Lech II P. – Pogoń Lęb. 2:0 (koniec) | Chwaszczyno – Górnik K. 1:0 (koniec) | Wda – KKS 4:1 (koniec)
Polonia Śr. – Toruń 1:0 (koniec) | Gwardia K. – Kleczew 1:0 (koniec) | Jarota – Leśnik 2:0 (koniec)
Vineta – Bałtyk G. 0:2 (koniec)
Polonia Środa Wielkopolska
1:0 (0:0)
Elana Toruń
Sobota 20.05.2017, 16:00 • CSiR Stadion Średzki, Środa Wlkp. • 3 liga, grupa II • 29. kolejka

Znakomity finisz w wykonaniu gospodarzy! Polonia zwycięża 1:0, zdobywa komplet punktów i jeszcze bardziej zwiększa swoje szanse w walce o utrzymanie. Dziękuję za uwagę! (17:58:48)

90+7

90+7
    Gol dla Polonii!

Coś niesamowitego! Szybką kontrę wyprowadzili miejscowi. Całą akcję płaskim strzałem z ostrego kąta wykończył KRYSTIAN PAWLAK!

90+5
    Zmiana w drużynie Polonia Środa Wielkopolska: z boiska schodzi Jakub Gwit, na boisku pojawia się Aleksander Giczela.

90+4
    Jeszcze mamy przerwę w grze spowodowaną urazem jednego z zawodników gospodarzy.

90+2
    Rzut wolny dla Elany na czterdziestym metrze. Sporą liczbą zawodników zamierzają zaatakować torunianie.

90+1
    Od wrzut z autu na wysokości pola karnego rywali grę wznowią miejscowi.

90
    Zmiana w drużynie Elana Toruń: z boiska schodzi Marcin Trojanowski, na boisku pojawia się Dawid Zamiatowski.

88
    Zmiana w drużynie Polonia Środa Wielkopolska: z boiska schodzi Krzysztof Wolkiewicz, na boisku pojawia się Michał Stańczyk.

87
    Zmiana w drużynie Polonia Środa Wielkopolska: z boiska schodzi Krzysztof Bartoszak, na boisku pojawia się Mikołaj Łopatka.

85
    Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Lis przenosi piłkę ponad poprzeczką i goście będą mieli kolejny korner.

84
    Lis popisał się znakomitą interwencją po uderzenie jednego z rywali z ostrego kąta. Korner dla Elany.

82
    Torunianie długo rozgrywają piłkę w środku pola. Czekamy na jakieś przyspieszenie.

81
    Zmiana w drużynie Elana Toruń: z boiska schodzi Łukasz Zagdański, na boisku pojawia się Adam Zawierucha.

79
    Zmiana w drużynie Polonia Środa Wielkopolska: z boiska schodzi Igor Jurga, na boisku pojawia się Dawid Lisek.

78
    Ciach uderzał po dośrodkowaniu z narożnika boiska, ale trafił prosto w golkipera rywali.

77
    Elanowcy wznowią grę od wrzutu z autu na wysokości własnego pola karnego.

75
    Poszarżował Krystian Tomaszewski na lewym skrzydle, ale ostatecznie akcja zakończyła się jego przewinieniem.

73
    Brzydki faul Solarka na własnej połowie boiska i arbiter sięga po kartkę.

72
    Zdecydowanie za mocne dośrodkowanie Trojanowskiego i Zagdański nie zdołał sięgnąć futbolówki.

70
    Dwadzieścia minut pozostało do końcowego gwizdka. W tym momencie nieco bardziej atakują zawodnicy Polonii.

67
    Tym razem kartonikiem napomniany został Uszalewski. Faul taktyczny zawodnika Elany.

66
    Żółtą kartkę otrzymuje Jakub Gwit (Polonia Środa Wielkopolska).

65
    Ostry faul Trojanowskiego na Buczmie przy linii środkowej boiska.

63
    Niecelnie uderzał głową jeden z zawodników Polonii i za moment grę wznowi Piotrowski.

61
    Tym razem od rzutu wolnego w środku pola grę wznowią przyjezdni.

60
    Niezbyt udane dośrodkowanie Stefanowicza z lewej flanki i futbolówkę spokojnie wyłapuje Lis.

58
    Brzydki faul Trojanowskiego na połowie Elany, ale obyło się bez kartki dla zawodnika drużyny gości.

56
    Obecnie atakują torunianie, którzy jednak nie potrafią przedrzeć się przez dobrze zorganizowaną defensywę rywali.

54
    Wybijają piłkę defensorzy Elany, ale miejscowi cały czas w natarciu.

53
    Przewinienie Krawczuna na prawym skrzydle i arbiter dyktuje rzut wolny dla Polonii.

51
    Piłka wpadła do bramki gospodarzy, ale gol nie zostaje uznany! Z pozycji spalonej uderzał Krystian Tomaszewski.

49
    Dośrodkowanie Buczmy, ale strzał jednego z zawodników Polonii wybronił Piotrowski.

48
    Nieudana akcja gości i futbolówka wychodzi poza linię końcową.

46
    Zmiana w drużynie Elana Toruń: z boiska schodzi Michał Glanowski, na boisku pojawia się Krystian Tomaszewski.

46

Do przerwy bez goli w Środzie Wielkopolskiej! Obie ekipy miały co najmniej po jednej dogodnej okazji strzeleckiej, jednak brakowało skuteczności. Na drugą odsłonę tego widowiska wracamy za niecały kwadrans, zostańcie z nami!

45+1

43
    Pawlak zaatakował na linii środkowej boiska jednego z rywali i na jego konto również wędruje kartonik!

42
    Tym razem za swoje zagranie ukarany został zawodnik gospodarzy, Otuszewski.

41
    Tarnowski dopadł do piłki spadającej w okolice trzynastego metra i uderzył z woleja minimalnie obok słupka bramki gospodarzy!

40
    Zagdański kolejny raz przewracany na murawę na połowie Polonii. Jak Elana wykorzysta ten stały fragment gry?

39
    Niezbyt najlepsze przyjęcie piłki przez Uszalewskiego przy własnym polu karnym, szczęśliwie jednak Elana wywalczyła aut.

37
    Nieudane wykończenie akcji przez przyjezdnych i od własnej bramki grę wznowi Piotrowski.

35
    Sporo fauli obserwujemy w ostatnich minutach. Tym razem nieprzepisowo atakowany był Zagdański.

34
    Kolejne ostre przewinienie Glanowskiego, ale arbiter, mimo ogromnych protestów gospodarzy, nie sięgnął po kolejny żółty kartonik.

32
    Taktyczny faul Michała Glanowskiego na własnej połowie boiska i gracz Elany słusznie zostaje ukarany żółtym kartonikiem.

31
    Przebudzili się w tym momencie torunianie, jednak z ich akcji ofensywnych nadal niewiele wynika.

30
    Kolejny raz groźnie lewym skrzydłem atakowali zawodnicy ze Środy. Coraz śmielej poczynają sobie miejscowi.

28
    Dobrze zapowiadająca się akcja miejscowych przerwana przez arbitra, Na wyraźnym ofsajdzie znajdował się Solarek.

26
    Trojanowski zdecydował się na bezpośrednie uderzenie z rzutu wolnego, ale fatalnie przestrzelił.

25
    Trojanowski powalony na murawę na trzydziestym metrze i arbiter bez wahania odgwizduje przewinienie. Okazja dla Elany.

23
    Dobrym piąstkowaniem po dośrodkowaniu z prawego skrzydła popisuje się golkiper Elany.

22
    Strzał Pawlaka z okolic jedenastego metra wybronił Piotrowski! Tylko korner dla ekipy ze Środy Wielkopolskiej.

21
    Dośrodkowanie Tetycha, ale na piątym metrze nie było żadnego z jego klubowych kolegów.

20
    Dwadzieścia minut gry już upłynęło. Jak na razie brakuje jakichś ciekawszych akcji ofensywnych, obie drużyny prezentują zbliżony poziom.

18
    Jakiegoś urazu niedaleko własnego pola karnego doznał Wolkiewicz. Zawodnik Polonii na szczęście po chwili dochodzi do siebie i gra zostaje wznowiona.

17
    Udane wyjście poza pole karne zanotował przed momentem Lis. Jak na razie niewiele ciekawego dzieje się na boisku w Środzie Wielkopolskiej.

15
    Podopieczni Rafała Góraka bardzo długo wymieniają się podaniami w środkowym sektorze boiska.

13
    Dośrodkowanie Krawczuna z prawej strony boiska, ale futbolówkę czujnie przechwytują miejscowi.

12
    Kompletnie nieudane uderzenie w wykonaniu Pawlaka. Grę od własnej bramki wznawia Piotrowski.

10
    Ależ blisko zdobycia bramki byli gospodarze! Futbolówkę z linii bramkowej musiał wybijać jeden z defensorów Elany!

9
    Tarnowski w czysty sposób odbiera piłkę Pawlakowi i torunianie wyruszają z kontratakiem.

8
    Solarek niecelnie uderzał głową po dośrodkowaniu z lewego skrzydła.

7
    Kolejny raz sporo niedokładności w ofensywnych poczynaniach ekipy z Torunia. Lis wyłapuje futbolówkę.

5
    Zupełnie nieudane uderzenie Trojanowskiego zza pola karnego. Grę wznowi golkiper drużyny gospodarzy.

3
    Przyjezdni w prosty sposób oddali rywalom piłkę na własnej połowie boiska, ale ostatnie jedynie od autu rozpoczną zawodnicy Polonii.

2
    Aleksander Tomaszewski ucierpiał w starciu w środku pola, ale wszystko jest już z nim w porządku.

1

Protokół meczowy:

Polonia Środa Wielkopolska:
    Lis – Gwit, Buczma, Borucki, Otuszewski, Roszak, Solarek, Jurga, Pawlak, Bartoszek, Wolkiewicz

Rezerwowi:
    Biba – Przybyłek, Lisek, Łopatka, Giczela, Stańczyk

Trener: Tomasz Dłużyk

Elana Toruń:
    Piotrowski – Krawczun, Ciach, Uszalewski, Tetych, Trojanowski, Glanowski, A. Tomaszewski, Tarnowski, Stefanowicz, Zagdański

Rezerwowi:
    Świtalski – Grudziński, Zawierucha, K. Tomaszewski, Zamiatowski, Hartwich, Piasecki

Trener: Rafał Górak

Sędzia główny: Kamil Rybiński
    Asystenci: Artur Zakrzewski, Łukasz Buda.

Start spotkania:

Początek spotkania na stadionie przy ulicy Sportowej 12 zaplanowano na godzinę 16:00. Składy obydwu drużyn podamy około piętnastu minut wcześniej. Bądźcie z nami!

Bezpośrednie starcia:

Mecz rundy jesiennej pomiędzy tymi ekipami odbył się 22 października. W Toruniu lepsi okazali się gospodarze, którzy po ciekawym spotkaniu pokonali Polonię 3:2. W poprzednim sezonie obie drużyny podzieliły się zwycięstwami między sobą. Polonia wygrała na własnym terenie, Elana również wygrała u siebie.

Przyjezdni mają ostatnią serię udanych spotkań. Wszystko zaczęło się od zwycięstwa 3:0 nad Pogonią Lębork. Później doszedł bezbramkowy remis z Chemikiem Bydgoszcz, po czym torunianie rozbili Bałtyk 3:0, a następnie Świt Skolwin 5:0. Obecnie Elana zajmuje piąte miejsce z czterema punktami straty do liderujących rezerw Lecha Poznań.

Wydaje się, że miejscowym uda się utrzymać na czwartym poziomie ligowym. Polonia zajmuje obecnie dwunastą lokatę z dorobkiem 36 punktów i ma dziewięć oczek przewagi nad strefą spadkową. W ostatniej kolejce zawodnicy ze Środy Wielkopolskiej ulegli w Gdyni Bałtykowi 0:3.