Pogoń – Astra 3:1 (koniec) | Wisła K. – Paksi 1:2 (koniec) | Cracovia – Yanbian Funde FC 3:0 (koniec)
Legia – Ulsan 0:0 (koniec)
Wisła Kraków
1:2 (1:0)
Paksi
Środa 25.01.2017, 15:00Spotkania towarzyskie • Mecz towarzyski

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

Już w środowe popołudnie będziemy świadkami sparingowego spotkania pomiędzy Wisłą Kraków, a węgierskim Paksi. Mecz ten zostanie rozegrany w ramach obozu przygotowawczego, który to Krakowianie odbywają w tureckim Belek.
    Wisła w pierwszym sparingu wypadła blado...

Jeszcze przed obozem w Turcji zawodnicy Białej Gwiazdy rozegrali sparing w Myślenicach z II ligowym zespołem Rakowa Częstochowa. Wisła przegrała to spotkanie 0:2. Trzeba jednak przyznać, że trzynastokrotni mistrzowie Polski zagrali w bardzo eksperymentalnym składzie.

Mówi się, że to właśnie Wisła Kraków, prócz Legii, jest najaktywniejsza w zimowym okienku transferowym. Krakowianie sprzedali co prawda dwóch obrońców – Richárda Guzmicsa oraz Bobana Jovicia, ale zakontraktowali obrońcę Ivana Gonzaleza, młodego pomocnika Wojciecha Słomkę, a także lub przede wszystkim Semira Stilicia! Szeregi Białej Gwiazdy wzmocnił także hiszpański trener – Kiko Ramirez oraz defensor NK Osijek – Zoran Arsenić. Ten dołączy do klubu jednak dopiero 1 lipca. A to wg doniesień nie wszystko! Na zgrupowaniu sztab szkoleniowy testuje Matiję Špičicia, którego na pewno zobaczymy w sparingu z Paksi.

Paksi to obecnie ósma drużyna węgierskiej ligi. Teoretycznie będzie to najłatwiejszy przeciwnik Wiślaków w Belek. Polska drużyna zmierzy się ponadto ze słowacką MŠK Žilina, a także rumuńską Steauą Bukareszt.

1

2
    Rozpoczęli Wiślacy, którzy będą grać dzisiaj na czerwono. Paksi w błękitno-czarnych strojach.

3
    Początek spokojny z obu stron. Najpierw pozycyjnie próbowała Wisła, następnie Paksi.

4
    Wisła rozgrywa spokojnie piłkę w środku pola. W tych pierwszych minutach Krakowianie skupiają się przede wszystkim na utrzymaniu przy piłce.

5
    Wisła piłkę straciła, na chwilę ruszyli zawodnicy Paksi, ale zaraz zaliczyli stratę,

6
    Paksi znowu na połowie Wisły. Węgrzy starają się przejąć inicjatywę w tych pierwszych minutach. Będzie stały fragement gry i zagrożenie bramki Wisły.

7
    Dośrodkowanie w pole karne Wisły dosyć ostre. Wybijał to Sadlok, ale nie sięgnął do końca piłki i ta wyleciała na rzut rożny.

8
    Zamknięci na własnej połowie, a w zasadzie pod własnym polem karnym Wiślacy. Nie za dobrze rozpoczęli Krakowianie ten sparing.

10
    Piłka od dobrych kilkudziesięciu sekund w środku pola. Oglądamy dużo strat i niedokładności.

12
    Żadna z ekip nie może sobie stworzyć dogodnej okazji. Nadal jesteśmy w środku pola.

14
    Przerwa w grze. Na murawie leży jeden z graczy Paksi.

15
    Piłkarze Wisły rozgrywają pozycyjny atak. Dobrze jednak ustawieni są gracze Paksi, którzy uniemożliwiają skutecznych ataków Wiślakom.

16
    Kolejny atak pozycyjny Wiślaków i znowu to wszystko jakoś tak bez pomysłu. Zawodnicy Paksi jednak faulują i będzie stały fragment gry dla Wisły.

17
    Dośrodkowanie na głowę walczącego jak lew w polu karnym Głowackiego, ale strzał niecelny.

18
    Pokazał się znowu Głowacki, ale tym razem niestety niecelnie podawał do Brożka. Strata Wiślaków.

19
    Odważnie gracze Paksi poszli do przodu i dośrodkowali w pole karne Wisły. Tam jednak wielki chaos, z którego górą wyszli defensorzy Białej Gwiazdy.

20
    Pierwsze dwadzieścia minut bez bramek. Widowisko nie powala, ale musimy pamiętać, że obie ekipy mają za sobą trudy okresu przygotowawczego.

22
    Patryk Małecki szarżował lewą stroną i wywalczył rzut rożny dla Białej Gwiazdy. Pomocnik wypuścił sobie trochę za mocno piłkę i ratował się nabiciem przeciwnika.

23
    Dobre, krótkie rozegranie rzutu rożnego. Dośrodkowywał Małecki, ale zbyt głęboko i Molnar nie miał problemów ze złapaniem piłki.

25
    Wisła nieco przejmuje inicjatywę w tym spotkaniu. Od kilku minut jesteśmy na połowie Paksi. Mało jednak póki co z tego wynika.

27
    Zapowiadało się na szybki kontratak Paksi, ale dobrze przerwał to wszystko faulem Brlek.

29
    Nieco spokojniejsze chwile na boisku. Mało się dzieje, a piłka krąży w środku pola.

30
    Faulowany jeden z piłkarzy Wisły. Do stałego fragmentu gry podszedł Maciej Sadlok. Jego dośrodkowanie dosyć ciekawe, ale żaden z zawodników nie sięgnął piłki i ta wylądowała w rękawicach Molnara.

32
    Stały fragment gry tym razem z drugiej strony – dla graczy Paksi, ale fatalnie rozegrany.

33
    Dzięki nieporozumieniu w węgierskim zespole Wisła wyprowadziła ciekawy kontratak. Mateusz Zachara podciągnął kilkadziesiąt metrów i zagrał na wolne pole do Małeckiego, ale minimalnie za mocno. Mogło być groźnie!

34
    Sadlok dośrodkowywał w pole karne, ale bardzo miękko przez co bramkarz Paksi przejął piłkę.

36
    Gol dla Wisły!
    Wielkie zamieszanie w polu karnym Paksi. Brawa dla Małeckiego, który zamieszał obrońcę na lewej stronie i dograł w pole karne, ta wybita wprost pod nogi KRZYSZTOFA MĄCZYŃSKIEGO i pomocnik Wisły oraz reprezentacji naszego kraju zdobywa gola!

39
    Znowu ładnie Małecki, udało się uciec obrońcy, ale defensor ratował się faulem. Będzie stały fragment gry.

40
    Dośrodkowywał Sadlok, w zamieszaniu dopadł do piłki Boguski, ale piłka bardziej odbiła się od zawodnika Wisły niż ten oddał strzał i broni Molnar.

42
    Świetne zawody rozgrywa Patryk Małecki. Znów pomocnik Wisły zamieszał obrońców i oddał bardzo mocny strzał z 11-12 metrów. Niestety tylko poprzeczka!

44
    Zwolniło teraz tempo gry po kilku dobrych minutach. Powoli kończymy pierwszą połowę. Wisła nadal prowadzi 1:0!

45
    Dobrze podłączył się na prawej stronie Cywka, a Boguski ładnie strzelił, ale zabrakło precyzji.

45+1

Po pierwszej połowie Wisła prowadzi z Paksi 1:0. Trzeba przyznać, że to Krakowianie są zdecydowanie lepszą ekipą w tej pierwszej połowie. Bardzo dobre zawody gra Patryk Małecki, dobrze Tomasz Cywka, a pochwały muszą też powędrować w stronę strzelca jedynej bramki – Krzysztofa Mączyńskiego.

46

47
    Wisła rozpoczęła drugą połowę w tym samym składzie co pierwszą połowę.

49
    Pierwszy strzał Wiślaków w tej drugiej połowie, wysoko nad bramką.

50
    W odpowiedzi Paksi. Strzał z dystansu minimalnie nad poprzeczką.

53
    Pozycyjnie atakuje Paksi. Akcja zakończyła się strzałem, który pewnie lapie bramkarz Wisły.

54
    Wiślacy wymieniają sobie podania na własnej połowie. Paksi nie kwapi się do ostrego pressingu.

56
    Walczył na lewej stronie Patryk Małecki, ale jego dośrodkowanie zblokowane. Z atakie rusza Paksi.

58
    Na boisku melduje się między innymi Wojciech Słomka, Jakub Bartosz, Kacper Laskoś czy Alan Uryga.

60
    Boisko upuścili między innymi Słomka, Gonzalez czy Głowacki.

61
    Niedokładność w dograniu Załuski do Cywki i będzie aut dla Paksi.

62
    Po tych zmianach mecz się nieco otworzył. Wydaje się, że więcej jest chaosu i przypadkowych zagrań, a mniej dokładnej gry.

64
    Od kilku minut więcej z gry mają zawodnicy Paksi. Więcej dokładnych podań i dłużej utrzymują się przy piłce.

65
    Znowu Małecki na lewej stronie walczy o piłkę, ale tym razem górą defensorzy Paksi.

66
    Na boisku również testowany Spicić, który zajmuje miejsce na lewej obronie Białej Gwiazdy. Ponadto wszedł również Popović.

67
    Kolejne zmiany w Wiśle – Żemło, Mójta, a także Semir Stilić.

69
    W tej części spotkania więcej mamy zmian i przerw w grze niż samej gry.

70
    Walecznie w środku pola Popović. Zawodnik Wisły wywalczył rzut wolny.

72
    Obie ekipy w tej drugiej połowie prezentują się o wiele słabiej. Czekamy na okazje podbramkowe.

75
    Wymiana podań zawodników Paksi zakończone stratą i będzie rzut z autu dla Wisły.

76
    Bardzo nudne minuty na boisku. W zasadzie gra toczy się od jednego pola karnego do drugiego.

78
    Gol dla Paksi!
    Nieporozumienie w Wiśle Kraków i jeden z zawodników Paksi wykorzystuje błąd Białej Gwiazdy!

79
    Niespodziewanie Paksi doprowadza do remisu! Dużo w tym zasługi zawodników Wisły Kraków. Ta bramka obciąża chyba nieco testowanego Spicicia.

82
    Wisła nieco ruszyła do przodu. Rzut wolny dla Białej Gwiazdy wykonywał Stilić, ale wyżej w polu karnym skakali defensorzy Paksi.

84
    Dobrze w obronie zachował się teraz Bartosz i wybił piłkę spod nóg szarżującego zawodnika Paksi.

85
    Daleka piłka w stronę pola karnego Paksi, ale tam nie było żadnego Wiślaka i futbolówka w rękawicach bramkarza Paksi.

87
    Niestety Wisła traci drugą bramkę po wielkim zamieszaniu w polu karnym.

90

Wisła Kraków przegrywa z Paksi FC 1:2. Jedyną bramkę dla Białej Gwiazdy zdobył Krzysztof Mączyński. O ile pierwsza połowa wyglądała dobrze w wykonaniu Krakowian o tyle w drugiej części nie było już blasku w ich grze. (16:48:42)