Lech II P. – Pogoń Lęb. 2:0 (koniec) | Chwaszczyno – Górnik K. 1:0 (koniec) | Wda – KKS 4:1 (koniec)
Polonia Śr. – Toruń 1:0 (koniec) | Gwardia K. – Kleczew 1:0 (koniec) | Jarota – Leśnik 2:0 (koniec)
Vineta – Bałtyk G. 0:2 (koniec)
Polonia Środa Wielkopolska
1:0 (0:0)
Elana Toruń
Sobota 20.05.2017, 16:00 • CSiR Stadion Średzki, Środa Wlkp. • 3 liga, grupa II • 29. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.

O meczu:

Do końca rozgrywek II grupy polskiej trzeciej ligi pozostało sześć spotkań. Zażarta walka toczy się przede wszystkim o awans, ponieważ między liderem, a ósmą drużyną różnica wynosi sześć oczek. O drugą ligę walczy między innymi Elana Toruń, która w sobotnie popołudnie zmierzy się w Środzie Wielkopolskiej z tutejszą Polonią.

Polonia Środa Wielkopolska:

Wydaje się, że miejscowym uda się utrzymać na czwartym poziomie ligowym. Polonia zajmuje obecnie dwunastą lokatę z dorobkiem 36 punktów i ma dziewięć oczek przewagi nad strefą spadkową. W ostatniej kolejce zawodnicy ze Środy Wielkopolskiej ulegli w Gdyni Bałtykowi 0:3.

Elana Toruń:

Przyjezdni mają ostatnią serię udanych spotkań. Wszystko zaczęło się od zwycięstwa 3:0 nad Pogonią Lębork. Później doszedł bezbramkowy remis z Chemikiem Bydgoszcz, po czym torunianie rozbili Bałtyk 3:0, a następnie Świt Skolwin 5:0. Obecnie Elana zajmuje piąte miejsce z czterema punktami straty do liderujących rezerw Lecha Poznań.

Bezpośrednie starcia:

Mecz rundy jesiennej pomiędzy tymi ekipami odbył się 22 października. W Toruniu lepsi okazali się gospodarze, którzy po ciekawym spotkaniu pokonali Polonię 3:2. W poprzednim sezonie obie drużyny podzieliły się zwycięstwami między sobą. Polonia wygrała na własnym terenie, Elana również wygrała u siebie.

Start spotkania:

Początek spotkania na stadionie przy ulicy Sportowej 12 zaplanowano na godzinę 16:00. Składy obydwu drużyn podamy około piętnastu minut wcześniej. Bądźcie z nami!

Protokół meczowy:

Lis – Gwit, Buczma, Borucki, Otuszewski, Roszak, Solarek, Jurga, Pawlak, Bartoszek, Wolkiewicz

Rezerwowi:
    Biba – Przybyłek, Lisek, Łopatka, Giczela, Stańczyk

Trener: Tomasz Dłużyk

Piotrowski – Krawczun, Ciach, Uszalewski, Tetych, Trojanowski, Glanowski, A. Tomaszewski, Tarnowski, Stefanowicz, Zagdański

Rezerwowi:
    Świtalski – Grudziński, Zawierucha, K. Tomaszewski, Zamiatowski, Hartwich, Piasecki

Trener: Rafał Górak

Sędzia główny: Kamil Rybiński
    Asystenci: Artur Zakrzewski, Łukasz Buda.

1

2
    Aleksander Tomaszewski ucierpiał w starciu w środku pola, ale wszystko jest już z nim w porządku.

3
    Przyjezdni w prosty sposób oddali rywalom piłkę na własnej połowie boiska, ale ostatnie jedynie od autu rozpoczną zawodnicy Polonii.

5
    Zupełnie nieudane uderzenie Trojanowskiego zza pola karnego. Grę wznowi golkiper drużyny gospodarzy.

7
    Kolejny raz sporo niedokładności w ofensywnych poczynaniach ekipy z Torunia. Lis wyłapuje futbolówkę.

8
    Solarek niecelnie uderzał głową po dośrodkowaniu z lewego skrzydła.

9
    Tarnowski w czysty sposób odbiera piłkę Pawlakowi i torunianie wyruszają z kontratakiem.

10
    Ależ blisko zdobycia bramki byli gospodarze! Futbolówkę z linii bramkowej musiał wybijać jeden z defensorów Elany!

12
    Kompletnie nieudane uderzenie w wykonaniu Pawlaka. Grę od własnej bramki wznawia Piotrowski.

13
    Dośrodkowanie Krawczuna z prawej strony boiska, ale futbolówkę czujnie przechwytują miejscowi.

15
    Podopieczni Rafała Góraka bardzo długo wymieniają się podaniami w środkowym sektorze boiska.

17
    Udane wyjście poza pole karne zanotował przed momentem Lis. Jak na razie niewiele ciekawego dzieje się na boisku w Środzie Wielkopolskiej.

18
    Jakiegoś urazu niedaleko własnego pola karnego doznał Wolkiewicz. Zawodnik Polonii na szczęście po chwili dochodzi do siebie i gra zostaje wznowiona.

20
    Dwadzieścia minut gry już upłynęło. Jak na razie brakuje jakichś ciekawszych akcji ofensywnych, obie drużyny prezentują zbliżony poziom.

21
    Dośrodkowanie Tetycha, ale na piątym metrze nie było żadnego z jego klubowych kolegów.

22
    Strzał Pawlaka z okolic jedenastego metra wybronił Piotrowski! Tylko korner dla ekipy ze Środy Wielkopolskiej.

23
    Dobrym piąstkowaniem po dośrodkowaniu z prawego skrzydła popisuje się golkiper Elany.

25
    Trojanowski powalony na murawę na trzydziestym metrze i arbiter bez wahania odgwizduje przewinienie. Okazja dla Elany.

26
    Trojanowski zdecydował się na bezpośrednie uderzenie z rzutu wolnego, ale fatalnie przestrzelił.

28
    Dobrze zapowiadająca się akcja miejscowych przerwana przez arbitra, Na wyraźnym ofsajdzie znajdował się Solarek.

30
    Kolejny raz groźnie lewym skrzydłem atakowali zawodnicy ze Środy. Coraz śmielej poczynają sobie miejscowi.

31
    Przebudzili się w tym momencie torunianie, jednak z ich akcji ofensywnych nadal niewiele wynika.

32
    Taktyczny faul Michała Glanowskiego na własnej połowie boiska i gracz Elany słusznie zostaje ukarany żółtym kartonikiem.

34
    Kolejne ostre przewinienie Glanowskiego, ale arbiter, mimo ogromnych protestów gospodarzy, nie sięgnął po kolejny żółty kartonik.

35
    Sporo fauli obserwujemy w ostatnich minutach. Tym razem nieprzepisowo atakowany był Zagdański.

37
    Nieudane wykończenie akcji przez przyjezdnych i od własnej bramki grę wznowi Piotrowski.

39
    Niezbyt najlepsze przyjęcie piłki przez Uszalewskiego przy własnym polu karnym, szczęśliwie jednak Elana wywalczyła aut.

40
    Zagdański kolejny raz przewracany na murawę na połowie Polonii. Jak Elana wykorzysta ten stały fragment gry?

41
    Tarnowski dopadł do piłki spadającej w okolice trzynastego metra i uderzył z woleja minimalnie obok słupka bramki gospodarzy!

42
    Tym razem za swoje zagranie ukarany został zawodnik gospodarzy, Otuszewski.

43
    Pawlak zaatakował na linii środkowej boiska jednego z rywali i na jego konto również wędruje kartonik!

45+1

Do przerwy bez goli w Środzie Wielkopolskiej! Obie ekipy miały co najmniej po jednej dogodnej okazji strzeleckiej, jednak brakowało skuteczności. Na drugą odsłonę tego widowiska wracamy za niecały kwadrans, zostańcie z nami!

46

46
    Zmiana w drużynie Elana Toruń: z boiska schodzi Michał Glanowski, na boisku pojawia się Krystian Tomaszewski.

48
    Nieudana akcja gości i futbolówka wychodzi poza linię końcową.

49
    Dośrodkowanie Buczmy, ale strzał jednego z zawodników Polonii wybronił Piotrowski.

51
    Piłka wpadła do bramki gospodarzy, ale gol nie zostaje uznany! Z pozycji spalonej uderzał Krystian Tomaszewski.

53
    Przewinienie Krawczuna na prawym skrzydle i arbiter dyktuje rzut wolny dla Polonii.

54
    Wybijają piłkę defensorzy Elany, ale miejscowi cały czas w natarciu.

56
    Obecnie atakują torunianie, którzy jednak nie potrafią przedrzeć się przez dobrze zorganizowaną defensywę rywali.

58
    Brzydki faul Trojanowskiego na połowie Elany, ale obyło się bez kartki dla zawodnika drużyny gości.

60
    Niezbyt udane dośrodkowanie Stefanowicza z lewej flanki i futbolówkę spokojnie wyłapuje Lis.

61
    Tym razem od rzutu wolnego w środku pola grę wznowią przyjezdni.

63
    Niecelnie uderzał głową jeden z zawodników Polonii i za moment grę wznowi Piotrowski.

65
    Ostry faul Trojanowskiego na Buczmie przy linii środkowej boiska.

66
    Żółtą kartkę otrzymuje Jakub Gwit (Polonia Środa Wielkopolska).

67
    Tym razem kartonikiem napomniany został Uszalewski. Faul taktyczny zawodnika Elany.

70
    Dwadzieścia minut pozostało do końcowego gwizdka. W tym momencie nieco bardziej atakują zawodnicy Polonii.

72
    Zdecydowanie za mocne dośrodkowanie Trojanowskiego i Zagdański nie zdołał sięgnąć futbolówki.

73
    Brzydki faul Solarka na własnej połowie boiska i arbiter sięga po kartkę.

75
    Poszarżował Krystian Tomaszewski na lewym skrzydle, ale ostatecznie akcja zakończyła się jego przewinieniem.

77
    Elanowcy wznowią grę od wrzutu z autu na wysokości własnego pola karnego.

78
    Ciach uderzał po dośrodkowaniu z narożnika boiska, ale trafił prosto w golkipera rywali.

79
    Zmiana w drużynie Polonia Środa Wielkopolska: z boiska schodzi Igor Jurga, na boisku pojawia się Dawid Lisek.

81
    Zmiana w drużynie Elana Toruń: z boiska schodzi Łukasz Zagdański, na boisku pojawia się Adam Zawierucha.

82
    Torunianie długo rozgrywają piłkę w środku pola. Czekamy na jakieś przyspieszenie.

84
    Lis popisał się znakomitą interwencją po uderzenie jednego z rywali z ostrego kąta. Korner dla Elany.

85
    Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Lis przenosi piłkę ponad poprzeczką i goście będą mieli kolejny korner.

87
    Zmiana w drużynie Polonia Środa Wielkopolska: z boiska schodzi Krzysztof Bartoszak, na boisku pojawia się Mikołaj Łopatka.

88
    Zmiana w drużynie Polonia Środa Wielkopolska: z boiska schodzi Krzysztof Wolkiewicz, na boisku pojawia się Michał Stańczyk.

90
    Zmiana w drużynie Elana Toruń: z boiska schodzi Marcin Trojanowski, na boisku pojawia się Dawid Zamiatowski.

90+1
    Od wrzut z autu na wysokości pola karnego rywali grę wznowią miejscowi.

90+2
    Rzut wolny dla Elany na czterdziestym metrze. Sporą liczbą zawodników zamierzają zaatakować torunianie.

90+4
    Jeszcze mamy przerwę w grze spowodowaną urazem jednego z zawodników gospodarzy.

90+5
    Zmiana w drużynie Polonia Środa Wielkopolska: z boiska schodzi Jakub Gwit, na boisku pojawia się Aleksander Giczela.

90+7
    Gol dla Polonii!

Coś niesamowitego! Szybką kontrę wyprowadzili miejscowi. Całą akcję płaskim strzałem z ostrego kąta wykończył KRYSTIAN PAWLAK!

90+7

Znakomity finisz w wykonaniu gospodarzy! Polonia zwycięża 1:0, zdobywa komplet punktów i jeszcze bardziej zwiększa swoje szanse w walce o utrzymanie. Dziękuję za uwagę! (17:58:48)
    Zostań redaktorem Lajfy.com! Poszukujemy osób do przeprowadzania relacji ze stadionów 1, 2 oraz 3 ligi polskiej. Za wykonaną pracę przysługuje wynagrodzenie. Więcej szczegółów: piotr.pawlak@lajfy.com. Podejmiemy także współpracę z klubami niższych lig. Udostępnimy nieodpłatnie nasz panel do przeprowadzania relacji na żywo, z poziomu telefonu komórkowego, czy laptopa.

Gole: 90+7. Pawlak

Kartki:   42. Otuszewski (PSW), 43. Pawlak (PSW), 66. Gwit (PSW), 73. Solarek (PSW) – 32. Glanowski (ELA), 67. Uszalewski (ELA)

Lis – Gwit (90+5. Giczela), Buczma, Borucki, Otuszewski, Roszak, Solarek, Jurga (79. Lisek), Pawlak, Bartoszek (87. Łopatka), Wolkiewicz (88. Stańczyk)