Ruch – Stal Rz. 2:0 (koniec) | Sandecja – Arka 0:3 (koniec) | Chojniczanka – Puszcza 1:1 (koniec)
Chojniczanka Chojnice
1:1 (1:0)
Puszcza Niepołomice
Niedziela 26.02.2023, 18:00 • Stadion Miejski, Chojnice • Fortuna 1 Liga • 21. kolejka

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (20:03:43)

Posiadanie piłki: 59% : 41%.
    Strzały na bramkę: 2:2.
    Strzały niecelne: 7:3.
    Rzuty rożne: 1:3.
    Spalone: 1:2.
    Faule: 17:25.

Remis na zakończenie niedzielnego grania na zapleczu PKO Ekstraklasy. Na prowadzeniu była Chojniczanka, jednak Puszcza Niepołomice zdołała doprowadzić do remisu 1:1 uderzeniem Kamila Zapolnika w 61. minucie.

90+6

90+2
    Żółta kartka dla zespołu Puszcza Niepołomice (Wojciech Hajda).

90+1
    Żółta kartka dla zespołu Chojniczanka Chojnice (Szymon Skrzypczak).

90
    Doliczone sześć minut do podstawowego czasu.

89
    Ile doliczy Sylwester Rasmus?

87
    Zbyt duży rozmach miało rozegranie miejscowych zawodników. Do zdobycia gola starali się wykorzystać prawe skrzydło, ale przeciwnik nie pozwolił na kontynuowanie ataku i kontrolowana przez niego piłka opuściła boisko.

85
    Pozostało już zaledwie pięć minut podstawowego czasu do zakończenia spotkania.

81
    Goście wymienili podania i wymanewrowali zagubionych przeciwników. Otworzyła się możliwość pokonania bramkarza strzałem z czystej pozycji, ale nie została ona wykorzystana. Zabrakło pewności siebie strzelcowi.

79
    Zmiana w drużynie Puszcza Niepołomice:
    z boiska schodzi Klisiewicz, na boisku pojawia się Kramarz.

79
    z boiska schodzi Siemaszko, na boisku pojawia się Thiakane.

78
    Coraz więcej zmian personalnych i w jedenastce planuje zamieszać również szkoleniowiec przyjezdnych.

76
    Zmiana w drużynie Chojniczanka Chojnice:
    z boiska schodzi Tuszyński, na boisku pojawia się Skrzypczak.

75
    Pozostał zaledwie kwadrans podstawowego czasu do zakończenia spotkania.

72
    Żółta kartka dla zespołu Puszcza Niepołomice (Tomasz Wojcinowicz).

70
    z boiska schodzi Ryczkowski, na boisku pojawia się Mazek.

69
    z boiska schodzi Szelągowski, na boisku pojawia się Stróżyński.

68
    Po długich minutach publiczność poznała rozstrzygnięcie i zamiast rzutu karnego dla Chojniczanki, jest wznowienie od rzutu wolnego Puszczy Niepołomice.

65
    Wideo weryfikacja i może być po niej rzut karny.

64
    Żółta kartka dla zespołu Puszcza Niepołomice (Thiago).

61
    Gol dla Puszczy!
    Strzelcem bramki KAMIL ZAPOLNIK.

Puszcza doprowadziła do remisu 1:1 w 61. minucie. W jej podstawowym składzie pojawił się sprowadzony w końcówce okna transferowego Kamil Zapolnik i właśnie on znalazł sposób na pokonanie Mateusza Kuchty. Niepołomiczanie wrócili do walki o komplet punktów.

60
    Godzina starcia za drużynami.

59
    Żółta kartka dla zespołu Chojniczanka Chojnice (Van Huffel).

57
    z boiska schodzi Czajkowski, na boisku pojawia się Van Huffel.

57
    z boiska schodzi Mikołajczak, na boisku pojawia się Karbowy.

57
    Będzie pierwsza zmiana personalna.

56
    Ponownie podopieczni Krzysztofa Brede od rzutu wolnego.

55
    Szybka akcja przeprowadzona z wykorzystaniem lewego skrzydła, ale było tam za mało przestrzeni na przedostatnie się w pole karne i była jeszcze próba przegrania piłki przez drugą stronę boiska.

53
    Czas będzie pracować na korzyść Chojniczanki, ale pozostało go jeszcze sporo z perspektywy Puszczy Niepołomice nawet na odwrócenie wyniku i zapewnienie sobie zwycięstwa.

51
    Wznowienie od rzutu wolnego na wysokości koła środkowego.

50
    Po pierwszej połowie Puszcza Niepołomice ma co poprawiać w swojej grze.

48
    Piłka została przegrana na połowę gospodarzy. Zabrakło tam miejsca do oddania uderzenia. Przyjezdni wymieniali podania na obrzeżach pola karnego, ale zabrakło im zdecydowania i nawet nie postraszyli bramkarza przeciwnika.

46
    Żółta kartka dla zespołu Chojniczanka Chojnice (Paweł Czajkowski).

46

Piłkarze przygotowani do wznowienia meczu po przerwie.
    Chojna na prowadzeniu
    Puszcza musi gonić wynik

Pozostało oczekiwać na wznowienie meczu po przerwie.

Drużyna Krzysztofa Bredego zeszła do szatni z przewagą 1:0 dzięki bardzo dobremu finiszowi i może przygotowywać plan na utrzymanie zaliczki.

45+3

45+2
    Gol dla Chojniczanki!
    Strzelcem bramki PAWEŁ CZAJKOWSKI.

Minął już pierwotnie doliczony czas przez sędziego Sylwestra Rasmusa, ale gra toczyła się i tuż przed ostatnim gwizdkiem w pierwszej połowie Chojniczanka zdobyła prowadzenie 1:0. Paweł Czajkowski pokonał zaskakującym uderzeniem Kewina Komara!

45
    Doliczona minuta.

44
    Były w pierwszej połowie liczne przerwy spowodowane urazami, piłkarze nie przebierają w środkach.

42
    Żółta kartka dla zespołu Chojniczanka Chojnice (Grzegorz Szymusik).

40
    Pozostało jeszcze pięć minut podstawowego czasu do zakończenia pierwszej połowy spotkania.

38
    Takich akcji było już sporo, a do przechytrzenia defensywy przeciwnika potrzeba czegoś bardziej kreatywnego.

35
    Pograli w poprzek boiska gospodarze, ale to nie pomaga im w zdobywaniu przestrzeni.

33
    Przesadził z agresją w pressingu zawodnik Puszczy Niepołomice i Chojniczanka mogła wznowić grę od rzutu wolnego na własnej połowie boiska.

32
    Niecelna próba pokonania Kewina Komara i w tych okolicznościach, skoro nie było tam żadnego rykoszetu, Sylwestrowi Rasmusowi pozostało przyznać piłkę gospodarzom.

30
    Już dwa kwadranse meczu za drużynami i publiczność nie doczekała się gola. Na razie gracze odpowiedzialni za bronienie radzą sobie lepiej niż atakujący.

28
    Przerwa w grze jest spowodowana urazem jednego z zawodników Chojniczanki.

27
    Nie powiódł się skok pressingowy Chojniczanki i gospodarze postanowili obserwować kolejne rozegranie przeciwnika na własnej połowie boiska.

25
    Rozegranie zespołu z województwa małopolskiego.

23
    Chojniczanka gra bez nadmiernego respektu wobec kandydata do awansu. Podopieczni Krzysztofa Bredego starają się pozostawać z piłką jak najwyżej i nie cofają się do kurczowej obrony.

20
    Puszcza Niepołomice od rzutu wolnego w środku pola.

18
    Nieudane rozegranie rzutu wolnego przez Chojniczankę i przy bezbramkowym wyniku ponownie Kewin Komar z piątki.

17
    Żółta kartka dla zespołu Puszcza Niepołomice (Kamil Zapolnik).

16
    Puszcza Niepołomice stara się coraz dłużej utrzymywać w posiadaniu piłki i w ten sposób przybliżać do bramki strzeżonej przez Mateusza Kuchtę.

15
    Bezbramkowy kwadrans konfrontacji za drużynami.

13
    Przerwa w grze jest spowodowana urazem jednego z zawodników Puszczy Niepołomice.

10
    Publiczność czeka na zasadnicze przyspieszenie, na razie nikt nie podjął maksymalnego ryzyka.

8
    Chojniczanka starała się przebić pod bramkę przeciwnika atakiem z wykorzystaniem lewego skrzydła. Przesunęli się na czas podopieczni Tomasza Tułacza i nie pozwolili na stworzenie okazji do strzelenia gola.

5
    Pięć bezbramkowych minut za drużynami.

3
    Nieudana akcja Chojniczanki i sędzia przyznał wznowienie od bramki Kewinowi Komarowi.

2
    Pora na emocje związane z konfrontacją w Chojnicach. W rundzie jesiennej zdecydowanie lepiej radziła sobie Puszcza Niepołomice, jednak Chojniczanka wystartowała lepiej po zimowym okresie przygotowań.

1

Piłkarze powrócili z szatni na boisko i za moment rozpocznie się rywalizacja.

Trwa rozgrzewka i ostatnie przygotowania do rozpoczęcia pierwszoligowego starcia w Chojnicach.

Chojniczanka Chojnice: Kuchta – Szymusik, Grolik, Buchał, Mikołajczyk, Czajkowski, Drewniak, Szelągowski, Ryczkowski, Mikołajczak, Tuszyński.
    Rezerwowi: Primel – Raburski, Bartosiak, Van Huffel, Kalinkowski, Karbowy, Stróżyński, Mazek, Skrzypczak.
    Trener: Krzysztof Brede

Puszcza Niepołomice: Komar – Mroziński, Sołowiej, Jakuba, Wojcinowicz, Hajda, Frelek, Klisiewicz, Thiago, Siemaszko, Zapolnik.
    Rezerwowi: Wróblewski – Boguski, Thiakane, Gruszecki, Stec, Kramarz, Kidrić, Wójcik.
    Trener: Tomasz Tułacz

Sędzia: Sylwester Rasmus (Toruń).
    Zestawienie Puszczy Niepołomice
    Jedenastka Chojniczanki

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Fortuna I ligi w Chojnicach. Chojniczanka zmierzy się w nim z Puszczą Niepołomice. Początek rywalizacji w niedzielę o godzinie 18.
    Następna konfrontacja w Chojnicach

Gole: 45+2. Czajkowski – 61. Zapolnik

Kartki:   42. Szymusik (CHO), 46. Czajkowski (CHO), 59. Van Huffel (CHO), 90+1. Skrzypczak (CHO) – 17. Zapolnik (PSZ), 64. Thiago (PSZ), 72. Wojcinowicz (PSZ), 90+2. Hajda (PSZ)

Posiadanie piłki: 59 % : 41 %.
    Strzały celne: 2:2. Strzały niecelne: 7:3. Rzuty rożne: 1:3. Spalone: 1:2. Foule: 17:25.
    Chojniczanka Chojnice: Kuchta – Szymusik, Grolik, Buchał, Mikołajczyk, Czajkowski (57. Van Huffel), Drewniak, Szelągowski (69. Stróżyński), Ryczkowski (70. Mazek), Mikołajczak (57. Karbowy), Tuszyński (76. Skrzypczak).

Zmiany: Primel – Raburski, Bartosiak, Van Huffel, Kalinkowski, Karbowy, Stróżyński, Mazek, Skrzypczak.

Puszcza Niepołomice: Komar – Mroziński, Sołowiej, Jakuba, Wojcinowicz, Hajda, Frelek, Klisiewicz (79. Kramarz), Thiago, Siemaszko (79. Thiakane), Zapolnik.

Zmiany: Wróblewski – Boguski, Thiakane, Gruszecki, Stec, Kramarz, Kidrić, Wójcik.

Sędziowie: Sylwester Rasmus (Toruń)