FK Astana – Young Boys 0:0 (koniec) | Qabala – Mainz 2:3 (koniec) | Ajax – Standard 1:0 (koniec)
Celta Vigo – Panathinaikos 2:0 (koniec) | Gent – Konyaspor 2:0 (koniec) | Szachtar – Braga 2:0 (koniec)
Schalke 04 – FC Salzburg 3:1 (koniec) | FK Krasnodar – Nice 5:2 (koniec) | Fiorentina – Karabach 5:1 (koniec)
Slovan – PAOK 1:2 (koniec) | Sparta – Inter 3:1 (koniec) | Zurich – Osmanlispor 2:1 (koniec)
FCSB – Villarreal 1:1 (koniec) | Hapoel BS – Southampton 0:0 (koniec) | Fenerbahce – Feyenoord 1:0 (koniec)
Man Utd – Zoria 1:0 (koniec) | Olympiakos – APOEL 0:1 (koniec) | Saint-Étienne – Anderlecht 1:1 (koniec)
Zenit – Alkmaar 5:0 (koniec) | Dundalk – Maccabi T.A. 1:0 (koniec) | Austria W. – Vik. Pilzno 0:0 (koniec)
AS Roma – Astra 4:0 (koniec) | Bilbao – Rapid 1:0 (koniec) | Genk – Sassuolo 3:1 (koniec)
Athletic Bilbao
1:0 (0:0)
Rapid Wiedeń
Czwartek 29.09.2016, 21:05 • San Mamés, Bilbao • Liga Europy UEFA • Runda 2

Spotkanie na San Mames właśnie dobiegło końca! Athletic grał dziś zdecydowanie lepszy futbol od rywali i zasłużenie zwycięża ten mecz. Dziękuję za śledzenie relacji i zapraszam na kolejne! (23:03:44)

90+4

90+3
    Jeden z defensorów Rapidu był przewracany na własnej połowie boiska. Arbiter bez wahania odgwizduje przewinienie.

90+2
    Raul Garcia wbiegł w pole karne rywali i tam upadł na murawę, ale arbiter ani przez moment nie pozostawiał złudzeń, iż faulu nie było.

90+1
    O cztery minuty przedłużony zostaje ten pojedynek.

89
    Dośrodkowanie z prawego skrzydła zamykał Rico, ale jego uderzenie z woleja okazało się niecelne.

88
    Ogromne zamieszanie w polu karnym gospodarzy po dośrodkowaniu rywali z rzutu rożnego, ale ostatecznie bronią się Baskowie!

86
    To musiał być gol! Kontratak gospodarzy i w sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali znalazł się Williams! Po raz kolejny znakomicie spisał się golkiper Rapidu, który wyszedł zwycięsko z tego starcia!

85
    Zmiana w drużynie Rapid Wiedeń: z boiska schodzi Joelinton, na boisku pojawia się Giorgi Kvilitaja.

83
    Niepotrzebny faul, a następnie dyskusje z arbiter i żółty kartonik ląduje na koncie Yeraya.

82
    Coraz mniej czasu pozostało przyjezdnym na wywalczenie choćby remisu. Tymczasem cały czas w natarciu znajdują się gospodarze, którzy walczą o podwyższenie prowadzenia.

80
    Zmiana w drużynie Athletic Bilbao: z boiska schodzi Beñat Etxebarria, na boisku pojawia się Mikel Rico.

79
    Gospodarze wznowią grę od wrzutu z autu na wysokości własnego pola karnego.

78
    Strebinger ze spokojem wyłapuje piłkę po zbyt mocnym dośrodkowaniu z głębi pola. Wiedeńczycy momentalnie wyruszają z kontratakiem.

76
    Wreszcie gorąco również pod bramką gospodarzy! Kąśliwy centrostrzał z lewego skrzydła i Herrerin z kłopotami przerzuca piłkę ponad poprzeczką!

74
    Zdecydowanie spóźniony w walce o piłkę na połowie rywali był Joelinton. Kolejny gracz Rapidu indywidualnie ukarany przez arbitra.

72
    Żółtą kartkę otrzymuje Srđan Grahovać za uderzenie łokciem Aduriza.

72
    Zmiana w drużynie Rapid Wiedeń: z boiska schodzi Arnor Traustason, na boisku pojawia się Tamás Szántó.

70
    Zbyt mocno wypuścił futbolówkę przed siebie na lewym skrzydle Balenziaga i piłka wyszła poza linię końcową.

69
    Zepchnięci całkowicie na własną połowę są przyjezdni. Czy gościom uda się jeszcze w jakikolwiek sposób zagrozić bramce rywali?

67
    Zmiana w drużynie Rapid Wiedeń: z boiska schodzi Ivan Močinić, na boisku pojawia się Maximilian Hofmann.

66
    Na bezpośrednie uderzenie z rzutu wolnego zdecydował się Laporte, ale piłka bezpiecznie wylądowała w objęciach golkipera rywali.

65
    Dibon faulem przerywa kontratak rywali i arbiter zmuszony jest ukarać go żółtym kartonikiem.

63
    Teraz mamy moment, gdy przy piłce utrzymują się wiedeńczycy. Szybko kończy się to jednak utratą futbolówki i wrzutem z autu dla rywali.

62
    Jak to nie wpadło! Aduriz otrzymał idealne podanie na jedenasty metr, ale jego uderzenie z woleja perfekcyjnie wybronił Strebinger!
    59. Beñat Etxebarria (ATB) - 1:0

59
    Gol dla Athletic!

Gospodarze w końcu dopięli swego! Na siedemnastym metrze do futbolówki dopadł BENAT ETXEBARRIA, który przepięknym strzałem nie dał szans golkiperowi rywali!

59
    Zmiana w drużynie Athletic Bilbao: z boiska schodzi Markel Susaeta, na boisku pojawia się Iker Muniain.

58
    Zmiana w drużynie Athletic Bilbao: z boiska schodzi Ander Iturraspe, na boisku pojawia się Mikel San José.

56
    Williams przypadkowo zagrywa piłkę ręką w polu karnym rywali. Chwila oddechu dla defensywy zespołu przyjezdnych.

55
    Oblężenie bramki Rapidu trwa. Ciągłe dośrodkowania ze strony miejscowych jak na razie jednak niewiele przynoszą.

53
    Ani na chwilę nie dają dojść do głosu rywalom Baskowie. Absolutna dominacja zespołu z Półwyspu Iberyjskiego.

52
    Po kolejnym zablokowanym dośrodkowaniu w pole karne przyjezdnych ponownie od rzutu rożnego grę wznowią Hiszpanie.

50
    Defensorzy Rapidu bez większych kłopotów wybijają futbolówkę z własnej szesnastki po dośrodkowaniu rywali z rzutu rożnego.

49
    Zamknięci niemal we własnym polu karnym są od samego początku drugiej połowy przyjezdni. Kolejny korner dla Athleticu.

47
    Po nieudanym wykończeniu akcji przez rywali grę od własnej bramki wznowią wiedeńczycy.

46
    Żaden ze szkoleniowców nie zdecydował się na przeprowadzenie zmiany w swoim zespole w trakcie trwania przerwy.

46

Ależ emocji dostarczyła nam końcówka pierwszej części gry! Niestety, nie byliśmy świadkami żadnego gola, ale na widowisko nie możemy narzekać. Na drugą odsłonę tego pojedynku wracamy za niecały kwadrans, zostańcie z nami!

45+4

45+4
    Chyba nikt nie wie co się obecnie dzieje na San Memes! Kolejna zmiana decyzji i... rzut wolny dla Rapidu! Sędzia ostatecznie przyznał rację liniowemu, który najpierw dopatrzył się pozycji spalonej Williamsa!

45+2
    A jednak nie! Arbiter uznał jednak, że to Strebinger faulował! Rzut karny dla drużyny z Hiszpanii!

45+1
    Piłka ląduje w bramce Rapidu, ale gol nie zostaje uznany! Najprawdopodobniej arbiter dopatrzył się przewinienia na bramkarzu drużyny gości!

45
    O jedną minutę zostaje przedłużona pierwsza część spotkania.

43
    Z siódmego metra głową uderzał Aduriz, ale trafił prosto w dobrze ustawionego golkipera rywali!

42
    Strebinger z kłopotami wyłapuje piłkę po uderzeniu jednego z rywali zza linii pola karnego.

41
    Od wrzutu z autu na wysokości linii środkowej boiska grę wznowią przyjezdni.

40
    Niewiele przyniosło przyjezdnym dośrodkowanie ze stałego fragmentu gry. Rywale próbowali wyjść z kontratakiem, ale również bezskutecznie.

39
    Spóźniony Williams fauluje na skrzydle Traustasona. Rzut wolny dla przyjezdnych, może być groźnie!

38
    Niewiele do powiedzenia mają obecnie wiedeńczycy. Goście skupiają się obecnie przede wszystkim na murowaniu dostępu do własnej bramki.

36
    Kreatywne rozegranie stałego fragmentu gry przez Athletic, ale ostatecznie miejscowi wywalczyli jedynie korner.

35
    To może być bardzo dobra okazja dla miejscowych. Schrammel podciął Aduriza na siedemnastym metrze.

33
    Dobrze zapowiadająca się akcja miejscowych przerwana przez arbitra. W momencie podania na pozycji spalonej znajdował się Aduriz.

32
    Baskowie wymieniają się podaniami w środkowej strefie boiska. Przed kilkoma minutami gospodarze mocno postraszyli rywali, ale wynik wciąż pozostaje bez zmian.

30
    Ogromne zamieszanie w polu karnym gości po dośrodkowaniu Athleticu z rzutu wolnego i słupek ratuje przyjezdnych!

29
    Brutalnie w Raula Garcię wszedł przy linii bocznej boiska Schrammel i arbiter bez wahania sięga po żółty kartonik.

28
    Coraz śmielej atakują miejscowi, ale póki co defensywa rywali nie kapituluje. Gospodarze muszą uważać jednak na kontrataki rywali, gdyż te również są niezwykle groźne!
    Stadion zapełniony niemal w stu procentach!

26
    Raul Garcia upada w środkowej strefie boiska, ale arbiter nie dopatrzył się przewinienia.

24
    Zrobiło się gorąco! Znakomite uderzenie z okolic dwudziestego piątego metra oddał Etxebarria, ale piłkę na rzut rożny piękną paradą sparował golkiper rywali!

23
    Mają teraz problem z wydostaniem się z własnej połowy boiska Baskowie. Coraz wyższy pressing stosują rywale.

21
    Zablokowane dośrodkowanie w pole karne Rapidu i gospodarze po raz drugi w tym spotkaniu wykonają rzut rożny.

20
    Traustason nieprzepisowo walczył o futbolówkę na połowie rywali i arbiter słusznie podyktował rzut wolny miejscowym.

19
    Groźna centra z prawej flanki w szesnastkę Rapidu, ale dwoje zawodników gospodarzy przeszkodziło sobie w walce o górną piłkę. Od bramki rozpoczną wiedeńczycy.

18
    Tempo gry nie jest najgorsze, ale wciąż nie doczekaliśmy się jakiejś stuprocentowej okazji. Miejmy nadzieję, że zawodnicy obu drużyn się rozkręcą.

16
    Z groźną kontrą wyruszyli miejscowi, ale Raul Garcia skiksował przy próbie odegrania futbolówki do kolegi z zespołu.

15
    Prawem skrzydłem próbowali się przedzierać przyjezdni, ale bezskutecznie. Z piątego metra grę wznowi Herrerin.

13
    Bardzo długo przy piłce utrzymują się teraz miejscowi. Baskowie długo budują swój atak pozycyjny.

11
    Przyjezdni chwilowo w dziesiątkę, a arbiter wznawia grę. Prawdopodobnie Joelinton niebawem zostanie zastąpiony przez jednego z rezerwowych.

10
    Joelinton mocno ucierpiał w starciu z rywalem. Zawodnik Rapidu jest teraz opatrywany przez masażystów.

8
    Po nieudanej akcji Athleticu piłkę przejęli defensorzy austriackiej drużyny, którzy teraz ze spokojem wymieniają się podaniami na własnej połowie.

6
    Ładny kontratak wyprowadzili goście, ale w decydującym momencie pogubił się jeden z zawodników Rapidu. Od autu zaczynają rywale.

5
    Strebinger bez większych kłopotów wyłapuje piłkę po zbyt głębokim dośrodkowaniu z lewego skrzydła.

3
    Spokojny początek spotkania. Trwa badanie się przez obie drużyny. Widać jednak, że to gospodarze są bardziej ofensywnie nastawieni.

1
    Przyjezdni zapoznali się już z murawą:

Protokół meczowy:

Athletic Bilbao: Herrerin – de Marcos, Alvarez, Laporte, Balenziaga – Iturraspe, Benat – Williams, Garcia, Susaeta (C) – Aduriz

Rezerwowi: Iraizoz – Etxeira, Lekue, Sabin, Muniain, Rico, San Jose

Rapid Wiedeń: Strebinger – Pavelić, Schosswendter, Dibon, Schrammel – Grahovac, Mocinic – Schaub, Schwab (C), Traustason – Joelinton

Rezerwowi: Novota – Arase, Auer, M. Hoffmann, S. Hofmann, Kvilitaia, Szanto

Sędzia główny: Tony Chapron
    Asystenci: Eric Danizan, Guillaume Debart
    Sędzia techniczny: Bertrand Jouannaud.

Witam Państwa serdecznie! Do pierwszego gwizdka arbitra pozostała równo godzina. Niebawem poznamy zestawienia obydwu drużyn. Szykuje się ciekawe widowisko!

Początek spotkania zaplanowano na godzinę 21:05. Składy obu drużyn podamy około trzydziestu minut wcześniej. Bądźcie z nami!

Miejscowi mają za sobą udaną passę na krajowym podwórko. Athletic wygrał trzy ostatnie spotkania, dzięki czemu plasuje się na wysokiej piątej lokacie. Zawodnicy z Wiednia w ostatnim czasie głównie remisują i zajmują trzecie miejsce w lidze.
    Właśnie tu w czwartkowy wieczór spotkają się obie drużyny:

Goście spisali się zdecydowanie lepiej. Austriacy na własnym terenie podejmowali belgijski Genk. Niezwykle emocjonujące starcie zakończyło się zwycięstwem Rapidu 3:2.

Gospodarze z pewnością będą chcieli zrehabilitować się za blamaż w inauguracyjnej serii gier. Athletic grał wtedy we Włoszech z Sassuolo. Miejscowi nie okazali się zbytnio gościnni i rozbili Hiszpanów aż 3:0.

Serdecznie zapraszam Państwa na relację jednego z meczów 2. kolejki fazy grupowej Ligi Europy. Na Sam Memes w Bilbao miejscowy Athletic zmierzy się z Rapidem Wiedeń. Zapraszam na lekturę zapowiedzi tego starcia.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:05.

Gole: 59. Etxebarria

Kartki:   83. Yeray (ATB) – 29. Schrammel (RVI), 65. Dibon (RVI), 72. Grahovać (RVI), 74. Joelinton (RVI)

Athletic Bilbao: Herrerín – de Marcos, Yeray, Laporte, Balenziaga – Iturraspe (58. San José), Etxebarria (80. Rico) – I. Williams, Raúl García, Susaeta (C) (59. Muniain) – Aduriz.
    Zmiany: Iraizoz – Lekue, San José, Muniain, Rico, Sabin, Etxeita.

Rapid Wiedeń: Strebinger – Pavelić, Schösswendter, Dibon, Schrammel – Grahovać, Močinić (67. M. Hofmann) – Schaub, Schwab (C), Traustason (72. Szántó) – Joelinton (85. Kvilitaja).
    Zmiany: Novota – S. Hofmann, Kvilitaja, Szántó, M. Hofmann, Auer, Arase.

Sędzia techniczny: Bertrand Jouannaud