FK Astana – Young Boys 0:0 (koniec) | Qabala – Mainz 2:3 (koniec) | Ajax – Standard 1:0 (koniec)
Celta Vigo – Panathinaikos 2:0 (koniec) | Gent – Konyaspor 2:0 (koniec) | Szachtar – Braga 2:0 (koniec)
Schalke 04 – FC Salzburg 3:1 (koniec) | FK Krasnodar – Nice 5:2 (koniec) | Fiorentina – Karabach 5:1 (koniec)
Slovan – PAOK 1:2 (koniec) | Sparta – Inter 3:1 (koniec) | Zurich – Osmanlispor 2:1 (koniec)
FCSB – Villarreal 1:1 (koniec) | Hapoel BS – Southampton 0:0 (koniec) | Fenerbahce – Feyenoord 1:0 (koniec)
Man Utd – Zoria 1:0 (koniec) | Olympiakos – APOEL 0:1 (koniec) | Saint-Étienne – Anderlecht 1:1 (koniec)
Zenit – Alkmaar 5:0 (koniec) | Dundalk – Maccabi T.A. 1:0 (koniec) | Austria W. – Vik. Pilzno 0:0 (koniec)
AS Roma – Astra 4:0 (koniec) | Bilbao – Rapid 1:0 (koniec) | Genk – Sassuolo 3:1 (koniec)
AS Roma
4:0 (2:0)
Astra Giurgiu
Czwartek 29.09.2016, 21:05 • Olimpico, Roma • Liga Europy UEFA • Runda 2

Dziękuje za uwagę i zapraszam na pozostałe sportowe emocje na portalu LAJFY COM! (23:10:44)

Faule: 12:19

Ogromna przewaga rzymian przez całe spotkanie. Przeważali w każdym elemencie gry i uzasadnili to też w wyniku końcowym. Pełne 90 minut zaliczył 40-letni Francesco Totti, który brał udział przy trzech bramkach swojego zespołu. Aż strach pomyśleć co będzie jak zabraknie go w Romie
    Po prostu klasa

90+4

90+3
    Morais ukarany za faul na Iturbe

90+2
    Spotkanie powoli dobiega końca, wątpliwe by coś tu się jeszcze ciekawego wydarzyło

90
    Trzy minuty doliczone przez arbitra

88
    Kontra Romy, Totti podaje kapitalnie do Iturbe, ten miał dobrą pozycję, ale zbyt długo zastanawiał się nad strzałem i w efekcie odebrali mu piłkę obrońcy!

87
    Po dłuższym czasie mają piłkę przyjezdni bliżej pola karnego rzymian. Nie trwało to jednak zbyt długo

86
    Roma cały czas ma piłkę na połowie gości. Momentami gospodarze grają wręcz na stojaco

84
    Totti podaje z prawej flanki w szesnastkę do Nainggolana, ten wystawia do nadbiegającego Iturbe, który został uprzedzony przez jednego z obrońców

83
    Uderzenie z dalszej odległości Tottiego bardzo niecelnie. Lepiej mu dziś wychodzi podawanie
    Zmarnowana okazja Alibeca

81
    Tym razem nie było spalonego przy podaniu do Alibeca, znalazł trochę wolnego miejsca, ale bardzo dobrze paruje jego strzał Alisson!

79
    Nainggolan traci piłkę na prawej stronie. Szybko wznawia grę z autu Astra i też bardzo szybko traci futbolówkę. Od rzutu wolnego wznawia grę Roma

77
    Spokojne tempo tego spotkania, bardzo łatwo rzymianie wymieniają piłkę na połowie rywala
    Mocne uderzenie Paredesa

75
    Paredes zdecydował się nie pierwszy raz dziś na strzał z dystansu, znów piłka poleciała obok bramki

74
    Jednak na strzał po ziemi zdecydował się Totti, piłka odbita od obrońcy wychodzi za linię końcową. Po kornerze utrzymują się przy piłce giallorossi

73
    Iturbe faulowany przez Moraisa na prawej flance tuż przed polem karnym. Okazja dla Romy z rzutu wolnego. Można groźnie dośrodkować

71
    Rzut rożny dla Romy. Źle rozegrali go gospodarze, z kontrą wyszła Astra, ale nic z tego nie wyszło

70
    Jeszcze jeden spalony Alibeca

69
    Zmiana w drużynie AS Roma: z boiska schodzi Kevin Strootman, na boisku pojawia się Gerson

68
    Pierwszy raz od dłuższego czasu mieli futbolówkę przyjezdni, momentalnie mieliśmy długie podanie do wychodzącego Alibeca, ten był jednak na spalonym

66
    Alisson jest po przerwie kompletnie bezrobotny, bardzo dawno piłka nie była w jego polu karnym

64
    Nainggolan znów się pokazał. Doszedł do piłki po centrze, lecz niecelnie uderzył głową

64
    Zmiana w drużynie AS Roma: z boiska schodzi Bruno Peres, na boisku pojawia się Alessandro Florenzi

63
    Koronkowo rozegrana akcja przez rzymian! Nainggolan znalazł się na pozycji sam na sam, zdecydował się jednak odgrywać do Iturbe, ale przeciął to zagranie jeden z obrońców!

61
    Zmiana w Astrze Giurgiu: z boiska schodzi Viorel Nicoara, na boisku pojawia się Constantin Budescu

61
    Zmiana w drużynie Astra Giurgiu: z boiska schodzi Vlatko Lazic, na boisku pojawia się Daniel Niculae

60
    Radja Nainggolan ostro potraktowany w polu karnym gości przez Alvesa. Zapachniało jedenastką, lecz gwizdek sędziego milczy

59
    Obraz gry nie ulega zmianie, nie ma pomysłu Astra jak odebrać piłkę przeciwnikowi

58
    Roma nadal nie odpuszcza, bardzo łatwo rozgrywa futbolówkę na połowie przeciwnika. Kto wie czy to jeszcze nie koniec strzeleckiego dorobku giallorossich

56
    Zmiana w AS Romie: z boiska schodzi Mohamed Salah, na boisku pojawia się Radja Nainggolan
    54. Mohamed Salah (ASR) - 4:0

54
    Gol dla Romy!

Kapitalne dogranie z miejsca Francesco Tottiego, wybiegł na pozycję w polu karnym MOHAMED SALAH, uderzył z pierwszej piłki i pokonał nieskutecznie broniącego Lunga!

52
    Teraz na podobny pomysł wpadł Iturbe, ale wykonanie było znacznie lepsze, choć również niecelnie. Piłka poleciała tuż obok słupka

51
    Paredes zdecydował się na mocne uderzenie z dystansu, jednocześnie bardzo niecelne

49
    W zasadzie ta bramka przesądziła już o losach meczu. Przy piłce utrzymują się w środku pola goście, bez większego pomysłu na rozegranie akcji
    47. Fabrício (ASR) - 3:0

47

Poszedł na przebój na lewym skrzydle Diego Perotti, mocno dośrodkował w pole karne a tam.. dziwnie interweniuje ni to głową, ni to klatką piersiową FABRÍCIO po czym piłka wpada do bramki Astry!

46
    Zmiana w drużynie Astra Giurgiu: z boiska schodzi Boubacar Mansaly, na boisku pojawia się Florin Lovin

46

Rzymianie w pełni kontrolują te spotkanie. Do przerwy mają dwie bramki więcej i w obu udział miał najstarszy na placu gry Francesco Totti, Nadal zadziwia mimo 40 lat na karku. Nie widać specjalnie po graczach astry by mieli pomysł na zagrożenie bramce strzeżonej przez Alissona. Zapraszam po przerwie

45+2
    45+2. Federico Fazio (ASR) - 2:0

45+2

Ręką zagrał jeden z graczy gości przed swoim polem karnym na prawej flance. Francesco Totti zdecydował się na mocne uderzenie z wolnego, Lung sparował piłkę na poprzeczkę, a w zamieszaniu podbramkowym najlepiej odnalazł się FEDERICO FAZIO! Klasyczny gol do szatni!

45
    Minuta doliczona przez sędziego

43
    Przyblokowane dośrodkowanie Juana i mamy korner dla rzymian. Centra Perottiego w pole bramkowe, wybija piłkę głową jeden z obrońców

41
    Nieco dłużej teraz pogrywają futbolówką przyjezdni, ale bez większego zagrożenia dla bramki Romy. Głównie to są podania na własnej połowie

40
    Żółta kartka dla Alvesa

39
    Rzut wolny na lewym skrzydle dla gości. Mocne dośrodkowanie i pewny chwyt piłki Alissona

38
    Po raz kolejny na ofsajdzie znalazł się Salah. Był on jednak naprawdę minimalny

36
    Blisko był Seto by wywalczyć rzut rożny, ale to od niego na koniec odbiła się futbolówka

34
    Mohamed Salah znalazł się w sytuacji sam na sam po pięknym zagraniu Tottiego, lecz przegrał pojedynkiem z Lungiem! Świetnie spisał się golkiper Astry!

32
    Totti miękkim zagraniem z prawej flanki szukał w szesnastce Salaha, ale ten został uprzedzony przez defensora Astry. Dalej przy piłce giallorossi

30
    Mamy pierwszą żółtą kartkę. Spóźnił się z interwencją Totti i skosił od tyłu Filipe Teixeirę. W pełni zasłużona kara dla weterana Romy

29
    Uderzenie Iturbe sprzed pola karnegp przyblokowane, mamy róg. Krótko rozegrana piłka i mocna wrzutka, z którą pewnie radzą sobie obrońcy gości

28
    Niedokładnie rozegrali między sobą piłkę ofensywni gracze gości i od bramki wznawia Alisson

26
    Minimalny spalony Salaha

25
    Mansaly ostro potraktował Paredesa i otrzymał upomnienie od sędziego, choć to był faul na kartkę

23
    Rzut wolny dla gości na połowie Romy. Manolas minął się z piłką a potem faulował Alibeca. Niewiele z tego wynikło. Szybko odzyskują futbolówkę miejscowi

21
    Ogromna przewaga w posiadaniu piłki po stronie giallorossich. Astra w zasadzie nie istnieje

20
    Dobrze rozegrana futbolówka na prawej flance przez rzymian zakończona bardzo nieudanym uderzeniem z dystansu Salaha. Piłka poleciała wysoko nad bramką

18
    Goście jak tylko przejmą piłkę to próbują długiego zagrania do jednego z napastników. Jak na razie poza jedną sytuacją niewiele to daje

17
    Nie zwalniają tempa rzymianie, nadal są w ofensywie. Dobrze rozpoczęli te spotkanie
    15. Kevin Strootman (ASR) - 1:0

15

Kto podszedł do rzutu wolnego? Francesco Totti! Weteran Romy dośrodkował świetnie w pole bramkowe, gdzie z bliskiej odległości piłkę do siatki wpakował KEVIN STROOTMAN!

14
    Faul Teixiery na Irurbe na lewej flance. Rzut wolny dla gospodarzy, dobra okazja na wrzutkę

13
    Rzymianie teraz przejęli futbolówkę, którą mają cały czas blisko pola karnego rywala

11
    Goście trzymają piłkę na swojej połowie, coraz wyższy pressing giallorossich

9
    Rzut rożny dla gospodarzy. Wrzuca piłkę Totti, ale nie opanował piłki w szesnastce jeden z jego kolegów. Od bramki wznawia grę Lung Junior

8
    Niezłe dośrodkowanie z lewego skrzydła w szesnastkę gości, nie udało się po nim jednak oddać strzału. Rzymianie nadal mają futbolówkę

6
    Nic groźnego nie działo się pod bramką Romy po tym stałym fragmencie gry
    Świetnie spisał się Alisson!

5
    Viorel Nicoara wyszedł na pozycję sam na sam, ale szybko znalazł się przy nim Alisson i nie pozwolił na oddanie strzału! Tylko korner!

4
    Pierwszy wypad gości prawym skrzydłem. Po wrzucie z autu wycofują piłkę do linii obrony

2
    Roma od początku stara się przejąć inicjatywę w tym spotkaniu, trzyma piłkę na połowie rywala

1

Za chwilę początek spotkania!

Piłkarze obu drużyn są już na murawie. Rozbrzmiewa hymn Ligi Europy

AS Roma: Alisson – Peres, Manolás, Fazio, Juan Jesus – Strootman, Leandro Paredes – Salah, Totti (C), Perotti – Iturbe

Rezerwowi: Szczęsny – Florenzi, Nainggolan, Džeko, El Shaarawy, Gerson, Seck

Astra Giurgiu: Lung Junior – Lazic, Fabrício, Alves, Morais (C) – Mansaly, Seto, Săpunaru – Teixeira, Alibec, Nicoara

Rezerwowi: Gavrilas – Budescu, Florea, Oroş, Lovin, Niculae, Stan

Na relację z tego meczu zapraszam na godzinę 21:05. Bądźcie z nami na portalu LAJFY COM!

Rumuni w swojej lidze zaliczyli falstart. Obecnie są dopiero na jedenastej lokacie w tabeli ze stratą aż 22 punktów do Steauy Bukareszt. Było nawet gorzej, ale udało się Astrze wygrać dwa ostatnie mecze. W poprzedniej kolejce pokonała u siebie CSM Iasi 1:0

Roma w rodzimej Serie A na razie gra nieco w kratkę. Po zwycięstwie na swoim obiekcie zalicza wpadkę na wyjeździe. Jak na razie zajmuje czwarte miejsce w tabeli z dorobkiem 10 punków. Do prowadzącego Juventusu traci 5 oczek. W ostatniej kolejce Roma przegrała na wyjeździe z Torino 1:3. Szczęsny rozegrał cały mecz

Astra Giurgiu jak pamiętamy w czwartej rundzie eliminacji niespodziewanie wyeliminowała angielski West Ham United. Na początek fazy grupowej nie poszło już jej tak dobrze. Na swoim boisku przegrała z austriacką Austrią Wiedeń 2:3. Bramki dla tej ekipy zdobywali Denis Alibec i Cristian Sapunaru
    Niedawno swoje 40 urodziny obchodziła legenda Romy Francesco Totti. Wciąż znajduje się w dobrej formie!

Rzymianie w pierwszej kolejce zremisowali na wyjeździe z czeską Victorią Pilzno 1:1. Jedyną bramkę zdobył na samym początku spotkania Diego Perotti skutecznie egzekwując rzut karny. Roma przeważała, ale nie udało jej sie zdobyć zwycięskiej bramki. Wojciech Szczęsny te spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych

Serdecznie zapraszam na relację z Ligi Europy. AS Roma – Astra Giurgiu. Czas na drugą kolejkę

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:05.

Jarosław Kowalski

Gole: 15. Strootman, 45+2. Fazio, 47. Fabrício (sam.), 54. Salah

Kartki:   30. Totti (ASR) – 40. Alves (ASG), 90+3. Morais (ASG)

Posiadanie piłki: 67 % : 33 %.
    Strzały celne: 5:4. Strzały niecelne: 9:2. Rzuty rożne: 7:1. Spalone: 2:2. Foule: 12:19.
    AS Roma: Alisson – Peres (64. Florenzi), Manolás, Fazio, Juan Jesus – Strootman (69. Gerson), Leandro Paredes – Salah (56. Nainggolan), Totti (C), Perotti – Iturbe.
    Zmiany: Szczęsny – Florenzi, Nainggolan, Džeko, El Shaarawy, Gerson, Seck.

Astra Giurgiu: Lung Junior – Lazic (61. Niculae), Fabrício, Alves, Morais (C) – Mansaly (46. Lovin), Seto, Săpunaru – Teixeira, Alibec, Nicoara (61. Budescu).
    Zmiany: Gavrilas – Budescu, Florea, Oroş, Lovin, Niculae, Stan.

Główny: Alijar Agajew (AZE)
    Liniowi: Zejnal Zejnalow, Rza Mammadow (AZE)
    Techniczny: Mubariz Haszimow (AZE)