Oborniki – Piła 4:2 (koniec) | Uniw. Zielona Góra – TAF Toruń 12:2 (koniec)
KS Futsal Oborniki
4:2 (3:0)
KS Credo Futsal Piła
Niedziela 23.10.2016, 16:00 • Hala Sportowa OCS, Oborniki • I liga futsalu - gr. północna • Runda 5

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.

Witam Państwa bardzo serdecznie, już za kilka godzin rozpoczną się dwa spotkania zamykające 5. kolejkę I Ligi Futsalu w grupie północnej. W Zielonej Górze, Akademicy z Uniwersytetu Zielonogórskiego podejmą zawodników z Toruńskiej Akademii Futsalu, natomiast w Obornikach dojdzie do konfrontacji pomiędzy tutejszym KS Futsal, a pochodzącym również z Wielkopolski – Credo Futsal Piła, i to spotkanie właśnie będziemy mieli dla Państwa przyjemność komentować.

Celowo wspomniałem o tych dwóch meczach, gdyż zagrają w nich cztery drużyny, które obecnie zajmują ostatnie miejsca w tabeli grupy północnej. KS Futsal Oborniki, TAF Toruń oraz Credo Futsal Piła zamykają całą stawkę z dorobkiem jednego punktu, a nad nimi znajduje się AZS UZ Zielona Góra, która na swoim koncie uzbierała tych punktów trzy.

Drużyna KS Futsal Oborniki poprzedni sezon zakończyła na 6. miejscu z dorobkiem 32 punktów, mając na swoim koncie 10 zwycięstw, 2 remisy i 10 porażek. Z kolei w obecnej kampanii, podopieczni Bartosza Łeszyka są jak na razie mało efektywni i oszczędni w zdobycze punktowe, co przekłada się na zasłużone ostatnie miejsce w tabeli.

Podobnie wygląda sytuacja gości. Credo Futsal Piła przyjeżdża do Obornik mając także na swoim koncie zaledwie jeden punkt. Co odróżnia natomiast oba zespoły, to fakt, że pilanie są w tym sezonie beniaminkiem, gdyż jeszcze niemal kilka miesięcy temu kończyli, wraz AZS UZ Zielona Góra, walkę o awans do I Ligi Futsalu.
    Oto gmach, w którym dojdzie do dzisiejszego pojedynku. A my już jesteśmy w środku i niedługo rozpoczniemy dla Państwa relację.
    Pozwólcie Państwo, że przedstawię jeszcze sponsorów dzisiejszego spotkania, oto oni:
    Drużyna gości podczas rozgrzewki. Przed Państweeeem: CREDO FUTSAL PIŁAAA!!!

Historia meczów pomiędzy KS Futsal Oborniki oraz Credo Futsal Piła przemawia na korzyść gospodarzy. Nie licząc spotkań towarzyskich, obie ekipy spotykały się czterokrotnie w ramach rozgrywek II Ligi Futsalu. 3 zwycięstwa odnieśli zawodnicy z Obornik, a jedno spotkanie zakończyło się remisem. Spotkanie to miało miejsce na pilskim parkiecie i o ile pamięć mnie nie myli Credo Futsal Piła była w tamtym sezonie niepokonana we własnej hali
    A w taki sposób rozgrzewkę kończą gospodarze dzisiejszego pojedynku, czyli KS FUTSAL OBORNIKI!!!

Zawodnicy obydwu drużyn opuściły chwilowo parkiet, aby przyodziać się w stroje meczowe i powrócić za moment rozpocząć pojedynek o kolejne ligowe punkty, które obydwu klubom są tak samo mocno potrzebne.

A oto składy, w jakich wystąpią drużyny:

KS Futsal Oborniki: 28. Szepczyński (99. Gonda) – 4. Siwecki, 11. T. Wicberger, 14. Łeszyk, 20. Krzyżanowski – 5. M. Wicberger, 9. Walczak, 10. Ostrowski, 17. Antczak, 18. Majchrzak, 25. Sander, 31. Orczykowski

KS Credo Futsal Piła: 1. Kujawski (99. Kozłowski) – 4. Waszak, 11. Wolan, 18. Karolewski, 66. Konert – 7. Suszycki, 8. Knapiński, 14. Kuliński, 28. Góźdź

Sędziowie: Marcin Łuczak, Marek Dziobko – Tomasz Nowicki.

A spotkanie ma dla Państwa przyjemność komentować: Bartosz Nogalski

00:01

00:01
    Jako, że mecz odbywa się w Obornikach, a ja jestem oborniczaninem i kibicem miejscowej drużyny, a przypadła mi przyjemność komentowania dzisiejszego widowiska, mogę okazać się w swoich słowach subiektywny oraz stronniczy za co z góry przepraszam kibiców drużyny pilskiej, którzy śledzą tę relację. Obiecuję, że postaram się jak najbardziej obiektywnie oceniać przebieg spotkania i przynieść satysfakcję ze śledzenia relacji zarówno kibicom gospodarzy, jak i kibicom drużyny gości. Zaczynamy!!!! Od środka KS FUTSAL OBORNIKI!!

00:35
    I już pierwsza dobra akcja dla oborniczan. Z prawej strony dośrodkował Krzyżanowski, ale w piłkę nie trafił kapitan zespołu – Mikołaj Siwecki.

01:12
    Ależ akcja drużyny pilskiej. Świetne zgranie z głębi pola postawiło Wolana w akcji sam na sam z bramkarzem, jednak zawodnik gości przeniósł piłkę nad poprzeczką.

01:46
    I już dobra odpowiedź gospodarzy. T. Wicberger mija bramkarza lecz obrońcy gości zdążyli wrócić i wybić piłkę sprzed linii bramkowej.

02:04
    Kolejna dobra akcja z udziałem kapitana drużyny obornickiej – Mikołaj Siwecki zmusił do interwencji bramkarza pilskiego – Adama Kujawskiego. Klasowa obrona golkipera gości.

02:36
    Trwa chwilowe oblężenie bramki gości. Najpierw z bliskiej odległości próbował T. Wicberger lecz znowu Kujawski górą, a chwilę później jego brat – Mikołaj ponownie wypróbował umiejętności bramkarza Credo i znów ten wyszedł górą z tego pojedynku.

03:44
    Wolan z prawej strony zagrywa wzdłuż bramki, a tam czyhał na to podanie Konert, który trafia w SŁUPEK!!

03:52
    Dodała skrzydeł drużynie Credo Piła ta podbramkowa akcja, gdyż przez dłuższy czas utrzymują się na połowie rywala.

04:55
    Wysokim pressingiem teraz w obronie pilanie – trudno gra się w ten sposób gospodarzom.

05:21
    Ależ akcja teraz dla gospodarzy: Krzyżanowski zgrał z prawej strony do Sandera, ten zamarkował strzał lecz podał do lepiej ustawionego przy słupku bramki przeciwników – Dawida Walczaka lecz znów lepiej w tej akcji był ustawiony Adam Kujawski z Credo Piła, który sparował strzał, a następnie pewnie złapał piłkę.

06:42
    Gol dla Obornik!
    Piękna bramka oborniczan!! Z lewej strony boiska piłkę zagrywa grający trener drużyny KS Futsal Oborniki – Bartosz Łeszyk, a pod bramką całą akcję zamykał Mateusz Ostrowski, który wreszcie pokonał, jak dotąd perfekcyjnie spisującego się w bramce – Adama Kujawskiego. Klasyczna futsalowa akcja bramkowa!!

08:58
    Jedna z nielicznych jak dotąd akcji Credo Futsal Piła. Z ostrego konta groźnie strzelał Karolewski lecz niecelnie.

09:37
    Starają się przyspieszyć grę po zdobyciu gola zawodnicy KS Futsal Oborniki, jednak w ich grze widać sporo niedokładności.

09:52
    Niezła próba Konerta, jednak na posterunku Daniel Szepczyński!! Piłka wychodzi na rzut rożny lecz oborniczanie oddalają niebezpieczeństwo spod swojej bramki.

11:28
    Gospodarze starają się narzucić swój styl gry, jednak skutecznie uniemożliwiają im to przyjezdni.

12:02
    Nie tylko w grze drużyny Futsal Oborniki wkradła się niedokładność, widać ją także w poczynaniach gości.

12:41
    Od kilku minut gra toczy się głównie w środkowej strefie boiska, co postanowili przerwać zawodnicy Credo Piła, a dokładnie z numerem 14. Kuliński lecz jego strzał po ziemi w bezpiecznej odległości minął bramkę Szepczyńskiego. W ten sam sposób odpowiedzieli gospodarze.

13:53
    Chwilowa przerwa w grze – leży na boisku T. Wicberger. W jego miejsce wszedł Marek Majchrzak.

14:59
    Nie ma wątpliwości, że to KS Futsal Oborniki prowadzi grę lecz przy jednobramkowym prowadzeniu nie mogą być pewni zwycięstwa, tym bardziej w tej fazie meczu. Poza tym Credo Piła tylko czyha na grę z kontry.

15:25
    Jedną z nich próbował wykorzystać Wolan, jednak wywalczył tylko rzut rożny.

15:48
    Na chwilę obecną 3 przewinienia po stronie gospodarzy – 2 przewinienia po stronie gości.

16:12
    Groźny strzał Ostrowskiego zatrzymany przez Kujawskiego. Pierwsza groźniejsza akcja od dłuuuższej chwili.

16:38
    Kolejne przewinienie KS Futsal Oborniki. Tym razem faulował Majchrzak w polu karnym... gości.

17:25

OSTROWSKI po raz drugi!!! M. Wicberger ofiarnym wślizgiem odbiera piłkę w środku pola, po czym rozpoczął kontratak na bramkę gości wraz z Mateuszem Ostrowskim, do którego posłał wyśmienite podanie. Ten drugi nie mógł go nie wykorzystać. Kujawski bez szans.

18:09
    Świetny odbiór Karolewskiego na połowie rywali. Lepszym pomysłem był by strzał na bramkę z 9. metra, jednak ten zdecydował sie podawać i cała akcja skończyła się niczym.

18:27

Majstersztyk Mikołaja Wicbergera. Rzut rożny dla gospodarzy, podanie Walczaka do M. Wicbergera, który z pierwszej piłki huknął z okolic 12. metra w samo okienko Adama Kujawskiego. Rzadko zdarzają się takie gole na futsalowych parkietach.

19:47
    Ostatnie sekundy pierwszej połowy – rzut rożny dla Credo Piła. Piłka leci wysoko nad bramką Szepczyńskiego.

20

Świetna pierwsza połowa KS Futsal Oborniki. Poza kilkoma przebłyskami gości, oborniczanie zdominowali mecz, jednak przez dłuższą część tej połowy nie potrafili tego przenieść na wynik bramkowy. Kluczowa okazała się końcówka tej części meczu, kiedy dwie efektowne akcje pozwoliły na zdobycie bezpiecznej przewagi.

Dajmy zawodnikom chwilę na wzięcie oddechu i wracamy do Państwa za kilkanaście minut. Bądźcie z nami!!!
    Frekwencja na trybunach na dzisiejszym meczu nie zawiodła.

Zawodnicy powoli pojawiają się na parkiecie.

20:01
    20:01 Rozpoczęli goście.

20:42
    Gol dla KS-u Credo Futsal Piła!

Szczęśliwie dla gości rozpoczyna się druga połowa. Podanie z prawej strony boiska przeciął Tomasz Wicberger, który zrobił to tak niefortunnie, że umieścił piłkę we własnej bramce.

21:04
    Mieli szansę na zrehabilitowanie się po stracie gola zawodnicy KS Futsal Oborniki, a dokładnie kapitan zespołu – Mikołaj Siwecki oraz grający trener – Bartosz Łeszyk. Wymanewrowali obrońców oraz bramkarza, przez co bramka została pusta lecz nie potrafił w niej umieścić piłki były reprezentant Polski... Aj szkoda tej akcji...

23:00
    Obiecującą akcję niezłym dryblingiem rozpoczął Góźdź lecz sytuację przy linii bocznej wyjaśnił Walczak.

23:12
    Z 12. metra z obrońcą na plecach szczęścia próbował Antczak lecz trafił z dala od bramki Kujawskiego.

23:55
    Początek drugiej połowy zdecydowanie należy do piłkarzy Credo Piła, którzy bez przerwy utrzymują się przy piłce.

24:32
    Chwilową inicjatywę przejęli gospodarze i w obiecującej sytuacji znalazł się Antczak, który z lewej strony mocnym strzałem próbował zaskoczyć bramkarza gości. Strzał okazał się niecelny.

25:27
    Brawo OSTROWSKI!!! Balansem swego ciała zwiódł obrońcę, wcześniej otrzymał świetne podanie od M. Wicbergera, następnie oddał piłkę Walczakowi, wbiegł na zamknięcie słupka, gdzie otrzymał podanie zwrotne lecz końcówkami palców trafił w piłkę, która nie odnalazła drogi do siatki.

26:24
    Świetny pomysł na rozegranie rzutu wolnego znaleźli piłkarze Credo Piła. Gdyby piłka dotarła do Wolana, ten miałby przed sobą tylko Szepczyńskiego. Na szczęście sprzed jego nóg wybił ją Siwecki.

27:23
    Druga część meczu jest jak dotąd o wiele bardziej wyrównana niż pierwsza. Wyraźnie zdobyta bramka dodała skrzydeł zawodnikom z Piły, którzy grają o wiele odważniej.

28:06
    Oborniczanie próbują uspokoić grę lecz wysoko do obrony wychodzą goście.

28:27
    Klasowa akcja gospodarzy. Siwecki uruchomił z lewej strony Łeszyka, który mocno chciał zgrać piłkę do zamykającego Ostrowskiego lecz ni to strzał, ni dośrodkowanie zaskoczyło wszystkich w tym samego bramkarza i trafiło w słupek, a zamykający Ostrowski nie był w stanie wykończyć tej akcji.

29:31
    Mikołaj Wicberger w swoim stylu z daleka potężną bombą znów sprawdzał czujność Adama Kujawskiego. Golkiper gości na posterunku.

30:12
    Siadła piłka na nodze Knapińskiemu lecz ten przyjemny dla oka strzał nie mógł zaskoczyć bramkarza gospodarzy. Piłka minęła bramkę Szepczyńskiego.

30:41
    Próbują rozpędzić się zawodnicy KS Futsal Oborniki lecz ostatecznie ich grę psuje spora niedokładność bądź dobra postawa obrońców z Piły.

31:40
    Pięknie Sander zgrał długą piłkę do wbiegającego Walczaka lecz tego uprzedził Kujawski. Pachniało golem.

31:59
    W jednym ze starć ucierpiał Karolewski. Niewzruszeni tym faktem sędziowie oraz zawodnicy Futsal Oborniki wyszli z kontratakiem lecz strzał Krzyżanowskiego z 7. metra trafił wprost w Adama Kujawskiego.

32:00
    Chwilowe nieporozumienie pomiędzy zawodnikami obu drużyn szybko wyjaśniają sędziowie.

32:32
    Gdyby Wolan był szybszy z pewnością doszedłby do podania, które zgotowali mu koledzy. Wtedy miałby przed sobą już tylko Daniela Szepczyńskiego. Niestety ostatecznie piłka przeleciała mu przed nosem.

33:07

Z rzutu rożnego piłkę przed bramkę na 11. metr zgrywa Marek Majchrzak. Ta piłka mogła mieć tylko jednego adresata, a był nim Jacek Sander, który bombowym uderzeniem pokonał bramkarza gości. Przy tym strzale pomógł mu zmylić bramkarza rykoszet.

34:33
    Chwilowo trwa seria wybić z autu drużyny Credo Piła.

35:52
    Świetną akcję rozpoczął Majchrzak, minął jednego z obrońców i gdy miał oddawać strzał... powalił go Maciej Kontert, za co obejrzał żółty kartonik.

35:52
    Rzut wolny wykonał Mikołaj Siwecki lecz trafił jedynie w mur.

37:03

Kiepsko w obronie zagrał Jacek Sander, który pozwolił sobie odebrać piłkę. Po tym kontrataku ładnym strzałem z lewej nogi pod samą poprzeczkę drugą bramkę dla Credo Piła zdobył grający z numerem 18. WOJCIECH KAROLEWSKI!!!

37:14
    Timeout dla gości.

37:14
    Ostatnie minuty meczu. Od tej chwili goście grają w przewadze z wycofanym bramkarzem.

38:40
    POPRZECZKA!!!!! A trafia w nią z najbliższej odległości Wolan. Gra w przewadze mogła przynieść efekt drużynie pilskiej.

Koniec spotkania. 3 punkty pozostają z Obornikach. Jest to pierwszy komplet punktów, który gości w tym mieście. Można śmiało powiedzieć, że drużyna KS Futsal Oborniki była stroną dominującą, choć w drugiej połowie częściej do głosu dochodzili goście z Piły. Oborniccy futsalowcy pokazali się z dobrej strony i zasłużyli na zwycięstwo, choć trzeba przyznać, że znów zawiodła skuteczność i w grze rzucała się w oczy zbyt duża niedokładność.

Złego słowa nie można natomiast powiedzieć o drużynie Credo Piła. Piłkarze tego klubu walczyli naprawdę ambitnie i z poświęceniem o każdą piłkę i podwyższenie wyniku. Wielkie BRAWA dla nich!!!!

Do zobaczenia następnym razem!!! (17:34:00)

Łukasz Laskowski

Gole: 7. Ostrowski (Łeszyk), 18. Ostrowski (M.Wicberger), 19. M.Wicberger (Walczak), 34. Sander (Majchrzak) – 21. T.Wicberger (sam.), 38. Karolewski

Kartki:   36. Konert (PIŁ)

KS Futsal Oborniki: Szepczyński (Gonda) – Siwecki, T. Wicberger, Łeszyk, Krzyżanowski – M. Wicberger, Walczak, Ostrowski, Antczak, Majchrzak, Sander, Orczykowski
    KS Credo Futsal Piła: Kujawski (Kozłowski) – Waszak, Wolan, Karolewski, Konert – Suszycki, Knapiński, Kuliński, Góźdź

Sędziowie: Marcin Łuczak, Marek Dziobko – Tomasz Nowicki