Sociedad – Rayo Vallecano 0:0 (koniec) | Las Palmas – Real Madryt 1:2 (koniec) | FC Barcelona – Villarreal 3:5 (koniec)
Mallorca – Real Betis 0:1 (koniec)
FC Barcelona
3:5 (0:1)
Villarreal CF
Sobota 27.01.2024, 18:30 • Estadio Olímpico (Barcelona) • Hiszpańska LaLiga • Runda 22

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:30.
    Przygotowania Blaugrany

Zapraszamy na relację na żywo z meczu La Ligi. FC Barcelona zmierzy się w nim z Villarrealem CF. Początek konfrontacji na Estadio Olimpico w sobotę o godzinie 18:30.

FC Barcelona: I. Peña – Araújo, de Jong, Fort, Gündoğan, Christensen, Félix, Koundé, Lewandowski, Romeu, Yamal.
    Rezerwowi: Astralaga, Kochen – Cancelo, Gavi, Cubarsí, Guiu, F. López, Pedri, F. Torres, Roque.
    Trener: Xavi

Villarreal CF: Jörgensen – Akhomach, Baena, Bailly, Comesaña, Coquelin, Cuenca, Femenía, A. Moreno, G. Moreno, Sörloth.
    Rezerwowi: A. Altimira, Capoue, Mándí, Morales, Trigueros.
    Trener: Marcelino

Sędzia: Jose Luis Munuera Montero.
    Robert Lewandowski zagra od początku
    Ostatnie przygotowania

Piłkarze wyszli z szatni na boisko.

Drobne opóźnienie, ale już za moment sędzia Jose Luis Munuera Montero da zawodnikom sygnał do rozpoczęcia spotkania.

1

2
    Od razu niebezpieczna akcja przeprowadzona przez podopiecznych Xaviego, jednak została poskromiona przez zawodników Villarrealu.

3
    Piłka znalazła się w bramce FC Barcelony, jednak to tylko ostrzeżenie dla podopiecznych Xaviego, ponieważ nie ma gola z powodu spalonego.

4
    Całkiem dynamiczne otwarcie spotkania na Estadio Olimpico.

5
    Ilkay Guendogan miał pomysł pokonania bramkarza Villarrealu uderzeniem z ostrego kata. Nie powiodło się to brawurowe wyzwanie.

6
    FC Barcelona z powodzeniem rozprawiła się z dośrodkowaniem w jej pole karne.

7
    Zdeterminowani są podopieczni Marcelino i od kilku minut nie pozwalają przeciwnikom na kreowanie sytuacji podbramkowych.

8
    Strzelił Lamine Yamal, jednak nie zaskoczył swoim kopnięciem bramkarza przeciwnika.

9
    Duma Katalonii w rozegraniu futbolówki na połowie przeciwnika.

11
    Pytanie, czy Villarreal niebawem przejmie inicjatywę i spróbuje dostać się w pobliże bramki strzeżonej przez Inakiego Penę.

12
    Od kilku minut ani gospodarzom, ani gościom nie udało się sprawdzić czujności bramkarza przeciwnika niebezpiecznym uderzeniem.

13
    Trenerzy wyglądają na delikatnie poirytowanych i jakby chcieli zachęcić swoich podopiecznych do żwawszego atakowania.

15
    Joao Felix miał szansę na zdobycie prowadzenia na zakończenie kwadransa otwierającego mecz. Jego nieprzyjemne uderzenie zostało sparowane końcami palców ponad poprzeczkę!

16
    Alex Baena napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

18
    Także napomnienie żółtym kartonikiem dla protestującego blisko ławki rezerwowych szkoleniowca gości.

19
    Zagotowali się nieco przyjezdni i pytanie, czy będzie to mieć pozytywne przełożenie na ich grę.

21
    W ostatnich minutach FC Barcelona ponownie miała wyraźną przewagę pod względem posiadania piłki.

22
    Z kolei drużyna Villarreal czeka na możliwość przeprowadzenia kontrataku w kierunku bramki Inakiego Peni.

23
    Po raz drugi tego późnego popołudnia piłka w bramce Dumy Katalonii, ale nie ma gola z powodu wcześniejszego przewinienia. Gerard Moreno nie może cieszyć się ze zdobycia prowadzenia.

24
    Wideo weryfikacja nie doprowadziła do zmiany decyzji z boiska. Niezmiennie bezbramkowo.

26
    FC Barcelona musi szukać sposobu na przeprowadzenie niebezpiecznego ataku dla przeciwnika.

27
    Ilkay Guendogan nie uruchomił podaniem Roberta Lewandowskiego. W ostatnim momencie interweniował jeden z obrońców Villarrealu.

28
    Powoli dobiega końca drugi kwadrans spotkania, a publiczność niezmiennie czeka na pierwsze uderzenie do bramki.

29
    W ostatnim momencie przerwana wymiana podań.

30
    Dwa bezbramkowe kwadranse spotkania za drużynami. Jest jednak jeszcze czas na zdobycie prowadzenia przed ostatnim gwizdkiem Jose Luisa Munuery Montero w pierwszej połowie.

31
    Mistrz Hiszpanii nie zna sposobu na rozmontowanie defensywy przeciwnika. Skoncentrowani są podopieczni Marcelino.

34
    Oriol Romeu napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

35
    Zamiast żółtych kartoników, widownia chętnie porozkoszowałaby się sytuacjami podbramkowymi.

36
    Kolejne wymiany podań proponowane przez zawodników prowadzonych przez Xaviego.

37
    Inaki Pena znalazł się w odpowiednim miejscu między słupkami w bramce Blaugrany i poradził sobie z uderzeniem Gerarda Moreno.

38
    Zbyt jednostajne ataki Dumy Katalonii i coraz mniej wskazuje na otwarcie wyniku w pierwszej połowie spotkania.

39
    Przypadkowe dośrodkowanie nie sprawiło problemu gościom.

40
    Pozostało zaledwie pięć minut podstawowego czasu do zakończenia rywalizacji w pierwszej połowie spotkania.

41
    Gol dla Villarrealu!
    Strzelcem bramki GERARD MORENO.

Villarreal na prowadzeniu 1:0. Goście zdążyli zdobyć gola w pierwszej połowie spotkania. Piłka po raz trzeci znalazła się w bramce FC Barcelony, ale po raz pierwszy drużyna Marcelino przeprowadziła atak zgodnie z przepisami piłkarskimi. Gerard Moreno uciekł przeciwnikom i zakończył strzałem przy słupku dogranie Alexandra Sorlotha!

42
    Coraz większe kłopoty ma Blaugrana.

44
    Nie zanosi się na przyspieszenie zawodników z Katalonii przed zejściem na przerwę do szatni.

44
    Ile minut doliczy sędzia?

45
    Doliczone dwie minuty do podstawowego czasu.

45+2

Villarreal na prowadzeniu 1:0 po nieco ponad 45 minutach. Przyjezdni radzą sobie spokojnie z przeciwnikami i mają zaliczkę dzięki strzałowi Gerarda Moreno.

Na razie niewiele interesującego zaproponował widzom Robert Lewandowski.

Czekamy na wznowienie spotkania po przerwie.
    Pierwsza połowa dla gości

Na pewno gospodarze mają o czym rozmawiać ze swoim trenerem przed powrotem z szatni na boisko.

Niebawem wznowienie spotkania po zmianie stron.

46

46
    Zmiana w drużynie FC Barcelona:
    z boiska schodzi Oriol Romeu, na boisku pojawia się Pedri.

46
    z boiska schodzi Andreas Christensen, na boisku pojawia się Pau Cubarsí.

46
    z boiska schodzi Héctor Fort, na boisku pojawia się João Cancelo.

47
    Niebawem przekonamy się, co ciekawego przygotowali piłkarze, w porozumieniu ze swoimi szkoleniowcami, w szatniach.

48
    Zapachniało szansą na wyrównanie po niebezpiecznym dośrodkowaniu, jednak ostatecznie poradzili sobie w obronie zawodnicy Villarrealu.

49
    Na pewno potrzeba czegoś kreatywnego do strzelenia gola przeciwnikom z Villarrealu.

50
    Lamine Yamal główkował ponad poprzeczką w bramce Villarrealu po dośrodkowaniu Joao Cancelo.

52
    Coraz większe poddenerwowanie na trybunach. Nie pasuje publiczności ani wynik, ani gra.

53
    Sędzia nie zdecydował się przyznać gospodarzom rzutu karnego po kolizji z udziałem Lamine'a Yamala.

54
    Strzelcem bramki ILIAS AKHOMACH.

Absolutnie nie zwolnili po przerwie piłkarze Villarrealu i w 54. minucie mogą cieszyć się już z dwubramkowego prowadzenia. Tym samym gościom brakuje coraz mniej do odniesienia zwycięstwa. Ilias Akhomach zabrał piłkę katastrofalnie nieuważnemu Joao Cencelo, w sytuacji sam na sam poradził sobie z Inakim Peną i oddał uderzenie do odsłoniętej siatki.

55
    Naprawdę konkretna zrobiła się przewaga przyjezdnych.

57
    Nie wygląda na ożywienie w poczynaniach ofensywnych Dumy Katalonii. Wręcz poirytowani błędem Joao Cancelo są gospodarze.

58
    Zmiana w drużynie Villarreal CF:
    z boiska schodzi Ilias Akhomach, na boisku pojawia się Gonçalo Guedes.

58
    z boiska schodzi João Félix, na boisku pojawia się Ferrán Torres.

59
    Ferran Torres nie zaskoczył swoim pierwszym uderzeniem bramkarza przeciwnika.

60
    Gol dla Barcelony!
    Strzelcem bramki İLKAY GÜNDOĞAN.

To trafienie może okazać się przełomowe dla zespołu z Barcelony. Bramka kontaktowa zdobyta przez Ilkaya Guendogana. Mamy nieco przypadkową asystę Roberta Lewandowskiego, a doświadczony pomocnik poradził sobie z wykorzystaniem sytuacji podbramkowej.

62
    Przebudzili się podopieczni Xaviego. Jedna sytuacja potrafi mocno zmienić sytuację na murawie.

63
    Z kolei Villarreal musi radzić sobie ze szturmem przeciwnika.

64
    Ogromna szansa FC Barcelony na doprowadzenie do remisu. Ferran Torres ponownie pokazał się na desancie, jednak skończyło się to niecelnym strzałem po dośrodkowaniu Ilkaya Guendogana!

66
    Piłka niemal nieustannie na połowie zdezorientowanych, od momentu gola kontaktowego, gości.

67
    Na ten moment zanosi się na pasjonujące granie w ostatnich minutach spotkania.

68
    Strzelcem bramki PEDRI.

Ambitny pościg Blaugrany i jest już 2:2! Rozdrażnieni podopieczni Xaviego doprowadzili do remisu. Pedri oddał uderzenie tuż przy słupku na zakończenie ataku przeprowadzonego przez Lamine'a Yamala oraz Ilkaya Guendogana!

68
    Robert Lewandowski napomniany żółtą kartką za niesportowe zachowanie.

68
    Eric Bailly napomniany żółtą kartką za niesportowe zachowanie.

71
    Samobójcze trafienie zalicza ERIC BAILLY.

FC Barcelona na prowadzeniu. Kapitalna reakcja gospodarzy, którzy przy wyniku 0:2 tylko wyglądali na bezradnych. Do tego Villarreal miał pecha, ponieważ trafienie na 3:2 dla Blaugrany to samobójcze!

71
    z boiska schodzi Alejandro Baena, na boisku pojawia się Étienne Capoue.

71
    z boiska schodzi Alberto Moreno, na boisku pojawia się Ajsa Mándí.

74
    FC Barcelona zdobyła prowadzenie, ale to nie zniechęca podopiecznych Xaviego do pozostawania na połowie Villarrealu.

75
    Pozostał zaledwie kwadrans podstawowego czasu do zakończenia spotkania.

78
    z boiska schodzi Robert Lewandowski, na boisku pojawia się Vitor Roque.

78
    z boiska schodzi Gerard Moreno, na boisku pojawia się José Luis Morales.

78
    z boiska schodzi Kiko Femenía, na boisku pojawia się Yerson Mosquera.

79
    Lamine Yamal dostał podanie w pole karne przyjezdnych, ale nie wypracował sobie przestrzeni do oddania uderzenia.

80
    Końcówka spotkania już bez udziału Roberta Lewandowskiego, którego grania skończyło się asystowaniem przy bramce Ilkaya Guendogana.

82
    W tej sytuacji Vitor Roque mógł odebrać przyjezdnym jakąkolwiek nadzieją na zapunktowanie w Barcelonie. Nie ma gola w sytuacji sam na sam z bramkarzem Villarrealu!

83
    Ponownie w ofensywie FC Barcelona, a konkretnie Joao Cancelo, któremu nie udało się zrehabilitować za karygodne zachowanie przy drugim golu przyjezdnych.

84
    Strzelcem bramki GONÇALO GUEDES.

To jest prawdziwe kino, to widowisko aż chce się oglądać. Ponownie zwrot akcji i Villarreal doprowadził do remisu 3:3. Goncalo Guedes przydał się zespołowi po wejściu na boisko z ławki rezerwowych. Wtargnął on w pole karne i pokonał uderzeniem Inakiego Penę!

85
    Pozostało zaledwie pięć minut podstawowego czasu do zakończenia spotkania.

87
    Na pewno obu jedenastkom nie zabraknie determinacji do rozstrzygnięcia pojedynku w ostatnich minutach.

89
    Ronald Araujo napomniany żółtą kartką za niesportowe zachowanie.

89
    Yerson Mosquera napomniany żółtą kartką za niesportowe zachowanie.

90
    Zagranie ręką i sędzia przyznał jedenastkę FC Barcelonie w ostatniej minucie podstawowego czasu!

90
    Sędzia postanowił przyjrzeć się wydarzeniom raz jeszcze na monitorze.

90
    Doliczone osiem minut do podstawowego czasu.

90+2
    Decyzja została anulowana po wideo weryfikacji. Nie będzie, przynajmniej na razie, rzutu karnego dla FC Barcelony!

90+3
    Kibice Blaugrany są zrozpaczeni anulowaniem decyzji o przyznaniu ich zespołowi rzutu karnego.

90+4
    Jorge Cuenca napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

90+5
    Akcja za akcję w końcówce spotkania, ale czasu na jego rozstrzygnięcie jest z minuty na minutę coraz mniej.

90+6
    Lamine Yamal nie pokonał bramkarza przyjezdnych swoim uderzeniem z okolicy linii pola karnego.

90+9
    Strzelcem bramki ALEXANDER SÖRLOTH.

Akcja za akcję, próba za próbę i jest prawdopodobnie rozstrzygnięcie tego szalonego meczu. Alexander Sorloth strzelił na 4:3 dla Villarrealu już po upływie pierwotnie doliczonych minut! Uderzenie z bliska do bramki daremnego Inakiego Peni w zamieszaniu!

90+11
    Strzelcem bramki JOSÉ LUIS MORALES.

Już znacznie po czasie doliczonym, ale gra nie została zakończona, z czego skorzystał Jose Luis Morales i jeszcze jednym ciosem pozbawił gospodarzy wiary w zapunktowanie. 5:3!

90+12

Kolejne znacznie przedłużone spotkanie, w którym końca nie było widać. Na szczęście nie brakowało emocji. Aż trzeba złapać oddech. Villarreal pokonał 5:3 FC Barcelonę w meczu, w którym prowadził 2:0, ale również przegrywał 2:3.

Posiadanie piłki: 67% : 33%.
    Strzały na bramkę: 10:6.
    Strzały niecelne: 4:0.
    Rzuty rożne: 10:0.
    Spalone: 0:3.
    Faule: 8:13.

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (20:39:48)

Gole: 60. Gündoğan, 68. Pedri, 71. Bailly (sam.) – 41. G. Moreno, 54. Akhomach, 84. Go. Guedes, 90+9. Sörloth, 90+11. Morales

Kartki:   34. Romeu (BAR), 68. Lewandowski (BAR), 89. Araújo (BAR) – 16. Baena (VLR), 68. Bailly (VLR), 89. Y. Mosquera (VLR), 90+4. Cuenca (VLR)

Posiadanie piłki: 67 % : 33 %.
    Strzały celne: 10:6. Strzały niecelne: 4:0. Rzuty rożne: 10:0. Spalone: 0:3. Foule: 8:13.
    FC Barcelona: I. Peña – Koundé, Araújo (C), Christensen (46. Cubarsí), Fort (46. Cancelo) – de Jong, Romeu (46. Pedri), Gündoğan – Yamal, Lewandowski (78. Roque), Félix (58. F. Torres).
    Zmiany: Astralaga, Kochen – Gavi, Guiu, F. López.

Villarreal CF: Jörgensen – Femenía (78. Mosquera), Bailly, Cuenca, A. Moreno (71. Mándí) – Akhomach (58. Guedes), Comesaña, Coquelin, Baena (71. Capoue) – G. Moreno (78. Morales), Sörloth.
    Zmiany: Álvarez – A. Altimira, Trigueros.

Sędziowie: Jose Luis Munuera Montero