AZS Gdańsk – FC Toruń 2:1 (koniec) | AZS UŚ – Clearex 4:1 (koniec) | Red Devils – Rekord 1:8 (koniec)
Red Devils Futsal Club
1:8 (0:6)
Rekord Bielsko-Biała
Niedziela 09.10.2016, 18:00 • Centrum Park Chojnice • FOGO Futsal Ekstraklasa • Runda 3

Już o 18:00 rozpoczniemy relację z meczu trzeciej kolejki Futsal Ekstraklasy, w którym Red Devils Chojnice podejmą na własnym parkiecie Rekord Bielsko-Biała.

Goście po dwóch kolejkach plasują się na pierwszym miejscu w tabeli. W pierwszych meczach sezonu pokonali oni drużyny FC Toruń i Red Dragons Pniewy.

Od falstartu sezon rozpoczęli gospodarze. Red Devils w dwóch pierwszych meczach bieżącego sezonu zdobyli zaledwie jeden punkt po remisie z AZS-em UŚ Katowice. W minionym tygodniu przegrali w meczu wyjazdowym z Clearexem Chorzów.

W minionym sezonie obie drużyny spotkały się ze sobą w finale Pucharu Polski. Wtedy lepsi okazali się chojniczanie, którzy po zwycięstwie 2:1 nad Rekordem sięgnęli po to trofeum.

W meczach ekstraklasy Red Devils z Rekordem mierzyli się jak dotąd piętnastokrotnie. Bilans przemawia zdecydowanie na korzyść bielszczan, którzy pokonali Czerwone Diabły z Chojnic aż dwanaście razy, tylko dwa razy wygrali dzisiejsi gospodarze, padł jeden remis.

Do dzisiejszego meczu w roli faworyta przystępują goście. Gospodarze jednak z całą pewnością nie oddadzą łatwo trzech punktów. Około 19:30 będziemy już znali końcowe rozstrzygniecie meczu, z którego relację będą mogli Państwo śledzić na naszej stronie, serdecznie do tego zapraszamy!

Witamy z hali Centrum Park Chojnice. Od kilkunastu minut obydwa zespoły rozgrzewają się na parkiecie. Za pół godziny zaczynamy spotkanie!

Znamy już wyjściowe piątki obydwu zespołów:

Red Devils Chojnice: Kartuszyński – Kolesnik (C), Kaźmierczak, P. Laskowski, Wardowski.

Rekord Bielsko-Biała: Nawrat – Popławski, Bondar, Marek, Budniak.

Na parkiet wychodzą zawodnicy obydwu zespołów, rozpoczyna się przedmeczowa prezentacja drużyn.

00:01

00:01
    Zaczynamy! Przy piłce goście.

00:23
    Budniak próbował uderzać, nie trafił jednak czysto w piłkę, która wylądowała obok bramki.

00:55
    Gol dla Rekordu!
    KAŹMIERCZAK próbował przeciąć wrzutkę w pole karne. Trafił w piłkę jednak na tyle niefortunnie, że skierował ją do własnej bramki.

2:15
    Zamieszanie w polu karnym gości. Bliski wyrównania był Przemysław Laskowski.

2:26
    Rzut rożny wykonywali zawodnicy Red Devils, nie udało im się jednak stworzyć dogodnej sytuacji.

2:40
    Atakują goście. Dwa kolejne strzały zostały zablokowane przez zawodników Red Devils.

3:10
    Po dograniu z autu z dużej odległości strzelał Vakhula, jednak bardzo niecelnie.

3:45
    Marek Steinborn z trzynastu metrów strzela bardzo wysoko nad bramką.

4:20
    Kolesnik po dograniu z rzutu rożnego uderzył wprost w obrońcę Rekordu.

5:20
    Po chwili przewagi Red Devils do ataku pozycyjnego wracają Rekordziści.

6:29
    Kaźmierczak wybija piłkę spod nóg Marka na rzut rożny.

6:31
    Dogranie z rzutu rożnego przecinają gospodarze. Od autu zaczęli goście.

6:43
    W swoim polu karnym faulowany Wanat, pierwszy faul na koncie Rekordu.

7:05
    Steinborn zagrywa ręką w polu karnym i rzut karny dla Rekordu!

7:07
    Oleksandr Bondar pokonuje Artura Czarnowskiego z rzutu karnego.

7:21
    Z rzutu wolnego bliski pokonania Nawrata był Kolesnik!

7:57
    Wzięli się do ataku zawodnicy Red Devils po dobrej akcji na bramkę uderzał Wardowski.

8:06
    Po dobrym kontrataku obok bramki uderzył Popławski.

9:36
    Marek dogrywał do wolnego w polu karnym Janovskiego, jego podanie przeciął jednak Ivanov.

10:12
    Świetna akcja gospodarzy, nie wykończył jej jednak Kaźmierczak, który trafił wprost w Nawrata!

10:40
    W indywidualnej akcji Wanat. Po minięciu kilku zawodników oddał bardzo słaby strzał na bramkę Rekordu.

12:15
    Z własnej połowy piłkę wyprowadzał Ivanov, dobrze zapowiadającą się akcję zakończyli jednak obrońcy drużyny gości.

13:06
    Artur Popławski z dużej odległości strzałem po ziemi pokonuje Kartuszyńskiego!

13:15
    Błyskawicznie wynik podwyższa Michał Marek! Gospodarze wydają się być dzisiaj bez szans w meczu z Rekordem.

13:15
    Timeout dla gospodarzy.

13:50
    Coraz bardziej widać dominację zawodników z Bielska-Białej, zawodnicy Red Devils nie potrafią przez dłuższy czas utrzymać piłki w swoim posiadaniu.

14:30
    Po dograniu z rzutu rożnego wysoko nad bramką uderza Popławski!

15:01
    Kontratak Red Devils zakończony strzałem Ivanova z ostrego konta, pewnie broni Nawrat.

15:56
    Vakhula z bliskiej odległości mógł zdobyć piątą bramkę dla swojej drużyny. Świetną interwencją popisał się jednak Werener, który przed kilkoma minutami zmienił w bramce Red Devils Kartuszyńskiego.

16:16
    Doskonale rozpracowana obrona gospodarzy i Radek Polasek z małej odległości strzela piątą bramkę dla Rekordu!

17:00
    Raz za razem groźne sytuacje stwarzają sobie bielszczanie, gospodarze nie potrafią na dłużej wyjść z własnej połowy. Kolejne bramki wydają się być jedynie kwestią czasu.

17:29
    Michał Werner sparuje piłkę na aut po dośrodkowaniu jednego z zawodników Rekordu.

18:02
    Kolesnik wychodził sam na sam z Nawratem. Ten jednak poprawnie interweniował kilka metrów przed własną bramką!

18:41
    Po rzucie rożnym Marek nieczysto trafia w piłkę. Z autu zaczynają gospodarze.

19:26
    Po raz pierwszy od dłuższego czasu dłużej przy piłce zdołali się utrzymać zawodnicy Red Devils. Ich akcja zakończyła się jednak niecelnym podaniem, po którym piłka wyszła na aut.

19:42
    Po raz kolejny rozpracowana została obrona Czerwonych Diabłów i Oleksandr Bondar podwyższa prowadzenie gości!

20:00

Po pierwszej połowie losy tego spotkania wydają się być już rozstrzygnięte. Goście dominują w każdym aspekcie gry i zasłużenie znajdują się na wysokim prowadzeniu. W drugiej połowie z całą pewnością trudno będzie się zmobilizować do dobrej gry zawodnikom Red Devils co może skutkować kolejnymi bramkami dla Rekordu.

20:01

20:01
    Rozpoczynamy drugą część meczu. Od początku z lotnym bramkarzem gospodarze.

20:46
    Jak na razie dokładne podania cały czas wymieniają ze spobą grający w przewadze zawodnicy Red Devils.

21:32
    Akcja gospodarzy zakończona dograniem do Przemysława Laskowskiego. Ten trafia wprost w Michała Kałużę, który po przerwie zmienił między słupkami Bartłomieja Nawrata.

22:19
    Piłkę w końcu udało się odebrać zawodnikom Rekordu, teraz to oni konstruują akcje.

23:24
    Jan Janovsky mocno uderza na bramkę, broni Werner!

23:33
    Podanie do wychodzącego na czystą pozycję Ivanova przecina Bondar.

23:50
    Vadym Ivanov faulowany na własnej połowie. Drugie przewinienie w tej połowie na koncie gości.

24:08
    Świetny przechwyt Dominika Laskowskiego, po krótkiej indywidualnej akcji oddał on za słaby i niecelny strzał z dużej odległości.

25:07
    Paweł Budniak próbował dogrywać piłkę w pole karne, po nogach jednego z obrońców wychodzi ona jednak na rzut rożny.

25:32
    Gol dla Red Devils!
    Świetna akcja gospodarzy zakończona strzałem Kolesnika do pustej bramki!

25:46
    Wciąż atakują zawodnicy Red Devils. W drugiej połowie ich gra wygląda zdecydowanie lepiej niż w pierwszej.

26:05
    W środkowej strefie boiska faulowany Sobański. Już czwarte przewinienie ląduje na koncie gości.

26:10
    Kolesnik dogrywa z rzutu wolnego do P. Laskowskiego, temu zawodnicy Rekordu wybijają piłkę spod nóg na rzut rożny.

27:00
    Chwila nieuwagi gospodarzy i Vakhula w sytuacji sam na sam był bliski pokonania Wernera, który jednak świetnie interweniuje!

27:28
    Mariusz Kaźmierczak z około ośmiu metrów uderza wprost w golkipera.

28:10
    Strata gości, blisko strzelenia bramki Sobański!

28:28
    Red Devils ponownie z lotnym bramkarzem.

28:47
    Marek z połowy boiska nie trafia do pustej bramki.

29:10
    Dobre dogranie do Sobańskiego, ten szczupakiem próbował pokonać Kałużę, jednak uderzył minimalnie obok bramki.

29:53
    Po rzucie rożnym Michał Marek mocno uderza nad bramką.

30:35
    Popławski wygrywa pojedynek biegowy z Wardowskim, po czym oddał bardzo niecelny strzał na bramkę gospodarzy.

31:20
    Podanie Ivanova przechwycił Budniak, po jego strzale po raz kolejny świetnie interweniuje Werner!

31:33
    Po dograniu z rzutu rożnego Surmiak oddaje strzał obok bramki.

31:58
    Z prawej strony z ostrego konta uderzał Wardowski. Piłka ląduje obok bramki.

32:47
    Kolesnik wychodził na czystą pozycję, w ostatniej chwili interweniował obrońca gości.

32:51
    Z dużej odległości niecelny strzał oddaje Wardowski.

33:39
    Polasek z dziesięciu metrów strzela nad bramką Wernera.

35:50
    W ataku pozycyjnym zawodnicy Red Devils.

36:12
    Po okresie dobrej gry Red Devils bramkę zdobyli goście. Przewagę sprzed przerwy przywrócił przyjezdnym Michał Marek.

36:12
    Ponownie Kolesnik w roli lotnego bramkarza.

37:24
    Z własnej połowy do pustej bramki próbował skierować piłkę Marek. Poprzeczka!

38:41
    Szymon Cichy umieszcza piłkę w pustej bramce.

39:17
    Chaotyczna gra ze strony obydwu zespołów. Blisko strzelenia kolejnej bramki byli Rekordziści.

39:45
    Świetna akcja po skrzydle w wykonaniu P. Laskowskiego, lecz zatrzymali go obrońcy gości.

39:54
    Z rzutu wolnego obok bramki uderza Kaźmierczak!

Zakończył się mecz pomiędzy Red Devils i Rekordem Bielsko-Biała. W drugiej połowie lepiej wyglądała już gra gospodarzy, jednak nie zdołali oni zniwelować różnicy bramkowej sprzed przerwy. Dziękujemy za śledzenie relacji z tego meczu i zapraszamy na kolejne! (19:33:59)

Patryk Syngierski

Gole: 26. Kolesnik – 1. Kaźmierczak (sam.), 8. Bondar (kar.), 14. Popławski, 14. Marek, 17. Polasek, 20. Bondar, 37. Marek, 39. Cichy

Kartki:   8. Steinborn (CHO)

Red Devils Futsal Club: Kartuszyński (Werner, Czarnowski) – Kolesnik (C), Kaźmierczak, P. Laskowski, Wardowski – Sobański, Ivanov, Wanat, D. Laskowski, Steinborn.
    Rekord Bielsko-Biała: Nawrat (Kałuża) – Popławski, Bondar, Marek, Budniak – Surmiak, Biel, Gąsior, Polasek, Cichy, Borowicz, Vakhula, Janovsky (C).

Sędziowie: Sylwester Baryczkowski, Sławomir Steczko – Kamil Grzębowski.