Czechy – Korea Płd. 1:2 (koniec) | Szwecja – Walia 3:0 (koniec) | Belgia – Norwegia 3:2 (koniec)
Serbia – Rosja 1:1 (koniec) | Słowenia – Turcja 0:1 (koniec)
Belgia
3:2 (1:1)
Norwegia
Niedziela 05.06.2016, 18:00Mecze towarzyskie

Przed nami kolejny mecz towarzyski. Tym razem będziemy relacjonować spotkanie Belgii z Norwegią.

Czerwone diabły są już prawie na finiszu przygotowań do EURO 2016. Drużyna, która od kilku miesięcy przoduje w rankingu FIFA zmierzy się z Norwegią. Belgia w ostatnim czasie zmierzyła się na wyjeździe ze Szwajcarią. Po bardzo wyrównanym meczu drużyna z kraju Beneluksu wygrała 2:1.

Norwegowie po raz kolejny wielką imprezę obejrzą w domu. Skandynawowie nie dali rady Węgrom w barażach o Euro 2016. Teraz Norwegia próbuje zbudować mocną drużynę na eliminacje MŚ. Norwegia przed trzema dniami pokonała w kolejnym meczu sparingowym Islandię 3:2.

Obie drużyny są na innym etapie przygotowań. Belgowie z pewnością nie zaangażują się w mecz z Norwegami w 100% bojąc się ewentualnych kontuzji przed Euro.

Zapraszam na relację live z tego spotkania do portalu lajfy.com! Początek naszej relacji kilka minut przed 18, bądźcie z nami!

Belgia: Courtois – Alderweireld, Denayer, de Bruyne, Hazard, Lukaku J, Lukaku R., Mertens, Nainggolan, Vertonghen, Witsel
    Rezerwowi: Batshuayi, Benteke, Ciman, Dembele, Fellaini, GIllet, Kabasele, Mignolet, Origi

Norwegia: Nyland – Aleesami, Berisha, Diomande, Forren, Henriksen, Hovland, Johansen, King, Selnaes, Svensson
    Rezerwowi: Berisha V., Fossum, Gabrielsen Grytebust, Gunnarsson, Hansen, Jenssen, Linnes, Samuelson, Sorloth, Strandberg.

Pierwsze jedenastki obu drużyn już na murawie!

Przed nami hymny obu państw!

1

3
    Belgowie rozpoczynają w tradycyjnych czerwono-czarnych strojach, Norwegowie w białych kompletach.

5
    Spokojny początek z obu stron. Zawodnicy obu drużyn szanują piłkę na własnej połowie.

5
    Gol dla Belgii!
    Ależ rozpoczęcie Belgów! Znakomicie przedarł się środkiem ROMELU LUKAKU i z okolic 11. metra pokonał Nylanda!
    5. R. Lukaku (BEL) - 1:0

7
    Próbują odpowiedzieć Norwegowie. Skandynawowie jednak w tych pierwszych minutach grają bardzo niedokładnie.

9
    Będzie szansa dla Norwegii ze stałego fragmentu gry, faulowany przed polem karnym Belgów King.

11
    Czerwone Diabły w dalszym ciągu przeważają. Tym razem z dystansu próbował Witsel i pomylił się naprawdę nieznacznie!

13
    Szanują piłkę Norwegowie. Rywale cofnęli się na własną połowę.

15
    Rzut rożny dla Norwegów. Bardzo pewnie interweniuje we własnym polu karnym Courtois.

17
    Za nami już pierwszy kwadrans gry. Bardzo szybko na prowadzenie wyszła Belgia, która całkowicie zdominowała rywali w środku pola, Norwegowie jak na razie bardzo stremowani.

19
    Dwukrotnie skrzydłem próbował przedostać się Mertens. Ostatecznie wywalczył corner.

20
    Dośrodkowanie spod chorągiewki niedokładne, ale w dalszym ciągu przy piłce zawodnicy z kraju Beneluksu.

21
    Gol dla Norwegii!
    Mamy odpowiedź Norwegów! Kombinacyjna akcja Skandynawów zakończona dokładnym dograniem do JOSHUY KINGA, który precyzyjnym uderzeniem pod sam słupek doprowadza do wyrównania!
    21. King (NOR) - 1:1

23
    Wydawało się, że Belgowie mają ten mecz pod kontrolą. Chwila nieuwagi defensorów Czerwonych diabłów i mamy remis!

25
    Potężnie wstrzelona piłka w pole karne rywali przez Mertensa, na rzut rożny wybija piłkę jeden ze stoperów drużyny gości.

27
    Norwegia dokładnie, spokojnie rozgrywa atak pozycyjny w okolicy linii środkowej boiska. Belgia ustawia się na własnej połowie.

29
    Szukał drugiej bramki Lukaku. Uderzenie z dystansu zawodnika angielskiego Evertonu jednak bardzo niecelne.

31
    Ponad pół godziny gry za nami. Po początkowej dominacji Belgów do głosu doszli rywale i od kilku minut obserwujemy wyrównane spotkanie.

33
    Zapowiadała się groźna kontra czerwonych diabłów, ale złapany w pułapkę offsajdową Mertens.

35
    Spadło tempo tego spotkania. Sporo niedokładności obserwujemy w poczynaniach obu drużyny w ostatnim czasie.

37
    Trzecia szansa Romelu Lukaku. Strzelec pierwszej bramki w tym meczu ponownie zdecydował się na uderzenie z dystansu, tym razem świetnie broni Nyaland.

39
    Belgowie budują kolejny atak w okolicy linii środkowej boiska. Przed własnym polem karnym ustawia się Norwegia.

41
    Norwegia szuka swoich szans w kontratakach. Właśnie po jednej z takich akcji świetną szansę miał Selnaes, ale znakomicie jego strzał z okolic 11. metra broni Curtois!
    41. Courtois (BEL)

43
    Ponownie zaczęli dominować na boisku Belgowie. Czy zakończy się to bramką "do szatni" dla czerwonych diabłów?

45
    Kolejna długa piłka w pole karne rywali zagrana przez Witsela, nie myli się jak na razie na przedpolu Nyland.

45+1
    Jeszcze jedna skuteczna interwencja Courtois, tym razem pewnie piąstkuje piłkę po mocnym dośrodkowaniu z rzutu wolnego.

45+1

Po pierwszej połowie mamy remis 1:1! Jak na razie obserwujemy ciekawe spotkanie, którego poziom jednak obniżył się pod koniec pierwszej odsłony. Miejmy nadzieję, że obie drużyny wrócą do stylu w jakim prezentowały się w pierwszym kwadransie.

46

47
    Żaden z trenerów nie zdecydował się na zmiany w przerwie meczu.

49
    De Bruyne na przebój środkiem. Powstrzymał go jednak dobrze ustawiony Diomande.

49
    Ależ bramka! Fe – no – me – nalne uderzenie VETONA BERISHA, który zdejmuje pajęczynę w bramce Courtoisa!
    49. Veton Berisha (NOR) - 1:2

51
    Kibice zgromadzeni na stadionie w dalszym ciągu nie potrafią uwierzyć w to się stało. Jak odpowiedzą ich idole?

53
    Czerwone diabły budują kolejny atak w środkowej części boiska. Skandynawowie cofnęli się przed własne pole karne.

55
    De Bruyne do Naingollana, ten uderza z ostrego kąta, ale wprost w Nylanda. Będzie jeszcze corner dla gospodarzy.
    55. Nainggolan (BEL)

57
    Pierwsza zmiana w tym spotkaniu. Z boiska schodzi Witsel, za niego na plac gry wprowadzony zostaje Fellaini.

59
    Próbują odpowiedzieć Belgowie, ale ich starania nie przekładają się na groźne sytuacje pod bramką Nylanda.

61
    Spadło nam tempo tego spotkania. Obie drużyny grają bardzo niedokładnie w ostatnich minutach.

63
    Potężne uderzenie z dystansu Hazarda niecelne. Rozpocznie od bramki Nyland.

65
    Kolejna oskrzydlająca akcja w wykonaniu Mertensa. Skrzydłowy gospodarzy powstrzymany przez stopera drużyny gości, będzie corner dla czerwono-czarnych.

67
    Podwójna zmiana. W drużynie gospodarzy Denayer zastąpiony przez Cimana. W zespole gości Valon Berisha wchodzi za Diamonde.

69
    Norwegowie mądrze utrzymują się przy piłce. Wysoki pressing Belgów nie przynosi jak na razie zakładanego efektu.

70
    Mamy wyrównanie! EDEN HAZARD wykorzystuje dokładne dośrodkowanie z prawej flanki i dokładnym strzałem głową umieszcza piłkę w siatce!
    70. Hazard (BEL) - 2:2

72
    Zrobił nam się świetny mecz! Ostatnie 20 minut zapowiada się pasjonująco!
    72. Mertens (BEL)
    72. Romelu Lukaku (BEL)

73
    Zmiana w drużynie Norwegia: z boiska schodzi Selnaes, na boisku pojawia się Stranberg.

73
    Znakomity okres Belgii! Czerwone diabły wychodzą na prowadzenie po genialnym trafieniu LAURENTA CIMANA!
    73. Ciman (BEL) - 3:2

75
    Trzecia zmiana w drużynie gości. Za Jenssena na ostatni kwadrans wchodzi Johansen.

77
    Ostre, nieodpowiedzialne wejście w nogi rywala JORDANA LUKAKU, zasłużona żółta kartka.

78
    Żółtą kartkę otrzymuje Svensson (Norwegia).

79
    Ponownie w ataku Belgowie. Hazard uderzał bezpośrednio z rzutu wolnego, ale bardzo dobrą interwencją popisał się Nyland.

80
    Zmiana w drużynie Belgia: z boiska schodzi Mertens, na boisku pojawia się Origi.

81
    Czwarta roszada w zestawieniu Skandynawów. King zastąpiony przez Samuelsona.

83
    Przed nami ostatnie minuty tego meczu. Czy doczekamy się jeszcze odpowiedzi ze strony drużyny przyjezdnej, która dzisiaj pokazała, że potrafi stworzyć zagrożenie pod bramką rywali?

85
    Schodzi z boiska również Eden Hazard, za niego na plac gry wprowadzony zostaje Dembele.

87
    Końcowe fragmenty tego spotkania. Wzdłuż linii środkowej boiska wymieniają piłkę zawodnicy gospodarzy.

89
    Atak pozycyjny Norwegów na połowie rywali. To wszystko jednak ok 40. metrów od bramki Courtois.

90
    Dwie minuty dłużej potrwa to spotkanie.

90+2

Belgia ostatecznie pokonuje Norwegię 3:2! Pomimo tego, że drużyna gospodarzy za kilka dni udaje się do Francji na Euro 2016 zobaczyliśmy dziś kawałek naprawdę dobrego futbolu!

Z mojej strony na dziś to już wszystko. Za wspólnie spędzone chwile dziękuje Piotr Świeczak, zapraszam na pozostałe relacje ze sportowych aren w portalu lajfy.com! (20:22:09)