Miedź – Chrobry 1:1 (koniec) | Odra O. – GKS K. 1:0 (koniec) | Stal Rz. – Resovia 2:1 (koniec)
Stal Rzeszów
2:1 (1:0)
Resovia
Sobota 30.09.2023, 20:00 • Stadion Miejski, Rzeszów • Fortuna 1 Liga • 10. kolejka

88
    Gol dla Stali Rzeszów!
    Strzelcem bramki ANDREJA PROKIĆ.

Stali pozostało jeszcze trochę czasu po wyrównaniu na potwierdzenie przewagi liczebnej golem. Tworzenie sytuacji podbramkowych nie przychodziło jej z łatwością, jednak ostatecznie zdobyła gola na 2:1. Andreja Prokić wykorzystał doświadczenie i pokonał Branislava Pindrocha strzałem w 88. minucie.

56
    Gol dla Resovii!
    Strzelcem bramki RADOSŁAW KANACH.

Resovia nie poddała się mimo osłabienia, a jej trener Mirosław Hajdo szukał ofensywnych możliwości na ławce rezerwowych. Goście zdołali doprowadzić do remisu w dziesięciu. Radosław Kanach oddał uderzenie, po którym Stal musiała zapomnieć o swojej zaliczce.

41
    Strzelcem bramki ADLER.

Stal Rzeszów zdążyła dobić się do bramki przeciwnika jeszcze w pierwszej połowie. Była 41. minuta, a Adler zachował się jak na napastnika przystało. Uderzenie tego zawodnika pozwala być na prowadzeniu gospodarzom.

Gole: 41. Adler, 88. Prokić – 56. Kanach

Kartki:   36. Kądziołka (STL), 71. Góra (STL) – 19. Adamski (RES), 45+1. Łyszczarz (RES), 66. Ciepiela (RES), 90+7. Mikulec (RES)   45+9. Adamski (RES)

Posiadanie piłki: 55 % : 45 %.
    Strzały celne: 8:5. Strzały niecelne: 7:5. Rzuty rożne: 3:5. Spalone: 1:2. Foule: 12:15.
    Stal Rzeszów: Wrąbel – Warczak, Kościelny, Oleksy, Wachowiak (58. Góra), Thill, Danielewicz, Kądziołka (58. Manolo), Łyczko (26. Kłos), Prokić, Adler (82. Jesus Diaz).

Zmiany: Bieszczad – Kłos, Manolo, Simcak, Góra, Pena, Jesus Diaz, Bukowski, Łysiak.

Trener: Marek Zub

Resovia: Pindroch – Bondarenko, Mikulec, Łyszczarz (68. Mazek), Urynowicz (52. Ibe-Torti), Adamski, Tomal, Eizenchart (46. Lempereur), Osyra, Ciepiela, Kanach (90. Bąk).

Zmiany: Gliwa – Ibe-Torti, Górski, Mazek, Bąk, Lempereur, Buchał, Zastawny, Mikrut.

Trener: Mirosław Hajdo

Sędziowie: Łukasz Szczech (Warszawa)