Freiburg – RB Lipsk 1:4 (koniec)
SC Freiburg
1:4 (1:3)
RB Lipsk
Piątek 25.11.2016, 20:30 • Badenova-Stadion, Freiburg • Niemiecka Bundesliga • Runda 12

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (22:30:09)

Choć SC Freiburg postawił wszystko na jedną kartę i odważnie zaatakował lidera, to RB Lipsk nie tylko utrzymał, ale jeszcze powiększył swoją przewagę w drugiej połowie. Wynik na 4:1 ustalił Sabitzer i najlepsza drużyna Bundesligi ma już 30 punktów w tabeli. Szczególnie pierwsza połowa w jej wykonaniu była konkretna, kreatywna i aktywna. Ofensywni piłkarze RB Lipsk wykonali swoje zadanie świetnie, a również przebudowana defensywa poradziła sobie z większością wyzwań. Przyjezdni mogą teraz spokojnie czekać na inne wyniki.

88
    Futbolówka krąży między gospodarzami. Być może spróbują jeszcze raz zagrozić Gulacsiemu.

87
    Khedira za autora piątego gola Sabitzera. To już ostatnia roszada personalna w tym pojedynku.
    Miejscowi kibice nie zawiedli.

84
    Werner zdobył dwie bramki i na dziś koniec. Żegnany gwizdami napastnik, a za niego Selke.

83
    Opiekun gości ma jeszcze dwie zmiany do wykorzystania. Być może ukradnie cenne sekundy w ostatnich minutach spotkania.

81
    Triumfator tego meczu nie zmieni się. SC Freiburg próbował wielu rozwiązań po przerwie, ale lider jest nie do zatrzymania.
    79. Marcel Sabitzer (RBL) - 1:4

79
    Gol dla RB Lipsk!
    Strzelcem bramki MARCEL SABITZER.

Sabitzer poprawił się po wcześniejszym pudle! Dobrze opanował piłkę po podaniu Forsberga i przymierzył technicznie z 16. metra w narożnik. Schwolow miał futbolówkę na dłoniach, ale nie zmienił toru jej lotu. 4:1 i wszystko jasne!

78
    Poulsen co prawda nie zdobył gola, ale napracował się w przodzie. Może odpocząć po zmianie na Burke.

77
    Trzecia i ostatnia roszada personalna w zespole z Freiburga. Nadzieją gospodarzy jest Daehli, a zastąpił bezbarwnego Petersena.
    76. Sabitzer trafił w słupek!

76
    Słupek uratował SC Freiburg przed utratą czwartego gola. Poulsen przepuścił podanie prostopadłe, a Sabitzer wymanewrował bramkarza RB Lipsk. Pomocnik wyrzucił się z piłką do boku i nie zdołał skierować ją z ostrego kąta w światło bramki!

75
    Dośrodkowanie w kierunku Poulsena od Sabitzera. Ostatni obrońca SC Freiburg, przyczajony w polu karnym, zatrzymał lot piłki.
    Obrazki z Freiburga!

Gole: 15. Niederlechner – 2. Keïta, 21. Werner, 35. Werner, 79. Sabitzer

Kartki:   18. Stenzel (FRE), 63. Höfler (FRE) – 32. Orban (RBL), 42. Schmitz (RBL), 49. Y. Poulsen (RBL)

Posiadanie piłki: 50 % : 50 %.
    Strzały celne: 3:7. Strzały niecelne: 3:5. Rzuty rożne: 4:5. Spalone: 1:5. Foule: 10:13.
    SC Freiburg: Schwolow – Stenzel, Gulde (70. Föhrenbach), Torrejón (46. Haberer), Günter – Frantz (C), Höfler, Abrashi, Grifo – Niederlechner, Petersen (77. Daehli).
    Zmiany: Gikiewicz – Bulut, Daehli, Föhrenbach, Haberer, Kübler, Schuster.

RB Lipsk: Gulácsi – Schmitz, Orban (C), Ilsanker, Halstenberg – Sabitzer (87. R. Khedira), Keïta, Demme, Forsberg – Y. Poulsen (78. Burke), Werner (84. Selke).
    Zmiany: Müller – Burke, Franke, Kaiser, Kalmár, R. Khedira, Selke.

Sędziowie: Benjamin Brand