Łódź – Rzeszów 7:3 (koniec) | Komprachcice – Pyskowice 3:3 (koniec) | Ruda Śląska – Jelcz-Laskowice 2:1 (koniec)
Tychy – Nowiny 2:2 (koniec) | Brzeg – Słomniki 5:6 (koniec)
GKS Futsal Tychy
2:2 (1:0)
UKS Ekom Futsal Nowiny
Niedziela 23.10.2016, 18:00 • Hala Sportowa, Tychy. • I liga futsalu - gr. południowa • Runda 5

Już w najbliższą niedzielę będziemy świadkami bardzo ciekawego pojedynku w ramach piątek kolejki I ligi futsalu grupy południowej. GKS Futsal Tychy na własnym obiekcie podejmować będzie UKS Ekom Futsal Nowiny. Faworytem rywalizacji będą rzecz jasna miejscowi, ale nie zapominajmy, że również przyjezdni znajdują się póki co w górnej połówce ligowej tabeli. Zapowiada się więc emocjonujący mecz!

GKS Tychy:

Tyszanie nieźle rozpoczęli tegoroczne zmagania w I lidze. Po trzech rozegranych spotkaniach mają na koncie sześć punktów. Na ten bilans składa się porażka w pierwszej kolejce z Remedium Pyskowice, jak również dwie wygrane (Malwee Łódź i Heiro Rzeszów). Bilans bramkowy zespołu jest minimalnie pozytywny (11:9). Najlepszymi strzelcami zespołu są Michał Słonina oraz Patryk Szachnitowski (po trzy bramki).

UKS Ekom Futsal Nowiny:

Ekipa ta nieźle spisuje się w tym sezonie. W tabeli plasuje się na piątej pozycji i ma w dorobku jedną wygraną oraz dwa remisy. Przy tym należy dodać dodatni bilans bramkowy (11:10). W ostatniej ligowej kolejce zespół ten pauzował, a z kolei jeszcze tydzień wcześniej po bardzo wyrównanym meczu zremisował 5:5 z Futsal Team Brzegiem. Po trzy gole w tym sezonie dla teamu zdobyli Dominik Szymkiewicz i Michał Łabęcki.

Zapraszamy Państwa niezwykle serdecznie na to spotkanie już w najbliższą niedzielę o godzinie 18:00 do naszej relacji!

GKS Futsal Tychy: Modrzik (M. Sitko) – Filip Biernat, Bernat, Słonina, Paweł Pytel – Kochanowski, B. Sitko, Jania, Piotr Pytel, Wybraniec, Fabian Biernat.

UKS Ekom Futsal Nowiny: Dobrodziej (Leski) – Lurzyński, Musiał, Paweł Markowicz, Łabęcki – Król, Korol, Milcarz, Piotr Markowicz, Szymkiewicz.

Główny: Paweł Wałęga (Podkarpacki ZPN)
    Drugi: Jan Gawle (Podkarpacki ZPN)
    Czasowy: Marcin Stoń (Śląski ZPN).
    Za kilka chwil startujemy:

1

0:15
    Sędziowie rozpoczynają już dzisiejszy pojedynek. UKS Ekom Futsal Nowiny startuje ze środka boiska.

0:49
    Goście wymieniają spokojne podania na własnej połowie, ale wszystko zakończyli stratą! Kapitalną okazję na zdobycie gola miał Bernat, ale chybił strzałem z siódmego metra!

1:17
    Tyszanie przejęli futbolówkę we własnej strefie obronnej i już po chwili wywalczyli aut na wysokości pola karnego rywali.

1:33
    Paweł Pytel bez zastanowienia huknął zza pola karnego, ale piłka przeleciała dość znacznie nad poprzeczką.

2:00
    Bardzo ładnie poradził sobie na skrzydle młody Filip Biernat z rywalem, ale finalnie jego zagrania nie wykorzystał Bernat.

2:12
    Mamy pierwsze przewinienie w tym meczu. Na wysokości środkowej linii boiska faulował przeciwnika Paweł Pytel.

3:05
    Andrzej Musiał szukał w tej sytuacji swojego partnera w polu karnym tyskiej drużyny, ale piłka wyszła za linię końcową.

3:11
    Paweł Pytel stracił piłkę w akcji ofensywnej, a ostatecznie kontratak finalizuje niecelnym strzałem Andrzej Musiał.

4:01
    Mamy sporo zmian w drużynie miejscowych. Po szybkiej akcji swój pierwszy strzał w meczu oddaje Bartłomiej Sitko.

4:07
    Kochanowski popełnił przewinienie w środkowej strefie boiska i zostaje słownie upomniany przez sędziego.

4:33
    Sporo szczęścia mieli goście w tej sytuacji. Najpierw Modrzik poradził sobie z mocnym dośrodkowaniem, a później futbolówkę wyłapał Dobrodziej po rykoszecie od Musiała.

5:00
    Nie zdołał przejąć teraz piłki w akcji ofensywnej Filip Biernat. Chwilę później niecelnie z dystansu przymierzył aktywny Musiał.

5:15
    Tomasz Milczarz powalczył z rywalem i ostatecznie zdołał mu wybić futbolówkę spod nóg. Chwilę później mamy zagranie ręką zawodnika gości.

6:18
    Wracający na własną połowę boiska Bernat nieprzepisowo zaatakował rywala i jest to już trzeci faul gospodarzy.

6:44
    Najpierw świetnie w defensywie spisał się Paweł Pytel, a później nie zdołał on wykończyć dwójkowej akcji z Bernatem!

7:00
    Drugie przewinienie w tych zawodach zawodników przyjezdnego teamu. Stan fauli aktualnie wynosi 3:2.

7:36
    Bardzo dobrze Filip Biernat starał się wykorzystać nieporozumienie gości w defensywie, ale uderzył na wślizgu obok słupka!

8:01
    Andrii Korol otrzymał podanie na skraj pola karnego rywali, ale jego mocne uderzenie znacznie mija bramkę Modrzika.

8:45
    Spokojnie może piłkę złapać Dobrodziej we własnym polu karnym. Goście później mylą się jednak w rozegraniu akcji.

9:10
    Starają się przyjezdni piłkarze uspokoić swoje poczynania w środkowej strefie boiska. Kolejny jednak raz mamy nieporozumienie między Królem i Musiałem.

9:39
    Kochanowski miał w tej sytuacji sporo miejsca przed polem karnym, ale jego potężny strzał został ostatecznie zablokowany.

10:00
    Paweł Markowicz zdecydował się na mocne uderzenie z dziesiątego metra, a piłka po rykoszecie wychodzi na korner.

10:04
    Bardzo sprawnie wyszli gospodarze z szybkim kontratakiem, ale strzał Fabiana Biernata wybronił ostatecznie nogami Dobrodziej!

11:02
    Po sprawnie rozegranym rzucie rożnym mocno z dystansu uderzał Bartłomiej Sitko, a futbolówkę na korner paruje golkiper gości.

11:09
    Ładnie na skrzydle urwał się rywalom Lurzyński i przymierzył bez zastanowienia, ale futbolówka przeleciała nieznacznie nad bramką.

12:00
    Filip Biernat w tym meczu zdecydowanie potwierdza swoją wartość. Dwukrotnie starał się pokonać bramkarza mocnymi strzałami, ale piłka mija za każdym razem bramkę.

12:30
    Tym razem młody zawodnik tyskiej drużyny zachował się odpowiednio w defensywie i wybił piłkę wślizgiem na aut.

13:17
    Tym razem Michał Łabęcki sprawdził potężnym uderzeniem z ostrego kąta Modrzika, ale doświadczony bramkarz nie dał się zaskoczyć!

13:33
    Okazję na skonstruowanie ataku mają tyscy piłkarze. Finalnie strzał Kochanowskiego został zablokowany.

14:00
    Za moment swoją grę od rzutu rożnego wznowią zawodnicy GKS Futsal Tychy. Po chwili mieliśmy kontrę gości i idealną interwencję Bartłomieja Sitko.

14:44
    Nieźle zapowiadała się szarża lewą stroną boiska Andrii Korola, ale finalnie jego strzał został zablokowany.

15:01
    Szybka i dobrze rozegrana kontra miejscowego zespołu kończy się uderzeniem z dziewiątego metra Sitki! Pewnie jednak interweniuje Dobrodziej!

15:28
    Za przewinienie na rozpędzonym Bernacie napomnienie otrzymuje Andrzej Musiał.

15:31
    Ogromny pech gospodarzy! Dwa razy mieliśmy uderzenia z bliskiej odległości, ale w ostatnim momencie futbolówkę sprzed linii bramkowej wybijali defensorzy gości!

16:00
    Do końca pierwszej odsłony pozostały już tylko cztery minuty. Warto zauważyć, że w kwestii przewinień mamy remis 3:3.

16:20
    Paweł Pytel nie zauważył w tej akcji lepiej ustawionego na czwartym metrze Bernata i fatalnie uderzał z ostrego kąta.

17:11
    UKS Ekom Futsal Nowiny rozgrywa atak pozycyjny na połowie przeciwników. Za moment gracze tej drużyny wznowią od autu. Ostatecznie Modrzik dobrze broni strzał Musiała z dalszej odległości.

17:19
    Kapitalną okazję na zdobycie bramki miał Paweł Pytel! Otrzymał on idealne podanie od Słoniny na siódmym metrze, ale instynktownie wybronił mocne uderzenie Dobrodziej!

17:19
    Timeout dla gospodarzy.

17:30
    Fatalnie pomylił się w tej sytuacji Markowicz! Otrzymał on podanie na linii pola karnego, ale przeniósł piłkę strzałem zdecydowanie nad poprzeczką!

18:00
    To już ostatnie dwie minuty tej części gry. GKS Futsal Tychy wyprowadza spokojnie akcję z własnej połowy boiska.

18:16
    Gol dla GKS-u!
    Strzelcem bramki FABIAN BIERNAT!

Mamy pierwszą bramkę w tym spotkaniu! Świetną akcją na skrzydle popisał się młody zawodnik miejscowego teamu i po jego dośrodkowaniu futbolówka wpadła do siatki! Otarła się ona jeszcze od gracza gości i może być ten gol uznany za trafienie samobójcze!

19:00
    Niezłą kombinacją popisali się przyjezdni piłkarze, ale ostatecznie zablokowane zostało mocne uderzenie Pawła Markowicza.

19:45
    To już ostatnie sekundy pierwszej odsłony rywalizacji. Swoją szansę będą jeszcze mieli przyjezdni piłkarze z Nowin.

20

Za nami już pierwsza odsłona tej rywalizacji. GKS Futsal Tychy prowadzi z UKS Ekom Futsal Nowiny 1:0 po dobrej akcji młodego gracza tyskiej drużyny. Mecz prowadzony jest w wyrównanym tempie i żadna z ekip nie zdołała przejąć inicjatywy na boisku. Liczymy, że w drugiej odsłonie oba teamy dostarczą nam jeszcze wielu pozytywnych wrażeń i przede wszystkim kolejne bramki!
    Dobry mecz oglądamy w Tychach:

21

20:10
    Rozpoczynamy drugą odsłonę tej rywalizacji od ataku gospodarzy. Uderzenie gracza GKS-u zostało jednak zablokowane.

20:11
    Andrzej Musiał narzeka na uraz i mamy krótką przerwę w grze. Za moment od autu wznowią tyszanie.

20:30
    Tomasz Bernat fauluje uciekającego mu rywala i jest to zarazem pierwsze przewinienie w drugiej odsłonie spotkania.

21:01
    Paweł Markowicz miał sporo miejsca i czasu na uderzenie, ale piłka przeleciała znacznie nad poprzeczką.

21:05
    Paweł Pytel świetnie wypatrzył na dziesiątym metrze wbiegającego Bernata, ale ten przegrał pojedynek z Dobrodziejem!

22:10
    Nieźle wypatrzyli partnerzy wbiegającego na jedenastym metrze Musiała, ale ten uderzył niecelnie z pierwszej piłki.

22:15
    Tym razem lepiej przymierzył Musiał! Poradził sobie jednak doświadczony golkiper i broni nogą to uderzenie!

23:00
    W drugiej połowie mamy dość sporo przerw w grze. W związku z tym czas jest w większości czasu zatrzymywany.

23:08
    Najaktywniejszym zawodnikiem gości jest dzisiaj zdecydowanie Andrzej Musiał! Tym razem huknął on bez zastanowienia z dystansu i piękną paradą musiał wykazać się Modrzik!

23:50
    Znowu ten sam zawodnik drużyny przyjezdnej sprawdził czujność bramkarza tyskiego teamu! Modrzik nie dał się jednak zaskoczyć!

24:04
    Kochanowski wyprowadzał szybki atak swojego zespołu z własnej połowy boiska. Był jednak nieprzepisowo atakowany i w efekcie goście popełnili w tej odsłonie pierwszy faul.

24:40
    Gospodarze mają z kolei w chwili obecnej dwa przewinienia na swoim koncie. Jest to dość bezpieczna sytuacja dla obu ekip.

25:00
    Miejscowi piłkarze starają się uspokoić swoje poczynania i przez dłuższy okres czasu utrzymują się w posiadaniu futbolówki.

25:21
    Paweł Pytel zdecydował się na uderzenie z półobrotu, ale piłka mija bramkę o dobry metr. Później Bernat po akcji na skrzydle wywalczył korner.

26:01
    Andrii Korol wydawało się już, że popędzi sam na bramkę Modrzika! Ostatecznie kapitalna interwencja Filipa Biernata zażegnała niebezpieczeństwo!

26:33
    Swoją grę od autu wznawiają miejscowi piłkarze. Bardzo wysokim pressingiem starają się ich atakować goście z Nowin.

27:00
    Potężne uderzenie z dziesiątego metra oddał Fabian Biernat, a piłka po minimalnym rykoszecie przeleciała tuż nad poprzeczką!

27:30
    Coraz lepiej wygląda gra przyjezdnego teamu. Walczą gracze z Nowin zacięcie o doprowadzenie do wyrównania.

27:42
    Strzelcem bramki DAWID KOCHANOWSKI!

Na indywidualną akcję zdecydował się młody gracz miejscowego zespołu i przyniosła ona pozytywny efekt! Po strzale z dość znacznej odległości piłka prześlizgnęła się pod ręką Sebastiana Dobrodzieja i wpadła do siatki! Zdecydowanie ta bramka obciąża konto golkipera gości!

27:42
    Timeout dla gości.

28:00
    Teraz goście z Nowin stawiają wszystko na jedną kartę. Zdecydowali się oni na wprowadzenie lotnego bramkarza.

28:33
    Sporą liczbę podań wymieniają goście na wysokości linii środkowej boiska i finalnie mamy uderzenie z dystansu! Korol starał się zmienić tor lotu piłki, ale trafiła ona tylko w boczną siatkę!

29:01
    Nie pozwalają miejscowi zawodnicy na wyjście z własnej połowy zespołowi Ekom Futsal Nowiny. Przed chwilą minimalnie nad bramką główkował Bernat.

29:40
    Warto zaznaczyć, że w rolę lotnego bramkarza wcielił się Michał Łabęcki. Zastępuje on w odpowiednich chwilach Sebastiana Dobrodzieja.

30:15
    Do końca tej rywalizacji zostało już tylko dziesięć minut. Bliscy wyrównania byli goście, jednak Damian Król faulował bramkarza gospodarzy.

30:50
    Przyjezdny team cały czas stara się rozgrywać akcję z lotnym bramkarzem. Nie stwarzają sobie oni jednak sytuacji strzeleckich.

31:11
    Miejscowi mają spory problem z wyjściem na połowę przeciwników. Nowiny grają bardzo wysoko i stosują dobry pressing.

31:44
    W tym momencie stan przewinień wynosi 2:2. Wątpliwe, abyśmy byli dzisiaj świadkami przedłużonych rzutów karnych.

32:03
    Gol dla Nowin!
    Strzelcem bramki MICHAŁ ŁABĘCKI!

Zespół gości zdobywa bramkę kontaktową i z pewnością do samego końca będzie walczyć o pełną pulę! Świetnie rozegrali przyjezdni kombinację na prawym skrzydle i lotny bramkarz wpakował futbolówkę do siatki strzałem z kilku metrów!

33:10
    Strzelcem bramki PAWEŁ MARKOWICZ!

Sytuacja zmienia się dzisiaj w bardzo krótkim czasie! Goście doprowadzają do wyrównania, a kapitalną bramkę zdobywa Paweł Markowicz! Huknął on bez zastanowienia z dziesiątego metra i futbolówka wpadła w samo okienko bramki!

33:43
    Przyjezdny team gra teraz z Sebastianem Dobrodziejem w bramce. Nie decydują się już goście na grę z lotnym golkiperem.

34:00
    W końcówce inicjatywa należy do piłkarzy z Nowin. GKS Futsal Tychy od dłuższego czasu nie stworzył sobie sytuacji podbramkowej.

34:25
    Nie zwalniają tempa zawodnicy UKS Ekom Futsal Nowiny. Tym razem minimalnie spóźnił się z zamknięciem akcji Król.

35:00
    Przed nami ostatnie pięć minut tej rywalizacji. Zawodnik przyjezdnej ekipy bezpiecznie wybija piłkę na aut.

35:19
    Cały zespół gospodarzy cofnął się na własną połowę. Odpowiednio zachował się Paweł Pytel i nabił rywala. W efekcie od bramki wznowi Modrzik.

36:02
    Bernat ma dzisiaj całą masę sytuacji strzeleckich! Znowu otrzymał on dobre podanie od Pawła Pytla, ale został zablokowany.

36:10
    Tym razem na indywidualną akcję zdecydował się aktywny Pytel, jednak jego strzał zza pola karnego przelatuje obok słupka.

37:11
    Gra trochę się uspokoiła i goście przygotowują się do wyprowadzenia swojej akcji w ataku pozycyjnym.

37:42
    Wkraczamy w decydującą fazę pojedynku. Mecz toczy się teraz w wyrównanym tempie i oba zespoły walczą o pełną pulę.

38:00
    Tyscy piłkarze znowu wrócili się na własną połowę boiska. Starają się przyjąć kolejny składny atak przyjezdnych.

38:27
    Dawid Kochanowski znowu starał się powtórzyć strzał z brakowej akcji, ale tym razem w porę zdołał wrócić Paweł Markowicz.

39:01

39:30
    Po wziętym czasie podopieczni Michała Słoniny wyprowadzili dobry atak, ale niecelnym strzałem finalizował go Paweł Pytel.

Za nami już ten bardzo emocjonujący mecz w tyskiej hali sportowej. Miejscowy GKS nie sprostał dzisiaj rywalom i zremisował 2:2 na własnym obiekcie. Początkowo wszystko przebiegało pod dyktando gospodarzy, którzy prowadzili już 2:0, ale później nie było już tak dobrze. Po wycofaniu bramkarza goście spisali się bardzo dobrze i zdołali doprowadzić do remisu.

Dziękujemy już Państwu bardzo serdecznie za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na dalsze sportowe emocje z naszymi relacjami! (19:56:21)