Arsenal – Tottenham 1:1 (koniec) | Hull – Southampton 2:1 (koniec) | Liverpool – Watford 6:1 (koniec)
Swansea – Man Utd 1:3 (koniec) | Leicester – West Bromwich 1:2 (koniec)
Arsenal F.C.
1:1 (1:0)
Tottenham Hotspur
Niedziela 06.11.2016, 13:00 • Emirates Stadium, Londyn • Angielska Premier League • Runda 11

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 13:00.

Czas na najgorętsze spotkanie w ramach 11. kolejki angielskiej Premier League! W derbach północnego Londynu Arsenal podejmie na własnym stadionie Tottenham Hotspur! Walka toczy się miejsca na podium tabeli!

Tottenham Hotspur F.C.

"Spursi" solidnie spisują się w obecnym sezonie. Po 10 meczach mają na swoim koncie 20 punktów, które plasują ich na 5. lokacie. W przypadku zwycięstwa z lokalnym rywalem jest szansa nawet wskoczyć na podium!
    Snajper Tottenhamu wraca do gry! A tak strzelał przed rokiem:

Arsenal Londyn

Gospodarze niedzielnej rywalizacji prezentują się jeszcze lepiej od Tottenhamu! Kanonierzy już od kilku kolejek znajdują się w czole tabeli, a na ten moment zajmują 3. miejsce z 23 punktami w swoim dorobku! Czy Arsenal po tej kolejce wskoczy na fotel lidera? Prowadząca Chelsea ma tylko 2 punkty przewagi.

Ostatnia kolejka:

Przed tygodniem tylko Kanonierzy mogli cieszyć się z pełnej zdobyczy punktowej. Podopieczni Arsene Wengera pokonali aż 4:1 Sunderland. Zawodnicy z Tottenhamu podejmowali u siebie Leicester, ale ostateczny wynik zakończył się podziałem punktów (1:1).
    Wszyscy gotowi na Derby!

Forma w Lidze Mistrzów:

Przypomnijmy, że obie drużyny mierzą się także w tych najlepszych rozgrywkach klubowych w Europie! Arsenal już po 4 meczach wyszedł z Grupy A i razem z PSG będzie walczył o pierwsze miejsce.
    Trudniejszą pozycję ma Tottenham, który aktualnie ma 4 punkty, co daje mu 3. miejsce w Grupie E. Przed nim jest Bayer Leverkusen oraz Monaco!

Chyba nie trzeba jakoś specjalnie zapraszać na to spotkanie! Szykują się spore emocje na Emirates Stadium i mamy wielką chętkę na grad bramek w Londynie! Zapraszamy do śledzenia obszernej relacji na żywo na naszym portalu!
    Skład gości:

Ustawienie Arsenalu:

Arsenal F.C.: Cech – Bellerín, Mustafi, Koscielny (C), Monreal – Coquelin, Xhaka – Walcott, Özil, Iwobi – Alexis Sanchez

Tottenham Hotspur F.C.: Lloris (C) – Walker, Vertonghen, Wimmer, Rose – Dier – S. Heung-Min, Wanyama, Dembélé, Eriksen – Kane

Sędziowie: Mark Clattenburg.
    Legenda Arsenalu również będzie na tym meczu!

Mauricio Pochettino o kontuzji Delle Alliego:

Obie jedenastki wychodzą na murawę Emirates! Kapitalna atmosfera w Londynie, to są właśnie derby w Premier League!

Uroczystości pożegnalne przed pierwszym gwizdkiem. Spotkanie rozpocznie się z kilkuminutowym opóźnieniem.

1

1
    Rozpoczynają piłkarze Arsenalu, którzy grają w czerwonych koszulkach! Tottenham na biało. Liczymy na kapitalne zawody w Północnym Londynie!

2
    Gospodarze od samego początku prowadzą grę i próbują akcji ofensywnych. Długie, prostopadłe zagranie w stronę uciekającego Özila, ale Niemiec nie miał szans dopaść do futbolówki przed Llorisem.

3
    Teraz to Tottenham przesunął się do przodu! Całkiem dobra wrzutka z lewego skrzydła, która spada na głowę Walkera! Nad bramką Cecha!

4
    Obiecujące te pierwsze fragmenty spotkania! Mamy sporo walki w środkowej strefie boiska i widać, że obie ekipy są nastawione na zdobywanie bramek dzisiejszego popołudnia!

5
    Kapitalna akcja Heung-Min Sona, który popędził z futbolówką przez połówkę Arsenalu! W końcu zdecydował się na zagranie do Kane'a, który był w środku pola karnego, ale Anglik nie zdołał sięgnąć futbolówki! To była akcja bramkowa!

6
    Coraz większe emocje na Emirates! Coquelin ucierpiał przy faulu Wimmera i arbiter po dłuższym namyśle postanawia wręczyć pierwszą, żółtą kartkę!

7
    Przyjezdni wcale nie boją się Kanonierów i trzeba przyznać, że to właśnie goście lepiej weszli w ten mecz! Czekamy na rozwój wypadków i pierwsze gole!

8
    Arsenal próbuje sforsować defensywę Tottenhamu atakiem pozycyjnym. Nie będzie łatwo, ponieważ prawie cała jedenastka "Totków" bierze czynny udział w bronieniu swojej bramki.

9
    Tottenham w końcu przejmuje futbolówkę i następuje natychmiastowe zagranie do przodu do osamotnionego Kane'a! Petr Cech wybiega z bramki i ubiega Anglika!

10
    Pierwsze 10 minut już za nami! Mesut Özil znów jest bardzo aktywny z przodu, ale tym razem Niemiec został złapany na spalonym! Niewiele dzieje się pod obiema bramkami.

12
    Bardzo wyrównane są te zawody do tej pory. Żadna z ekip nie może wypracować sobie znaczącej przewagi. W akcjach podbramkowych także na razie dość ubogo.

13
    Pochettino uspokaja swoich piłkarzy spoza linii bocznej. Tottenham nie będzie nastawiał się na żywe ataki, tutaj przeważa spokojna gra w defensywie i oczekiwanie swojej szansy.

14
    Arsenal prowadzi grę, wymienia podania, ale na razie nie wynika z tego żadne zagrożenie. W dodatku spalony w wykonaniu Alexisa Sancheza i z kolejnej akcji pozostają nici.
    Pierwsze kadry z Londynu!

15
    Pierwszy kwadrans derbów Północnego Londynu już za nami! Szczerze mówiąc spodziewałem się nieco większych emocji. Szybkie tempo z pierwszych minut także spada i aktualnie mamy tylko wymianę piłki w środku pola.

17
    Tottenham bez żadnego zagrożenia oddaje darmową piłkę do Petra Cecha. Strasznie wolno dochodzi do kolejnych ataków, obie drużyny są bardzo statyczne.

18
    Może teraz! Długie zagranie z przerzuceniem do Kane'a, ale to Cech po raz kolejny zachowuje spokój we własnym polu karnym!

20
    Arsenalowi "spodobało się" granie na spalonego. Alexis Sanchez po raz kolejny nie przypilnował linii obrońców i chorągiewka sędziego natychmiast wędruje w powietrze. Kanonierzy sami są sobie winni.
    Monreal rozpędza lewą stronę. Pożytku żadnego.

21
    Za to przyjezdni stwarzają sobie drugą, świetną okazję w tym spotkaniu! Eriksen zdecydował się na uderzenie z dalszej odległości, a piłka leci tuż obok słupka bramki Arsenalu po strąceniu głową Kane'a! Cech prawdopodobnie nie sięgnąłby tego strzału!
    21. Kane przestrzela o centymetry!

22
    Arsenal jest w coraz głębszej defensywie! Koscielny oddala głową kolejne dośrodkowania, ale Tottenham zdecydowanie przycisnął w ostatnich momentach.

23
    Do uderzenia zabiera się również Wanyama! Zupełnie nie wyszła ta próba Kenijczykowi i od bramki rozpocznie Cech.

25
    Było kilka ciekawszych akcji, ale to jeszcze nie są gole, które otworzą wynik w dzisiejszym meczu! Czekamy z niecierpliwością!

26
    Coquelin uderza bezpośrednio z woleja, ale trafia on w Walcotta i na szczęście Tottenhamu ten strzał nie przelatuje w światło bramki! Mogłoby być groźnie!

27
    W tym momencie niezmiernie trudno wskazać faworyta tych derbów! To Tottenham stworzył sobie już dwie znakomite okazje do gola, ale zabrakło skuteczności. Z kolei Arsenal ma inicjatywę w posiadaniu piłki.

29
    Następne ataki Arsenalu, ale coś nie może zaskoczyć w grze Kanonierów! Alexis Sanchez zdecydował się na indywidualne zakończenie akcji, ale Chilijczyk bardzo przestrzelił swoją próbę.

30
    Walker leży na murawie. Potrzebna jest pomoc lekarska i chwila przerwy. Piłkarze mają chwilę na odpoczynek.

31
    Wracamy do gry i Özil natychmiast dochodzi do sytuacji strzeleckiej! Uderzenie bez przyjęcia zmierza w okolice bramki Llorisa, ale ostatecznie spada obok słupka! Tottenham może odetchnąć!

32
    Bardzo szybko przenosimy się z jednej bramki pod drugą! Arsenal wyprowadza kontrę spod własnej bramki i Alexis Sanchez podaje do pokazującego się Iwobiego! Ten uderza, ale prosto w Llorisa, który interweniuje! To powinien być gol!
    32. Iwobi nie daje rady Llorisowi!

33
    Możemy być zadowoleni z przebiegu ostatnich minut! Obie drużyny wykazują sporą chęć do gry i niedługo możemy być świadkami pierwszego gola!

34
    Jak Arsenal psuje swoje okazje! Kolejne kapitalne podanie do Walcotta, który jeszcze decyduje się na zagranie do środka pola! Nie było tam żadnego z partnerów!

36
    Bardzo dużo emocji na Emirates Stadium! Kolejne minuty lecą, a my wciąż nie możemy wytypować ekipy, która strzeli jako pierwsza! Bo taki mecz nie może zakończyć się bezbramkowym remisem!

37
    Gospodarze mają rzut wolny i całkiem dobre dośrodkowanie spada na głowy zawodników w polu karnym. Będzie jeszcze wrzut z autu dla Kanonierów.

39
    Kolejna okazja dla podopiecznych Arsene Wengera! To Walcott znalazł sobie trochę miejsca w polu karnym, ale jego uderzenie zatrzymuje się na słupku! Zabrakło dosłownie centymetrów!
    39. Walcott w słupek, a niecelnie dobija Özil!

40
    Wchodzimy w decydujące momenty pierwszej połowy! Czy któraś z drużyn zdecyduje się na jeszcze większe ryzyko i otwarcie wyniku przed zejściem do szatni?

41
    Wimmer popełnia kolejne wykroczenie. Ten piłkarz musi uważać, bo ma już na swoim koncie żółtą kartkę! Zdecydowanie musi się powstrzymywać, bo niedługo może wylecieć z boiska.

42
    Gol dla Arsenalu!

Gospodarze w końcu otwierają wynik rywalizacji! Rzut wolny dla Arsenalu i Özil świetnie wrzuca piłkę w pole karne! Pechowa interwencja KEVINA WIMMERA, który dokłada głowę i pakuje futbolówkę do własnej bramki!
    42. Kevin Wimmer (ARS) - 1:0

44
    Kolejne zupełnie niepotrzebne nerwy na murawie. Mamy małą przepychankę między zawodnikami obu drużyn i Mark Clattenburg musi szybko zapanować nad emocjami.

45
    3 minuty doliczone do czasu pierwszej połowy!

45+1
    Tottenham za wszelką cenę chce wyrównać jeszcze przed przerwą! Czy gościom uda się ta ofensywa? Nie będzie to takie łatwe, a czas także goni.

45+3
    Jedna bramka Arsenalu do przerwy, ale Tottenham także miał do tego okazje!

Tylko momentami mieliśmy wielkie granie w Londynie! Obie drużyny wyprowadziły kilka sytuacji i mogło paść więcej bramek na Emirates Stadium!
    Tottenham nie powiedział jeszcze ostatniego słowa i możemy spodziewać się ataków ze strony gości. Zostańcie z nami, po przerwie będzie się działo!
    Statystyki Wanyamy po 45 minutach:

46

46
    Grę wznawiają piłkarze Tottenhamu! Trenerzy nie zdecydowali się na żadne roszady w swoich składach, a więc gramy w tych samych ustawieniach!

47
    Koscielny popełnia przewinienie i arbiter natychmiast przerywa grę. Wszystko dzieje się jednak daleko od bramki Arsenalu i nie ma mowy o jakimś zagrożeniu.

48
    Raz jedni, raz drudzy mają piłkę przy nodze. Niewątpliwie to "Totki" będą musiały bardziej zaatakować, jeśli myślą o wywiezieniu z Emirates chociażby jednego punktu!

49
    Fenomenalny wślizg Bellerina, który powstrzymał rozpędzonego Heung-Min Sona! Koreańczyk był już rozpędzony w szesnastce przeciwników!

50
    Tottenham w dalszym ciągu przebywa na połowie Kanonierów. Na razie ciężko jest jednak przedostać się przez dość szczelną defensywę Arsenalu.

50
    Rzut karny dla Tottenhamu! Koscielny przerywa bieg Walkera i arbiter natychmiast wskazuje na wapno!
    50. Kościelny powoduje rzut karny!

51
    Gol dla Tottenhamu!

HARRY KANE bardzo pewnie wykonuje jedenastkę i pokonuje Cecha, który rzucił się w lewą stronę! Tottenham już doprowadza do wyrównania! Będzie się działo w tych derbach!
    51. Harry Kane (TOT) - 1:1

52
    Jak zareagują teraz gospodarze? Arsenal już w pierwszej połowie popełnił sporo błędów w defensywie i już przed przerwą mógł stracić gola!

54
    Arsenal ma rzut rożny, ale po dośrodkowaniu z narożnika boiska niewiele wynikło. Tottenham zdecydowanie złapał wiatr w żagle po golu wyrównującym stan spotkania!

55
    Następna, kapitalna okazja Tottenhamu do wyjścia na prowadzenie! Eriksen bije piłkę lecącą w powietrzu i jakimś cudem wybronił to Petr Cech! Kapitalna interwencja, która ratuje Arsenal!

56
    Właśnie takich zawodów oczekiwaliśmy po derbach Londynu! W drugiej połowie zdecydowanie się dzieje i to chyba nie koniec strzeleckich okazji w tym spotkaniu!

57
    Alexis Sanchez wykonuje ładną wrzutkę w stronę dobiegających partnerów, ale zdaje się, że to Vertonghen wybija piłkę na rzut rożny! Znów mogło być bardzo groźnie!

58
    Do rozgrzewki ruszył już Olivier Giroud! Francuz ma spory problem z załapaniem się do pierwszego zespołu, ale jego wejścia z ławki zawsze są groźne!

60
    Godzina gry już za nami, a tymczasem to Tottenham próbuje zdziałać coś w ofensywie i niemal się udaje! Rose fantastycznie podaje do Kane'a, ale Monreal wykonuje wręcz niesamowity blok na Angliku! Gdyby nie to, mielibyśmy gola!
    60. Monreal blokuje Kane'a zaraz przed bramką!

61
    Tym razem to Arsenal przeszedł do ofensywy! Iwobi próbował dośrodkowania prosto na głowę Coquelina, ale ten nie sięgnął futbolówki mając przed sobą tylko Llorisa!

63
    Cios za cios w Londynie! Takie mecze zdecydowanie mogą się podobać i o to chodzi w Premier League! Czekamy na kolejne gole!

64
    Szykuje się pierwsza roszada w dzisiejszym spotkaniu. Mamy trochę wolniejszej gry, a więc będzie ku temu okazja.

65
    Zmiana w drużynie Arsenal F.C.: z boiska schodzi Francis Coquelin, na boisku pojawia się Aaron Ramsey.

67
    Teraz to przewinienia górują po obu stronach. Arbiter często zmuszony jest do przerywania gry.

68
    Rose po chwili wraca na murawę i obie drużyny grają w komplecie. Lloris rozpoczyna grę od własnej bramki, ale wcale nie spieszy się z jej rozegraniem.

69
    Zapowiadało się na świetny atak Tottenhamu, ale wtedy do akcji wkroczył Koscielny, który wyciął rozpędzonego Kane'a! Słuszna żółta kartka.

70
    Dier dośrodkowuje z rzutu wolnego, ale Vertonghen nie potrafił sfinalizować tej wrzutki! Będzie podwójna zmiana w ekipie Kanonierów!

70
    Zmiana w drużynie Arsenal F.C.: z boiska schodzi Alex Iwobi, na boisku pojawia się Olivier Giroud.

71
    Zmiana w drużynie Arsenal F.C.: z boiska schodzi Theo Walcott, na boisku pojawia się Alex Oxlade-Chamberlain.

72
    Arsene Wenger dość szybko wykorzystuje komplet trzech zmian! Pochettino czeka z pierwszą roszadą, ale jego zespół gra całkiem dobrze, więc nie ma sensu zmieniać.

72
    Gorąco zrobiło się pod bramką Llorisa i to dwukrotnie! Pierwsze interweniuje francuski golkiper i Arsenal ma rzut rożny! Następnie Ramsey uderza zza szesnastki, ale futbolówka leci tuż nad poprzeczką!

73
    Zmiana w drużynie Tottenham Hotspur F.C.: z boiska schodzi Harry Kane, na boisku pojawia się Vincent Janssen.

73
    Kolejne kartki idą w ruch! Eric Dier pierwsze sfaulował, a następnie jeszcze zaczął kłócić się z arbitrem. Zostanie wpis do notesu.

74
    Wydawało się, że to już wpadnie do bramki Tottenhamu! Oxlade-Chamberlain oddał piłkę do Bellerina, ale ten zostaje ofiarnie przyblokowany przez jednego z obrońców!

76
    Druga połowa zdecydowanie spełnia nasze oczekiwania, chociaż są oczywiście nudniejsze momenty! Jednak o emocje w końcówce meczu chyba nie musimy się martwić!

77
    Arbiter przerywa akcją przyjezdnych i Pan Clattenburg dopatrzył się faulu Janssena w polu karnym w walce o piłkę.
    Henry również kibicuje Arsenalowi!

78
    Walker nie po raz pierwszy leży na murawie i wymaga pomocy lekarskiej. Teraz już pójdą z ruch nosze i mecz dla Walkera prawdopodobnie się zakończy.

80
    Zmiana w drużynie Tottenham Hotspur F.C.: z boiska schodzi Kyle Walker, na boisku pojawia się Kieran Trippier.

81
    Przed nami decydujące 10 minut walki na Emirates Stadium! Czy derby Północnego Londynu wyłonią zwycięzcę, czy obie ekipy podzielą się punktami? Czekamy!

82
    Faulu nie uniknął teraz Trippier, który powoduje rzut wolny i okazję do dośrodkowania dla Arsenalu. Zupełnie nie wyszła ta próba Özilowi, który znacznie przerzucił swoje dośrodkowanie.

83
    Tottenham również będzie miał szansę ze stałego fragmentu gry! Czy przyjezdni wyjdą na prowadzenie?

84
    Niesamowite, że to nie wpadło! Eriksen dośrodkowuje z wolnego, ale nikt nie sięgnął futbolówki w polu karnym! Ta przeleciała dalej i zatrzymała się dopiero na słupku bramki Arsenalu!
    84. Eriksen w słupek bezpośrednio z rzutu wolnego!

85
    Rose pada na murawę po starciu z Oxlade-Chamberlainem i mamy kolejną przerwę. Zdecydowanie za dużo jest tych momentów bez gry, a czas upływa!

87
    Jeszcze kolejne próby konstruują Kanonierzy! Zabrakło niewiele, aby Alexis Sanchez przedarł się przez defensywę! Tylko korner dla Arsenalu!

88
    Nieporozumienie w szykach defensywnych Arsenalu i to mogło zakończyć się tragicznie! Na całe szczęście gospodarzy Petr Cech na czas opuścił bramkę i zapobiegł zagrożeniu!

89
    Zmiana w drużynie Tottenham Hotspur F.C.: z boiska schodzi Son Heung-Min, na boisku pojawia się Harry Winks.

90
    W końcowych sekundach to chyba Arsenal będzie szukał rozstrzygnięć w ofensywie. W ataku pozycyjnym podopieczni Arsene Wengera, a w końcu dośrodkowanie spada na głowę Giroud! Francuz uderza prosto w swojego rodaka!

90+1
    Aż 5 minut dłużej potrwają te derby!

90+2
    Jesteśmy już po drugiej stronie boiska i wolejem próbował zakończyć akcję Janssen! Zawodnik Tottenhamu źle trafił w futbolówkę i nie potrafił zamienić tego na bramkę!

90+4
    To już ostatnia minuta w dzisiejszym spotkaniu! Czy będziemy mieli gola, który zamknie wszystkie spekulacje odnośnie derbów Londynu?

90+5
    To do Arsenalu należy ostatni atak pozycyjny w dzisiejszym meczu, ale Kanonierzy nie potrafili przenieść futbolówki pod bramkę Llorisa. Ostatni gwizdek sędziego!

90+5
    A jednak! Londyńskie drużyny dzielą się punktami!

Arsenal nie wykorzystuje okazji na objęcie fotela lidera Premier League po tej kolejce! Kanonierzy objęli prowadzenie w pierwszej połowie po samobójczym golu Wimmera, ale po przerwie Tottenham szybko doprowadził do wyrównania!
    Było mnóstwo okazji do zdobycia kolejnych goli po obu stronach, ale za każdym razem brakowało dokładności!
    To były ciekawe zawody! Derby Północnego Londynu nie wyłaniają zwycięzcy! (15:04:02)