Śląsk II – Motor 1:1 (koniec) | Garbarnia – Bytovia 2:2 (koniec) | Skra – Chojniczanka 1:0 (koniec)
Błękitni – Stal Rz. 0:5 (koniec) | Pogoń Sdl. – Lech II P. 4:2 (koniec) | Olimpia G. – GKS K. 1:3 (koniec)
KKS – Wigry 0:3 (koniec)
KKS 1925 Kalisz
0:3 (0:2)
Wigry Suwałki
Środa 30.09.2020, 18:00 • Stadion Miejski, Kalisz • 2. Liga • 6. kolejka

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (20:04:38)

Posiadanie piłki: 53% : 47%.
    Strzały na bramkę: 7:6.
    Strzały niecelne: 5:9.
    Rzuty rożne: 3:6.
    Spalone: 0:2.
    Faule: 14:19.

Wigry Suwałki odniosły zwycięstwo 3:0 w Kaliszu i nie zamierzają zwalniać tempa po imponującym rozpoczęciu sezonu. Spadkowicz z zaplecza PKO Ekstraklasy prezentował się lepiej od przeciwnika od pierwszych minut rywalizacji. Umiejętnie przetrwał próby ataku beniaminka, a swoje akcje budował w oparciu o ustawionego na desancie Kamila Adamka. Lider klasyfikacji strzelców ligi popisał się hat-trickiem. Dwukrotnie przymierzył przed przerwą i raz po niej. Stanęło na wyniku 3:0, który nie pozostawia złudzeń, której drużynie należał się komplet punktów.

90+3

90+1
    Zmiana w drużynie Wigry Suwałki: z boiska schodzi Gojko, na boisku pojawia się Aftyka.

90
    Doliczony czas.

85
    Ponownie piłkarze w jaśniejszych strojach, jednak bramkarz rywala wmieszał się w to wszystko. Czujnie interweniował na przedpolu i przeciął prostopadłe podanie. Futbolówka w jego objęciach.

80
    Ogromna szansa na to, żeby Denis Gojko dołożył gola do dwóch wcześniejszych asyst. Pomocnik oddał aż dwa uderzenia, ale w roli egzekutora nie zaprezentował się równie dobrze jak w roli dogrywającego. Trafił w bramkarza, a dobitka była niecelna!

79
    Zmiana w drużynie KKS 1925 Kalisz: z boiska schodzi N. Zawistowski, na boisku pojawia się M. Zawistowski.

75
    Słychać wyraźnie podpowiedzi zarówno z ławki rezerwowych gospodarzy, jak i przyjezdnych. Trenerzy, członkowie sztabów szkoleniowych, a także rezerwowi starają się jeszcze mobilizować obecnych na murawie kompanów.

73
    Brakuje wykończenia gospodarzom. Było kilka szans na pokonanie Hieromina Zocha, ale jubilat niezmiennie z czystym kontem.

72
    Pojedynek szybkościowy blisko linii bocznej boiska. Piłkarze starli się ze sobą i ostatecznie razem z futbolówką wylądowali poza placem. Sędziowie przyznali wznowienie gospodarzom.

70
    Zmiana w drużynie Wigry Suwałki: z boiska schodzi Bogusławski, na boisku pojawia się Czułowski.

70
    Konfrontacje w centralnej części boiska. Piłkarze nie przebierali w środkach, mimo to sędzia nie zdecydował się tym razem na użycie gwizdka. Arbiter pozwala pograć zawodnikom.

69
    Bramkarz gospodarzy ustawił swoich kompanów z defensywy przed stałym fragmentem gry. Ci zareagowali odpowiednio, w dobrym momencie i wyekspediowali piłkę po dośrodkowaniu.

67
    Zmiana w drużynie KKS 1925 Kalisz: z boiska schodzi Tunkiewicz, na boisku pojawia się Majewski.

65
    Tak okazała zaliczka gwarantuje sukces podopiecznym Dawida Szulczka. Drużyna z Wielkopolski straciła już chyba resztkę wiary w możliwość zapunktowania.

63
    Gol dla Wigier!
    Strzelcem bramki KAMIL ADAMEK.

To może wydawać się delikatnie nużące, ale taka jest rzeczywistość tego spotkania. KKS 1925 Kalisz dopiero co zorganizował się do odważniejszego ataku, a znowu oberwał od Kamila Adamka. Hat-trick lidera klasyfikacji strzelców ligi i nie ma wątpliwości, która drużyna zejdzie z boiska z kompletem punktów. Ponownie asystował Denis Gojko!

61
    Przyjezdni prezentują się solidnie w defensywie i w ostatnich minutach nie pozwalają na zagrażanie ich bramkarzowi. Gospodarze mogą mieć w drugiej połowie problem ze stwarzaniem sytuacji podbramkowych.

Gole: 29. Adamek, 44. Adamek, 63. Adamek

Kartki:   23. Gawlik (KKL), 50. Borecki (KKL) – 14. Babiarz (SUW), 33. Karankiewicz (SUW), 53. Ozga (SUW)

Posiadanie piłki: 53 % : 47 %.
    Strzały celne: 7:6. Strzały niecelne: 5:9. Rzuty rożne: 3:6. Spalone: 0:2. Foule: 14:19.
    KKS 1925 Kalisz: Krakowiak (46. Pawela) – N. Zawistowski (79. M. Zawistowski), Waleńcik, Gawlik, Żytko, Radzewicz, Hiszpański (46. Sabiłło), Tunkiewicz (67. Majewski), Łuszkiewicz, Chojnowski (46. Borecki), Maćczak.

Zmiany: Pawela – Borecki, Kosut, Majewski, Łydkowski, Kaczyński, M. Zawistowski, Kamiński, Sabiłło.

Wigry Suwałki: Zoch – Ozga, Dobrotka, Piekarski, Karankiewicz, Liszka, Gojko (90. Aftyka), Bogusławski (70. Czułowski), Babiarz, Wełniak, Adamek.

Zmiany: Balawejder – Aftyka, Gierach, Świątek, Gużewski, Czułowski.

Sędziowie: Paweł Kukla (Kraków)