Miedź – Chrobry 1:1 (koniec) | Odra O. – GKS K. 1:0 (koniec) | Stal Rz. – Resovia 2:1 (koniec)
Stal Rzeszów
2:1 (1:0)
Resovia
Sobota 30.09.2023, 20:00 • Stadion Miejski, Rzeszów • Fortuna 1 Liga • 10. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:00.
    Czas na prestiżowe starcie
    Kamil Kościelny i spółka w roli gospodarzy

Zapraszamy na relację na żywo z prestiżowych derbów Rzeszowa w Fortuna I lidze. Stal będzie gospodarzem meczu z Resovią. Początek rywalizacji w sobotę o godzinie 20.
    Jedenastka Resovii
    Zestawienie Stali Rzeszów

1

2
    Z drobnym opóźnieniem rozpoczęła się konfrontacja o piłkarskie panowanie w stolicy Podkarpacia.

3
    Resovia poradziła sobie z pierwszym atakiem lokalnego przeciwnika i rozpoczęła wymienianie podań na własnej połowie boiska.

4
    Ostrożne wycofanie piłki aż do własnego bramkarza Jakuba Wrąbla w wykonaniu zawodników Stali Rzeszów.

5
    Za drużynami pięć minut otwierających rywalizację.

7
    Piłka przeleciała wyraźnie ponad bramką po uderzeniu z dystansu. Golkiper gospodarzy nie musiał robić nic ponad odprowadzenie jej wzrokiem poza boisko. Wznowienie z pola bramkowego.

7
    Jedna ze spornych sytuacji jest od kilku minut analizowana przez sędziów odpowiedzialnych za wideo weryfikację.

9
    Analiza zakończona i nie wynikło z niej nic specjalnie przełomowego. Piłka ponownie w grze.

10
    W rozegraniu podopieczni doświadczonego szkoleniowca Mirosława Hajdy.

11
    Wznowienie wrzutem z autu na połowie przeciwnika zostało przyznane zawodnikom Stali Rzeszów.

12
    Ostra konfrontacja pod oczami sędziego. Ten natychmiast nabrał powietrza w płuca i gwizdnął. Obyło się bez kartki, ale następna taka konfrontacja może zakończyć się napomnieniem ostrzejszym niż słowne.

14
    Na pewno nie zamierzają przebierać w środkach piłkarze obu zespołów.
    Derbowe wspomnienia

16
    Bezbramkowy kwadrans starcia za drużynami.

17
    Krótka przerwa w grze po ostrym zderzeniu. Piłkarze podnieśli się w boiska, a wcześniej odpowiedzieli negująco na pytanie sędziego, czy jest niezbędne wezwanie pomocy medycznej.

19
    Radosław Adamski napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

20
    Łukasz Szczech zdecydował się po raz pierwszy na wyjęcie kartonika z kieszonki i uspokojenie nim zbyt temperamentnego zawodnika Resovii.

22
    Akcja na boku boiska poskromiona przez skoncentrowanego defensora Resovii.

23
    Spokojna wymiana podań podopiecznych Mirosława Hajdy w centrum pola.

25
    Zanosi się na pierwszą zmianę w derbach, ponieważ przygotowany do wejścia z ławki rezerwowych na boisko jest Wiktor Kłos.

26
    Zmiana w drużynie Stal Rzeszów:
    z boiska schodzi Łyczko, na boisku pojawia się Kłos.

28
    Gra nie została jeszcze wznowiona, a to z powodu urazu Krystiana Wachowiaka.

29
    Udało się wznowić grę po kolejnej przerwie, a Krystian Wachowiak chce nadal pomagać kompanom w prestiżowej rywalizacji.

30
    Dwa kwadranse meczu za zespołami, niezmiennie bezbramkowo.

31
    Nieco odważniej gospodarze i znaleźli się oni z piłką na obrzeżach pola karnego Resovii.

32
    Resovia wymieniła podania na własnej połowie boiska, ale zabrakło odważniejszego zagrania w celu zdobycia przestrzeni.

33
    Krzysztof Danielewicz nie pozwolił na swobodne wymienienie podań przeciwnikom.

34
    Podnieśli raban piłkarze po przewinieniu w centrum boiska. Sędzia próbuje uspokoić naładowanych energią aktorów widowiska i jasno daje do zrozumienia, że w tej sytuacji nie będzie żółtego kartonika.

35
    Wznowienie wrzutem z autu na własnej połowie boiska zostało przyznane podopiecznym Marka Zuba.

36
    Szymon Kądziołka drugim zawodnikiem napomnianym żółtą kartką.

38
    Posprzeczali się nieco piłkarze po spornej sytuacji i musiał interweniować będący w pobliżu Łukasz Szczech.

39
    Nieudana akcja Resovii i wznowienie gry wykopem zostało polecone Jakubowi Wrąbelowi.

41
    Gol dla Stali Rzeszów!
    Strzelcem bramki ADLER.

Stal Rzeszów zdążyła dobić się do bramki przeciwnika jeszcze w pierwszej połowie. Była 41. minuta, a Adler zachował się jak na napastnika przystało. Uderzenie tego zawodnika pozwala być na prowadzeniu gospodarzom.

42
    Skomplikowała się zdecydowanie sytuacja Resovii w końcówce pierwszej połowy spotkania.
    Stalowcy na prowadzeniu!

44
    Jeszcze ataki w pierwszej połowie spotkania, z pewnością nie zabraknie czasu doliczonego przez Łukasza Szczecha.

45
    Doliczone dziewięć minut do podstawowego czasu.

45+1
    Adrian Łyszczarz napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

45+3
    Podniesiony poziom emocji u zawodników Resovii i być może dobrym rozwiązaniem będzie ostudzenie nerwów w szatni.

45+6
    Dużo doliczonych minut, a to konsekwencja wideo weryfikacji, a także przerw spowodowanych urazami.

45+8
    Jeszcze konfrontacje w centrum boiska, jednak wszystko wskazuje na to, że Stal Rzeszów zabierze do szatni zaliczkę wywalczoną uderzeniem Adlera.

45+9
    Druga żółta a potem czerwona kartka dla zespołu Resovia (Radosław Adamski). Nie wytrzymali goście nerwowo i przez większą część spotkania będą musieli radzić sobie w osłabieniu.

45+9

Pierwsza połowa dla Stali Rzeszów, szczególnie jej końcówka. Gospodarze najpierw zdobyli przewagę gola, a już w doliczonym czasie okazało się, że wrócą na boisko po przerwie z przewagą zawodnika w polu.
    Raport z sektorów gości
    Gospodarze mają czego bronić

46

46
    Zmiana w drużynie Resovia:
    z boiska schodzi Eizenchart, na boisku pojawia się Lempereur.

47
    Stal Rzeszów postara się kontrolować wydarzenia na boisku i wykorzystać przewagę liczebną po drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartce dla Radosława Adamskiego.

49
    Wrzut piłki z autu przyznany gospodarzom.

50
    Branislav Pindroch mógł wznowić grę po nieudanym rozegraniu podopiecznych Marka Zuba.

51
    Będzie kolejna zmiana w przegrywającym zespole.

52
    z boiska schodzi Urynowicz, na boisku pojawia się Ibe-Torti.

54
    Mirosław Hajdo stara się jeszcze zwiększyć moc uderzeniową swojego zespołu pomimo konieczności rywalizowania w dziesięciu z jedenastoma gospodarzami.

56
    Gol dla Resovii!
    Strzelcem bramki RADOSŁAW KANACH.

Resovia nie poddała się mimo osłabienia, a jej trener Mirosław Hajdo szukał ofensywnych możliwości na ławce rezerwowych. Goście zdołali doprowadzić do remisu w dziesięciu. Radosław Kanach oddał uderzenie, po którym Stal musiała zapomnieć o swojej zaliczce.

57
    Zrobiło się ciekawie, jak teraz zareaguje Stal Rzeszów na stratę prowadzenia?

58
    z boiska schodzi Wachowiak, na boisku pojawia się Góra.

58
    z boiska schodzi Kądziołka, na boisku pojawia się Manolo.

60
    Godzina derbów za drużynami i jest kompromisowo.
    Radosław Kanach doprowadził do remisu!

62
    Resovia wywalczyła dla siebie wznowienie od rzutu wolnego na połowie przeciwnika.

64
    Bardzo mocno rozochocili się goście. Kolejna akcja Resovii zakończona strzałem, co prawda niedokładnym, mimo to publiczność zaczyna być poirytowana sytuacją na murawie.

65
    Wznowienie od bramki przyznane Jakubowi Wrąblowi.

66
    Bartłomiej Ciepiela napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

68
    Po bezpardonowym przewinieniu była krótka przerwa spowodowana urazem.

68
    z boiska schodzi Łyszczarz, na boisku pojawia się Mazek.

69
    Obaj szkoleniowcy zdecydowali się na wprowadzenie trzech zmienników na boisko.

71
    Łukasz Góra kolejnym zawodnikiem napomnianym żółtym kartonikiem za ostre przewinienie.

72
    Nie przebierają w środkach piłkarze. Pozostało już stosunkowo niewiele czasu, więc nikt nie zamierza odpuszczać.

74
    Stal Rzeszów wypracowała dla siebie rzut wolny kilkanaście metrów od pola karnego osłanianego przez Branislava Pindrocha.

75
    Na zakończenie przedostatniego kwadransa podstawowego czasu celne uderzenie i poradził sobie z nim Branislav Pindroch.

77
    Gra została wstrzymana przez sędziego Łukasza Szczecha.

78
    Sędzia nie dostał najwyraźniej komunikatu na słuchawkę, który skłoniłby go do odwiedzenia monitora.

80
    Wymiana podań grających niezmiennie z przewagą jednego zawodnika w polu podopiecznych Mirosława Hajdy.
    To ostatnia bramka w meczu?

82
    z boiska schodzi Adler, na boisku pojawia się Jesus Diaz.

84
    Gospodarze na połowie przeciwnika, ale wcale nie jest im tak łatwo o kreowanie kolejnych sytuacji podbramkowych.

85
    Bramkarz gospodarzy głośno dyryguje swoimi obrońcami i stara się ich zmobilizować do odparcia ataku rozgrywanego przez przeciwnika na obrzeżach pola karnego.

86
    Kolejna wideo weryfikacja i dla odmiany zrobiło się bardzo gorąco gospodarzom.

87
    Gra wznowiona przez Łukasza Szczecha.

88
    Strzelcem bramki ANDREJA PROKIĆ.

Stali pozostało jeszcze trochę czasu po wyrównaniu na potwierdzenie przewagi liczebnej golem. Tworzenie sytuacji podbramkowych nie przychodziło jej z łatwością, jednak ostatecznie zdobyła gola na 2:1. Andreja Prokić wykorzystał doświadczenie i pokonał Branislava Pindrocha strzałem w 88. minucie.

89
    Bardzo mało czasu pozostało na reakcję Resovii.

90
    Ponownie prowadzenie Stali

90+1
    z boiska schodzi Kanach, na boisku pojawia się Bąk.

90+5
    Resovia próbuje jeszcze ostatkami sił zdziałać cokolwiek na połowie przeciwnika, natomiast gospodarze są mocno zmobilizowani.

90+7
    Rafał Mikulec napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

90+10

Maratońska konfrontacja zakończona szczęśliwie dla Stali Rzeszów. Podopieczni Marka Zuba zapewnili sobie w końcówce podstawowego czasu zwycięstwo 2:1 z Resovią.

Posiadanie piłki: 55% : 45%.
    Strzały na bramkę: 8:5.
    Strzały niecelne: 7:5.
    Rzuty rożne: 3:5.
    Spalone: 1:2.
    Faule: 12:15.

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (22:12:55)

Gole: 41. Adler, 88. Prokić – 56. Kanach

Kartki:   36. Kądziołka (STL), 71. Góra (STL) – 19. Adamski (RES), 45+1. Łyszczarz (RES), 66. Ciepiela (RES), 90+7. Mikulec (RES)   45+9. Adamski (RES)

Posiadanie piłki: 55 % : 45 %.
    Strzały celne: 8:5. Strzały niecelne: 7:5. Rzuty rożne: 3:5. Spalone: 1:2. Foule: 12:15.
    Stal Rzeszów: Wrąbel – Warczak, Kościelny, Oleksy, Wachowiak (58. Góra), Thill, Danielewicz, Kądziołka (58. Manolo), Łyczko (26. Kłos), Prokić, Adler (82. Jesus Diaz).

Zmiany: Bieszczad – Kłos, Manolo, Simcak, Góra, Pena, Jesus Diaz, Bukowski, Łysiak.

Trener: Marek Zub

Resovia: Pindroch – Bondarenko, Mikulec, Łyszczarz (68. Mazek), Urynowicz (52. Ibe-Torti), Adamski, Tomal, Eizenchart (46. Lempereur), Osyra, Ciepiela, Kanach (90. Bąk).

Zmiany: Gliwa – Ibe-Torti, Górski, Mazek, Bąk, Lempereur, Buchał, Zastawny, Mikrut.

Trener: Mirosław Hajdo

Sędziowie: Łukasz Szczech (Warszawa)