KKS – Chojniczanka 0:1 (koniec) | Lech II P. – Pogoń Sdl. 0:4 (koniec) | Hutnik – Stomil 2:1 (koniec)
Polonia B. – ŁKS II 2:1 (koniec)
Lech II Poznań
0:4 (0:1)
Pogoń Siedlce
Niedziela 17.09.2023, 12:00 • Stadion Akademii KKS Lech Poznań, Wronki • 2. Liga • 9. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 12:00.
    Przed nami w niedzielne południe pojedynek 9. kolejki piłkarskiej eWinner 2. Ligi w którym Lech II Poznań na Stadionie Leśnym we Wronkach zmierzy się z Pogonią Siedlce. Przed nami emocjonująca potyczka do śledzenia której zachęcamy w serwisie Lajfy!

"Kolejorz" po 8 rozegranych spotkaniach ma na koncie 11 oczek i 10. miejsce na co dotychczas złożyły się 3 wygrane, 2 remisy i 3 porażki z bilansem 10 goli strzelonych i 12 bramek straconych. Poznaniacy więcej razy grali na wyjazdach aniżeli u siebie w sezonie 2023/2024, a co za tym idzie ich wyniki w delegacji są nieco lepsze niż te osiągane u siebie. Najskuteczniejszym strzelcem niebiesko-białych jest Szymon Pawłowski mający w dorobku 4 trafienia. Początek tegorocznych zmagań nie był najlepszy w wykonaniu rezerw Lecha, bo piłkarze tej drużyny odnotowali wyjazdowy remis w Elblągu z Olimpią 2:2, a także szereg porażek: 0:1 na wyjeździe z Chojniczanką Chojnice, 1:5 u siebie z Kotwicą Kołobrzeg, a także w rozgrywkach Pucharu Polski w Lublinie z Motorem 0:1. Następnie nadeszła wygrana 2:1 w delegacji z Olimpią Grudziądz, remis na swoim boisku ze Skrą Częstochowa 1:1, przegrana w Stężycy z Radunią 0:1 oraz pokonanie w roli gospodarza Zagłębia II Lubin 2:1 oraz zwycięstwo w Jastrzębiu-Zdroju z miejscowym GKS 1962 wynikiem 2:0.
    Rezerwy poznańskiego Lecha prowadzone przez trenera Artura Węska zagrają dziś w następującym zestawieniu!
    Wyjściowa "11" siedleckiej Pogoni na mecz we Wronkach. Drużyna ta prowadzona jest przez szkoleniowca Marka Brzozowskiego!

Wyjściowe składy:

Lech II Poznań: Pruchniewski – Orłowski, Wichtowski, Tudruj, Kukułka, Niedzielski, Nadolski, Dziuba, Lisman, Pacławski, Pawłowski (C).

Rezerwowi: Stachowiak – Cywka, Żołądż, Olejnik, Juszczyk, Kornobis, Wolski.

Trener: Artur Węska.

Pogoń Siedlce: Burek – Lewandowski (C), R. Majewski, Misiak, Szuprytowski, Miś, Burka, Sinior, Pyrdoł, Hrnčiar, Demianiuk.

Rezerwowi: Kowynia – Derlatka, Okusami, Dzięcioł, Myszkowski, Wicenciak, Babor, M. Majewski, Nowak.

Trener: Marek Brzozowski.

Sędzia główny: Mateusz Piszczelok (Katowice).
    Sędzia liniowy 1: Daniel Wiejowski.
    Sędzia liniowy 2: Marcin Sadowski.
    Sędzia techniczny: Katarzyna Lisiecka-Sęk.
    Obiekt we Wronkach gotowy na przyjęcie obu drużyn. Pogoda również sprzyja grze w piłkę nożną!

Zawodnicy obu ekip już wychodzą na murawę. Za moment nastąpi przywitanie drużyn, piłkarzy, trenerów, sztabów szkoleniowych, ale też i kapitanów z sędziami. Są nimi: Szymon Pawłowski w ekipie Lecha II Poznań oraz Tomasz Lewandowski w zespole Pogoni Siedlce.

1
    Mecz się właśnie rozpoczął, a z koła środka boiska zaczynają gospodarze.

2
    Pierwszy korner dla przyjezdnych. Dobrze Mateusz Pruchniewski chwyta strzał główą rosłego obrońcy Pogoni Roberta Majewskiego.

3
    Długa piłka zagrana na pole karne poznaniaków, ale zbyt mocne podanie i chwyta futbolówkę golkiper rezerw Lecha.

4
    Przerzut piłki z lewej na prawą stronę, gdzie w polu karnym dobiega do futbolówki Przemysław Misiak, ale nieczysto trafia on w piłkę i od linii 5. metra grę wznowi Pruchniewski.

5
    Norbert Pacławski wrzuca z prawego skrzydła piłkę na pole karne, ale po rykoszecie futbolówka spada pod nogi Szymona Pawłowskiego, który strzela z półwoleja. Próba kapitana Lecha II Poznań odbija się od rywala i wypada na aut bramkowy. Jest pierwszy rzut rożny dla gospodarzy.

6
    Misiak świetnie przecina uderzenie Nadolskiego w światło bramki po rozegraniu rzutu rożnego przez "Kolejorza".

7
    Jak na razie gospodarze groźniejsi w ataku od rywali, ale to Pogoń Siedlce częściej jest w posiadaniu futbolówki chcąc konstruować kolejne akcje podbramkowe.

8
    Gospodarze tego meczu grają dziś w klasycznych niebieskich koszulkach, białych spodenkach i dodatkach tych samych barw, a z kolei przyjezdni występują na czerwono-czarno z białymi dodatkami.
    9. Przed tym meczem ze strony trenera Pogoni Siedlce Marka Brzozowskiego padła jasna deklaracja. Goście graja o pełną pulę!

10
    Szymon Pawłowski nieudanie wyprowadza kontrę Lecha II Poznań i od autu wznowią grę przyjezdni.

11
    Faul Przemsyława Misiaka w ataku na prawym skrzydle i połowie rywala. Będzie rzut wolny dla Lecha II Poznań.

12
    Cezary Demianiuk na prawej flance pola karnego rywali dobrze nabija swojego przeciwnika i jest teraz kolejny już korner dla siedlczan.

13
    Kolejny róg wykonali goście i tym raezem udało się Burce oddać strzał, ale piłka po głowie Orłowskiego opuszcza boisko i mamy kolejny róg dla Pogoni.

14
    Jeszcze raz będzie korner dla przyjezdnych, bo znów rywala nabił, ale tym razem na lewej stronie pola karnego Lecha Cezary Demianiuk.

15
    Bez większych konkretów i zagrożenia po serii rzutów rożnych pod bramką strzeżoną przez Mateusza Pruchniewskiego. Teraz okazja na uspokojenie gry i skonstruowanie akcji przez gospodarzy.

16
    Ofensywny wypad poznaniaków, ale bez konkretnego strzału, czy zagrania piłka opuszcza boisko i teraz od bramki zaczyna 20-letni golkiper Jakub Burek.

17
    Na ofsajdzie przyłapany jeden z piłkarzy Lecha II Poznań.

18
    Słowacki piłkarz Pogoni Siedlce Lukáš Hrnčiar z próbą centry piłki na pole karne Lecha II Poznań, ale dobrze i pewnie w defensywie obrońcy "Kolejorza".

19
    Mikołaj Tudruj górą wychodzi z rywalizacji biegowej na skrzydle z Cezarym Demianiukiem. Aut dla gospodarzy.

20
    Obraz gry po 20. minutach nie jest porywający. Kilka prób dośrodkowań bez większych konkretów po stronie Pogoni. Jeszcze mniej akcji, ale za to jeden porządny strzał w szeregach rezerw Lecha powodują, że ten mecz, jak na razie nie porywa publiczności we Wronkach.

21
    Od tyłu próbują teraz rozgrywać piłkę poznańscy gracze, którzy szukają sposobu na przejście z linii obrony do fazy ataku.

23
    Pierwsza żółta kartka w tym meczu, a otrzymuje ją grający z numerem "3" piłkarz Lecha II Poznań Ksawery Kukułka. Nieprzepisowo zachował się on wobec rywala na połowie boiska.

24
    Rozegrany rzut wolny przez Pogoń. Piłka na prawe skrzydło zagrana górą, ale dobrze zastawia się Kukułka nie dając rywalowi dobiec do futbolówki. Jeszcze faulowany był zawodnik Lecha, co powoduje, że rzut wolny wykonają poznaniacy.

26
    Druga już w tym meczu żółta kartka dla zawodnika Lecha II Poznań, ale pierwsza w sezonie 2023/2024 dla Mikołaja Tudruja, kolejnego ukaranego defensywnego gracza "Kolejorza".

27
    Piłka z rzutu wolnego posłana w pole karne gospodarzy. Próba strzału Misiaka, ale natychmiast zablokowany jego strzał przez gęsto ustawionych poznaniaków.

28
    Oddaje strzał z kilku metrów Damian Szuprytowski, ale szczęśliwie dla bramkarza Lecha II Poznań Mateusza Pruchniewskiego, bo to uderzenie było skierowane prosto w jego ręce.

29
    Wciąż naciskają goście z Siedlec, ale zamiast groźnych prób mamy kolejny faul w ofensywie, co skrzętnie coraz częściej wykorzystują gospodarze tego spotkania.

30
    Niecelna próba strzału jednego z zawodników w czerwono-czarnym stroju. To znak, że od linii 5. metra wznawia rywalizację golkiper "Kolejorza".

31
    Niespełna kwadrans do końca rywalizacji w ramach pierwszej połowy, a więc jeszcze sporo czasu dla obu ekip na przeprowadzenie co najmniej kilku akcji bramkowych.

32
    Gol dla Pogoni Siedlce!
    Strzelcem bramki DAMIAN SZUPRYTOWSKI.

Świetna akcja gości! Przytrzymał piłkę przy nodze Piotr Pyrdoł i zagrał do wybiegającego na pozycję DAMIANA SZUPRYTOWSKIEGO, a ten w fenomenalnym stylu wbiega w pole karne gospodarzy z dużą łatwością pomiędzy dwoma obrońcami poznańskiego Lecha II i w sytuacji sam na sam z bramkarzem uderza prosto do siatki tuż nad nim i wyprowadza Pogoń Siedlce na prowadzenie 1:0. Wcześniej fatalnie stracił posiadanie piłki Maciej Orłowski i mamy debiutanckiego gola tego piłkarza dla przyjezdnych!

33
    Od razu długa piłka zagrana na pole karne Pogoni, gdzie faulu w ataku dopuszcza się jeden z Lechitów.

34
    Zbyt mocna wrzutka piłki z lewej strony w pole karne Lecha II Poznań. Nie nadążył za tym zagraniem z numerem "10" w ekipie Pogoni Siedlce Krystian Miś.

35
    Nieskładne rozegranie piłki przez poznaniaków i znów w łatwy sposób oddana futbolówka pod nogi rywali.

37
    Rajd z piłką Demianiuka od połowy boiska i wychodzi on do akcji sam na sam z Mateuszem Pruchniewskim, ale piłkarz z ekipy przyjezdnej fatalnie wykańcza obok słupka!

38
    Dziwić dziś może w szeregach Lecha II Poznań powolne i bardzo ociężąłe rozgrywanie futbolówki przez gospodarzy. To zupełnie nie jest styl gry w piłkę nożną drugiego zespołu "Kolejorza".

39
    Nieco przypadkowe, ale szczęśliwe zagranie piłki po ziemi przez Pawłowskiego w pole karne Pogoni, gdzie do futbolówki dopadł Lisman i po chwili przy próbie strzału jest on blokowany i mamy korner dla gospodarzy.

40
    Bez zagrożenia pod bramką siedlczan po rozegraniu tego rzutu rożnego przez rezerwy Lecha.

41
    Zbyt mocne i przeciągnięte dośrodkowanie Pawłowskiego z prawego skrzydła. Zupełnie nieudane podanie kapitana Lecha II Poznań.

42
    Wpada z futbolówką w pole karne rywali Krystian Miś po dobrym podaniu prostopadłym i otwierającym drogę do bramki od jego kolegi z drużyny. W ostatniej chwili wyblokowane uderzenie przez Mikołaja Tudruja i piłka jeszcze po nodze Misia wychodzi poza boisko. Wznawia od bramki Pruchniewski.

44
    Jeszcze ostatnie minuty gry w tej połowie chcą siedlczanie wykorzystać na udokumentowanie swojej przewagi we Wronkach.

45
    Sędzia główny Mateusz Piszczelok z Katowice dorzuca do pierwszej części tej rywalizacji dwie minuty.

45+1
    Zablokowany strzał Pyrdoła na bramkę gospodarzy i jest jeszcze korner dla siedleckich piłkarzy.

45+2
    Zobaczcie kilka fotograficznych ujęć z pierwszej części spotkania w której jak na razie nieco lepsi goście z Siedlec prowadzącym w pojedynku z Lechem II Poznań wynikiem 1:0. Wracamy za kwadrans!

46
    Druga połowa rozpoczęta przez siedlecką Pogoń.

46
    Strzelcem bramki PIOTR PYRDOŁ.

Ależ wejście w tę połowę gości! Na prawej flance z piłką znalazł się Damian Szuprytowski, który zagrał do Cezarego Demianiuka. Ten dośrodkował po ziemi do PIOTRA PYRDOŁA, który uderzył, ale jego próbę blokował jeden z obrońców Lecha II Poznań. Po chwili kiedy wydawało się, że jest już po wszystkim ponownie zagrywał Szuprytowski i już w tej sytuacji PIOTR PYRDOŁ trafia w samo okienko bramki rywali!

47
    Groźny strzał Jakuba Siniora z granicy pola karnego po podaniu Cezarego Demianiuka, ale na raty interweniuje z trudem Mateusz Pruchniewski!

48
    Strzelcem bramki CEZARY DEMIANIUK.

Świetne wejście przyjezdnych w drugą połowę i kolejne trafienie. Centrował teraz z lewej flanki Krystian Miś pod nogi CEZAREGO DEMIANIUKA, a ten w dobrej sytuacji trafia do bramki rywali na 3:0!

49
    Niefrasobliwość po stronie gospodarzy. Miał dużo miejsca na rozegranie akcji z piłką Pawłowski, ale fatalnie kolejny raz w tym meczu doświadczony kapitan Lecha II trafi posiadania futbolówki w niespodziewanym momencie.

50
    Swoboda, to przede wszystkim widać teraz w poczynaniach przyjezdnych, którzy na starcie drugiej połowy ustawili sobie wynik meczu na 3:0 i mogą ze spokojem konstruować kolejne okazje.

51
    Walka o piłkę na prawej flance pomiędzy Kukułką a Szuprytowskim. Wybija futbolówkę na aut obrońca poznańskiego Lecha i jest aut dla Pogoni.

52
    Wyblokowany strzał z dystansu Demianiuka, ale dalej przy piłce są goście z Siedlec.

53
    Sinior z piłką na prawej stronie podaje na bliższy słupek w kierunku Demianiuka, który wykorzystuje niezbyt dobre zachowanie obrońcy "Kolejorza", ale sam niezbyt najlepiej radzi sobie z piłka zawodnik Pogoni.

54
    Napór Pogoni trwa. Demianiuk z prawej strony boiska zagrywa prosto pod nogi obrońcy Lecha II. Wybita piłka do której dopada Słowak Lukáš Hrnčiar, ustawia sobie ją i uderza w światło bramki, ale pewnie interweniuje Mateusz Pruchniewski.

55
    Uderzenie na bramkę rywali Kornela Lismana, ale bez wiary ta próba ląduje w rękawicach mało pracującego dziś między słupkami bramki Pogoni Burka.

56
    Szykuje się potrójna zmiana w ekipie Lecha II Poznań:
    jako pierwszy zbiega Maksymilian Dziuba, a za niego wchodzi z ławki rezerwowych Bruno Żołądź.

56
    Druga zmiana w drużynie Lecha II Poznań:
    plac gry opuszcza kapitan Szymon Pawłowski, a zastępuje go inny doświadczony gracz Tomasz Cywka.

56
    I trzecia roszada po stronie Lecha II Poznań:
    z boiska schodzi Kornel Lisman, a w jego miejsce pojawia się Filip Wolski.

59
    Mamy kolejną zmianę w drużynie Lecha II Poznań:
    żegna się z grą Jan Niedzielski, a zastępuje go Igor Kornobis.

60
    Sędzia z Katowic Mateusz Piszczelok dyktuje rzut karny dla Pogoni Siedlce za faul jednego z piłkarzy Lecha II Poznań!

61
    Bramkę z rzutu karnego zdobywa LUKÁŠ HRNČIAR.

Do futbolówki ustawionej na 11. metrze podbiega Słowak LUKÁŠ HRNČIAR i pewnym uderzeniem nisko po ziemi w lewą stronę bramki trafia do siatki podwyższając prowadzenie gości na 4:0!

61
    Pierwsza w tym starciu zmiana w drużynie Pogoni Siedlce:
    schodzi z boiska strzelec trzeciej bramki Cezary Demianiuk, a na placu gry pojawia się pierwszy raz w sezonie 2023/2024 napastnik Damian Nowak.

62
    Gospodarze wywalczyli rzut rożny. Piłkę w narożniku murawy ustawia Aleksander Nadolski.

63
    Po tym rzucie rożnym bez zagrożenia ze strony gospodarzy pod bramką siedleckiej ekipy.

64
    W ofensywnym wypadzie przyjezdni, gdzie z okazją znalazł się Damian Nowak, ale napastnik siedleckiej Pogoni uderza niecelnie.

67
    Druga w tym pojedynku zmiana po stronie Pogoni Siedlce:
    z boiska schodzi strzelec gola z rzutu karnego Słowak Lukáš Hrnčiar, a zmienia go Bartosz Wicenciak.

67
    A także trzecia roszada w szeregach Pogoni Siedlce:
    kończy udział w tym spotkaniu aktywny dziś Przemysław Misiak, a na boisku pojawia się w jego miejsce Oliwier Myszkowski.

68
    Ze spokojem Pogoń gra z poszanowaniem piłką na połowie rywali w poszukiwaniu kolejnego trafienia bądź trafień. Totalnie niegroźni dziś w ofensywie są poznaniacy. W ten sposób ciężko o wygraną lub chociażby remis.

69
    Jakub Sinior pada na boisko na jego lewej stronie. Mamy więc rzut wolny dla siedlczan po momencie małej konsternacji na placu gry.

71
    Ostatnia zmiana w teamie Lecha II Poznań:
    zbiega z murawy Aleksander Nadolski, a na plac gry wchodzi Bartłomiej Juszczyk.

73
    Strzał do statystyk po stronie gości, którzy nie mają już takich zapędów na bramkę rywali jak w ostatnich kilkunastu minutach rywalizacji.

74
    Początek podwójnej roszady po stronie Pogoni Siedlce:
    opuszcza plac gry Dawid Burka, a na boisku pojawia się Ernest Dzięcioł.

74
    Dopięta podwójna zmiana w Pogoni Siedlce:
    schodzi strzelec gola na 2:0 Piotr Pyrdoł, a na ostatni nieco ponad kwadrans wbiega Danny Babor.

75
    Wbiega prawą flanką Juszczyk, który podaje w kierunku bliskiego słupka, gdzie czekał Pacławski, ale przerywają to zagranie w ostatnim możliwym momencie defensorzy Pogoni.

76
    Faul w środku pola i rzut wolny mają siedlczanie.

77
    W przodzie z piłką znalazł się Danny Babor, ale faulował on jednego z poznaniaków w ofensywnym wypadzie.

79
    Kolejny faul w tym pojedynku i kolejny raz rzut wolny rozgrywać będzie Pogoń. Bezradny już jest w ostatnich minutach zespół Lecha II Poznań.

80
    Faulowany przy linii bocznej boiska Kukułka i teraz to rzut wolny mają poznaniacy.

81
    Niespełna 10 minut do końca rywalizacji w regulaminowym czasie gry. Próbują konstruować swoje ataki Lechici, ale bez konkretnych okazji pod bramką Pogoni, która gra bardzo pewnie mając w głowach wynik.

83
    Danny Babor świetnie znajduje swoim podaniem Damiana Nowaka, który w decydującym momencie niepotrzebnie chce kiwać obrońcę zamiast uderzać i tym samym gubi się w swoich poczynaniach, a Pogoń po wybiciu futbolówki ma jedynie rzut rożny.

84
    Poznaniacy wychodzą z szybkim atakiem, ale Pacławski odbija się od Wicenciaka i akcja poznaniaków zakończona niepowodzeniem.

85
    Jeszcze jedna dogona akcja siedlczan. Teraz dla odmiany najpierw strzelał Nowak, którego próba jest blokowana, a z bliska chce dobić tę próbę Babor leżący na murawie, ale uderza prosto w bramkarza "Kolejorza"!

87
    Faulowany w narożniku boiska Filip Wolski. Słusznie odgwizdany faul na piłkarzu Lecha II Poznań i będą mieli rzut wolny Lechici.

88
    Przeciągnięte dośrodkowanie z rzutu wolnego autorstwa Ksawerego Kukułki i piłka poza boiskiem. Wznawia od linii 5. metra Jakub Burek – golkiper siedleckiej Pogoni.

89
    Faulowany w środku pola na połowie przeciwnika Tomasz Cywka. Krótka dyskusja z arbitrem i kontynuują grę z rzutu wolnego piłkarze Lecha II.

90
    Arbiter główny tego starcia Mateusz Piszczelok przedłuża ten mecz o zaledwie 2 minuty.

90+1
    Ofensywny wypad Misia i faul w polu karnym rywali, co powoduje, że rzut wolny od własnej bramki wykonają gospodarze.

90+2

Pogoń Siedlce z awansem na 7. miejsce w tabeli piłkarskiej eWinner 2. Ligi sezonu 2023/2024 w trakcie trwania 9. kolejki. Pewnie przyjezdni wygrywają we Wronkach z rezerwami Lecha Poznań 4:0, co sprawia, że "Kolejorz" pozostaje na razie w dolnych rejojnach ligowej klasyfikacji.

Faule: 12:15.

Za nami jednostronne spotkanie zakończone wygraną Pogoni Siedlce rezultatem 4:0 we Wronkach przeciwko rezerwom Lecha Poznań. Na dziś to już wszystko z naszej strony. Dziękujemy za wspólne piłkarskie emocje i razem spędzony czas. Zachęcamy do śledzenia innych, licznych relacji LIVE w serwisie Lajfy. Życzę udanej niedzieli i do następnego! (13:55:24)

Adam Ka

Gole: 32. Szuprytowski, 46. Pyrdoł, 48. Demianiuk, 61. Hrnčiar (kar.)

Kartki:   23. Kukułka (LP2), 26. Tudruj (LP2)

Strzały celne: 2:18. Strzały niecelne: 0:8. Rzuty rożne: 5:9. Spalone: 0:3. Foule: 12:15.
    Lech II Poznań: Pruchniewski – Orłowski, Wichtowski, Tudruj, Kukułka, Niedzielski (59. Kornobis), Nadolski (71. Juszczyk), Dziuba (56. Żołądź), Lisman (56. Wolski), Pacławski, Pawłowski (C) (56. Cywka).

Zmiany: Stachowiak – Olejnik.

Pogoń Siedlce: Burek – Lewandowski (C), R. Majewski, Misiak (67. Myszkowski), Szuprytowski, Miś, Burka (74. Dzięcioł), Sinior, Pyrdoł (74. Babor), Hrnčiar (67. Wicenciak), Demianiuk (61. Nowak).

Zmiany: Kowynia – Derlatka, Okusami, M. Majewski.