Tottenham – Stoke 4:0 (koniec)
Tottenham Hotspur
4:0 (4:0)
Stoke City F.C.
Niedziela 26.02.2017, 14:30 • White Hart Lane, Londyn • Angielska Premier League • Runda 26

Po świetnej pierwszej połowie i drugiej nieco bezbarwnej Tottenham pokonuje Stoke City 4:0. Koguty w pełni zasłużenie inkasują komplet punktów i umacniają swoją pozycję w lidze. Dziękuję za uwagę! (16:19:56)

90+2

90+1
    Minutę dolicza arbiter.

90
    Jeszcze żółtym kartonikiem za przepychanki z rywalem ukarany został Wanyama.

88
    Jeszcze pojedyncze ataki wyprowadzają miejscowi, ale Grant nie jest zmuszony do interwencji.

86
    Zmiana w drużynie Tottenham Hotspur F.C.: z boiska schodzi Harry Kane, na boisku pojawia się Son Heung-Min.

85
    Mogło być 5:0! Walker wparował w pole karne gości a następnie oddał mocne łaskie uderzenie, ale skutecznie wybronił je Grant!

83
    Miejscowi utrzymują się przy piłce, ale nie grają teraz ogromnym nakładem sił. Obie drużyny wyraźnie czekają na końcowy gwizdek arbitra.

82
    Zmiana w drużynie Stoke City F.C.: z boiska schodzi Glenn Whelan, na boisku pojawia się Geoff Cameron.

80
    Przed nami ostatnie dziesięć minut starcia w Londynie. Cały czas utrzymuje się wynik z pierwszej połowy spotkania, choć okazji na zmianę wyniku nie brakowało.

79
    Jeszcze jeden rzut rożny dla miejscowych. Czy Kogutom uda się podwyższyć prowadzenie?

77
    Sobhi nie może się pogodzić z decyzją sędziego, który uznał, że ten faulował rywala w środku pola.

75
    Tym razem udaną pułapkę ofsajdową zastawili defensorzy Stoke. Rzut wolny dla gości.
    73. Harry Kane (TOT)

73
    Kąśliwe uderzenie Harry'ego Kane'a z linii pola karnego, ale znakomitą paradą na rzut rożny piłkę sparował Grant!

72
    Dobrze zapowiadająca się kontra gości przerwana przez arbitra. Na pozycji spalonej złapany został Sobhi.

71
    Po zablokowanym dośrodkowaniu w pole karne przyjezdnych od rzutu rożnego wznowią grę zawodnicy Tottenhamu.

69
    Do końca spotkania pozostało nieco ponad dwadzieścia minut. Tempo gry jest bardzo powolne, choć co jakiś czas obserwujemy zrywy gości.

67
    Pierwsza kartka dola zespołu gospodarzy. Wimmer zastawił drogę rozpędzonemu Arnautoviciowi.

Gole: 14. Kane, 32. Kane, 37. Kane, 45+1. Alli

Kartki:   67. Wimmer (TOT), 90. Wanyama (TOT) – 19. Whelan (STK), 25. Adam (STK), 39. Arnautović (STK)

Tottenham Hotspur: Lloris (C) – Dier, Alderweireld (49. Wimmer), Vertonghen (66. Winks) – Walker, Wanyama, Dembélé, Davies – Eriksen, Alli – Kane (86. S. Heung-Min).
    Zmiany: Vorm – Wimmer, Trippier, Winks, Moussa Sissoko, V. Janssen, S. Heung-Min.

Stoke City F.C.: Grant – Bardsley, Shawcross (C), Martins Indi, Pieters – Whelan (82. Cameron), Adam (60. Afellay) – Arnautović, Allen, Sobhi – Crouch (60. Berahino).
    Zmiany: Given – Cameron, Imbula, Diouf, Muniesa, Afellay, Berahino.