Nice – Metz 0:0 (koniec) | Caen – Lyon 3:2 (koniec) | Olympique – Monaco 1:4 (koniec)
Olympique Marsylia
1:4 (1:3)
AS Monaco
Niedziela 15.01.2017, 21:00 • Stade Vélodrome, Marseille. • Francuska Ligue 1 Uber Eats • Runda 20

Dziękujemy już Państwu bardzo serdecznie za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na dalsze sportowe emocje do naszych relacji! (22:54:37)
    AS Monaco wygrywa przekonywująco na boisku OM:

Za nami już to dość jednostronne widowisko na Stade Vélodrome w Marsylii. Miejscowy zespół tylko w pierwszej połowie był w stanie walczyć z wyżej notowanym rywalem. Druga odsłona była już całkowicie kontrolowana przez drużynę z Księstwa i ostatecznie mecz zakończył się rezultatem 4:1 dla AS Monaco. Dzięki tej wygranej team Jardima wskakuje na pierwsze miejsce w tabeli Ligue 1 i ma obecnie tyle samo oczek co OGC Nice. Podkreślić należy dobry mecz Kamila Glika, który radził sobie nieźle z aktywnym Gomisem.

90+2

90+1
    Arbiter Turpin zdecydował się jednak oszczędzić zawodników gospodarzy i doliczył do spotkania tylko dwie minuty.

90
    Zmiana w drużynie AS Monaco: z boiska schodzi Bernardo Silva, na boisku pojawia się Kylian Mbappé Lottin.

89
    Zmiana w drużynie Olympique Marsylia: z boiska schodzi Florian Thauvin, na boisku pojawia się Saif-Eddine Khaoui.

88
    Jak do tej pory dobre zawody rozgrywa polski reprezentant Kamil Glik. Obrońca tylko raz, na początku meczu, dał się ograć Gomisowi, jednak w dalszej fazie spotkania spisywał się bardzo solidnie.

87
    Sędzia doliczy zapewne do tego spotkania dodatkowe trzy minuty. Wszystko to spowodowane jest zmianami w drugiej połowie rywalizacji.

86
    Zmiana w drużynie AS Monaco: z boiska schodzi Radamel Falcao, na boisku pojawia się Guido Carrillo.

85
    Druga zmiana w zespole gości jest już przygotowana. Na murawie pojawi się kolejny zmiennik, a mianowicie Carrillo.

84
    Ambitnie powalczył w tej sytuacji Kamil Glik z Sakai i finalnie zdołał na wślizgu zablokować dośrodkowanie defensora Olympique Marsylii.

83
    Lemar nie zdołał w tej sytuacji wywalczyć nawet rzutu rożnego. W efekcie grę od własnej bramki za moment będzie mógł wznowić Pele.

82
    Wydawało się, że Moutinho będzie w tym sezonie głównym kreatorem gry zespołu z Księstwa. Portugalczyk jest jednak póki co jedynie żelaznym rezerwowym.

81
    Zmiana w drużynie AS Monaco: z boiska schodzi Valère Germain, na boisku pojawia się João Moutinho.

79
    Bakayoko ładnie rozpędzał się środkiem pola, ale powstrzymał go faulem jeden z rywali. Za moment będziemy mieli pierwszą korektę w składzie AS Monaco.

78
    Ależ sytuację zmarnował Falcao! Germain wypracował sobie najpierw pozycję strzelecką na piętnastym metrze i jego uderzenie "wypluł" przed siebie Pele! Kolumbijczyk nie był na ofsajdzie i z kilku metrów dobijał on futbolówkę wprost w bramkarza!

77
    Upływają kolejne minuty, a gospodarze nadal nie są w stanie nawet zbliżyć się do bramki Subasicia. Chorwat w drugiej połowie jest kompletnie bezrobotny.

76
    Sarr przewrócił się w tej sytuacji na lewej stronie boiska i w efekcie bez większego trudu zabrał mu futbolówkę Toure.

75
    Bardzo odważnie z własnej bramki wyszedł w tym momencie Pele i uprzedził on na dwudziestym metrze rozpędzonego rywala.

74
    Widać już wyraźnie, że gospodarze oczekują na zakończenie tego spotkania. Goście z kolei nadal szukają swoich kolejnych trafień.

73
    Pięknym rajdem popisał się szybki Sarr, ale w ostatnim momencie starał się on wymusić jedenastkę dla swojego zespołu. Sędzia Turpin nie dał się jednak nabrać.

72
    Statystyka uderzeń w tym meczu przemawia jednoznacznie na korzyść zawodników portugalskiego szkoleniowca (7:12).
    71. Piękna parada Pele przy strzale Germaina:

71
    Zdecydowanie w tym meczu na swoją bramkę zapracował również Germain! Jego mocne uderzenie z dwunastego metra w niesamowity sposób wybronił jednak Pele!
    Znamy oficjalną frekwencję:

70
    Bardzo aktywny jest dzisiaj również Thauvin, ale większość jego wrzutek nie dociera do adresatów.

69
    Zablokowane dośrodkowanie z prawego skrzydła gracza miejscowego teamu i za moment od rzutu rożnego grę wznowi OM.

68
    Doria zbyt długo zwlekał z podaniem do partnera i w efekcie zdołał go zablokować przeciwnik. Od autu wznowią grę gospodarze.

67
    Z ogromną łatwością powstrzymują teraz kolejne ataki zespołu gospodarzy przyjezdni piłkarze. Szybka kontra zespołu z Księstwa kończy się udaną interwencją Fanniego.

66
    Rudi Garcia kiwa z niedowierzaniem głową. Trudno mu pojąć, że jego zespół nie gra dzisiaj źle w ofensywie, ale w obronie przytrafiają się szkolne błędy.

65
    Żółtą kartkę otrzymuje Maxime López (Olympique Marsylia).

64
    Kolejną asystę mógł zapisać na swoim koncie Toure. Ładnie wrzucał on futbolówkę z prawego skrzydła, ale Falcao nie zdołał oddać uderzenia głową z ósmego metra.

63
    Bardzo aktywny z przodu jest dzisiaj Gomis, Były napastnik Olympique Lyon szuka sobie miejsca w ataku i wypracowuje sobie pozycje strzeleckie.

62
    Czwarty spalony w tym meczu Gomisa i tym razem arbiter liniowy miał słuszność. Strzał po gwizdku sędziego z woleja był również niedokładny.

62
    Bardzo ciekawie wygląda w tym meczu statystyka posiadania piłki, gdyż przemawia ona na korzyść graczy OM (60%-40%).

61
    Już ponad godzina tej rywalizacji za nami. Przy obecnym wyniku AS Monaco zrównuje się w tabeli Ligue 1 punktami z OGC Nice.

60
    Garcia stara się szybko reagować na boiskowe wydarzenia, ale już chyba sam nie wierzy, że jego zawodnicy są dzisiaj jeszcze w stanie zdobyć choćby oczko.

59
    Zmiana w drużynie Olympique Marsylia: z boiska schodzi Karim Rekik, na boisku pojawia się Matheus Dória.

58
    Cały czas jak na fali grają przyjezdni piłkarze. Gospodarze z kolei nie są w stanie po przerwie nawet zagrozić bramce Subasicia.
    Świetny mecz rozgrywają dzisiaj gracze z Księstwa:

57
    Zmiana w drużynie Olympique Marsylia: z boiska schodzi Rémy Cabella, na boisku pojawia się Bouna Sarr.
    56. Bernardo Silva (ASM) - 1:4

56
    Gol dla Monaco!
    Strzelcem bramki BERNARDO SILVA.

Ten gol raczej zapewnia już graczom z Księstwa komplet oczek w tym meczu! Najpierw świetną indywidualną akcją popisał się Fabinho, ale z jego mocnym uderzeniem poradził sobie jeszcze Pele! Wobec dobitki Bernardo Silvy był już jednak bezradny!

55
    Już za moment będziemy mieli pierwszą zmianę w tym spotkaniu. Do wejścia na boisko gotowy jest już Sarr.

54
    Toure ambitnie walczył do samego końca o pozycję do dośrodkowania, jednak bez trudu poradził sobie z nim doświadczony Pele.

53
    Początkowo nieźle poradził sobie w walce z rywalem Germain, ale później nie zdołał on dobrze odegrać do partnera z teamu.

52
    Trzeci raz w tym spotkaniu na spalonym znalazł się środkowy napastnik miejscowej drużyny.
    Nadal utrzymuje się wynik z pierwszej połowy spotkania:

51
    Kolejne dośrodkowania Sakai zmierzają w pole karne AS Monaco, ale zdecydowanie brakuje strzałów ze strony podopiecznych Rudiego Garcii.

50
    Cabella starał się minąć rywala na prawej stronie boiska, ale Sidibe nie dał się nabrać na dość prosty zwód gracza OM.

49
    Gomis przewrócił się w szesnastce przyjezdnego teamu, ale o rzucie karnym nie mogło być mowy. Ucierpiał jeszcze w tej sytuacji Fabinho.

49
    Pele źle wybijał piłkę z bocznej strefy boiska i później jego błąd starał się wykorzystać Lemar. Nie trafił on jednak w światło bramki strzałem z trzydziestu metrów.

48
    Patrząc na ławkę rezerwowych miejscowego teamu trudno przypuszczać, aby któryś z zawodników mógł podnieść jakość gry w ofensywie OM.

47
    Wszystko wskazuje na to, że nie mieliśmy w przerwie żadnych zmian. Oba teamy przystępują więc do drugiej połowy w tych samych składach.

46
    Do przerwy AS Monaco prowadzi 3:1 z OM:

Za nami już emocjonująca pierwsza połowa tej rywalizacji. Miejscowi piłkarze prezentują się dzisiaj solidnie, ale i tak przegrywają aż 1:3 z AS Monaco. Pierwszą bramkę w spotkaniu zdobył Thomas Lemar, który popisał się kapitalnym uderzeniem z lewego skrzydła. Później mieliśmy gola Radamela Falcao. Najskuteczniejszy zawodnik zespołu z Księstwa pewnym strzałem wykończył sytuację sam na sam z bramkarzem. W 29. minucie gola kontaktowego zdobył Rolando, ale tuż przed przerwą prowadzenie gości podwyższył jeszcze Bruno Silva. Liczymy na dalsze emocje w drugiej odsłonie rywalizacji na Stade Vélodrome!

45+1
    45. Bernardo Silva (ASM) - 1:3

45

To jest typowy przykład bramki do szatni! Piłkę na prawej stronie boiska otrzymał Toure i dośrodkował on idealnie na ósmy metr do wbiegającego Bernardo Silvy! Skrzydłowy gości pewnym uderzeniem głową wpakował futbolówkę do siatki i podwyższył prowadzenie teamu z Księstwa!

45
    Nie udało się teraz Lemarowi i Falcao wyjść z szybką kontrą. W tej sytuacji nie opanował futbolówki kolumbijski snajper.

44
    Bardzo odważnie w tej sytuacji wszedł wślizgiem na piłkę Rekik i zdołał on wybić futbolówkę spod nóg rozpędzonego Toure.

43
    Bardzo dobra interwencja w defensywie Kamila Glika. Polski defensor wybija futbolówkę głową na korner po dośrodkowaniu Thauvina.

43
    Sędzia nie powinien doliczać zbyt wielu minut do czasu trwania pierwszej odsłony tej rywalizacji. Nie mieliśmy zbyt wielu przerw w grze.
    41. Sidibe nie wykorzystał kapitalnej okazji:

41
    Kapitalne wyjście z kontrą graczy przyjezdnego teamu! Sidibe idealnie urwał się rywalowi i miał już przed sobą tylko Pele! Jego strzał w pełnym biegu wybronił jednak w cudownym stylu golkiper gospodarzy!

41
    Obaj szkoleniowcy na stojąco oglądają poczynania swoich podopiecznych. Za moment grę od rzutu rożnego wznowi OM.

40
    Wydaje się, że już drugi raz na niekorzyść Gomisa i OM myli się sędzia asystent. Mógł on spokojnie puścić w tej sytuacji akcję miejscowych, gdyż napastnik był w linii z defensywą gości.

39
    Zbliżamy się powoli do zakończenia pierwszej odsłony tego spotkania. Jesteśmy świadkami porywającego widowiska na Stade Vélodrome.

37
    Kapitalna kontra gości kończy się idealną okazją na uderzenie dla Bakayoko! Gracz ten niecelnie uderzył jednak z linii pola karnego!

36
    Ileż sytuacji nie wykorzystał już w tym meczu Cabella! Tym razem ograł on rywala w szesnastce, ale futbolówka uciekła mu za linię końcową boiska.

35
    Była okazja dla graczy Garcii na wyjście z szybkim kontratakiem, ale wszystko spowolnił Sakai.

34
    Żółtą kartkę otrzymuje Bernardo Silva (AS Monaco).

33
    Gracze z Księstwa zdecydowali się cofnąć całym zespołem na własną połowę boiska i oczekują okazji do wyprowadzenia szybkich kontr. Właśnie jedna z nich kończy się dobrym dryblingiem Toure

32
    Ostra walka trwa teraz w środkowej strefie boiska. Wszystko kończy się słabej jakości dośrodkowaniem z lewej strony Thauvina.

31
    Dobre podanie otrzymał w polu karnym podłączający się do ofensywnej akcji Sakai, ale nie zdołał na wślizgu zbyt mocno uderzyć na bramkę chorwackiego bramkarza.
    Rolando zdobywa kontaktową bramkę:

30
    Momentalnie na kontaktową bramkę mógł odpowiedzieć Lemar. Piłka po jego strzale i rykoszecie o mały włos nie przelobowałaby Pele.
    29. Rolando (OMA) - 1:2

29
    Gol dla Marsylii!
    Strzelcem bramki ROLANDO.

Bardzo dobrze w tej sytuacji dośrodkował z rzutu wolnego Lopez i najwyżej w szesnastce wyskoczył do główki rosły Rolando! Defensor gospodarzy nie miał najmniejszych problemów z pokonaniem Subasicia strzałem z siódmego metra!

28
    Fabinho fauluje przeciwnika zdaniem sędziego na 35. metrze od bramki Subasicia, jednak w bocznym sektorze boiska.

27
    Bardzo ciekawie wygląda statystyka strzałów w tym spotkaniu. Gospodarze oddali póki co cztery uderzenia, a goście zaledwie dwa.

26
    Na bezpośredni strzał z rzutu wolnego zdecydował się Thomas Lemar. Piłka odbiła się od muru i ostatecznie w niewielkiej odległości minęła bramkę Pele.
    Lemar jest wyróżniającą się postacią w tym meczu:

25
    Na murawie leży Falcao, który był faulowany przez wracającego rywala. Będzie okazja na strzał z 34. metra dla zespołu AS Monaco.

24
    Gomis otrzymał dobre podanie za linię obrony rywali i po chwili skierował futbolówkę do bramki Subasicia! Sędzia liniowy błędnie w tej sytuacji zasygnalizował spalonego!

24
    Jemerson odważnie zagrał w tej sytuacji we własnej szesnastce i pewnym wślizgiem wybił piłkę na rzut rożny.
    23. Po dośrodkowaniu Sakai minimalnie myli się Cabella:

23
    Sakai świetnie podłączył się do ofensywnej akcji swojej drużyny! Thauvin zagrał w tempo do bocznego obrońcy, a ten dośrodkował na szósty metr! Tam główkował Cabella, ale pomylił się o kilkanaście centymetrów!
    21. Radamel Falcao (ASM) - 0:2

21
    Strzelcem bramki RADAMEL FALCAO!

Kapitan AS Monaco potwierdza swoją kapitalną dyspozycję w tym sezonie! Kolumbijczyk otrzymał idealne podanie na wolne pole od Sidibe i wyszedł sam na sam z bramkarzem! Finalizował całą sytuację pięknym, technicznym strzałem w krótki róg bramki Pele!
    AS Monaco wychodzi na prowadzenie:

20
    Sidibe spróbował po ziemi zagrywać piłkę z lewego skrzydła, ale nie znalazł żadnego partnera na jedenastym metrze.

19
    Pele otrzymał podanie od partnera z zespołu i szuka swoich kolegów dalekim zagraniem. Posiadanie piłki póki co przemawia na korzyść gospodarzy (56%-44%).

18
    Germain centruje z lewego skrzydła, jednak nie zdołał w tej sytuacji nic zdziałać będący w polu karnym kapitan AS Monaco.

17
    Goście po zdobytej bramce starają się przez dłuższy czas utrzymywać w posiadaniu piłki. Ładnym podaniem na wolne pole wypuszczony został Germain.
    15. Thomas Lemar (ASM) - 0:1

15
    Strzelcem bramki THOMAS LEMAR!

Ależ mamy piękne trafienie na Stade Vélodrome! Thomas Lemar popisał się kapitalnym, technicznym uderzeniem z lewej strony boiska i pokonał bezradnego w tej sytuacji Pele! Piłka z rotacją wpadła idealnie pod poprzeczkę bramki OM!

15
    Kwadrans tej rywalizacji już za nami. Goście póki co skupiają się na grze w defensywie i oczekują okazji do wyjścia z szybkimi kontrami.

14
    Fatalnie piłkę z własnej połowy boiska wyprowadzali goście. Spróbował skorzystać z tego Thauvin, ale nie znalazł swoim dośrodkowaniem Cabelli.

13
    Pomocnicy zespołu ze Stade Vélodrome mogą spokojnie rozgrywać piłkę w środkowej strefie boiska. AS Monaco nie stosuje wysokiego podejścia pressingiem.

12
    Kompletnie nie zrozumiał intencji podającego w tej sytuacji Falcao. Nie ruszył on do podania na wolne pole od Lemara.

11
    Defensorzy miejscowego teamu wymieniają kolejne podania na własnej połowie boiska, ale akcja w ataku pozycyjnym kończy się dość prostą stratą. Nie potrafił tego jednak wykorzystać Silva.

10
    Dobrze spisują się na początku tego meczu podopieczni Garcii. Stworzyli sobie oni lepsze okazje strzeleckie od swoich rywali.

9
    Sporo miejsca przed polem karnym miał Zambo Anguissa, jednak uderzenie tego gracza przeleciało daleko od bramki gości.

8
    Grę od rzutu rożnego wznowią za moment gospodarze. Po dośrodkowaniu Thauvina nie było jednak zagrożenia pod bramką Subasicia.

7
    Na murawie leży od dłuższego czasu Cabella i otrzymuje gracz miejscowej drużyny pomoc medyczną.
    5. Strzał Cabelli wybronił Subasić:

5
    Ależ sytuację zmarnował gracz OM! Cabella przejął piłkę na szóstym metrze i huknął bez zastanowienia, jednak Subasić popisał się kapitalną interwencją na linii bramkowej!
    Startujemy:

5
    Sakai powalczył dobrze na swojej stronie boiska z Lemarem i ostatecznie ugrał defensor gospodarzy wrzut z autu dla swojego teamu.

4
    Traore podłączył się do ofensywnej akcji swojej drużyny, ale bez większych problemów wygrał z nim pojedynek doświadczony Rolando.

3
    Germain dobrze zastawił się na czterdziestym metrze i dał się sfaulować przeciwnikowi. Za moment jego zespół wznowi grę od rzutu wolnego.

2
    Mecz rozpoczynają od środka boiska miejscowi piłkarze. Po chwili Rolando wybija piłkę z własnej szesnastki po centrze z prawego skrzydła.

1
    Kamil Glik jak zwykle w pierwszym składzie:

Olympique Marsylia: Pele – Sakai, Fanni, Rolando, Rekik – Lopez, Vainqueur, Zambo Anguissa – Thauvin, Gomis, Cabella.
    Rezerwowi: Doria Macedo, Kamara, Khaqui, Machach, Rabillard, Samba, Sarr.

AS Monaco: Subasić – Sidibé, Jemerson, Glik, Touré – Bakayoko, Fabinho, Silva, Lemar – Falcao, Germain.
    Rezerwowi: De Sanctis, Raggi, Diallo, Moutinho, Boschilia, Carrillo, Mbappé.

Główny: C. Turpin
    Asystenci: C. Gringore, N. Danos
    Techniczny: J. Miguelgorry.

Na tą rywalizację zapraszamy Państwa niezwykle serdecznie już w najbliższą niedzielę o godzinie 21:00 do naszej relacji!
    Kamil Glik jest niezwykle ważną postacią w swojej drużynie:

AS Monaco:

Ekipa ta w tym sezonie spisuje się nadzwyczaj dobrze. Podopieczni Jardima po 19. rozegranych spotkaniach mają na koncie 42. punkty i do lidera tracą tylko dwa oczka. Na uwagę zasługuje również kapitalny bilans bramkowy zespołu z Księstwa (+36). W ostatnim swoim meczu ligowym team wygrał 2:1 z Caen. Zdecydowanie najskuteczniejszym zawodnikiem teamu jest Radamel Falcao, który ma w dorobku jedenaście trafień. Należy dodać, że nasz reprezentant Kami Glik w osiemnastu ligowych meczach trzy razy trafiał do bramki rywali.
    Szkoleniowiec AS Monaco może być zadowolony ze swoich podopiecznych:

Olympique Marsylia:

Zespół ten obecnie plasuje się już na szóstym miejscu w ligowej tabeli. Wcześniej jednak marsylczycy balansowali w okolicach środka tabeli i niższych lokat, więc i tak widać już teraz spory postęp. Do trzeciego PSG zespół ten traci aktualnie dziewięć oczek. Bilans bramkowy z kolei jest dodatni (+3). W ostatniej ligowej kolejce OM wygrał 2:1 z Bastią. Zdecydowanie najskuteczniejszym zawodnikiem drużyny jest Gomis, który ma w dorobku dziesięć trafień.
    Ten mecz jest szlagierem 20. kolejki Ligue 1:

Już w najbliższą niedzielę będziemy świadkami niezwykle emocjonująco zapowiadającego się spotkania na Stade Vélodrome. Miejscowy zespół Olympique Marsylia podejmować będzie wicelidera AS Monaco. W ostatnim czasie marsylczycy notują zwyżkę formy i podnieśli się już na szóste miejsce w ligowej tabeli. Nie będą oni jednak faworytem tej rywalizacji. Gracze z Księstwa w obecnym sezonie spisują się wybornie i zależeć im będzie na zgarnięciu kompletu punktów. Zapowiada się fascynujące widowisko piłkarskie!

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:00.

Dawid Czempisz

Gole: 29. Rolando – 15. Lemar, 21. Falcao, 45. B. Silva, 56. B. Silva

Kartki:   65. Maxime López (OMA) – 34. B. Silva (ASM)

Posiadanie piłki: 58 % : 42 %.
    Strzały celne: 3:9. Strzały niecelne: 3:3. Rzuty rożne: 11:6. Spalone: 4:0. Foule: 7:7.
    Olympique Marsylia: Pelé – H. Sakai, Fanni, Rolando, Rekik (59. M. Dória) – Zambo Anguissa, Vainqueur, Maxime López – Thauvin (89. Khaoui), B. Gomis, Cabella (57. B. Sarr).
    Zmiany: Samba – M. Dória, B. Sarr, Khaoui, Machach, Rabillard, Kamara.

AS Monaco: Subašić – Tourè, Glik, Jemerson, Sidibé – B. Silva (90. Mbappé Lottin), Fabinho, Bakayoko, Lemar – Falcao (86. Carrillo), Germain (81. Moutinho).
    Zmiany: De Sanctis – Moutinho, Carrillo, Raggi, Boschilia, Mbappé Lottin, Diallo.

Techniczny: J. Miguelgorry

Widownia: 43 814