Ingolstadt – Borussia M. 0:2 (koniec) | Schalke 04 – Hoffenheim 1:1 (koniec)
FC Schalke 04 Gelsenkirchen
1:1 (1:0)
TSG 1899 Hoffenheim
Niedziela 26.02.2017, 17:30 • Veltins-Arena, Gelsenkirchen • Niemiecka Bundesliga • Runda 22

Dziękuję za uwagę i zapraszam na pozostałe sportowe emocje na portalu lajfy.com! (19:27:34)
    1:1 i podział punktów w Gelsenkirchen.

Schalke po strzelonej bramce w 5. minucie jakby zatrzymało się i spoczęło na laurach. Goście z Hoffenheim byli stroną dominującą, ale nie potrafili znaleźć sposobu na Fahrmanna. Ostatecznie tej sztuki udało im się dokonać dopiero w 79 minucie. Remis może być satysfakcjonujący jedynie dla gospodarzy, którzy nie zasłużyli w tym spotkaniu nawet na punkt. Nie był to porywający mecz, sporo fauli, ale kilka ciekawych sytuacji nie zabrakło.

90+2

90+2
    Rzut wolny dla gości na połowie Schalke. Wrzutka Demirbaya i Choupo-Moting wybija futbolówkę. Jeszcze jedno dośrodkowanie z prawego skrzydła i Fahrmann wychodzi z bramki i łapię piłkę.

90+1
    Centra Szalaia wybita przez Badstubera.

90
    Dwie minuty doliczył arbiter.

89
    Prawą stroną murawy grają zawodnicy z Hoffenheim. Przełożył sobie ładnie futbolówkę na lewą nogę Kramarić i jego wrzutka w pole karne była dobra, ale Fahrmann szybszy od Wagnera.

88
    Wysoki pressing "Hoffe"pod polem karnym Schalke. Gracze po wyjściu na połowę rywala tylko przez kilka sekund utrzymali się przy posiadaniu piłki.

87
    Akcja "Wieśniaków" na połowie gospodarzy. Środkiem przedzierali się goście, ale ostatecznie strata.

86
    Zrobiło się nam otwarte spotkanie. Sporo strzałów w ostatnich minutach. Tym razem dostał futbolówkę w pole karne Choupo-Moting, ale jego uderzenie przechodzi obok prawego słupka Baumanna.

85
    Akcja prawą stroną murawy zakończona strzałem Goretzki. Baumann bez problemów broni to uderzenie.

84
    Zmiana w drużynie FC Schalke 04 Gelsenkirchen: z boiska schodzi Guido Burgstaller, na boisku pojawia się Maxim Choupo-Moting.

84
    Niewidoczny dziś Bentaleb oddał uderzenie zza pola karnego na bramkę Baumanna, lecz strzał był niecelny.

83
    Wrzutka Howedesa w pole karne i skuteczna interwencja Hubnera.

82
    Zmiana w drużynie FC Schalke 04 Gelsenkirchen: z boiska schodzi Sead Kolašinac, na boisku pojawia się Dennis Aogo.

81
    Doczekali się wreszcie swojej bramki piłkarze Hoffenheim. Pobudziło to nieco biernych graczy Schalke.
    79. Sebastian Rudy (HOF) - 1:1

79
    Gol dla Hoffenheim!
    SEBASTIAN RUDY

Bardzo długa piłka posłana przez Vogta na lewą stronę do Zubera, który dobrze w tempo wyszedł przed obrońców. Dośrodkowanie tego gracza w pole karne i strzałem głową SEBASTIAN RUDY pokonuje Fahrmanna. Obrońcy nie upilnowali piłkarza "Hoffe".

Krystian Kocerba

Gole: 5. Schöpf – 79. Rudy

Kartki:   67. Süle (HOF), 69. Hübner (HOF)

Posiadanie piłki: 47 % : 53 %.
    Strzały celne: 7:14. Strzały niecelne: 5:5. Rzuty rożne: 6:3. Spalone: 2:2. Foule: 18:14.
    FC Schalke 04 Gelsenkirchen: Fährmann – Höwedes, Badstuber (C), Nastasić – Schöpf, Goretzka, Stambouli, Bentaleb, Kolašinac (82. Aogo) – Burgstaller (84. Choupo-Moting), D. Caligiuri (57. Meyer).
    Zmiany: Nübel – Geis, Meyer, Choupo-Moting, Aogo, Kehrer, Huntelaar.

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann – Süle, Vogt, Hübner – Bičakčić (60. Schwegler), Amiri (63. Szalai), Rudy (C), Demirbay, Zuber – Terrazzino (70. Kramarić), Wagner.
    Zmiany: Stolz – Polanski, Soares, Schwegler, Kramarić, Szalai, Ochs.

Sędziowie: Deniz Aytekin – Christian Dietz, Eduard Beitinger – Guido Winkmann