US Palermo – Sampdoria 1:1 (koniec) | Genoa – Bologna 1:1 (koniec) | Crotone – Cagliari 1:2 (koniec)
Sassuolo – AC Milan 0:1 (koniec) | Chievo – Pescara 2:0 (koniec) | Lazio – Udinese 1:0 (koniec)
Inter – AS Roma 1:3 (koniec)
US Sassuolo Calcio
0:1 (0:1)
AC Milan
Niedziela 26.02.2017, 15:00 • Mapei Stadium, Sassuolo • Włoska Serie A • Runda 26
    Zapata zawodnikiem meczu:

Spodziewaliśmy się kolejnych goli po przerwie, ale niestety kontrowersyjne trafienie Milanu z rzutu karnego było jedyną bramką dzisiejszego popołudnia! W drugiej odsłonie mieliśmy mnóstwo kolejnych sytuacji, ale miejscowi nie potrafili doprowadzić do wyrównania. Remis byłby najsprawiedliwszym rezultatem tego meczu, ponieważ Milan nie zaprezentował nic specjalnego, a w dodatku przez większość meczu znajdywał się w defensywie.
    W dodatku piłkarze zgarnęli aż 9 żółtych kartek (aż 7 w pierwszej połowie)! (17:05:00)
    Druga połowa nie przyniosła rozstrzygnięć! 3 punkty jadą do Mediolanu!

90+6

90+6
    Akcja meczowa należy jednak do przyjezdnych! Kontratak trzema zawodnikami, a ostateczne podanie wędruje pod nogi Suso! Techniczny strzał na dalszy słupek, ale tuż obok bramki Consigliego!

90+4
    Ależ szczęście mają teraz zawodnicy Milanu! Berardi wykonuje rzut wolny i piłka przelatuje przez całe pole karne! Nikt nie trącił tej piłki, która ostatecznie mija się ze słupkiem o centymetry!

90+3
    To nie koniec kartek w tym spotkaniu! Duncan taktycznie przerywa kolejny atak Milanu i piłkarz z Ghany zostaje zapisany w notesie sędziego.

90+2
    Matri otrzymuje dośrodkowanie na głowę na granicy pola karnego, ale ten strzał nie miał prawa zagrozić Donnarummie! Włoski bramkarz nie spieszy się ze wznowieniem gry!

90+1
    5 minut doliczone do regulaminowego czasu gry!

90
    Sassuolo rzuca już wszystkie siły w stronę pola karnego Milanu! To może się zemścić utratą kolejnej bramki, ale nie mają nic do stracenia gospodarze! Milan broni się jak tylko może.

89
    W końcu możemy wrócić do gry, a Milan chwilowo gra w osłabieniu! Próbują to wykorzystać miejscowi, którzy wywalczają następny rzut rożny! Ostatnie minuty!

88
    Abate upada na murawę i będziemy mieli konieczną pomoc lekarzy. Może to gra na czas, ale sytuacja wygląda coraz gorzej, ponieważ koło Abate już leżą nosze.

87
    Zmiana w drużynie AC Milan: z boiska schodzi José Sosa, na boisku pojawia się Andrea Poli.

86
    Deulofeu chciał uciekać za linię obrońców, ale zapomniał wcześniej przyjąć sobie futbolówkę! Interweniują defensorzy Sassuolo, którzy zapobiegają kolejnym gorącym chwilom Consigliego!

84
    Zmiana w drużynie US Sassuolo Calcio: z boiska schodzi Grégoire Defrel, na boisku pojawia się Federico Ricci.

84
    Następne zupełnie niepotrzebne zachowanie Berardiego, który pierwsze faulował, a następnie zaczął kłócić się z przeciwnikiem. Arbiter musi rozdzielać piłkarzy!

83
    Piłkarze obu ekip jeszcze postanowili podnieść poziom emocji w końcówce tego spotkania! Druga połowa wcale nie zachwycała, ale będzie gorąco w ostatnich minutach tego meczu!

82
    Zapata mógł wyjaśnić sprawę 3 punktów w tym spotkaniu! Idealne dośrodkowanie z rzutu rożnego spadło na głowę Kolumbijczyka, ale po raz kolejny niesamowicie interweniuje Consigli!

81
    Jeszcze lepsza odpowiedź ze strony Rossonerich! Suso oddaje techniczny strzał na dalszy słupek i chyba już widział piłkę w siatce! Sięgnął futbolówki Consigli, który sparował ją obok słupka własnej bramki!

Wiktor Bukowski

Gole: 22. Bacca (kar.)

Kartki:   8. D. Berardi (SAS), 21. Aquilani (SAS), 23. Defrel (SAS), 26. Peluso (SAS), 58. Pellegrini (SAS), 90+3. Duncan (SAS) – 11. Kucka (ACM), 30. Sosa (ACM), 38. Bertolacci (ACM)

Spudłowany karny!: 12. D. Berardi (SAS), nietrafiony

Posiadanie piłki: 49 % : 51 %.
    Strzały celne: 5:6. Strzały niecelne: 4:4. Rzuty rożne: 14:8. Spalone: 3:3. Foule: 20:17.
    US Sassuolo Calcio: Consigli – Gazzola, Acerbi, Peluso, Dell'Orco – Pellegrini (70. Matri), Aquilani, Duncan – D. Berardi, Defrel (84. Ricci), Politano (78. Ragusa).
    Zmiany: Pomini, Pegolo – Missiroli, Matri, Sensi, Pierini, L. Mazzitelli, Ricci, Cannavaro, Letschert, Ragusa, Adjapong.

AC Milan: G. Donnarumma – Abate, C. Zapata, Paletta, Vangioni – Kucka (65. Pasalić), Sosa (87. A. Poli), Bertolacci – Suso, Bacca (76. Ocampos), Deulofeu.
    Zmiany: Plizzari, Storari – De Sciglio, Honda, Ocampos, M. Fernández, G. Gomez, A. Poli, Locatelli, Pasalić, Calabria, Lapadula.

Sędziowie: G. Calvarese