Leganés – Malaga 0:0 (koniec) | Atletico – Sevilla 3:1 (koniec) | Gijón – Granada 3:1 (koniec)
Deportivo – Celta Vigo 0:1 (koniec) | FC Barcelona – Valencia 4:2 (koniec)
Deportivo La Coruña
0:1 (0:0)
Celta de Vigo
Niedziela 19.03.2017, 18:30 • Estadio Riazor, La Coruña • Hiszpańska LaLiga • Runda 28

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:30.

W ramach 28. kolejki hiszpańskiej LaLiga dojdzie do konfrontacji drużyny Deportivo La Coruña z Realem Club Celta de Vigo. Bukmacherzy faworyzują nieznacznie gospodarzy, ale w tym ciekawie zapowiadającym się meczu może paść dosłownie każdy rezultat. Obie strony postarają się o zgarnięcie pełnej puli.

Deportivo po sensacyjnej wygranej nad Barceloną w ostatniej kolejce ligowej, w starciu z Celtą będzie chciało udowodnić, że ten wynik nie był żadnym przypadkiem. Zespół, który jeszcze niedawno przez wielu był skazywany na desperacką walkę o utrzymanie, teraz dzięki ostatnim wynikom podskoczył o kilka pozycji i nie musi patrzeć przestraszony za siebie. Należy przypomnieć, iż La Coruna przerwała kompromitującą serię meczów bez zwycięstwa i poza wygraną nad Barcą, potrafiła niedawno urwać punkty na własnym terenie Atletico Madryt.
    Kadra Deportivo powołana na mecz z Celtą:

Real Club Celta de Vigo

Celta Vigo wciąż rywalizuje na dwóch frontach. Poza walką w La Liga podopieczni trenera Berizzo pozostają w grze w Lidze Europejskiej. W tygodniu udało im się wyeliminować w dwumeczu rosyjski Krasnodar. Dzięki temu awansowali do ćwierćfinału, a jak już wiadomo, zmierzą się w nim z Genk. Mają duże szanse na następną wygraną i kolejne sukcesy. Tymczasem muszą skupić się na lidze, w tym na najbliższej rywalizacji z Deportivo. Jeśli Celcie spodobał się udział w europejskich pucharach, to musi zacząć bardziej punktować. Chyba, że są przekonani, iż będą triumfowali w LE.
    Powołani przez Berizzo:

Serdecznie zapraszam do śledzenia relacji z tego spotkania na portalu Lajfy.com. Wydaje się, że Tytoń obejrzy kolejny mecz z ławki rezerwowych, ale mimo wszystko ten mecz zapowiada się bardzo ciekawie. Start w niedzielę o godz. 18:30. Bądźcie z nami!

Deportivo La Coruña: Lux – Juanfran, A. Arribas, Albentosa, Luisinho – Bergantiños, Mosquera – Gama, C. Borges, Fajr – Joselu.
    Rezerwowi: Tytoń – Çolak, Andone, Gil, Laure, Guilherme, G. Kakuta.

Real Club Celta de Vigo: S. Álvarez – Mallo, Cabral, Roncaglia, J. Castro – Radoja, P. Hernández – Aspas, Wass, Bongonda – Guidetti.
    Rezerwowi: Villar – Fontàs, Sisto, Beauvue, Jozabed, Sergi Gómez, Rossi.

1

2
    Nieudany przerzut na lewą flankę. Gracz Celty nie opanował futbolówki. Wyrzutem z autu grę wznowią gospodarze.

3
    Guidetti wyraźnie przekroczył przepisy w walce z Arribasem. Mocno go ściągał do ziemi w walce o piłkę.

4
    Deportivo próbowało odpowiedzieć na mocny start przyjezdnych, lecz zostali skutecznie powstrzymani jeszcze przed szesnastką rywali.

5
    Celta ponownie w natarciu. Długo utrzymuje się przy piłce i dokładnie organizuje atak pozycyjny.

7
    Tym razem Guidetti bardzo ładnie oszukał Arribasa, ale po chwili przytomną interwencją popisał się Borges. Snajper Celty przekonywał arbitra, że był w tej sytuacji faulowany i gościom należała się jedenastka!
    7. Czyste wejście Borgesa:

9
    Guidetti ucierpiał w poprzedniej sytuacji. Teraz długo nie podnosi się z murawy. Wyraźny grymas bólu na jego twarzy. Niewykluczone, iż niezbędna będzie zmiana!

12
    Zmiana w drużynie Real Club Celta de Vigo: z boiska schodzi John Guidetti, na boisku pojawia się Claudio Beauvue.

12
    Wymuszona roszada w składzie gości. Szwed nie był w stanie kontynuować udziału w tym spotkaniu i musiał opuścić boisko już po 10 minutach.

14
    Cabral ukarany żółtym kartonikiem za nieprzepisowe zachowanie przy linii bocznej.
    14. Żółta kartka Cabrala:

16
    Deportivo coraz częściej przejmuje inicjatywę i zdecydowanie śmielej atakuje. Nie zmusili jeszcze Alvareza do wysiłku, ale coś wisi w powietrzu.

17
    Dośrodkowanie gości ze stałego fragmentu gry. Futbolówka przeleciała jednak na drugą stronę boiska. W międzyczasie liniowy zasygnalizował ofsajd.

19
    Dłuższa piłka Mallo wzdłuż prawej flanki. Przecięli to jednak gospodarze i Celta musi kreować akcję od nowa.

21
    Borges faulowany w środkowej strefie boiska. Wass wskoczył niemalże na niego. Nie może dziwić się decyzji arbitra.

23
    Cabral ucierpiał w walce o górną piłkę. Łapie się za twarz i twierdzi, że był uderzony łokciem przez piłkarza Deportivo.

25
    Groźna centra gospodarzy z prawego skrzydła. Gracz Vigo szczęśliwie odbija przed siebie.

27
    Kolejne przewinienie piłkarza Celty Vigo. Gra znacznie zaostrzyła się.

28
    Tym razem doszło do rewanżu ze strony gracza Deportivo. Wyciął przeciwnika blisko linii bocznej.

30
    Kwadrans do zakończenia pierwszej części gry. Mamy bardzo mało dogodnych okazji po obu stronach boiska. Bramkarze póki co są bezrobotni. Czekamy na więcej.

32
    Roncaglia wskoczył na plecy przeciwnika. Ewidentny faul i gospodarze będą mieli niezłą okazję ze stałego fragmentu gry.

34
    Mocny centrostrzał gracza Deportivo z lewej flanki. Alvarez pewnie chwyta futbolówkę.

36
    Początek meczu zwiastował niezły, szybki pojedynek pełen niebezpiecznych sytuacji podbramkowych. Tymczasem obie drużyny skupiły się głównie na walce w środku pola.

38
    Lux wybiegł z bramki pod sam narożnik boiska. Próbował wygarnąć futbolówkę spod nóg rywala, ale nieudolnie. Gdyby rywal nie przekombinował i szybciej szukał uderzenia na pustą bramkę, byłoby jeszcze ciekawie przed zaproszeniem sędziego do szatni.

40
    Pierwszy rzut rożny w tym meczu. Okazja gospodarzy na precyzyjne dośrodkowanie.

41
    Zamiast zagrożenia pod bramką Celty po tym rzucie rożnym, to goście błyskawicznie przechwycili i ruszyli z kontratakiem.

43
    Piłkarze obu ekip późno przebudzili się i rozkręcili dopiero w ostatnich minutach pierwszej połowy! Robi się interesująco.

44
    Szybka kontra gości. Wass pognał przed pole karne, ale jego próba została przyblokowana. Tylko korner.

45
    Arbiter doliczył minutę do pierwszej odsłony.

45+2

Po pierwszej części gry utrzymał się bezbramkowy remis. Oba zespoły nie stworzyły zbyt wielu dogodnych sytuacji, a bramkarze pozostawili siły na drugą połowę. Liczymy, że po przerwie w końcu doświadczymy jakichś emocji.
    W obu równolegle rozgrywanych meczach La Liga kibice nie zobaczyli bramek:

46

46
    Ależ okazja od razu po wznowieniu! Piłkarz Deportivo wybiegał na pozycję sam na sam z Alvarezem, ale nie zdołał go pokonać! Nieudana była również próba dobitki.
    46. Alvarez ratuje Celtę:

47
    Co nie udało się piłkarzom obu drużyn przez pełne 45 minut pierwszej części gry, udało się gospodarzom w 15 sekund drugiej odsłony.

49
    Uraz Albentosy. Przez moment wydawało się, że to coś poważniejszego. Będzie jednak żył i grał dalej.

51
    Gracze Vigo starają się odpowiedzieć gospodarzom po ich kolejnych groźnych atakach. Teraz to przyjezdni mają inicjatywę.

53
    Atak Deportivo. Niezła wrzutka z prawego skrzydła. Obrońca gości zbija futbolówkę głową i na moment oddala zagrożenie.

56
    Żółtą kartkę otrzymuje Luisinho (Deportivo La Coruña).
    56. Spóźnione wejście Luisinho:

57
    Fatalne uderzenie Wassa z rzutu wolnego. Była okazja na stworzenie zagrożenia po stałym fragmencie, ale piłkarz Celty koszmarnie przestrzelił.

58
    Rzuty rożne: 2 – 1

60
    Zmiana w drużynie Deportivo La Coruña: z boiska schodzi Bruno Gama, na boisku pojawia się Carles Gil.

62
    Dośrodkowanie gospodarzy z lewego skrzydła. Piłka po zbyt głębokiej wrzutce ląduje w rękach Alvareza.

64
    Jeszcze jeden atak Deportivo. Strzał z prawej strony boiska, ale zupełnie nieudane. Futbolówka poszybowała obok bramki.

65
    Żółtą kartkę otrzymuje Hugo Mallo (Real Club Celta de Vigo).
    65. Żółto Hugo Mallo:

66
    Zmiana w drużynie Deportivo La Coruña: z boiska schodzi Joselu, na boisku pojawia się Florin Andone.

68
    Trwa wymiana ciosów. Lepsze wrażenie od dłuższego czasu sprawiają jednak zawodnicy Deportivo.

71
    Zmiana w drużynie Real Club Celta de Vigo: z boiska schodzi Théo Bongonda, na boisku pojawia się Pione Sisto.

72
    Mocne uderzenie sprzed pola karnego. Alvarez wyciąga się i chwyta futbolówkę zmierzającą w światło bramki przy samym słupku!

74
    Bergantinos faulowany bez piłki. Już Celta ruszała z szybką akcją, ale musiała przerwać w grę. Arbiter skrzętnie to wychwycił.

74
    Gol dla Celty Vigo!
    Strzelcem bramki IAGO ASPAS.

Dośrodkowanie z prawego skrzydła. W środku Aspas wybiega za pleców obrońcy i z najbliższej odległości strzela obok Luxa! Bezradny bramkarz Deportivo.
    74. Iago ASPAS - 0:1

76
    Dłuższa przerwa w grze spowodowana urazem golkipera Celty. Już przygotowuje się jednak do wznowienia.

75
    Lux miał pretensje do arbitra, a ten nie miał cierpliwości do bramkarza Deportivo. Żółta kartka.

77
    Zmiana w drużynie Deportivo La Coruña: z boiska schodzi Fayçal Fajr, na boisku pojawia się Emre Çolak.

79
    Przyjezdni idą za ciosem. Wrzutka z lewej flanki, ale Lux wychodzi sprzed bramki i łapie futbolówkę.

80
    Żółtą kartkę otrzymuje Pedro Mosquera (Deportivo La Coruña).

82
    Tym razem po drugiej stronie boiska była nieprzepisowo powstrzymana akcja. Sędzia najpewniej pokaże zawodnikowi Celty żółtą kartkę.

83
    Żółtą kartkę otrzymuje Pablo Hernández (Real Club Celta de Vigo).

85
    Piłkarzom puszczają nerwy. Arbiter ostrzega Hugo Mallo, a ten przecież ma już na swoim koncie żółtą kartkę.

86
    Żółtą kartkę otrzymuje Pione Sisto (Real Club Celta de Vigo).

87
    Zmiana w drużynie Real Club Celta de Vigo: z boiska schodzi Daniel Wass, na boisku pojawia się Jozabed.

88
    Groźna akcja gospodarzy. Niewiele brakowało, a doprowadziliby do wyrównania! Będą mieli jeszcze szansę z rzutu rożnego.

90
    Cabral ucierpiał w starciu z Albentosą. Gospodarze są przekonani, że piłkarz Celty kradnie im czas.

90+1
    Trzy minuty doliczone do regulaminowego czasu gry.

90+3
    Żółtą kartkę otrzymuje Emre Çolak (Deportivo La Coruña).

90+3

Celta Vigo wygrywa na trudnym terenie z Deportivo 1-0. Jedynego gola zdobył w 74. minucie Aspas po doskonałej wrzutce Beauvue. Gospodarze nie zdążyli odpowiedzieć. Druga połowa była o wiele ciekawsza od pierwszej. Szkoda, że piłkarze przebudzili się tak późno. Dziękuję za śledzenie relacji i zapraszam do kolejnych na portalu Lajfy.com. (20:21:51)
    Aspas daje zwycięstwo Celcie:

Krzysztof

Gole: 74. Aspas

Kartki:   56. Luisinho (DEP), 75. Lux (DEP), 80. Mosquera (DEP), 90+3. Çolak (DEP) – 14. Cabral (CVG), 65. Mallo (CVG), 83. P. Hernández (CVG), 86. Sisto (CVG)

Posiadanie piłki: 55 % : 45 %.
    Strzały celne: 2:2. Strzały niecelne: 6:4. Rzuty rożne: 3:1. Spalone: 1:2. Foule: 20:12.
    Deportivo La Coruña: Lux – Juanfran, A. Arribas, Albentosa, Luisinho – Bergantiños, Mosquera – Gama (60. Gil), C. Borges, Fajr (77. Çolak) – Joselu (66. Andone).
    Zmiany: Tytoń – Çolak, Andone, Gil, Laure, Guilherme, G. Kakuta.

Celta de Vigo: S. Álvarez – Mallo, Cabral, Roncaglia, J. Castro – Radoja, P. Hernández – Aspas, Wass (87. Jozabed), Bongonda (71. Sisto) – Guidetti (12. Beauvue).
    Zmiany: Villar – Fontàs, Sisto, Beauvue, Jozabed, Sergi Gómez, Rossi.

Sędziowie: J. Martínez – D. Barbero, C. Noval