Błękitni – Olimpia Z. 0:0 (koniec) | Rozwój – Kotwica 1:1 (koniec) | GKS Bełchatów – Stal S. W. 5:1 (koniec)
Gryf – Warta 2:3 (koniec) | Siarka T. – Odra O. 1:1 (koniec) | Legionovia – Olimpia E. 2:2 (koniec)
Puszcza – Raków 0:2 (koniec)
Gryf Wejherowo
2:3 (1:2)
Warta Poznań
Sobota 17.09.2016, 16:00 • Stadion WKS Gryf, Wejherowo • 2. Liga • 9. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.

Przed nami dziewiąta seria zmagań w drugiej lidze. Na Wzgórze Wolności zawita kolejny beniaminek Warta Poznań. Od trzech spotkań żółto-czarni nie potrafią wygrać i zrobią wszystko aby w sobotnie popołudnie przerwać tę złą passę. Początek meczu o godzinie 16.

Gryf przed tygodniem zremisował w Elblągu z innym beniaminkiem Olimpią 0-0. Był to drugi bezbramkowy remis z rzędu podopiecznych Mariusza Pawlaka. Dwa tygodnie temu w Wejherowie punktami podzielili się Gryfici z Polonią Warszawa. Okazję do zdobycia bramek pojawiają się ale brakuję wykończenia. O ile formacja ofensywna nie spisuję się najlepiej ostatnio, o tyle nie można mieć wielu zastrzeżeń do gry defensywnej.

Gospodarze po ośmiu rozegranych meczach mają 11 punktów i zajmują ósmą lokatę tracąc zaledwie jedno oczko do miejsca premiowanego awansem. Warta Poznań ma tych punktów o pięć mniej i jest przedostatnia w tabeli. Tylko Rozwój Katowice jest słabszym na dzień dzisiejszy zespołem.

Warta Poznań ma za sobą dwa spotkania na własnym boisku. Oba te mecze zakończyły się remisem 3-3 ze Stalą Stalowa Wola i 1-1 w ubiegłym tygodniu z GKS-em Bełchatów.

Ostatnie wyniki i miejsce w tabeli sprawia że to Gryf wydaję się być zespołem który powinien sięgnąć po komplet punktów w tym starciu. Kibice z Wejherowa pamiętają pewnie dobrze ostatni mecz pomiędzy tymi zespołami dwa lata temu. W strugach ulewnego deszczu Gryf Wejherowo wygrał wysoko z ekipą z Poznania 6-2. Nikt w Wejherowie nie miałby nic przeciwko temu aby ten wynik się powtórzył.

Specjalnie dla Państwa przeprowadzimy bezpośrednią relację tekstową z tego spotkania. Możliwie jak najszybciej przedstawimy wyjściowe składy później miejmy nadzieję że spotkanie nas nie rozczaruje. Zapraszam wszystkich do spędzenia sobotniego popołudnia z nami emocjonując się meczem pomiędzy Gryfem Wejherowo a Wartą Poznań.

Gryf Wejherowo: Leleń – Brzuzy, Nadolski, Szur, Dampc, Ciechański, Łysiak, Mońka, Czerwiński, Klimczak, Chwastek
    Rezerwowi: Ferra, Koszałka, Górski, Wicon, Goerke, Czychowski

Warta Poznań: Laskowski- Siwek, Dejewski, Fiedosewicz, Brzostowski, Białożyt, Cywiński, Biegański, Chromiński, Ciarkowski, Paczyński
    Rezerwowi: Filipowiak, Spławski, Szynka, Goździk, Sierant, Brylewski

Sędziowie: Sebastian Załęski (Ostrołęka).

Po raz kolejny z malowniczo położonego stadionu Gryfa na Wzgórzu Wolności witam Państwa i zapraszam na dzisiejszy mecz pomiędzy Gryfem i Wartą Poznań.

1

1
    A więc ruszamy. Spotkanie rozpoczynają przyjezdni którzy grają w biało zielonych strojach. Gryf standardowo na żółto-czarno. Za 90 minut dowiemy się kto będzie schodził z murawy z podniesioną głową.

2
    Pierwsza akcja Gryfa z rożnego dośrodkowywał Klimczak, piłka spadła przed linię pola bramkowego ale na szczęście stał tam Dejewski i wybił futbolówkę poza własną szesnastkę.

3
    Od mocnego uderzenie rozpoczynają gospodarze. Uderzenie z około 20 metrów Klimczaka minimalnie ponad poprzeczką.

4
    Niezbyt dobre przyjęcie piłki przez Nadolskiego. Rzut rożny dla gości.

5
    Piłka trafia w boczną siatkę ale będzie kolejny korner, musiał ją tracić po drodze któryś z piłkarzy Gryfa.

6
    Na stadionie w Wejherowie mamy dziś ....6 kibiców gości :)

7
    Nieco dłużej przy piłce utrzymują się piłkarze Warty ale i tak mają problem ze skonstruowaniem jakiejś akcji.

8
    Z lewego skrzydła zagrywał Dampc do Ciechańskiego ten mając na plecach dwóch obrońców zdołał oddać celny strzał . Między słupkami dobrze ustawiony był Laskowski i obronił to uderzenie.

9
    A to z prawej at to z lewej strony dośrodkowują podopieczni trenera Pawlaka. Prezentują się oni jak na razie lepiej od rywali.

11
    Biegański przełożył sobie piłkę z lewej na prawą nogę ale dośrodkowanie nie było najlepsze.

12
    Wydawało się że po dośrodkowaniu Dampca będzie grożnie pod bramką Laskowskiego. Obrońcy Warty nie do końca zrozumieli się ale na ich szczęście ta akcja zakończyła się pomyślnie dla gości.

13
    Gol dla Warty!
    Na strzał z przed pola karnego zdecydował się FILIP BRZOSTOWSKI piłka po drodze trafiła w jednego z obrońców i zmyliła bramkarza. Nieco nie spodziewanie goście wychodzą na prowadzenie.

15
    Kwadrans gry za nami, jak gospodarze zareagują na tą bramkę. Na razie są na połowie gości i rozgrywają piłkę.

16
    Faulowany jest Ciarkowski przez Dampca, ale cała ta akcja rozpoczęła się od prostej straty w środku pola Ciechańskiego.

17
    Zamiast uderzenia próba dośrodkowania ale słaba. Jeszcze któryś z Poznaniaków chciał uderzać ale nieclenie. Od bramki Leleń.

18
    Gol dla Gryfa!
    Długie zagranie do Ciechańskiego ten odgrywa piłkę do Chwastka. Chwastek poczekał na wbiegającego PRZEMYSŁAWA MOŃKĘ który opanował piłkęi oddał mocny strzał w długi róg bramki nie dając szans na dobrą interwencję bramkarzowi.

20
    Mecz zaczyna się nam od nowa a jak jak na razie nie możemy narzekać na poziom.

21
    Walczył Paczyński z Dampcem ale ostatecznie został zablokowany i nic nie wyszło z tej kontry gości.

22
    Sędzia jest jak na razie dość pobłażliwy przed chwilą faulował Biegański ale nie zobaczył żółtego kartonika.

23
    Długie dośrodkowanie w pole Gryfa zamykający akcję Dejewski był nie kryty ale oddał bardzo słaby strzał a raczej to było podanie.

25
    Zbyt mocno zacentrował tą piłkę Biegański i mimo że miał dwóch kolegów w polu karnym z tej akcji nie wyjdzie nic. Piłka opuściła plac gry.

26
    Od paru minut przyjezdni są w posiadaniu piłki a Gryf po strzelonej bramce na 1-1 nieco się cofnął. Czyżby taka miała być taktyka?

27
    Idealnie z prawej strony dośrodkował Biegański a MICHAŁOWI CIARKOWSKIEMU nie pozostało nic innego jak dobrze uderzyć piłkę. Przymierzył on po rogu i mimo że Leleń wyciągnął się jak długi nie zdołał obronić tego strzału.

28
    Obrót spraw na boisku nie podoba się zebranym kibicom nie tego spodziewali się oni po bramce wyrównującej.

30
    Goście natomiast zwietrzyli szansę na trzecią bramkę i nadal atakują.

32
    Uderzał z głowy z około 10 metra Klimczak ale wprost w bramkarza.

33
    Gra szybkom przenosi się pod drugą bramkę uderzenie Ciarkowski broni Leleń a dobitka Paczyńskiego jest zablokowana.

34
    Od bramki Laskowski. Patrząc na to co dzieje się dziś na boisku powinniśmy być świadkami jeszcze kilku bramek. Zobaczymy jak będzie.

35
    Żółtą kartkę otrzymuje Siwek (Warta Poznań).

36
    Z wolnego dośrodkował Czerwiński, Ciechański w prawdzie uderzył z głowy ale miał bardzo trudną pozycję i to uderzenie było nie celne.

37
    Nadolski najpierw odebrał piłkę, kilkakrotnie wymienił ją z Mońką po czym zagrał na wolne pole do Ciechańskiego. Zdaniem liniowego piłkarz Gryfa był na pozycji spalonej.

38
    Goście wznowią grę od rzutu wolnego w środku boiska.

39
    Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymuje Siwek (Warta Poznań).

40
    Jak wszystko szybko się zmienia układała się gra gościom a teraz po tej czerwonej kartce muszą oni do końca meczu grać o jednego zawodnika mniej.

41
    Piąstkuję bramkarz Warty to dośrodkowanie Czerwińskiego ale nie ma nikogo z Gryfa na dobitkę.

42
    Mońka zbyt lekko dośrodkował obrońcy wybili piłkę ale ta jak bumerang wraca pod nogi Dampca. Jego z kolei wbicie piłki w pole nie znajduję odbiorcy.

43
    Kolejny atak Gryfa. Krótko rozegrany rzut rożny centra na dalszy słupek akcję zamyka Ciechański ale to dośrodkowanie jest jednak zbyt mocne aby zakończyć tę akcję udanym strzałem.

44
    Gryf nadal atakuję....ale chyba goście do przerwy utrzymają ten wynik. Druga połowa jednak będzie dla n ich trudna.

45
    Sędzia dolicza minutę do regulaminowych 45.

45+1
    Kapitalne podanie otrzymał Mońka i mając przed sobą tylko bramkarza trafia wprost w niego !!! To powinno być po 2!!!

45+1

Jesteśmy świadkami niezłego pojedynku trzy bramki i kilka niezłych akcji. Jak na razie prowadzi Warta ale będzie jej ciężko utrzymać ten wynik., grać będzie bowiem ona całą drugą połowę bez jednego zawodnika a jak pokazała końcówka pierwszej części gospodarze zrobią wszystko aby odwrócić losy tego meczu. Co wymyślą trenerzy, dowiemy się tuż po przerwie.

46

46
    Jak na razie bez zmian w obu zespołach zobaczymy jak ułoży się ten mecz.

47
    Jan Paczyński strzelał z przed pola karnego piłka po nogach obrońców Gryfa dotoczyła się do Lelenia.

48
    Wzorowa kontra gości Paczyński wypatrzył wbiegającego prawą stroną ŁUKASZA BIAŁOŻYTA i zagrał do niego. Mając przed sobą tylko bramkarza zawodnik Warty mierzonym uderzeniem obok słupka podwyższa wynik na 3-1 dla swojego zespołu.

49
    Gorzej gospodarze nie mogli rozpocząć tej połowy. Szybko stracona bramka oddala ich od zdobycia jakichkolwiek punktów w tym meczu.

50
    Goście natomiast nic sobie nie robią z tego że graja w osłabieniu a wręcz starają się jeszcze atakować.

52
    Michał Cywiński minął dwóch rywali i został powalony na ziemię. rzut wolny dla gości dośrodkowywał będzie chyba Białożyt.

53
    Michał Cywiński mocno uderzył ale piłka trafia w nogi obrońcy i będzie rożny.

54
    Zmiana w drużynie Gryf Wejherowo: z boiska schodzi Czerwiński, na boisku pojawia się Czychowski.

54
    Zmiana w drużynie Gryf Wejherowo: z boiska schodzi Szur, na boisku pojawia się Wicon.

55
    Musiał jakoś zareagować trener Pawlak dwóch nowych zawodników ma ożywić nieco grę Gryfa.

56
    Chwastek kąpnął piłkę ale nie trafił w światło bramki. Tym czasem pomocy medycznej wymaga bramkarz Warty.

57
    Przerwa w meczu już 12 minut drugiej połowy za nami a Gryf w niczym nie przypomina tej drużyny z końcówki pierwszej połowy.

58
    Będzie niezła okazja dla Gryfa. Rzut wolny niemalże z linii pola karnego.

59
    Technicznie ale mocno uderzył Klimczak broni Laskowski. Będzie korner dla zółto-czarnych.

60
    Miał swoją szansę Chwastek szybko z pierwszej piłki rozegrał tą akcję z Ciechańskim wbiegł w pole karne ale uderzył zbyt lekko by zaskoczyć Laskowskiego.

62
    Wicon sam na siłę chciał przedrzeć się w pole karne ale tam było trzech obrońców. Nie tędy chyba droga do bramki. W każdym bądź razie Gryf zaczyna grać szybciej ale czas ucieka.

63
    Cały zespół gości na własnej połowie. Dogranie w szesnastkę do Klimczaka i brakuję mu centymetrów aby przyjąć piłkę po podaniu Nadolskiego.

64
    Bardzo szybko wracają po każdej akcji piłkarze Warty a ich obronna jest szczelna.

65
    Gryf ma przewagę ale nic tego nie wynika. Do 25 metra nie mają piłkarze gospodarzy problemu aby przedostać. Tam natomiast brakuję już pomysłu na rozegranie.

66
    Sporo akcji gospodarzy kończy się prostymi błędami w przyjęciu piłki.

67
    Rzut karny dla Gryfa !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

68
    Wyczuł Chwastka bramkarz Warty i obronił jedenastkę .

69
    Zmiana w drużynie Warta Poznań: z boiska schodzi Paczyński, na boisku pojawia się Brylewski.

70
    Dwadzieścia minut do końca meczu starczy gospodarzom czasu aby zmienić cokolwiek w tym meczu?

71
    Długo Chromiński utrzymał się przy piłce w polu karnym ale był osamotniony a miał obok siebie kilku rywali.

72
    Zbyt mocno uderzył teraz Klimczak gdyby tak lepiej przymierzył. Miał trochę czasu i miejsca ta akcja mogła się zakończyć bramką.

73
    Nie idzie w tym meczu zawodnikom trenera Mariusza Pawlaka. Kolejna akcja która zapowiada się groźnie kończy się niczym.

74
    Żółtą kartkę otrzymuje Chromiński (Warta Poznań).

75
    Tak jak kilka minut wcześniej tak i teraz Gryf ma rzut wolny przed polem karnym. Kto będzie uderzał Klimczak? Łysiak?

76
    Kapitalnie broni Laskowski strzał Łysiaka. Zawodnik Gryfa przymierzył pod poprzeczkę ale parada bramkarza stadiony świata!!

77
    Jak tyczki mijał rywali Czychowski ale co z tego jak w decydującym momencie uderzył bardzo nieclenie. Nie rezygnują jednak gryfici i walczą do końca.

78
    Nie do wiary Klimczak marnuję kolejną wspaniałą okazję sam na sam trafia w bramkarza a po chwili poprawia Łysiak i Laskowski broni również i to uderzenie !!

79
    Zmiana w drużynie Warta Poznań: z boiska schodzi Białożyt, na boisku pojawia się Szynka.

80
    Kolejne uderzenie na bramkę Laskowskiego ale niecelne. Chwilę przerwy dla bramkarza Warty nie wątpliwie jest on jednym z bohaterów tego pojedynku.

82
    Łysiak, Ciechański w końcu piłka trafia do Mońki który mocno wbija piłkę w pole ale tam nie ma nikogo kto by zamknął tą akcję.

83
    Zmiana w drużynie Gryf Wejherowo: z boiska schodzi Dampc, na boisku pojawia się Górski.

84
    Przez chwilę cały zespół Wary bronił się we własnej szesnastce.

85
    Tylko cud sprawi że Gryf tego meczu nie przegra. Akcję zaczyna Wicon.

86
    Co wyprawia ten Laskowski, z kilku metrów broni pn strzał Ciechańskiego. On gra jak w jakimś transie.

87
    Zmiana w drużynie Warta Poznań: z boiska schodzi Ciarkowski, na boisku pojawia się Spławski.

88
    Jak najdalej od własnej bramki wybijają obrońcy Warty oni już nie muszą atakować za kilka minut będą cieszyli się zwycięstwa.

89
    Przyjął piłkę w polu karnym DANIEL CIECHAŃSKI i uderzył mocno w róg tego już Laskowski nie mógł obronić.

90
    Cztery minuty doliczone do drugiej połowy.

90+1
    Żółtą kartkę otrzymuje Spławski (Gryf Wejherowo).

90+2
    Z akcją ruszają przyjezdni Brzostowski do Spłąwskiego a ten zmierza w narożnik boiska aby jak najwięcej ukraść czasu.

90+3
    Zamieszanie w polu karnym Warty po dośrodkowaniu Chwastka do strzału składał się Chwastek ale jest blokowany.

90+4

Koniec tego meczu wygrywają goście a ich bohaterem jest bramkarz Laskowski który obronił rzut karny i w kilku innych sytuacjach zachował się wyśmienicie. Gospodarze mogą mieć do siebie pretensję wychodząc na drugą połowę mieli przewagę jednego zawodnika a mimo to szybko stracili bramkę. Ich skuteczność w tym meczu również pozostawia wiele do życzenia. Jak by nie patrzeć jest to kolejny mecz bez zwycięstwa. Czy można już mówić o małym kryzysie. Przekonamy się śledząc kolejne mecze. Na dziś to wszystko życzę miłego popołudnia i dziękuję za czas spędzony z nami. (17:59:51)

Bartłomiej Karasz

Gole: 18. Mońka, 89. Ciechański – 13. BRZOSTOWSKI, 27. Ciarkowski, 48. Białożyt

Kartki:   90+1. Spławski (WEJ) – 35. Siwek (WAR), 74. Chromiński (WAR)   39. Siwek (WAR)

Spudłowany karny!: 68. Chwastek (WAR), nietrafiony

Gryf Wejherowo: Leleń – Brzuzy, Nadolski, Szur (54 .Wicon), Dampc (83. Górski), Ciechański, Łysiak, Mońka, Czerwiński (54. Czychowski), Klimczak, Chwastek
    Zmiany: Ferra, Koszałka, Goerke,

Warta Poznań: Laskowski- Siwek, Dejewski, Fiedosewicz, Brzostowski, Białożyt (79. Szynka), Cywiński, Biegański, Chromiński, Ciarkowski (87. Spławski), Paczyński (69. Paczyński)
    Zmiany: Filipowiak, Spławski, Goździk, Sierant,

Sędziowie: Sebastian Załęski (Ostrołęka)