Udinese – Pescara 3:1 (koniec) | Atalanta – Inter 2:1 (koniec) | Cagliari – Fiorentina 3:5 (koniec)
Crotone – Napoli 1:2 (koniec) | Empoli – Chievo 0:0 (koniec) | Torino – Lazio 2:2 (koniec)
Bologna – Sassuolo 1:1 (koniec) | AS Roma – US Palermo 4:1 (koniec)
AS Roma
4:1 (1:0)
US Città di Palermo
Niedziela 23.10.2016, 20:45 • Olimpico, Roma • Włoska Serie A • Runda 9

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.

Gorąco zapraszam na relację meczu dziewiątej kolejki Serie A. Na Stadionie Olimpijskim w Rzymie w sobotę zmierzą się ze sobą AS Roma oraz US Palermo. Początek spotkania już o godzinie 20:45.

Rzymianie po ośmiu kolejkach znajdują się na drugiej pozycji z dorobkiem szesnastu oczek. Dotychczas wygrali w pięciu spotkaniach oraz jednokrotnie remisowali. Mają na koncie tyle samo oczek co trzeci Milan, jednak od mediolańczyków mają lepszy bilans bramkowy.

W zeszłym tygodniu gracze AS Romy mierzyli się na wyjeździe z Napoli, w którym od 1 do 81 minuty grał nasz rodak – Piotr Zieliński. Na dwie minuty przed przerwą bramkę dla gości zdobył Edin Dzeko. Niespełna dziesięć minut po zmianie stron drugą swoją bramkę zdobył Bośniak. Chwilę później do siatki dla gospodarzy trafił Koulibaly. Przed końcem spotkania wynik na 1:3 ustalił Salah.

Goście zaliczają katastrofalny początek sezonu. Po ośmiu spotkaniach mają na koncie zaledwie sześć punktów wywalczonych dzięki trzem remisom i jednemu zwycięstwu. Do bezpiecznego siedemnastego miejsca tracą zalewie jedno oczko.

W ostatniej kolejce zawodnicy Palermo na własnym stadionie mierzyli się z Torino. Gospodarze już w piątej minucie gry wyszli na prowadzenie. Jednak do przerwy goście zdołali zdobyć trzy bramki. Po zmianie stron w 50. minucie wynik spotkania na 1:4 ustalił Baselli.

Aby przekonać się jak potoczą się losy tego spotkania zapraszam do śledzenia relacji już w niedzielę od godziny 20:45 na portalu LAJFY COM!

AS Roma: Szczęsny – Juan Jesus, Fazio, Manolás, Emerson – Leandro Paredes, De Rossi (C) – El Shaarawy, Nainggolan, Salah – Džeko.
    Rezerwowi: Alisson, Lobont – Gerson, Totti, Iturbe, Florenzi, Strootman, Soleri.

US Città di Palermo: Posavec – Anđelković, Goldaniga, Cionek – Aleesami, Gazzi, Bruno Henrique, Morganella, Čočev – Diamanti, Nestorovski.
    Rezerwowi: Marson, Fulignati – Bouy, Sallai, Embalo, Rispoli, Vitiello, Pezzella, Hiljemark, Lo Faso, Jajalo, Quaison..

Następuje prezentacja obu zespołów, za chwilę zaczynamy!

1

3
    Od początku spotkania przy piłce utrzymują się gospodarze, niestety nie zdołali jeszcze zakończyć akcji strzałem.

4
    Na skrzydle faulowany Nainggolan.

5
    Dośrodkowanie Paredesa ze stałego fragmentu gry. Piłka wychodzi na rzut rożny.

5
    Zablokowana centra przez gości.

7
    Strzał sprzed szesnastki oddaje Dzeko, bez problemów broni Posavec.

9
    Pada na murawę w polu karnym rywali Salah. Sędzia nawet nie myśli o odgwizdaniu przewinienia.

12
    W środkowej strefie boiska rozgrywają piłkę gospodarze.

13
    Świetna okazja dla El Shaarawy'ego. Dzeko zagrywa na trzeci metr do wbiegającego zawodnika Romy, ten dostawia nogę do piłki, ale nie trafia do siatki!

14
    Zablokowany strzał Dzeko.

15
    Za mocno do przodu podawał De Rossi, od bramki zacznie Posavec.

16
    Salah w pojedynku biegowym z Goldanigą, zaczynał uciekać przeciwnikowi Egipcjanin, ale z bramki wyszedł Posavec i wyjaśnił sytuację.

18
    Kolejny raz blokują strzał rywali goście.

20
    Kolejna udana interwencja w wykonaniu Posaveca.

21
    Głową niecelnie po dośrodkowaniu z narożnika boiska uderzał Fazio.

24
    Nainggolad podaje prostopadle do Dzeko, ten schodzi na lewą nogę, ale znakomicie czyści Goldaniga.

26
    Próba rozciągnięcia akcji przez El Shaatawy'ego na prawe skrzydło. Dobrzy czytają jego zamiary rywale, którzy przejmują piłkę.

27
    Żółtą kartkę otrzymuje Konstantínos Manolás (AS Roma).

29
    Rzut wolny dla gości, przy futbolówce ustawia się Henrique. Za mocno dośrodkowuje gracz Palermo i od bramki zacznie Szczęsny

30
    Udanie w defensywie zagrali goście i ostatecznie oddalili zagrożenie.

31
    Gol dla Romy!
    Na prowadzenie gospodarzy wyprowadza MOHAMED SALAH. Nieudanie wybija piłkę jeden z zawodników Palermo, ta upada przez Dzeko, który szybko dostrzegł wychodzącego na pozycje SALAHA. Egipcjanin technicznym strzałem pokonuje Posaveca.
    31. Mohamed Salah (ASR) - 1:0

34
    Z atakiem ruszają zawodnicy drużyny przyjezdnej, lecz już w środkowej strefie boiska przejmują futbolówkę gospodarze.

35
    Żółtą kartkę otrzymuje Edoardo Goldaniga (US Città di Palermo).

37
    Żółtą kartkę otrzymuje Juan Jesus (AS Roma).

38
    Rzut wolny dla gości w odległości 19 metrów do bramki. Przy piłce ustawia się Diamanti. Ładnie zakręcił gracz Palermo, ale uderzył minimalnie nad bramką.

39
    Żółtą kartkę otrzymuje Ivajlo Čočev (US Città di Palermo).

40
    Przed polem karnym rywali traci futbolówkę Salah.

42
    Niecelne podanie Morganella, przejmują gospodarze.

43
    Zablokowany strzał z dystansu w wykonaniu Emersona.

45

Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy od początku utrzymują się przy piłce tworząc kolejne okazje na strzały. W 31 minucie po złym wybiciu piłki przez gracza Palermo, gospodarze po strzale Salaha wyszli na jednobramkowe prowadzenie. Po zmianie stron powinniśmy zobaczyć kolejne bramki. Widzimy się za około 15 minut.

46

46
    Zmiana w drużynie AS Roma: z boiska schodzi Juan Jesus, na boisku pojawia się Alessandro Florenzi.

46
    Na pozycji spalonej po zmianie stron złapany Dzeko.

50
    Na skrzydle faulował Diamanti.

52
    Przy futbolówce ustawia się LEANDRO PAREDES. Zawodnik Romy ładnie zakręcił futbolówkę, ta jeszcze wpadła w kozioł i kompletnie zmyliła bramkarza Palermo.
    52. Leandro Paredes Leandro Paredes (ASR) - 2:0

53
    Rzut rożny dla drużyny przyjezdnej, dobrze głową wybija Manolas.

56
    Strzał oddaje Nestorovski, ale bez problemów broni Szczęsny.

60
    Zmiana w drużynie US Città di Palermo: z boiska schodzi Michel Morganella, na boisku pojawia się Andrea Rispoli.

63
    Od kilku minut przy piłce utrzymują się gospodarze.

65
    Nieudana kontra gości została zastopowana już przy środkowej linii boiska.

67
    Od strefy obronnej budują kolejny atak zawodnicy Romy.

68
    Blisko błędu byli teraz gracze Palermo, ale z bramki wyszedł Posavec i wybił futbolówkę.

68
    Podanie na szesnasty metr do EDINA DŽEKO. Bośniak mimo asekuracji przez dwóch rywali zdołał oddać strzał prosto do siatki bramki Posaveca.
    68. Edin Džeko (ASR) - 3:0

69
    Zmiana w drużynie AS Roma: z boiska schodzi Radja Nainggolan, na boisku pojawia się Kevin Strootman.

69
    Zmiana w drużynie US Città di Palermo: z boiska schodzi Ivajlo Čočev, na boisku pojawia się Robin Quaison.

73
    Zmiana w drużynie US Città di Palermo: z boiska schodzi Alessandro Diamanti, na boisku pojawia się Mato Jajalo.

73
    Gospodarze wciąż utrzymują się przy piłce, mają zapewne nadzieje na kolejne bramki.

76
    Salah odbiera piłkę rywalowi, podaje do Strootmana, tez w kierunku Emersona, ale tracą futbolówkę gospodarze.

77
    Dzeko kontra Andelković, lepszy od Bośniaka defensor Palermo.

80
    Gol dla Palermo!
    ROBIN QUAISON dopada do piłki w odległości około 25 metrów od bramki rywali, decyduje się na strzał z dystansu. Wydaje się, że futbolówka otarła się jeszcze o jednego z rywali po czym wpadła do siatki przy krótkim słupku, bez szans był Szczęsny!
    80. Robin Quaison (PLM) - 3:1

81
    Zmiana w drużynie AS Roma: z boiska schodzi Edin Džeko, na boisku pojawia się Francesco Totti.

82
    Natychmiast odpowiadają gospodarze! Z kontrą ruszył STEPHAN EL SHAARAWY, który zdecydował się na strzał po dłuższym słupku z szesnastki rywali. Wślizgu próbował jeszcze jeden z graczy Palermo, ale był spóźniony! 4:1 dla Romy!
    82. Stephan El Shaarawy (ASR) - 4:1

84
    Na pozycji spalonej złapany Salah.

86
    Rzut rożny dla gości, centra w pole karne rywali. Faulowany w defensywie był Florenzi.

86
    Żółtą kartkę otrzymuje Mohamed Salah (AS Roma).

90+1
    Trzy minuty dolicza arbiter.

90+1
    Szukają jeszcze swoich szans goście. Strzał Nestorovskiego blokują rywale.

90+2
    W środkowej strefie boiska z piłką utrzymują się gracze AS Romy.

90+3
    El Shaarawy z dogodnej pozycji uderza wysoko ponad bramką.

90+3

Po zmianie stron oglądaliśmy grad bramek. Szybko podwyższyli prowadzenie gospodarze po bramce Paredesa, następnie do siatki trafił Dzeko. W końcówce spotkania honorowe trafienie zaliczyli goście dzięki uderzeniu Quaisona. Chwilę później wynik spotkania ustalił El Shaarawy. Dzięki temu zwycięstwu gracze AS Romy zbliżyli się na dwa punkty do liderującego Juventusu.
    Dziękuję za uwagę i zapraszam na pozostałe relacje na portalu LAJFY COM! (22:40:37)