Projekt – Dafi Społem 2:3 (koniec) | Resovia – Indykpol 3:0 (koniec) | Jastrzębski – BBTS 3:0 (koniec)
Cuprum – Stocznia 2:3 (koniec) | Skra – GKS 3:1 (koniec) | TSV Sanok – Czarni 0:3 (koniec)
ZAKSA – MKS 3:0 (koniec) | Stal – Trefl 1:3 (koniec)

0:0
    Za wspólnie spędzony czas bardzo dziękuję. Zapraszam do śledzenia pozostałych relacji w serwisie LAJFY COM. Do usłyszenia! (19:40:37)
    0:0 Jeden set stracili gospodarze, ale ostatecznie to Skra wygrywa ten mecz i awansuje do ćwierćfinału Pucharu Polski, gdzie bełchatowianie zmierzą się z wygranym pary Cuprum Lubin - Espadon Szczecin!

25:19
    Czwarty set skończony.

25:19
    Kończy to spotkanie asem serwisowym Karol Kłos!

24:19
    Po dłoniach Falaschiego w aut uderza Winiarski. Piłka meczowa dla gospodarzy!

23:19
    Teraz Karol Kłos notuje asa serwisowego. Druga przerwa w tym secie dla Piotra Gruszki – trenera GKS-u Katowice!

22:19
    Autowy atak po prostej Karola Butryna na prawym skrzydle.

21:19
    Serhiy Kapelus trafia zagrywką Roberta Milczarka!

21:18
    Na lewej flance Kapelus atakuje bez problemu po bloku w boisko rywali.

21:17
    As serwisowy na koncie Nikołaja Penczewa!

20:17
    W siatkę na prawym skrzydle uderza Butryn. O czas prosi Piotr Gruszka – trener GKS-u Katowice!

19:17
    Przechodząca piłka wykorzystana pewnie przez Nicolasa Uriarte.

18:17
    Karol Butryn blokowany na prawej stronie siatki przez Nikołaja Penczewa.

17:17
    Serwis w siatkę Mariusza Wlazłego.

17:16
    Teraz już Nikołaj Penczew z lewej strony przedziera się przez blok GKS-u i trafia w boisko.

16:16
    Z prawego skrzydła Karol Butryn atakuje po bloku Skry w aut.

16:15
    Lisinac na środku kiwa piłkę, a ta po dłoniach Kalembki wypada poza plac gry.

15:15
    Mocne uderzenie Błońskiego. Nie radzi sobie w obronie Winiarski.

15:14
    Teraz świetnie Srećko Lisinac ze środka atakuje w wolne pole.

14:14
    Kalembka na środku uderza pewnie w boisko.

13:11
    Karol Kłos na środku po rękach Pawła Pietraszko atakuje w aut.

12:11
    Z drugiej piłki pewnie w boisko kiwa Marco Falaschi.

12:10
    Przedostał się przez dziurę w dwubloku rywali Penczew i trafił spokojnie w wolną strefę.

11:10
    Szybka akcja gości. Pietraszko ze środka pewnie w wolne pole.

11:9
    Nieco wyrzucony Mariusz Wlazły na prawej stronie siatki atakuje sprytnie po bloku w pole GKS-u.

10:9
    Tomasz Kalembka ze środka pewnie punktuje trafiając tym atakiem Winiarskiego.

10:8
    Kapelus na lewym skrzydle atakuje po przekątnej w aut.

9:8
    Michał Błoński kieruje zagrywkę na aut.

8:8
    W siatkę serwuje Michał Winiarski.

8:7
    Na lewej stronie siatki mocno i nie do obrony huknął po skosie Mariusz Wlazły.

7:7
    Teraz Karol Butryn na prawej flance uderza bardzo mocno po bloku rywali w aut.

7:6
    Mariusz Wlazły na prawym skrzydle po przekątnej uderza w narożnik parkietu.

6:6
    Z lewej strony bardzo dobrze po prostej uderza Michał Błoński.

6:5
    Marco Falaschi serwuje w aut.

5:5
    Serwis w siatkę Penczewa.

5:4
    Z prawej strony Mariusz Wlazły szczęśliwie plasuje ciężką do ataku piłkę w boisko.

4:4
    Paweł Pietraszko atakuje ze środka w okolice 9. metra.

4:3
    Po bardzo ostrym skosie w boisko trafia Mariusz Wlazły.

3:3
    W siatkę serwuje Srećko Lisinac.

3:2
    Wygrywa walkę na siatce z rywalem Karol Kłos.

2:2
    Nikołaj Penczew atakuje bardzo mocno, nie do obrony. Ucierpiał jeszcze Falaschi walcząc za bandami o piłkę. Na szczęście z jego zdrowiem wszystko w porządku.

1:2
    Na aut kieruje zagrywkę Michał Winiarski.

1:1
    Z lewej strony trafia po prostej w boisko Mariusz Wlazły.

0:1
    Autowy serwis Nicolasa Uriarte.

0:0
    Czwarty set rozpoczęty.
    0:0 Postawili się przyjezdni obrońcom Pucharu Polski. Katowiczanie wygrywają trzeciego seta i w cały meczu Skra prowadzi już tylko 2:1!

22:25
    Trzeci set skończony.

22:25
    Autowy atak na środku Lisinaca. GKS zwycięża!

22:24
    Na lewej flance po prostej w boisko trafia Butryn. Pierwsza piłka setowa dla GKS-u Katowice!

22:23
    Spore zamieszanie pod siatką, rozegranie Uriarte do Wlazłego i na prawym skrzydle nie do obrony atakuje kapitan Skry. O czas prosi szkoleniowiec GKS-u Katowice – Piotr Gruszka!

21:23
    Po skosie w boisko z prawego skrzydła atakuje Michał Winiarski.

20:23
    Karol Butryn na prawej flance przedarł się przez dłonie Mariusza Wlazłego.

20:22
    Z prawego skrzydła Karol Butryn atakuje po prostej nie do obrony. O drugi czas w tym secie prosi trener PGE Skry Bełchatów – Philippe Blain!

20:21
    Na środku pewnie w boisko atakuje Tomasz Kalembka.

20:20
    Srećko Lisinac skutecznie na środku uderza w wolne pole.

19:20
    Z lewej strony Kacper Stelmach blokowany w ataku przez Nicolasa Uriarte.

18:20
    Potrójnym blokiem katowiczanie zatrzymują uderzenie Mariusza Wlazłego.

18:19
    Skutecznie z lewej strony Michał Błoński po bloku Skry uderza w aut.

18:18
    Podwójnym blokiem na prawej stronie siatki zatrzymany Karol Butryn.

17:18
    Teraz zepsuty serwis przez Butryna.

16:18
    Pewnie Karol Butryn z prawego skrzydła trafia po skosie w wolną strefę.

16:17
    Na lewym skrzydle Serhiy Kapelus atakuje w siatkę.

15:17
    Karol Kłos na środku pewnie uderza w boisko.

14:17
    Bardzo dobrze ze środka w wolne pole trafia Paweł Pietraszko. O przerwę prosi Philippe Blain – szkoleniowiec PGE Skry Bełchatów!

14:16
    As serwisowy Karola Butryna!

14:15
    Daleko w aut kieruje serwis Mariusz Wlazły.

14:14
    W siatkę serwuje Tomasz Kalembka.

13:14
    I teraz Karol Butryn z prawej strony uderza w boisko.

13:13
    Na prawej flance po bloku Kapelusa w aut uderza Wlazły.

12:13
    Z lewego skrzydła Karol Butryn pewnie po przekątnej trafia w boisko.

12:12
    Marco Falaschi serwuje w siatkę.

11:12
    Z drugiej linii na czystej siatce trafia w boisko Kapelus.

11:11
    Tomasz Kalembka zablokował na środku uderzenie Srećko Lisinaca.

10:8
    Z przechodzącej piłki nad blokiem w aut uderza Paweł Pietraszko. Pierwszy czas w secie trzecim dla trenera GKS-u Katowice – Piotra Gruszki!

9:8
    Nicolas Uriarte zamyka prostą i blokuje tym samym uderzenie Michała Błońskiego.

8:8
    Z lewego skrzydła Michał Winiarski atakuje po bloku rywali w aut.

7:8
    Na minimalnym aucie ląduje serwis Nikołaja Penczewa.

7:7
    Znów GKS fatalnie w ataku. Tym razem Kapelus uderza nad blokiem rywali.

6:7
    Michał Błoński z drugiej linii atakuje obok bloku Skry w aut.

5:7
    W siatkę serwuje Mariusz Wlazły.

5:6
    Minimalnie w aut serwuje Tomasz Kalembka.

4:6
    Serhiy Kapelus na lewym skrzydle uderza po bloku Skry w aut.

4:5
    Z prawej strony Mariusz Wlazły atakuje po bloku rywali w aut. Próbował bronić to uderzenie Michał Błoński, ale nie udała się ta próba zawodnikowi GKS-u.

3:5
    Butryn wygrywa walkę na siatce.

3:4
    Nicolas Uriarte przesadził z siłą przy rozegrani. Piłka na aucie.

3:3
    Z przechodzącej piłki Kalembka atakuje po bloku Uriarte w aut.

3:2
    Przekroczył w polu zagrywki linię 9. metra Michał Winiarski.

3:1
    Świetny serwis Winiarskiego. Piłka zatańczyła na taśmie i spadła w pole rywali. Zaskoczeni siatkarze GKS-u!

2:1
    Teraz to Michał Winiarski na prawej stronie uderza w boisko.

1:1
    Na prawym skrzydle mocno po bloku Skry w aut uderza Karol Butryn.

1:0
    Przyjezdni psują zagrywkę na początku trzeciej partii.

0:0
    Trzeci set rozpoczęty.
    0:0 Znów początek seta był zacięty, ale podobnie jak w pierwszej partii Skra z czasem wyrobiła sobie przewagę nad GKS-em, której już nie oddała!

25:19
    Drugi set skończony.

25:19
    Atakiem z drugiej linii w boisko kończy drugiego seta Skra!

24:19
    Minimalnie w aut serwuje Mariusz Wlazły.

24:18
    Nie porozumieli się między sobą przyjezdni. Będzie piłka setowa dla PGE Skry Bełchatów!

23:18
    Mariusz Wlazły punktuje w polu zagrywki!

22:18
    Bardzo dobrze na środku w boisko atakuje Karol Kłos.

21:18
    W siatkę po przerwie zagrywa Lisinac.

21:17
    Punktowy serwis Srećko Lisinaca. O drugą przerwę prosi Piotr Gruszka – trener GKS-u Katowice!

20:17
    Pewnie na lewym skrzydle Nikołaj Penczew atakuje po dłoniach Tomasza Kalembki w aut.

19:17
    Z lewej strony Michał Błoński sprytnie obija na aut ręce Mariusza Wlazłego.

19:16
    Z drugiej linii na czystej siatce trafia w boisko Penczew.

18:16
    Pewnie teraz Pietraszko uderza ze środka w wolne pole.

18:15
    Na prawej flance Van Walle blokowany przez Winiarskiego.

17:15
    Rafał Sobański serwuje w siatkę.

16:15
    Błąd Lisinaca. Przekłada rękę na drugą stronę serbski środkowy przeszkadzając rywalowi w rozegraniu piłki.

16:14
    W siatkę kieruje zagrywkę Gert Van Walle.

15:14
    Paweł Pietraszko atakuje na środku po bloku w aut.

15:13
    Przedziera się z prawej strony siatki przez blok rywali Wlazły. Pierwszy czas w tym secie dla trenera GKS-u Katowice – Piotra Gruszki!

14:13
    Fatalnie w aut zagrywa Michał Błoński.

13:13
    Mariusz Wlazły serwuje w siatkę.

13:12
    Teraz podwójny blok gospodarzy zatrzymuje na prawym skrzydle atak Rafała Sobańskiego.

12:12
    Wlazły z prawej strony po przekątnej trafia nie do obrony.

11:12
    Kalembka ze środka pewnie uderza w wolną strefę.

11:11
    Z prawego skrzydła Mariusz Wlazły po dłoniach Michała Błońskiego atakuje w aut.

10:11
    Linię 9. metra w trakcie wykonywania zagrywki przekroczył Michał Winiarski.

10:10
    Teraz już na aucie ląduje serwis Pawła Pietraszko.

9:10
    Świetnie na zagrywce Pietraszko, serwuje nie do przyjęcia!

9:9
    Dotknięcie siatki przez Michała Winiarskiego.

9:8
    Teraz już Uriarte kieruje zagrywkę w siatkę.

9:7
    Punktowy serwis Nicolasa Uriarte!

8:7
    Srećko Lisinac ze środka pewnie atakuje w boisko.

7:7
    Na prawym skrzydle Van Walle obija blok Winiarskiego.

7:6
    Z lewego skrzydła Sobański nieco za mocno kiwa piłkę nad blokiem w aut.

6:6
    Minimalnie w polu serwisowym myli się Gert Van Walle.

5:6
    Nikołaj Penczew kieruje zagrywkę w siatkę.

5:5
    Teraz w siatkę zaserwował Rafał Sobański.

4:5
    Kolejny raz bełchatowianie psują zagrywkę.

4:4
    Świetnie teraz w obronie zagrali bełchatowianie. Potem w kontrze mieli akcję przyjezdni, ale zablokował rywala Penczew.

3:4
    Dobrze Kalembka blokiem zatrzymuje atak z drugiej linii Winiarskiego.

3:3
    Zepsuty serwis przez gospodarzy.

3:2
    Bardzo dobry atak po potrójnym bloku w aut z szóstej strefy w wykonaniu Michała Winiarskiego.

2:2
    Pewnie na środku atakuje w wolne pole Tomasz Kalembka.

2:1
    Skutecznie z szóstej strefy atakuje Nikołaj Penczew.

1:1
    Gert Van Walle na lewej flance przedziera się przez potrójny blok Skry.

1:0
    Autowy atak katowiczan.

0:0
    Drugi set rozpoczęty.
    0:0 Obrońcy Pucharu Polski ze spokojem wygrywają w secie pierwszym. GKS na początku pierwszej partii postawił się gospodarzom, ale z czasem Skra wyszła na prowadzenie czego już nie oddała!

25:22
    Pierwszy set skończony.

25:22
    Świetny atak ze środka na zakończenie tej partii w wykonaniu Srećko Lisinaca. Bełchatowianie prowadzą!

24:22
    Autowa zagrywka Winiarskiego.

24:21
    Pewnie nad potrójnym blokiem rywali w boisko atakuje Mariusz Wlazły. Piłka setowa dla gospodarzy!

23:21
    Winiarski wpada w siatkę przy próbie bloku.

23:20
    Teraz z lewej strony siatki pewnie uderza w boisko Michał Winiarski.

22:20
    Na lewym skrzydle Michał Błoński uderza po taśmie w linię boczną boiska.

22:19
    Z prawego skrzydła pewnie po prostej trafia w boisko Mariusz Wlazły.

21:19
    Pewnie z drugiej linii po dłoniach Uriarte w aut atakuje Sobański.

21:18
    Autowa zagrywka Rafała Sobańskiego.

20:18
    Dotykają siatki w bloku bełchatowianie.

20:17
    Z prawej strony między blokującymi w aut uderza Rafał Sobański. O drugi czas w tym secie prosi trener GKS-u Katowice – Piotr Gruszka!

19:17
    Błąd odbicia w wykonaniu Pawła Pietraszko.

18:17
    Nieczysto trafia w piłkę Wlazły i piłka ląduje na bandach reklamowych.

18:16
    Po dłoniach Pietraszko w aut uderza na lewej flance Nikołaj Penczew.

17:16
    Z lewej strony atakiem po przekątnej w boisko odpowiada Rafał Sobański.

17:15
    Teraz z kolei Wlazły pewnie obija już pojedynczy blok Van Walle.

16:15
    Z prawej strony siatki podwójny blok gości zatrzymuje uderzenie Mariusza Wlazłego.

16:14
    W siatkę na zagrywce trafia Uriarte.

16:13
    Na środku bardzo pewnie w okolice 9. metra atakuje Srećko Lisinac.

15:13
    Świetnie na prawym skrzydle Mariusz Wlazły samotnie blokuje atak Gerta Van Walle.

14:13
    Skutecznie kiwa z drugiej piłki Nicolas Uriarte.

13:13
    Błoński z lewej strony blokuje atak Wlazłego.

13:12
    Pewnie i mocno Kalembka atakuje ze środka w wolne pole.

13:11
    Nikołaj Penczew bardzo dobrze z szóstej strefy uderza w narożnik parkietu. Piotr Gruszka – szkoleniowiec GKS-u Katowice prosi o przerwę!

12:11
    Potrójnym blokiem bełchatowianie na lewym skrzydle zatrzymują Błońskiego.

11:11
    Wlazły na prawej stronie siatki obija blok rywali i piłka spada na aucie.

10:11
    Zepsuta zagrywka przez Pietraszko.

9:11
    Z drugiej linii pewnie w boisko atakuje Rafał Sobański.

9:10
    Na środku Pietraszko atakuje minimalnie na aut.

8:10
    Goście serwują w siatkę.

7:10
    Gert Van Walle na prawej flance pewnie trafia w wolną strefę.

7:9
    Z prawego skrzydła po bloku w aut sprytnie atakuje Van Walle.

7:8
    Zmylił totalnie rywali Michał Winiarski atakując z szóstej strefy po skosie w narożnik parkietu.

6:8
    Srećko Lisinac kieruje serwis w siatkę.

6:7
    Jeszcze raz pewnie Mariusz Wlazły na prawej stronie siatki pewnie trafia w wolne pole.

5:7
    Pewnie obok bloku Sobańskiego w boisko trafia po prostej Wlazły.

4:7
    Zerwał atak na lewej flance Nikołaj Penczew. O przerwę prosi trener PGE Skry Bełchatów – Philippe Blain!

4:6
    Paweł Pietraszko wykorzystuje przechodzącą piłkę.

4:5
    Gert Van Walle na czystej siatce z prawej strony atakuje skutecznie w boisko.

4:4
    Kalembka na środku zablokowany przez Lisinaca.

3:4
    Zepsuty serwis przez Michała Błońskiego.

2:4
    Z prawego skrzydła po prostej w wolne pole trafia Błoński.

2:3
    Odpowiada efektownie również na środku Srećko Lisinac.

1:3
    Bardzo mocno ze środka w boisko trafia Tomasz Kalembka.

1:2
    Skutecznie na prawej stronie siatki pojedynczym blokiem Nicolas Uriarte zatrzymuje atak Michała Błońskiego.

0:2
    Przechodzącą piłkę wykorzystuje Michał Błoński.

0:1
    Na lewym skrzydle kiwa piłkę w aut Michał Winiarski.

0:0

0:0
    A to wyjściowy skład GKS-u: Falaschi, Sobański, Pietraszko, Van Walle, Błoński, Kalembka, Stańczak (libero).
    0:0 Tak prezentuje się wyjściowa "6" gospodarzy!

0:0

PGE Skra Bełchatów: Lisinac, Wlazły (C), Marcyniak, Kurek, Kłos, Bednorz, Gładyr, Janusz, Uriarte, Szalpuk, Winiarski, Penczew. Libero: Piechocki, Milczarek.

GKS Katowice: Krulicki, Butryn, Falaschi (C), Błoński, Kapelus, Kalembka, Pietraszko, Fijałek, Van Walle, Stelmach, Sobański. Libero: Mariański, Stańczak.

Sędziowie: Magdalena Niewiarowska – Marcin Myszkowski.

0:0
    Na relację live z meczu PGE Skra Bełchatów – GKS Katowice, który wyłoni ćwierćfinalistę tegorocznej edycji Pucharu Polski zapraszamy do serwisu LAJFY COM w środowe popołudnie od godziny 18:00. Kilkadziesiąt minut przed rozpoczęciem tego starcia podamy składy obydwu ekip.

0:0
    Pierwszym sędzią tego pojedynku została wyznaczona Magdalena Niewiarowska , której w pracy pomagać będzie drugi arbiter Marcin Myszkowski.

0:0
    Skra i GKS w swojej historii zagrały ze sobą zaledwie raz. Miało to miejsce w tym sezonie kiedy to 25 listopada 2016 roku w Bełchatowie miejscowa PGE Skra pokonała ze spokojem GKS Katowice 3:0.
    0:0 We wtorek swoje urodziny obchodził trener Andrzej Zahorski, który w ekipie GKS-u odpowiada za przygotowanie fizyczne. Czy siatkarze sprawią prezent trenerowi wygrywając w Bełchatowie?

0:0
    Jeśli chodzi o rozgrywki Pucharu Polski. W poprzednim roku ten tytuł wygrywając w finale z ZAKSĄ 3:2 zdobyła PGE Skra Bełchatów, która awansowała do finału pokonując w półfinale Asseco Resovię Rzeszów 3:1. Również w tym turnieju finałowym we Wrocławiu znalazła się drużyna GKS-u Katowice, która w ćwierćfinale została pokonana 3:0 właśnie przez Resovię.

0:0

GKS Katowice to beniaminek, który spisuje się do tej pory całkiem nieźle. Na półmetku rozgrywek fazy zasadniczej PlusLigi katowiczanie mają na koncie 21 oczek i są na 9. pozycji w tabeli. W tym sezonie podopieczni Piotra Gruszki wygrali 7 meczy ligowych, a 9 przegrali. Ich bilans setowy to 27 setów zdobytych i 33 stracone. Siatkarze GKS-u ostatnio nie prezentują najwyższej formy. Po serii 4 porażek z rzędu na parkiecie ligowym w końcu katowiczanie przełamali się wygrywają na wyjeździe w Bydgoszczy 3:2 z Łuczniczką.
    0:0 Jak zapewnia były zawodnik, a aktualnie II trener PGE Skry Bełchatów - Krzysztof Stelmach, Skra chce w tym sezonie odnosić sukcesy nie tylko na polskich boiskach!

0:0

PGE Skra Bełchatów jest wiceliderem PlusLigi mając na koncie po szesnastu rozegranych meczach 39 punktów. Żółto-czarni wygrali do tej pory 13 razy, a przegrali 3 spotkania. Bilans setowy PGE Skry to 42 sety zdobyte i 14 straconych. Bełchatowianie do liderującej ZAKSY – broniącej tytułu Mistrza Polski tracą trzy oczka. Skra może pochwalić się serią ośmiu meczy z rzędy w lidze bez porażki, ale z kolei jeśli chodzi o rozgrywki Ligi Mistrzów to tam już nie jest zbyt kolorowo. Siatkarze z Bełchatowa przegrali na wyjeździe 1:3 z rumuńskim SCM U Craiova, a w Łodzi ulegli Azimutowi Modena również 1:3 czym skomplikowali sobie nieco sytuację w grupie.

0:0
    W środowe popołudnie w bełchatowskiej Hali Energia dojdzie do spotkania w ramach 1/8 Pucharu Polski. Przeciwnikiem PGE Skry Bełchatów będzie beniaminek PlusLigi – GKS Katowice. Drużyna, która wyjdzie zwycięsko z tego pojedynku zagra w ćwierćfinale 11 stycznia 2016 roku z lepszą ekipą z pary Cuprum Lubin – Espadon Szczecin. Faworytem meczu są podopieczni Philippe'a Blaina, ale również zawodnicy z Katowic nie przyjadą do Bełchatowa przegrać z honorem tylko powalczyć o jak najlepszy rezultat i próbę wyeliminowania Skry.

Adam Ka

PGE GiEK Skra Belchatow: Lisinac, Wlazły (C), Marcyniak, Kurek, Kłos, Bednorz, Gładyr, Janusz, Uriarte, Szalpuk, Winiarski, Penczew. Libero: Milczarek.

Sędziowie: Magdalena Niewiarowska – Marcin Myszkowski