PSG – Nice 4:1 (koniec) | Guingamp – Montpellier 2:2 (koniec) | Troyes – Angers 0:1 (koniec)
GFC Ajaccio – Saint-Étienne 0:2 (koniec) | Rennes – Reims 3:1 (koniec) | Toulouse – Caen 2:0 (koniec)
Stade Rennes
3:1 (2:0)
Stade de Reims
Sobota 02.04.2016, 20:00 • Route de Lorient, Rennes • Francuska Ligue 1 Uber Eats • Runda 32

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:00.

Reims plasuje się tuż nad strefą spadkową i musi uciekać z niebezpiecznego rejonu tabeli. Przed przerwą reprezentacyjną Stade Rennais pokonało 5:2 Olympique Marsylia. Dzień później Stade de Reims poszło znacznie gorzej – przegrało 0:1 z Guingamp po golu Sankhare.
    Reims jedzie po punkty!

Pod względem wyników na swoim stadionie Rennes jest dopiero 14. siłą Ligue 1. Ma co poprawiać. Dotychczas pięć spotkań wygrało, sześć zremisowało i cztery przegrało. Reims odniosło na wyjeździe trzy wiktorie, a ośmiokrotnie wracało z delegacji na tarczy.

Rennes plasuje się w Ligue 1 na 5. miejscu, a ono nie gwarantuje udziału w tegorocznych europejskich pucharach. Przed zespołem Kamila Grosickiego znajdują się PSG, Monaco, Nice oraz Lyon. Jeżeli będzie punktować, to awans w tabeli jest realny. Tym bardziej, że choćby klub z Księstwa rozpoczął kolejkę od porażki z Bordeaux.
    Przygotowania Rennes.

Przed ostatnie kilkanaście dni kibice we Francji emocjonowali się meczami reprezentacji. Trójkolorowi pokonali Holandię oraz Rosję. W tym czasie Kamil Grosicki był na zgrupowaniu u Adama Nawałki i szczególnie w pojedynku z Finlandią pokazał swoje umiejętności.

Zapraszamy na relację na żywo z meczu klubu Kamila Grosickiego. Rennes walczy o europejskie puchary, a Reims o utrzymanie w Ligue 1. Inne priorytety, ale ten sam cel na sobotę. Pierwszy gwizdek Saida Ennjimiego o godzinie 20.

Stade Rennais FC: Costil – Danzé, Diagné, Armand, M'Bengue – Fernandes, André – Dembèlé, Gourcuff, Grosicki – Sio.

Rezerwowi: Sorin – Salles Lamonge, Gnagnon, Zeffane, Boga, Sylla, Baal.

Stade de Reims: J. Carrasso – H. Traoré, Weber, Mandi (C), El Kaoutari, Rigonato – Devaux, Charbonnier, Ndom – Bifouma, de Préville.

Rezerwowi: Agassa – Kankava, Bangoura, N'Gog, Tacalfred, Mfulu, Kyei.

Sędzia: Said Ennjimi.

1

3
    Pierwsze podanie w kierunku rozpędzającego się Grosickiego od Sio. Obrońca wyskoczył z linii i zablokował piłkę turlającą się w kierunku Polaka.

5
    Riposta zawodników Stade de Reims, którzy wybiegli na boisko w białych strojach. Próba prostopadłego podania zablokowana przez stoperów Rennes.

7
    Piłka głównie w posiadaniu Rennes. Gospodarze dostali dobre wiadomości z innych stadionów i ewentualne zwycięstwo poprawi ich sytuację w tabeli.

10
    Dużo podań w kierunku Kamila Grosickiego. Po indywidualnych szarżach nie decyduje się na dośrodkowania, a stara się odgrywać na przedpole.

12
    Spokojnie rozgrywają gospodarze, a może za spokojnie. Piłka krąży od nogi do nogi, ale Carrasso nudzi się między słupkami.

12
    Gol dla Rennais!
    Strzelcem bramki KAMIL GROSICKI.

Teraz cieszy się reprezentant Polski. Od razu po przyspieszeniu swojego zespołu zdobywa dla niego prowadzenie! Podanie za linię obrońców i Grosicki strzelił płasko do bramki.
    12. Kamil Grosicki (REN) - 1:0

15
    Strzelcem bramki OUSMANE DEMBÈLÉ.

Drubramkowa zaliczka klubu Kamila Grosickiego, a Polak dokłada asystę do gola. Składne rozegranie w polu karnym i Dembele dopełnił formalności strzałem z kilku metrów!
    15. Ousmane Dembèlé (REN) - 2:0

18
    Dobry początek Rennes. Miejscowi kibice mogą być zadowoleni, a przyjezdni przeciwnie – jedno przyspieszenie i ich pupile kompletnie pogubili się.

20
    Rennes nie pozwala na odpowiedź swoim rywalom. Przez ostatnie pięć minut głównie wymienia krótkie podania w środkowej strefie boiska.

22
    Dembele wrócił pod własne pole karne i zatrzymał akcję Reims w okolicy jego narożnika. Doskonała interwencja pomocnika.

24
    Premierowy korner po 24 minutach. Costil zrobił porządek we własnym polu karnym. Dobre wyjście na przedpole i takie samo piąstkowanie.

26
    Atak Gelsona Fernendesa na obrzeżach pola karnego. De Preville odczuł na własnych kościach tę interwencję przeciwnika i nie podnosił się z boiska przez dłuższy czas.

28
    Costil nie miał przy sobie przeciwnika, więc popisał się pewnym chwytem. Bramkarz Rennes ma coraz więcej pracy, natomiast nie są to trudne interwencje.

30
    Dwa kwadranse za kibicami. Rennes rozpoczęło od dwóch mocnych uderzeń i może kontrolować wydarzenia na boisku. Kamil Grosicki był bohaterem obu akcji bramkowych.

33
    Kontuzja i ponownie konieczna jest dłuższa przerwa w grze. Można spodziewać się, że sędzia przedłuży pierwszą połowę widowiska.

35
    Dawno nie zaatakowali gospodarze. Knuli coś Gourcuff i Grosicki, ale zabrakło porozumienia w ostatniej fazie akcji.

38
    Doskonała interwencja kapitana Rennes, który jeszcze zdążył nastrzelić piłką Diego i dlatego nie ma rzutu rożnego, a grę wznowi Costil.

40
    Złe dośrodkowanie Diego z rzutu wolnego. Takimi zagraniami przyjezdni nie zdobią krzywdy Rennes, a za moment sędzia zaprosi zawodników na przerwę.

43
    Podanie z głębi pola w kierunku Grosickiego. Polak został zatrzymany przez ostatnią instancję Stade Reims czyli Carrasso, który interweniował daleko od własnej bramki.

45
    Sio wywalczył rzut wolny w okolicy narożnika pola karnego. Można było zrobić więcej, ponieważ podanie, które otrzymał, było fenomenalne.

45
    Świetne, zaskakujące uderzenie Kamila Grosickiego prawą nogą i dopiero Carrasso uratował Stade Reims! Zapachniało następnym golem Polaka. Tym razem z rzutu wolnego.
    45. Świetne uderzenie Grosickiego!

45
    Obrazki z Rennes.

Zbliża się druga połowa spotkania w Rennes. Piłkarze oczekują już tylko na sędziów, którzy są wyjątkowo spóźnieni. Rennes będzie bronić dwubramkowej przewagi, a pewnie poszuka również okazji do ataku i rozgromienia Reims.

46

46
    Zmiana w drużynie Stade de Reims: z boiska schodzi Gaëtan Charbonnier, na boisku pojawia się Lass Bangoura.

46
    Zmiana w drużynie Stade de Reims: z boiska schodzi Mickaël Tacalfred, na boisku pojawia się Omenuke Mfulu.

48
    Druga połowa trwa w najlepsze, ale emocje jeszcze takie same jak w przerwie. Reims wymienia podania, ale daleko od pola karnego Rennes.

50
    Strzał z dystansu wysoko nad bramką Rennes. Kibicom nie podniosło się ciśnienie.

53
    Długo wymieniają podania zawodnicy w białych strojach. Szybcy Dembele oraz Grosicki czekają na możliwość zabrania futbolówki i przeprowadzenia kontrataku.

55
    Dobra odpowiedź Rennes! Dembele doczekał się momentu, w którym mógł zabrać piłkę gościom. Zrobił to i podał do Kamila Grosickiego. Polak na czystej pozycji, ale strzelił zbyt anemicznie i poradził sobie Carrasso!

57
    Zanosi się na pewne zwycięstwo Rennes. Dwa kwadranse to jednak dość czasu, by wywrócić wszystkie przewidywania do góry nogami.

60
    Gol dla Reims!
    Strzelcem bramki AÏSSA MANDI.

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego gospodarze nie potrafili wyekspediować piłki z własnego pola karnego. Na dodatek Costil był faulowany na przedpolu. Mandi odnalazł się najlepiej w tym zamieszaniu i strzelił na 2:1 z kilkunastu metrów!
    60. Aïssa Mandi (REI) - 2:1

61
    Żółtą kartkę otrzymuje Fallou Diagné (Stade Rennais FC).

62
    Warto zaznaczyć, że również druga bramka dla Rennes budziła kontrowersje. Sędziowie nie są dziś w formie podobnej do Kamila Grosickiego.

65
    Rozpędził się Dembele, ale blisko doskoczyli przeciwnicy i uniemożliwili podanie w kierunku Sio.

67

Znakomicie dokręcona piłka w narożnik bramki sprzed pola karnego. Wyborne uderzenie i Rennes odzyskało dwubramkowe prowadzenie!
    67. Ousmane Dembèlé (REN) - 3:1

68
    Zmiana w drużynie Stade Rennais FC: z boiska schodzi Ousmane Dembèlé, na boisku pojawia się Ludovic Baal.

70
    Podnieśli się kibice z miejsc po dryblingu w bocznym sektorze boiska. Zaczynają się bawić gospodarze, choć kilka minut temu zapachniało problemami.

73
    Głośne brawa dla Kamila Grosickiego, którego zmienił Boga.

75
    Już bez Polaka na boisku, ale można być dumnym z postawy jedynaka w Ligue 1 w tym spotkaniu. Zadaniem dla jego partnerów jest utrzymanie prowadzenia do końca.

77
    De Preville uderzył z rzutu wolnego. Costil musiał do końca kontrolować, w które miejsce poszybuje piłka po uderzeniu napastnika Reims.

77
    Zmiana w drużynie Stade de Reims: z boiska schodzi Aly Ndom, na boisku pojawia się Grejonh Kyei.

79
    Interweniuje z dużym zaangażowaniem Baal. To jeden z ulubieńców miejscowej publiczności, który nie rozpoczął mecz w podstawowym składzie.

81
    Zmiana w drużynie Stade Rennais FC: z boiska schodzi Yoann Gourcuff, na boisku pojawia się Joris Gnagnon.

83
    Trenerzy wykorzystali komplet zmian. Najbardziej ożywcza dla widowiska byłaby bramka kontaktowa. Już raz ją wykrakaliśmy podczas tego spotkania.

85
    5 minut do końca niezłego widowiska. Ewentualne zwycięstwo, które jest już bardzo blisko Rennes pozmienia sytuację w czołówce Ligue 1.

87
    Mogła być następna bramka dla Rennes! Fernandes wbiegł pomiędzy obrońców i nieoczekiwanie miał przed sobą tylko Carrasso. Nie potrafił wygrać pojedynku sam na sam z golkiperem!

90
    Sędzia postanowił przedłużyć mecz o 2 minuty.

Rennes dopisuje sobie trzy oczka.

Przede wszystkim brawo dla Kamila Grosickiego, którego bramka i asysta przyczyniły się do ustawienia meczu. Zresztą także kibice na stadionie nagrodzili Polaka owacją na stojąco. Rennes zbliża się do wicelidera AS Monaco dzięki dobremu wynikowi i korzystnym rezultatom z innych aren. Wygrała drużyna lepsza. Może nie zdecydowanie, ale jednak lepsza. Reims nie było w stanie odpowiedzieć tak samo dynamiczną ofensywą i konsekwencją w obronie. Przyjezdni będą mieć problem z utrzymaniem w Ligue 1, jeżeli nie poprawią się w następnych kolejkach.

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje z lajfy.com. (22:02:50)

Gole: 12. Grosicki, 15. Dembèlé, 67. Dembèlé – 60. Mandi

Kartki:   61. Diagné (REN)

Strzały celne: 5:2. Strzały niecelne: 5:7. Rzuty rożne: 2:6. Spalone: 3:5. Foule: 14:15.
    Stade Rennes: Costil – Danzé, Diagné, Armand, M'Bengue – Fernandes, André – Dembèlé (68. Baal), Gourcuff (81. Gnagnon), Grosicki (73. Boga) – Sio.
    Zmiany: Sorin – Salles Lamonge, Gnagnon, Zeffane, Boga, Sylla, Baal.

Stade de Reims: J. Carrasso – H. Traoré, Weber, Mandi (C), El Kaoutari, Rigonato – Devaux, Charbonnier (46. Bangoura), Ndom (77. Kyei) – Bifouma, de Préville.
    Zmiany: Agassa – Kankava, Bangoura, N'Gog, Tacalfred, Mfulu, Kyei.

Sędziowie: Said Ennjimi