. Ale zawodnik GKS-u po otrzymaniu, podania, nie potrafił nic z tą piłką zrobić.

53
    Ponownie koronkowa akcja gospodarzy, piłka szła jak po sznurku. Ale nikt z katowiczan nie zdecydował się na strzał.

54
    Widząc nieporadność swoich kolegów. Goncerz zdecydował się na strzał. Piłka minimalnie przeszła obok lewego słupka bramki Misztala.

55
    Walka w środku boiska.

56
    Bebenek w pole karne ale dobrze wszystko wyczytał Chyła.

58
    Rzut wolny dla Pogoni. Do bramki Kuchty około 35 metrów. Przy piłce 3 zawodników gości.Na uderzenie zdecydował się Paczkowski. Piłka mija poprzeczkę bramki Kuchty.

60
    Zmiana w drużynie Pogoń Siedlce: z boiska schodzi Dybiec, na boisku pojawia się Osoliński.

61
    Żółtą kartkę otrzymuje Wołkowicz (GKS Katowice).

62
    W drugiej połowie, śmielej i grożniej atakuje zespół gości.

63
    W ataku pozycyjnym zespół gospodarzy.

64
    Do czystej pozycji na 14 metrze doszedł Jonkisz. Lecz chyba był zaskoczony tą sytuacją bo bez walki oddał piłkę.

65
    Do czystej strzeleckiej pozycji, doszedł Sławomir Duda, uderzył z 18 metrów i w obronie Misztalowi tego strzału pomógł słupek.

67
    Zmiana w drużynie GKS Katowice: z boiska schodzi Iwan, na boisku pojawia się Szołtys.

68
    Flis dwa razy próbował strzelić bramkę dla gospodarzy. Najpierw głową, a pózniej huknął jak z armaty i piłka poszybowała wysoko nad poprzeczką.

69
    Żółtą kartkę otrzymuje Praznovsky (GKS Katowice).

70
    Zmiana w drużynie Pogoń Siedlce: z boiska schodzi A.Duda, na boisku pojawia się Gołębiewski.

71
    Faulowany w polu karnym Kuchta.

72
    Akcja Pogoni zakończona tuż przed polem karnym gospodarzy.
    Niecelne podania zespołu gości, kończą tą akcję.

73
    Faulowany Goncerz na granicy pola karnego. Kolejna okazja dla GieKSY.

73
    Goncerz ukarany przez arbitra za wymuszanie rzutu wolnego.

75
    Gol dla Katowic!

Wreszcie mamy bramkę na Bukowej. W indywidualnej akcji znalazł się PAWEŁ SZOŁTYS uderzył wzdłuż linii bramkowej a wbiegający w pole karne zawodnik gości Zambrowski, skierował ją do bramki.

77
    Próbuja goście, ale to tylko kończy się próbach. Brak zdecydowanego ataku w zespole Pogoni.

78
    Żółtą kartkę otrzymuje Szołtys (GKS Katowice).

79
    Dalekim wybiegiem ratuje swój zespół Misztal.

80
    Świerblewski próbował poderwać swój zespół, ale partnerzy nie podjęli walki.

81
    Zmiana w drużynie Pogoń Siedlce: z boiska schodzi Świerblewski, na boisku pojawia się Dzięgielewski.

81
    Zmiana w drużynie GKS Katowice: z boiska schodzi Wołkowicz, na boisku pojawia się Leimonas.

82
    Do sporego zamieszania doszło na boisku.

83
    Żółtą kartkę otrzymuje Śierblewski (Pogoń Siedlce).

84
    Kolejny faul zawodnika Pogoni, i dochodzi do rękoczynów.
    Duże emocje na boisku.

85
    Żółtą kartkę otrzymuje Kuchta (GKS Katowice).

85
    Żółtą kartkę otrzymuje Paczkowski (Pogoń Siedlce).

87
    Dużo żółtych kartek w tym spotkaniu, chyba ostudzi emocje jednych i drugich.

88
    Akcja gospodarzy zakończona tuż za linią środkową.

89
    Kuchta wychodzi do dośrodkowania zawodników Pogoni.

89
    Uderzenie Szołtysa z 18 metrów i świetna obrona Misztala.

90
    Po raz drugi z rogu goście.Wysoka piłka na 16 metr. I aż trzech zawodników Pogoni, próbowało uderzyć głowa.

90+1
    Tym razem piłkę dobrze wybija Kamiński.

90+2
    Goncerz próbował dobić uderzenie Szołtysa.I po raz kolejny bardzo dobrze w bramce Misztal.

90+3
    Świerblewski w pole karne do Gołebiewskiego. Zawodnik Pogoni w tym ostatnim fragmencie gry niewiele się myli.

90+4
    Szołtys jeszcze znalazł się przed szansą. Jego strzał mija słupek.

90+5

Po niezwykle emocjonującym i nerwowym spotkaniu GKS pokonuje zespół Pogoni Siedlce 1:0.Przez większość spotkania gra toczyła się do jednej bramki. Akcje Pogoni można by policzyć na palcach. Dopiero w końcówce Pogoń, śmielej zaatakowała. Jednak trzeba obiektywnie stwierdzić że katowiczanie, dzisiaj zasłużyli na 3 punkty. To zwycięstwo zawodnicy GieKSY, dedykowali trenerowi Brzęczkowi, obchodzącego urodziny.I to już wszystko na dzisiaj z Katowic. Dziękuje za uwagę. (18:59:01)