Górnik Ł. – Widzew 1:2 (koniec) | Gryf – Znicz 1:0 (koniec)
Gryf Wejherowo
1:0 (1:0)
Znicz Pruszków
Niedziela 08.03.2020, 14:00 • Stadion WKS Gryf, Wejherowo • 2. Liga • 22. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 14:00.

Wracamy po zimowej przerwie do Wejherowa. Gryf w pierwszym spotkaniu nowej rundy gościć będzie Znicz Pruszków. Początek meczu w niedzielne popołudnie o godzinie 14.

Runda jesienna w wykonaniu Gryfa była delikatnie mówiąc nie najlepsza. Zespół zajmuje ostatnie miejsce gra była mało wyrazista a punktów uzbieranych mało. Transfery przeprowadzone przez klub w przerwie zimowej chyba jeszcze bardziej osłabiły ten zespół. Odszedł dobry duch zespołu Maksymilian Hebel który swoimi bramkami i akcjami często podrywał zespół do boju. Nie ma już Czychowskiego i Majewskiego a ich następców z przodu brak. Czy można patrzeć optymistycznie na szanse utrzymania się w drugiej lidze???

Pierwszy mecz podopiecznych trenera Kowalskiego to potężna porażka 0-6 w Rzeszowie z aspirującą do awansu Resovią. Gryf miał kilka okazji do zdobycia bramki ale ich nie wykorzystał i wynik wygląda jak wygląda.

Goście zajmują bezpieczną pozycję 9. Do strefy barażowej mają trzy punkty straty a nad spadkową 7 przewagi. Chyba już nigdy nie zniknie pierwsze skojarzenie jakie wiąże się z tym klubem. Na pytanie z czym kojarzy Ci się Znicz odpowiedź jest prosta – Robert Lewandowski, wychowanek tego klubu.

W zeszłej kolejce po bramkach Bochenka i Noiszewskeigo z karnego Znicz pokonał Pogoń Siedlce 2-1. W rundzie jesiennej Znicz wygrał 2-1 zresztą mecze między tymi zespołami nie kończą się remisami. W siedmiu ostatnich potyczkach bilans zwycięstw 4-3 dla Znicza. Kibice na pewno pamiętają jednak wspaniały mecz w wykonaniu Gryfa i zwycięstwo 5-2 nad niedzielnym rywalem.

Tamten mecz to już historia i może się co najwyżej łezka w oku zakręcić. Teraźniejszość jest taka że faworytem tego meczu jest Znicz i gospodarzom ciężko będzie o jakieś punkty. A może jednak wejherowska młodzież pokaże pazury i będzie to interesujące spotkanie. Czasy dla Gryfa nie są łatwe ale jak przystało na kibica drużynę wspiera się w lepszych i gorszych chwilach. Dlatego już dziś zapraszam wszystkich serdecznie na stadion a tym którzy nie mogą tam być zapraszam przed monitory do śledzenia naszej relacji z tego meczu.

Gryf Wejherowo: Ferra – Gęsior. Kankowski, Sikorski, Gabor, Baranowski, Przygoda, Słąwek, Burkhardt, Pek, Nowicki

Rezerwowi: Wika, D.Kwidziński, Godlewski, J, Kwidziński, Formella, Sroka, Kolus, Kreft

Znicz Pruszków: Gradecki – Obst, Bochenek, Nowicki, Zjawiński, Moskwik, Drobnak, Faliszewski, Baran Tarnowski, Noiszewski

Rezerwowi: Misztal, Kociszewski, Rybak, Skibko, Pyrka, Proczek, Rackiewicz

Sędziowie: Piotr Idzik (Poznań).

Piękna słoneczna pogoda w niczym nie przypomina pory roku jaką mamy. Stadion pomału zapełnia się kibicami. Za około 10 minut zaczynamy to spotkanie.

1

1
    Runda wiosenna w Wejherowie się zaczyna. Gospodarze za żółto-czarno goście na zielono-czerwono.

2
    Wymiana górnej piłki pomiędzy Gaborem a Nowickim zakończyła się w rękach bramkarza Gradeckiego.

3
    Około 30 metrów do bramki Ferry faulowany jest Faliszewski.

4
    Dośrodkowanie Gabora w kierunku Przygody było nie celne i dobrze obrońcy Znicza.

5
    Zjawiński atakował Ferra na tyle skutecznie że bramkarz zmuszony był wybić piłę na rzut rożny.

6
    ...kolejny rożny dla Znicza.

7
    Dobre długie zagranie w kierunku Nowickiego. Zawodnik Gryfa wygrał pojedynek z rywalem i gospodarze będą mieli rzut rożny.

8
    Niecelna próba strzału Bartosza Gęsiora. Piłka nie trafiła nawet w światło bramki.

9
    Tym razem pod drugą bramką Tarnowski zmusił obrońcę do wybicia na rzut rożny.

10
    Paweł Tarnowski po dobrym dośrodkowaniu z kilku metrów strzałem z głowy posyła piłkę ponad poprzeczką !! Powinno być 1-0 dla gości.

12
    Odpowiadają gospodarze. Dośrodkowanie Burkhardta i strzał głową Gęsiora. Dobrze ustawiony Gradecki broni to uderzenie.

13
    Nieco dłużej przy piłce utrzymują się gospodarze wymieniając kilkanaście podań na własnej połowie.

15
    Kwadrans gry za nami. Mamy przerwę w grze po faulu zawodnika Znicza.

15
    Żółtą kartkę otrzymuje Zjawiński (Znicz Pruszków).

16
    Dośrodkowanie w pole gości. Jest strzał ale blokowany i będziemy za chwilę świadkami rzutu rożnego dla gospodarzy.

17
    Paweł Moskwik jest sam na sam z Ferrą ale uderza fatalnie lekko i wprost w bramkarza !!1

18
    Karny dla gości !!!

18
    Żółtą kartkę otrzymuje Fera (Gryf Wejherowo).

18
    Zagranie ręką jednego z piłkarzy Gryfa i mamy jedenstkę.

19
    Od poprzeczki odbiła się piłka i wyszłą w pole. Nie ma bramki dla gości !!

20
    Gramy dalej Gryf wykonywać będzie rzut rożny.

21
    Wyprzedził Kankowksi Zjawińskiego i będzie aut dla gości. Szybkie wybicie piłki i faulowany jest Faliszewski.

22
    Żółtą kartkę otrzymuje Sikorski (Gryf Wejherowo).

23
    Kolejna doskonałą okazja dla gości. Mocny techniczny strzał Zjawińskiego i piłka trafia w poprzeczkę bramki Ferry.

25
    Zbyt mocno zagrał Przygoda w kierunku Nowickiego i z bramki wychodzi Gradecki.

26
    Spore szczęście mają ponownie gospodarze. Zamieszanie w polu karnym Gryfa i jakimś cudem żaden z piłkarzy Znicza nie oddał strzału na bramkę Ferry.

27
    Burkhardt po raz kolejny wrzuca piłkę w pole karne Znicza zrzutu rożnego ale bardzo dobrze interweniują obrońcy.

28
    Agresywnie atakują piłkarze Znicza rywali już na ich połowie.

30
    Gol dla Gryfa!
    Dośrodkował Gabor w pole karne tam najwięcej sprytu wykazał JAKUB PEK i strzałem z bliskiej odległości pokonał Gradeckiego.

31
    Wydawało się że bramka dla gości to tylko kwestia czasu a tymczasem gospodarze wychodzą na prowadzenie i ten mecz nabiera kolorów.

32
    Rożny dla gości. Mocne dośrodkowanie wybijają piłkarze Gryfa i mamy kolejny rożny.

33
    Podanie na wolne pole od Gęsiora do Gabora ale ten drugi ewidentnie fauluje rywala.

34
    Udało się Bochenkowi dośrodkować a o centymetry pomylił się Moskwik. Nie mają dziś dobrze ustawionych celowników zawodnicy Znicza.

35
    Goście będą wykonywać kolejny rożny. Szukają bramki wyrównującej.

36
    Około 10 minut do końca tej części gry. Przewaga jest po stronie gości ale wynik jak najbardziej zadowala piłkarzy Gryfa.

38
    Faul w ataku Zjawińskiego. Gryf szykuje się do wykonania wolnego z pod własnego pola karnego.

39
    Pomocy medycznej wymaga zawodnik Gryfa po faulu w ostatniej akcji. Mamy zatem chwilową przerwę.

40
    Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymuje Kankowski (Gryf Wejherowo).

41
    Zjawińśki dośrodkował z wolnego ale wybijają obrońcy.

42
    Zamknięty Gryf na własnym polu karnym . Czy uda im się utrzymać ten korzystny wynik do przerwy !!

43
    Nie celnie uderza Zjawiński i od bramki zaczyna Ferra.

45
    Sędzia dolicza dwie minuty.

45+1
    Kolejna 100% okazja gości Zjawiński sam na sam z Ferrą uderza obok bramkarza ale trafia w słupek !!

45+2
    Zgrywa głową piłkę Zjawiński w pole karne ale jest to bardzo nie celne podanie.

45+2

Niespodzianka jak na razie w meczu Gryfa ze Znicze. Gospodarze w zasadzie mieli jedną okazję i ją wykorzystali a goście powinni zdobyć co najmniej 3-4 bramki a jak na razie przegrywają. Słupek poprzeczka i zmarnowany karny oto bilans Znicza. Jak potoczy się druga połowa tego meczu??? Gospodarzom będzie ciężko gdyż grają od 40 minuty w osłabieniu. Za 15 minut wracamy na stadion do Wejherowa.

46

46
    Zmiana w drużynie Znicz Pruszków: z boiska schodzi Faliszewski, na boisku pojawia się Pyrka.

47
    Goście od początku tej połowy nie schodzą z połowy Gryfa. Przed momentem faulowany był Drobnak przed polem karnym gopsodarzy.

48
    Mocne uderzenie Zjawińskiego z przed pola karnego i kapitalnie broni Ferra !!

49
    Paweł Moskwik źle przyjął sobie piłkę w polu karnym Gryfa i od bramki wznawiać będzie Ferra.

50
    Ta druga połowa to będzie ciężki egzamin dla podopiecznych trenera Kowalskiego.

51
    Zdaniem sędziego Pek faulował w tej akcji. Decyzja nie spodobała się jednak zebranym na tym meczu kibicom Gryfa.

52
    Podchodzą pod pole karne Gryfa piłkarze Znicza ale tam kończą im się pomysłu na sforsowanie obrony przeciwnika. Rzut rożny dla gości.

53
    Robert Obst zbyt mocno podawał do kolegów z zespołu i piłka wyszła poza boisko.

54
    Karol Baranowski leży na murawie i potrzebuje pomocy medycznej. Przerwa w meczu.

55
    Top jest nie prawdopodobne !! Zjawiński mija dwóch rywali uderza piłka odbija się od jednego słupka od drugiego i wraca na boisko !!!

56
    Szczęście nie opuszcza dziś piłkarzy Gryfa :)

57
    Zmiana w drużynie Gryf Wejherowo: z boiska schodzi Baranowski, na boisku pojawia się Sroka.

58
    Prawie kwadrans drugiej połowy za nami. Goście mają przewagę ale wynik się nie zmienia .

60
    Bartosz Nowicki uderzał zza pola karnego ale był to bardzo słaby strzał w wykonaniu piłkarza Znicza.

61
    Z przed własnej bramki wybija Burkhardt na rzut rożny.

62
    Mogła być okazja dla gospodarzy ale ręką zagrał przy przyjęciu piłki Pek.

63
    Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymuje Tarnowski (Znicz Pruszków).

64
    Żółtą kartkę otrzymuje Gabor (Gryf Wejherowo).

65
    Wyrównały się nam siły na boisku. Ale widać że sporo emocji jest między piłkarzami bo co chwila dochodzi między nimi do spięć.

66
    Żółtą kartkę otrzymuje Nowicki (Znicz Pruszków).

67
    Wydawało się że po tym mocnym wykopie piłki nic się już nie wydarzy a jednak Paweł Moskwik zdołała oddać strzał głową i minimalnie się pomylił.

68
    Kolejne dośrodkowania nic nie przynoszą gościom. Czas leci a wynik ustalony przed przerwą nadal się utrzymuje.

69
    Bardzo niecelny strzał na bramkę Ferry jego autorem Baran.

70
    Walenie głową w mur..tak trzeba ocenić grę gości.

72
    Po podaniu Noiszewskiego mamy spalonego.

73
    Zmiana w drużynie Znicz Pruszków: z boiska schodzi Noiszewski, na boisku pojawia się Skibko.

74
    Raz z prawej raz z lewej dośrodkowują w pole karne Gryfa piłkarze Znicza ale brak dogodnej okazji do wyrównania. Nie ma nawet w ostatnim czasie celnego strzału.

75
    Karny dla Znicza !!! Już drugi.

76
    Kapitalnie Ferra broni ten strzał !!!

77
    Zmiana w drużynie Gryf Wejherowo: z boiska schodzi Przygoda, na boisku pojawia się Kolus.

78
    Przed chwilą nastąpiła podwójna zmiana w zespole Znicza w miarę możliwości postaramy się dopatrzyć kto opuścił boisko.

79
    To byłaby niecodzienna bramka. Obrońca chciał wybić piłkę trafił w nogi zawodnika Gryfa po czym piłka omalże nie wpadła do bramki.

81
    Ostatnie 10 minut tego meczu goście nadal szukają wyrónania.

82
    Zmiana w drużynie Gryf Wejherowo: z boiska schodzi Gabor, na boisku pojawia się Kreft.

84
    Żółtą kartkę otrzymuje Skibko (Znicz Pruszków).

85
    Gryf szanuję piłkę coraz bliżej do końca tego meczu. Po akcji Krefta będzie rzut rożny dla gospodarzy.

86
    Żółtą kartkę otrzymuje Kolus (Gryf Wejherowo).

87
    Kolejna wrzutka z wolnego w pole karne Gryfa. Tak jak i poprzednio wszystko kończy się na dobrej interwencji obrońcy.

88
    Ferra wychodzi z bramki i uprzedza Rackiewicza.

89
    Poza Nikodemem Sroką cały zespół Gryfa się broni.

90
    Żółtą kartkę otrzymuje Sławek (Gryf Wejherowo).

90
    Sedzia dolicza 4 minuty do regulaminowych 90.

90+1
    Dzielnie bronią się gospodarze. Cel jest tak blisko .

90+2
    Faulowany Burkhardt we własnym polu karnym.

90+3
    Uderza Pek broni Gradecki.

90+4
    Koniec meczu. (15:52:31)

Bartłomiej Karasz

Gole: 30. Pek

Kartki:   18. Fera (WEJ), 22. Sikorski (WEJ), 64. Gabor (WEJ), 86. Kolus (WEJ), 90. Sławek (WEJ) – 15. Zjawiński (ZNI), 66. Nowicki (ZNI), 84. Skibko (ZNI)   40. Kankowski (WEJ) – 63. Tarnowski (ZNI)

Spudłowany karny!: 76. Bochenek (WEJ), bramkarz Ferra obronił – 19. Noiszewski (ZNI), bramkarz Ferra obronił

Gryf Wejherowo: Ferra – Gęsior. Kankowski, Sikorski, Gabor (82. Kreft), Baranowski (57. Sroka), Przygoda (77. Kolus), Słąwek, Burkhardt, Pek, Nowicki

Zmiany: Wika, D.Kwidziński, Godlewski, J, Kwidziński, Formella,

Znicz Pruszków: Gradecki – Obst, Bochenek, Nowicki, Zjawiński, Moskwik, Drobnak (78. Rackiewicz), Faliszewski (46. Pyrka), Baran Tarnowski, Noiszewski (73, Skibko)

Zmiany: Misztal, Kociszewski, Rybak, Proczek,

Sędziowie: Piotr Idzik (Poznań)