Clearex – Lubawa 3:3 (koniec) | AZS Darkomp – GI Malepszy 7:4 (koniec) | FC Reiter – Legia 5:3 (koniec)
Jagiellonia – Dreman 3:7 (koniec) | FIT-MORNING Gredar – Rekord 1:2 (koniec)
Clearex Chorzów
3:3 (1:1)
KS Constract Lubawa
Sobota 07.05.2022, 12:00 • MORiS, Chorzów • FOGO Futsal Ekstraklasa • 27. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 12:00.

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Statscore Futsal Ekstraklasy w Chorzowie. Clearex zmierzy się w nim z Constractem Lubawa. Początek rywalizacji w sobotę o godzinie 12.

1

2
    W posiadaniu futsalówki gracze Clearexu Chorzów.

3
    Wznowienie przyznane zawodnikom z województwa śląskiego z linii bocznej boiska.

4
    Musieli sposobić się gospodarze do dynamicznego powrotu, ponieważ rozpędzeni w swoim kontrataku byli rywale. Ostatecznie podanie, które w założeniu miało być ostatnim, zostało zatrzymane przez zawodnika broniącego. Tylko rzut rożny.

5
    Pierwsze przewinienie w meczu odgwizdane zawodnikom z Chorzowa.

5
    Szansa na zaskoczenie graczy Clearexu rozegraniem rzutu rożnego. Ci jednak okazali się czujni na pozycjach w obronie.

6
    Tym razem interwencja w obronie zawodnika Constractu Lubawa i gospodarze musieli zadowolić się wznowieniem gry z autu.

7
    Zablokowane uderzenie Clearexu na zakończenie dobrze zapowiadającego się ataku.

8
    Groźne uderzenie spoza linii pola bramkowego. Golkiper nie musiał interweniować, ale do końca kontrolował tor lotu piłki, która przeleciała nieznacznie obok słupka.

9
    Na razie sporo niecelnych uderzeń, futsaliści mają ewidentnie celowniki do wyregulowania.

10
    Pierwsza połowa meczu na półmetku i jak dotąd ani gospodarzom, ani gościom nie udało się przeprowadzić skutecznego ataku zakończonego uderzeniem do bramki.

11
    Jeszcze ani jednego faulu na koncie Constractu Lubawa.

12
    Tymczasem trzecie przewinienie zawodnika Clearexu.

13
    Potrzeba odrobiny przyspieszenia w atakach Constractu Lubawa, ponieważ gospodarze są zawsze na czas na swoich pozycjach w obronie.

14
    Był pierwszy faul zawodnika Constractu Lubawa.

14
    Przerwa na żądanie szkoleniowca przyjezdnych.

15
    Pozostało pięć minut rywalizacji w pierwszej połowie.

16
    Celne uderzenie, wyglądało to niebezpiecznie, ale na posterunku ponownie bramkarz Clearexu Chorzów.

16
    Drugie przewinienie odgwizdane gościom w pierwszej połowie.

17
    Sebastian Brocki napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

18
    Szarpana rywalizacja w ostatnich minutach pierwszej połowy spotkania.

19
    Jeszcze rzut rożny i po rozegraniu tego stałego fragmentu gry niecelne uderzenie poza lustro bramki Constractu Lubawa.

20
    Gol dla Clearexu!
    Strzelcem bramki SEBASTIAN BROCKI.

W ostatniej minucie pierwszej połowy meczu piłka znalazła się w bramce Constractu Lubawa. Pewne uderzenie Sebastiana Brockiego.

20
    Gol dla Constractu!
    Strzelcem bramki TOMASZ KRIEZEL.

Niemal ekspresowa odpowiedź Constractu Lubawa. Wyrównanie strzałem dobrze znanego w województwie śląskim Tomasza Kriezela.

20
    Mateusz Bednarczyk napomniany żółtą kartką za niesportowe zachowanie.

20

Długo trzeba było oczekiwać na jakikolwiek przełom w pierwszej połowie. Najwyraźniej uśpieni futsaliści udali się za wcześnie myślami na przerwę do szatni. W ostatniej minucie uderzenia Sebastiana Brockiego i Tomasza Kriezela zdecydowały o remisie 1:1.

Pozostało oczekiwać na wznowienie rywalizacji, ponieważ pierwsza połowa zakończyła się mocnymi uderzeniami.

21

22
    Pora przekonać się, co przygotowali futsaliści w porozumieniu ze szkoleniowcami w szatniach.

22
    Constract Lubawa miał możliwość wznowienia gry po tym jak gospodarzom nie udało się utrzymać futsalówki w obrębie boiska.

23
    Chorzowianie w ataku pozycyjnym i starają się oni o odzyskanie prowadzenia w tym meczu.

24
    Ciekawe rozegranie szybkiego ataku. Piłka wędrowała jak po sznurku między gospodarzami, ale zabrakło wykończenia tej akcji. W ostatnim momencie futsalówka uciekła w niepożądanym kierunku.

24
    Przerwa w grze spowodowana urazem.

25
    Na razie bez przewinienia w drugiej połowie spotkania.

26
    Zobaczymy, czy na duże emocje ponownie trzeba będzie czekać aż do ostatniej minuty tej części meczu.

26
    Pierwszy faul w drugiej połowie spotkania odgwizdany zawodnikom Clearexu Chorzów.

27
    Akcja zawodników z Lubawy zakończyła się niedokładnym uderzeniem.

27
    Bartłomiej Piórkowski napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

27
    Przemysław Dewucki ukarany czerwoną kartką i przynajmniej na razie gospodarze w osłabieniu!

28
    Akcja za akcję. Gospodarze spróbowali zaskoczyć przeciwnika szybkim wypadem na jego połowę. Udało się tam zyskać przewagę liczebną, ale nie udało się oddać celnego strzału.

29
    Drugie przewinienie po przerwie odgwizdane chorzowianom.

29
    Strzelcem bramki MESA DE LARA.

Constract na prowadzeniu po raz pierwszy w tym meczu. Akcja bramkowa została zakończona uderzeniem Mesy!

30
    Druga połowa meczu na półmetku.

31

32
    Domagali się przewinienia gospodarze. Zrobiło się głośno, ponieważ nieomal w tym samym momencie pretensje w kierunku sędziego wyrazili futsaliści obecni na boisku i ci zajmujący miejsca na ławce rezerwowych.

32

Idą za ciosem lubawianie, a w ich szeregach pod względem skuteczności bryluje na razie Mesa. Dublet tego zawodnika!

35
    Pozostało drużynom pięć minut rywalizacji.

38
    Trzy faule na koncie Clearexu, dwa po stronie Constractu.

39
    Wznowienie chorzowian z linii bocznej boiska.

39
    Strzelcem bramki SZYMON CICHY.

Jeszcze będzie interesująco w końcówce spotkania po golu kontaktowym Szymona Cichego.

39
    Przerwa na żądanie szkoleniowca Constractu.

40

Dublet Szymona Cichego, który tym samym został najważniejszym zawodnikiem końcówki spotkania. Clearex wyrwał dla siebie punkt!

40

Ekscytujące końcówki w obu połowach spotkania. Constract wypracował sobie po przerwie dwubramkowe prowadzenie, ale nie utrzymał go do końca meczu. Rewelacyjny finisz Clearexu, a przede wszystkim Szymona Cichego poskutkował remisem 3:3.

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (14:02:34)

Gole: 20. Brocki, 39. Cichy, 40. Cichy – 20. Kriezel, 29. Mesa, 32. Mesa

Kartki:   17. Brocki (CHZ), 20. Bednarczyk (CHZ) – 27. Piórkowski (CON)   27. Dewucki (CHZ)

Clearex Chorzów: Nadolski, Bednarczyk – Niemczyk, Seget, Mizgajski, Salisz, Brocki, Łuszczek, Dewucki, Sitko, Cichy, Możeiko.

Trener: Andrzej Szłapa

KS Constract Lubawa: G. Okuniewski, Costa, Kornat – Sendlewski, Kaniewski, Grubalski, Piórkowski, Ixemad, Oliveira, Kriezel, Ossowski, Luan, Raszkowski, Mesa, J. Okuniewski.

Trener: Dawid Grubalski

Sędziowie: Szczołko, Woliński – Wiercioch, Bąk