Pogoń Sdl. – ŁKS Łom. 3:0 (koniec) | GKS Bełchatów – Omega 5:1 (koniec) | Polonia B. – Soła 2:2 (koniec)
Wiślanka – Garbarnia 0:3 (koniec)
Wiślanka Grabie
0:3 (0:2)
Garbarnia Kraków
Środa 20.07.2016, 18:00 • Stadion Wiślanki, Grabie • Spotkania towarzyskie

Po odpadnięciu z rozgrywek Pucharu Polski Garbarnia rozegra dziś drugi letni sparing. Rywalem Brązowych będzie czwartoligowa Wiślanka Grabie.

Obie drużyny mierzyły się w grze kontrolnej również rok temu. Wówczas w próbie generalnej przed startem rozgrywek ligowych Garbarnia zaaplikowała Wiślanką aż 7 bramek nie tracąc przy tym żadnej.

Garbarnia treningi rozpoczęła w ubiegły poniedziałek w Skotnikach. Już we wtorek rozegrała pierwszy sparing, przegrała 0:4 z ekstraklasową Cracovią, a w sobotę po porażce z Puszczą Niepołomice pożegnała się z rozgrywkami Pucharu Polski.

Przed sezonem trzecioligowym Garbarnię czekają jeszcze trzy sparingi – po meczu z Wiślanką Brązowi zagrają w sobotę z Szombierkami Bytom, a tydzień później z Podhalem Nowy Targ.

1
    Zaczęli.

2
    Testowani dziś w składach obu drużyn. Jeśli chodzi o Garbarnię, od pierwszej minuty sprawdzani są dziś Ogrodnik, Łyduch i Kiebzak.

3
    Pierwszy raz piłka w polu karnym Wiślanki, wszystko pod kontrolą miał jednak golkiper gospodarzy.

6
    Kapitalna prostopadła piłka od Nowaka, futbolówka spadła na nogę Siedlarza, który marnuje jednak znakomitą okazję!

8
    Rzut wolny dla Garbarni, głębokie dośrodkowanie Siedlarza, po zgraniu głową Moskala piłka trafiła na nogę Ogara, ale napastnik Brązowych przenosi futbolówkę ponad poprzeczką.

9
    Wrzutka skrzydłowego Wiślanki, piłka pada łupem Kohlbrennera.

12
    Na pograniczu ryzyka, ale skutecznie wyłuskał piłkę spod nóg rywala Moskal.

14
    Rzut karny dla Garbarni!

14
    Gol dla Garbarni!
    Potężne uderzenie KRZYSZTOFA KALEMBY z jedenastu metrów, bramkarz bez szans!

16
    Na spalonym złapany zawodnik Wiślanki.

19
    Przewinienie Piszczka, od rzutu wolnego z okolicy linii środkowej rozpocznie Wiślanka.

23
    Odważne uderzenie Nowaka z dystansu, mało brakowało, a taki lob zaskoczyłby bramkarza gospodarzy.

26
    Wrzutka na głowę Łyducha, ten uderza jednak bardzo niecelnie. Tak czy inaczej, testowany pomocnik znalazł się na pozycji spalonej.

26
    Kamil Moskal blokuje mocny strzał zawodnika Wiślanki.

28
    Nowak zbyt mocno w kierunku Siedlarza, w porę z bramki ruszył się golkiper Wiślanki.

29
    Próba prostopadłego podania w wykonaniu Pawła Nowaka, piłka do adresata jednak nie dociera.

30
    Składał się do efektownej przewrotki Siedlarz, nie dał rady jednak sięgnąć piłki.

33
    Rzut wolny dla Wiślanki, szansa na dośrodkowanie z lewego skrzydła.

34
    Nikt tej wrzutki jednak nie przeciął, od autu rozpoczną Brązowi.

35
    Ogar fauluje, kolejny wolny dla gospodarzy.

36
    Z dystansu uderzał Kiebzak, piłka poszybowała jednak ponad poprzeczką.

36
    Kolejny karny dla Garbarni! Błąd bramkarza wykorzystał Siedlarz, piłka trafiła pod nogi Łyducha, który został przez golkipera Wiślanki powalony!

37
    W sam środek mocno uderzył KRZYSZTOF KALEMBA, Garbarnia prowadzi 2:0 po dwóch golach z punktu jedenastego metra.

38
    Próba z dystansu jednego z gospodarzy, pewnie piłkę wyłapuje Kohlbrenner.

40
    Prosta strata Kohlbrennera, do piłki dopadł Paweł Nowak, zdecydował się na próbę lobu, ale trafił tylko w górną siatkę.

41
    Siedlarz prostopadle do Kiebzaka, młody zawodnik Cracovii znalazł się jednak na minimalnym spalonym.

43
    Techniczna próba zawodnika gospodarzy, futbolówka poszybowała nad bramką.

44
    Wpadł w pole karne Siedlarz, wyłożył piłkę Ogarowi, ale ten chybił i przeniósł ją ponad celem.

45

Do przerwy Garbarnia prowadzi z Wiślanką 2:0 po dwóch trafieniach Krzysztofa Kalemby z jedenastu metrów.

46

46
    Kilku testowanych po stronie Garbarni pojawiło się na boisku po zmianie stron.

49
    Dwie z rzędu próby Sebastiana Jacaka, dwukrotnie górą bramkarz Wiślanki.

51
    Z lewej strony dośrodkowywał testowany obrońca Garbarni, nikt jednak do tej piłki nie dopadł.

52
    Ten sam testowany obrońca teraz decydował się na uderzenie, jego strzał został zablokowany.

53
    Konrad Wieczorek faulował Pawła Nowaka, od rzutu wolnego Wiślanka.

55
    Dośrodkowanie Kitlińskiego z lewej strony w kierunku Kozioła, wyłapuje piłkę golkiper miejscowych.

57
    Stokłosa, Wieczorek, dośrodkowanie tego drugiego zablokowane.

58
    Uderzenie Kitlińskiego nad bramką.

60
    Potężne uderzenie testowanego pomocnika Garbarni, z najwyższym trudem broni bramkarz!

61
    Jacak do Stokłosy, ten ruszył prawą stroną, wypuścił sobie jednak piłkę zbyt daleko od nogi i dał się uprzedzić golkiperowi!

61
    Wieczorek do Kozioła, ten pakuje piłkę do bramki! Wcześniej gra została jednak przerwana, bowiem testowany obrońca Garbarni z piłką opuścił plac gry.

63
    Ryzykował bawiąc się z piłką Aleksander Kozioł, na jego szczęście udało mu się jednak piłkę wyekspediować poza boisko.

66
    Niedokładne podanie Pawła Nowaka, piłka pod nogami gości.

67
    W trudnej pozycji główkował Kitliński, piłka padła łupem bramkarza.

69
    Ucierpiał jeden z zawodników gospodarzy, mamy przerwę w grze.

71
    Wracamy do gry.

72
    Gospodarze stracili piłkę na własnej połowie, Jacak z Koziołem nie zdołali jednak tej akcji zakończyć choćby strzałem na bramkę.

73
    Świetna akcja lewą stroną w wykonaniu Kitlińskiego, skrzydłowy dograł piłkę w pole karne na nogę JAKUBA KOZIOŁA, który wpakował futbolówkę do pustej bramki!

74
    Ładny, techniczny strzał jednego z gospodarzy, skutecznie interweniuje jednak Aleksander Kozioł.

75
    Faulowany obrońca Garbarni, rzut wolny dla Brązowych, piłka ustawiona na wysokości pola karnego.

76
    Kostrubała bezpośrednio z rzutu wolnego, prosto w rękawice bramkarza.

78
    Technicznie przymierzył Jacak, golkiper interweniował jednak bez większych problemów.

80
    Stokłosa miękko i precyzyjnie do Kozioła, ten miał kłopoty z opanowaniem piłki i ostatecznie ją stracił.

83
    Na spalonym złapany Jakub Kozioł.

85
    Nie opanował piłki Wieczorek, futbolówka na aucie.

86
    Strzał testowanego przez Garbarnię pomocnika – nad bramką.

88
    Konrad Wieczorek z lewej strony boiska ściął do środka, mocno uderzył, ale było to zbyt mało aby zaskoczyć bramkarza.

90
    Rzut rożny zmarnowany przez Wiślankę, za chwilę kolejna próba gospodarzy z narożnika.

90+1
    Tym razem piąstkuje Kozioł.

90+1

Garbarnia wygrywa z Wiślanką 3:0! Dwa gole zdobył Kalemba, po przerwie podwyższył Kozioł. (19:45:11)

Adam Delimat

Gole: 14. Kalemba (kar.), 37. Kalemba (kar.), 73. Kozioł

Wiślanka Grabie: Testowany – Testowany, Testowany, Robak, Filipowski – Domoń, Testowany, Testowany, Nowak, Warylak, Testowany.

Garbarnia Kraków: 1.połowa: Kohlbrenner – Ogrodnik, Kalemba, Moskal, Piszczek – Łyduch, Nowak, Pietras, Kiebzak, Siedlarz – Ogar.

2.połowa: A.Kozioł – Wieczorek, Mlostek, Kostrubała, Testowany – Testowany, Testowany, Jacak, Stokłosa, Kitliński – J.Kozioł.

Sędziowie: Wojciech Curyło