Freiburg – RB Lipsk 1:4 (koniec)
SC Freiburg
1:4 (1:3)
RB Lipsk
Piątek 25.11.2016, 20:30 • Badenova-Stadion, Freiburg • Niemiecka Bundesliga • Runda 12

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:30.

Kluby mierzyły się w 2. Bundeslidze w sezonie 2015/2016. Wyniki tych spotkań podsycają wyczekiwanie na nadchodzący mecz, ponieważ SC Freiburg zremisował w Lipsku, a na swoim stadionie zwyciężył 2:1. Decydująca bramka padła wówczas w 68. minucie po strzale Niederlechnera.
    Benjamin Brand poprowadzi mecz.

Ekipa z Lipska staje się faworytem większości meczów w Niemczech. W piątek rozpocznie kolejkę pojedynkiem z SC Freiburg. Gospodarze plasują się na 10. lokacie w tabeli, a dwa poprzednie spotkania przegrał z VfL Wolfsburg oraz 1. FSV Mainz.

RB Lipsk zwyciężył tydzień temu 3:2 na stadionie Bayeru Leverkusen, uczestnika Ligi Mistrzów. Drużyna ze wschodniej części Niemiec chce poznać smak europejskich pucharów w następnym sezonie. Aby tam awansować, musi bronić swojej zaliczki nad konkurentami w Bundeslidze.
    Przygotowania RB Lipsk!

Żadna drużyna w Bundeslidze nie ma takiej passy jak RB Lipsk. Lider wygrał sześć ostatnich meczów, a w 11 kolejkach stracił punkty tylko trzykrotnie. Nad drugim w tabeli Bayernem Monachium ma trzy punkty przewagi.

Zapraszamy na relację na żywo z pojedynku RB Lipsk. Niepokonany lider Bundesligi wystąpi na stadionie SC Freiburg. Benjamin Brand rozpocznie pojedynek w piątek o godzinie 20.30.

SC Freiburg: Schwolow – Stenzel, Gulde, Torrejón, Günter – Frantz (C), Höfler, Abrashi, Grifo – Niederlechner, Petersen.

Rezerwowi: Gikiewicz – Bulut, Daehli, Föhrenbach, Haberer, Kübler, Schuster.

RB Lipsk: Gulácsi – Schmitz, Orban (C), Ilsanker, Halstenberg – Sabitzer, Keïta, Demme, Forsberg – Y. Poulsen, Werner.

Rezerwowi: Müller – Burke, Franke, Kaiser, Kalmár, R. Khedira, Selke.

Sędzia: Benjamin Brand.
    Rozgrzewka RB Lipsk!

Potężna delegacja z Lipska.

W oczekiwaniu na widowisko!

Piłkarze gotują się do wyjścia na boisko. Freiburg w czerwono-czarnych strojach, a RB Lipsk w białych koszulkach oraz czerwonych spodenkach.

1

1
    Błyskawicznie szansa na zdobycie gola dla RB Lipsk po faulu na Demme. Głębokie dośrodkowanie z rzutu wolnego z głębi pola i Forsberg spudłował minimalnie głową.

2
    Gol dla RB Lipsk!
    Strzelcem bramki NABY KEÏTA.

Lider potrzebował niespełna dwóch minut, by objąć prowadzenie we Freiburgu! Keita zdobył gola istotnego i pięknego. Pomocnik RB Lipsk huknął zza 16. metra w samo okienko. Schwolow podjął interwencję, ale nie dosięgnął piłki!
    2. Naby Keïta (RBL) - 0:1

4
    Piłkarze SC Freiburg złapali się za głowy, ale nie rozpaczają, a próbują szybko odpowiedzieć. Frantz ruszył wściekle pod bramkę RB Lipsk.

5
    Po faulu Frantza przyjezdni wymienili kilka krótkich podań i uspokoili sytuację na własnej połowie.
    Keita otworzył wynik!

7
    Krąży futbolówka między piłkarzami z Lipska. Zastanawiają się w kole środkowym jak podwoić swoją przewagę.

8
    Szarża na prawym skrzydle, po chwili przepychanka na 16. metrze. Tym razem Freiburg zatrzymał swoich rywali przed oddaniem strzału.

9
    Przewaga RB Lipsk pod względem posiadania piłki. Forsberg, a po chwili Sabitzer szukali miejsca do oddania strzału. Muszą uwijać się jak w ukropie gospodarze.

10
    Sabitzer wyłuskał piłkę w polu karnym SC Freiberg i wystawił ją do strzału. Lekko przyblokowana piłka nie poszybowała w światło bramki. RB Lipsk zakłada hokejowy zamek.

12
    Ten napór RB Lipsk się nie kończy. Płaskie dośrodkowanie Keity zatrzymał Schwolow i daje odetchnąć swoim obrońcom.
    Komplet na trybunach!

14
    Niederlechner był bohaterem poprzedniego meczu z RB Lipsk we Freiburgu. Dziś nie może odnaleźć się w przodzie.

15
    Gol dla Freiburga!
    Strzelcem bramki FLORIAN NIEDERLECHNER.

O wilku mowa! Niederlechner jak na zawołanie zdobył gola na 1:1. Napastnik SC Freiburg wbiegł bezkarnie między obrońców i główkował z bliska po dłoniach Gulacsiego do siatki. Przed pierwszym dziś strzałem Freiburga dośrodkował Stenzel!
    15. Florian Niederlechner (FRE) - 1:1

17
    Jedna, zabójcza akcja i poddenerwowali się goście. Demme zareagował faulem na własnej połowie.

18
    Stenzel i Werner skoczyli sobie do gardeł. Kartonik tylko dla pierwszego z nich, który poza nerwową reakcją po gwizdku, naraził się faulem taktycznym.

19
    W rozegraniu obecnie RB Lipsk. Lider Bundesligi chce ponownie poukładać grę na własnych zasadach.

21
    Strzelcem bramki TIMO WERNER.

Werner wyprzedził Schwolowa po podaniu prostopadłym Demme z głębi pola. Młodziutki napastnik sprzątnął piłkę sprzed nosa bramkarza SC Freiburg i zakończył akcję płaskim strzałem z bliska do pustej bramki. RB Lipsk odzyskał prowadzenie!
    21. Timo Werner (RBL) - 1:2

23
    Hoefler na rozmowie wychowawczej z arbitrem. Ostatnie ostrzeżenie zanim Benjamin Brand wyciągnie kartkę z kieszonki.

25
    Poulsen przebiegł się wszerz pola karnego i wywalczył korner dla zespołu z Lipska. Szansa na zdobycie kolejnego gola.

26
    Bez zagrożenia po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Sabitzer ponowił jeszcze wrzutkę, ale ponownie górą defensywa z Freiburga.
    Trzy bramki po 21 minutach!

27
    Nerwy w obronie SC Freiburg, ale Schwolow doczekał się podania głową od swojego defensora, po którym mógł złapać futbolówkę.

29
    64 procent posiadania piłki po stronie RB Lipsk. Nie oddaje inicjatywy gospodarzom, choć jest nazywany specjalistą od kontrataku.

30
    Wrzawa na trybunach. Poszedł na przebój Guenter i jego dośrodkowanie zostało zablokowane. Po rzucie rożnym piłkę chwycił bramkarz RB Lipsk.
    Werner znów trafił w Bundeslidze!

32
    Orban napomniany żółtą kartką za faul na Niederlechnerze blisko linii pola karnego.

32
    Odpowiedzialność wziął na swoje barki Grifo. Potężne uderzenie z rzutu wolnego, ale w zasięgu rąk dobrze ustawionego na linii bramkarza Gulacsiego!

34
    Werner pomógł sobie ręką przy przyjęciu piłki, co nie umknęło uwadze sędziego Benjamina Branda.

35

Druga, podobna bramka Wernera. Lokowane, techniczne uderzenie na 3:1. Młody napastnik miał przed oczami tylko Schwolowa po tym jak wybiegł w tempo do podania Forsberga. RB Lipsk zdobył trzeciego gola w Freiburgu i kroczy ku zwycięstwu!
    35. Timo Werner (RBL) - 1:3

37
    Grifo przejął piłkę na połowie przeciwnika, po czym został staranowany i tu zaskoczenie – sędzia nie zareagował na nieczyste zagranie Ilsankera.

39
    SC Freiburg ma coraz mniej do stracenia. Wybrał się całą grupą na połowę przyjezdnych, ale szturm nie zakończył się uderzeniem.

40
    Błyskawiczny wypad RB Lipsk. Strzał Sabitzera odbił się rykoszetem i będzie jeszcze rzut rożny dla klubu ze wschodnich Niemiec.

41
    Petersen wrócił we własne pole karne i wybił wrzutkę RB Lipsk z narożnika boiska.
    Werner płonie i strzela!

42
    Mało eleganckie przewinienie Schmitza wycenione przez sędziego na żółty kartonik.

44
    Ostatnie akcje przed przerwą. Więcej rumieńców mają konstrukcje RB Lipsk. Zanosi się, że zaniesie do szatni solidną przewagę.

45
    Doliczona minuta i w tym czasie dwa uderzenia SC Freiburg. Grifo został zablokowany, a poprawka z dystansu poszybowała obok słupka.

45+1

Cztery bramki padły w pierwszej połowie. Nie ma na co narzekać. Większość z nich była dziełem RB Lipsk. Lider Bundesligi prowadzi 3:1 i zbliża się dużymi krokami do następnego zwycięstwa. Drużyna z Lipska była konkretniejsza, bardziej wybiegana i kreatywna. Dwa trafienia zanotował Werner, trzecie piękne dorzucił Keita. Przebudowana obrona lidera zaspała w jednej sytuacji, którą spożytkował Niederlechner. Trudno będzie zatrzymać przyjezdnych po przerwie, ale gospodarze mają całe 15 minut, by opracować plan na drugą połowę. Na pewno spróbują jeszcze wrócić do gry o punkty.
    Trzy gole, szeroki uśmiech!

46

46
    Nowy piłkarz na boisku w zespole SC Freiburg. Haberer wbiegł na boisko zamiast niewidocznego Torrejona.

47
    Płaskie podanie Forsberga w polu karne. Szybko doskoczyli do przeciwnika obrońcy z Freiburga i nie pozwolili na soczyste uderzenie.

48
    Wprowadzony na boisko Haberer ma pomóc gospodarzom w ofensywie, natomiast Abrashi zajął w ustawieniu miejsce zdjętego Torrejona.

49
    Poulsen uderzył ręką Frantza, a sędzia upomniał faulującego żółtą kartką.

50
    Z rzutu wolnego z 25. metra mierzył Grifo. Strzał pomocnika SC Freiburg prosto w mur RB Lipsk.
    Czy Freiburg stać na odrobienie strat?

52
    Przechwyt RB Lipsk i piłka błyskawicznie skierowana na walkę do Poulsena. Napastnik przytrzymał ją na połowie przeciwnika i to szalenie ważne dla gości.

54
    Freiburg odważnie ustawiony w drugiej połowie. Powtórzyć warto jeszcze raz: gospodarze nie mają już nic do stracenia przy aktualnym wyniku.

56
    Szukają miejsca gospodarze, by posłać otwierające podanie. Dobrym pomysłem było rozrzucenia akcji na prawą stronę do zmiennika Haberera.

57
    Insanker zastawił się i sprowokował przeciwnika do faulu. Piłka dla RB Lipsk po dobrym zachowaniu zawodnika przestawionego na środek obrony.

58
    Dla odmiany faulował Forsberg na połowie SC Freiburg. Ma co robić sędzia Benjamin Brand.

59
    Kociołek po dośrodkowaniu w pole bramkowe RB Lipsk. Piłka odbijała się aż spadła blisko Hoeflera. Sytuacyjne uderzenie z bliska i futbolówka trąciła słupek!

61
    Mogła się podobać walka SC Freiburg w pierwszym kwadransie po przerwie. Czas jednak ucieka, a goście wciąż mają bezpieczną zaliczkę.

63
    Hoefler dał się sprowokować mobilnemu Forsbergowi. Za przewinienie żółty kartonik dla środkowego pomocnika.

65
    Trochę za dużo przewinień. Gulde przytrzymany za koszulkę i po raz 17 gra została przerwana po faulu.
    RB Lipsk pilnuje przewagi!

67
    18. faul i piłkarze SC Freiburg zastanawiają się jak spożytkować stały fragment.

67
    Szybka wymiana podań przed polem karnym RB Lipsk pozwoliła zgubić obrońców. Grifo strzelił płasko z dystansu i na linii musiał interweniować Gulasci!

68
    Werner wpakował piłkę do bramki SC Freiburg po raz trzeci, ale tym razem nie ma gola! Napastnik wyskoczył za linię obrońców za wcześnie, więc sędzia asystent pokazał spalonego.

70
    Druga zmiana w obozie gospodarzy: Foehrenbach za defensora Gulde. Coraz większe siły rzucone do ataku.

72
    Bije zegar gospodarzom, a jedyne, co wyrównują, to statystykę posiadania piłki.

74
    Kibice już dopingują z mniejszym zaangażowaniem. Mimo ambicji miejscowi piłkarze nie są w stanie zmusić lidera do kapitulacji.
    Obrazki z Freiburga!

75
    Dośrodkowanie w kierunku Poulsena od Sabitzera. Ostatni obrońca SC Freiburg, przyczajony w polu karnym, zatrzymał lot piłki.

76
    Słupek uratował SC Freiburg przed utratą czwartego gola. Poulsen przepuścił podanie prostopadłe, a Sabitzer wymanewrował bramkarza RB Lipsk. Pomocnik wyrzucił się z piłką do boku i nie zdołał skierować ją z ostrego kąta w światło bramki!
    76. Sabitzer trafił w słupek!

77
    Trzecia i ostatnia roszada personalna w zespole z Freiburga. Nadzieją gospodarzy jest Daehli, a zastąpił bezbarwnego Petersena.

78
    Poulsen co prawda nie zdobył gola, ale napracował się w przodzie. Może odpocząć po zmianie na Burke.

79
    Strzelcem bramki MARCEL SABITZER.

Sabitzer poprawił się po wcześniejszym pudle! Dobrze opanował piłkę po podaniu Forsberga i przymierzył technicznie z 16. metra w narożnik. Schwolow miał futbolówkę na dłoniach, ale nie zmienił toru jej lotu. 4:1 i wszystko jasne!
    79. Marcel Sabitzer (RBL) - 1:4

81
    Triumfator tego meczu nie zmieni się. SC Freiburg próbował wielu rozwiązań po przerwie, ale lider jest nie do zatrzymania.

83
    Opiekun gości ma jeszcze dwie zmiany do wykorzystania. Być może ukradnie cenne sekundy w ostatnich minutach spotkania.

84
    Werner zdobył dwie bramki i na dziś koniec. Żegnany gwizdami napastnik, a za niego Selke.
    Miejscowi kibice nie zawiedli.

87
    Khedira za autora piątego gola Sabitzera. To już ostatnia roszada personalna w tym pojedynku.

88
    Futbolówka krąży między gospodarzami. Być może spróbują jeszcze raz zagrozić Gulacsiemu.

Faule: 10:13.

Choć SC Freiburg postawił wszystko na jedną kartę i odważnie zaatakował lidera, to RB Lipsk nie tylko utrzymał, ale jeszcze powiększył swoją przewagę w drugiej połowie. Wynik na 4:1 ustalił Sabitzer i najlepsza drużyna Bundesligi ma już 30 punktów w tabeli. Szczególnie pierwsza połowa w jej wykonaniu była konkretna, kreatywna i aktywna. Ofensywni piłkarze RB Lipsk wykonali swoje zadanie świetnie, a również przebudowana defensywa poradziła sobie z większością wyzwań. Przyjezdni mogą teraz spokojnie czekać na inne wyniki.

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (22:30:09)

Gole: 15. Niederlechner – 2. Keïta, 21. Werner, 35. Werner, 79. Sabitzer

Kartki:   18. Stenzel (FRE), 63. Höfler (FRE) – 32. Orban (RBL), 42. Schmitz (RBL), 49. Y. Poulsen (RBL)

Posiadanie piłki: 50 % : 50 %.
    Strzały celne: 3:7. Strzały niecelne: 3:5. Rzuty rożne: 4:5. Spalone: 1:5. Foule: 10:13.
    SC Freiburg: Schwolow – Stenzel, Gulde (70. Föhrenbach), Torrejón (46. Haberer), Günter – Frantz (C), Höfler, Abrashi, Grifo – Niederlechner, Petersen (77. Daehli).
    Zmiany: Gikiewicz – Bulut, Daehli, Föhrenbach, Haberer, Kübler, Schuster.

RB Lipsk: Gulácsi – Schmitz, Orban (C), Ilsanker, Halstenberg – Sabitzer (87. R. Khedira), Keïta, Demme, Forsberg – Y. Poulsen (78. Burke), Werner (84. Selke).
    Zmiany: Müller – Burke, Franke, Kaiser, Kalmár, R. Khedira, Selke.

Sędziowie: Benjamin Brand