Sociedad – Rayo Vallecano 0:0 (koniec) | Las Palmas – Real Madryt 1:2 (koniec) | FC Barcelona – Villarreal 3:5 (koniec)
Mallorca – Real Betis 0:1 (koniec)
FC Barcelona
3:5 (0:1)
Villarreal CF
Sobota 27.01.2024, 18:30 • Estadio Olímpico (Barcelona) • Hiszpańska LaLiga • Runda 22

90+11
    Gol dla Villarrealu!
    Strzelcem bramki JOSÉ LUIS MORALES.

Już znacznie po czasie doliczonym, ale gra nie została zakończona, z czego skorzystał Jose Luis Morales i jeszcze jednym ciosem pozbawił gospodarzy wiary w zapunktowanie. 5:3!

90+9
    Strzelcem bramki ALEXANDER SÖRLOTH.

Akcja za akcję, próba za próbę i jest prawdopodobnie rozstrzygnięcie tego szalonego meczu. Alexander Sorloth strzelił na 4:3 dla Villarrealu już po upływie pierwotnie doliczonych minut! Uderzenie z bliska do bramki daremnego Inakiego Peni w zamieszaniu!

84
    Strzelcem bramki GONÇALO GUEDES.

To jest prawdziwe kino, to widowisko aż chce się oglądać. Ponownie zwrot akcji i Villarreal doprowadził do remisu 3:3. Goncalo Guedes przydał się zespołowi po wejściu na boisko z ławki rezerwowych. Wtargnął on w pole karne i pokonał uderzeniem Inakiego Penę!

71
    Gol dla Barcelony!
    Samobójcze trafienie zalicza ERIC BAILLY.

FC Barcelona na prowadzeniu. Kapitalna reakcja gospodarzy, którzy przy wyniku 0:2 tylko wyglądali na bezradnych. Do tego Villarreal miał pecha, ponieważ trafienie na 3:2 dla Blaugrany to samobójcze!

68
    Strzelcem bramki PEDRI.

Ambitny pościg Blaugrany i jest już 2:2! Rozdrażnieni podopieczni Xaviego doprowadzili do remisu. Pedri oddał uderzenie tuż przy słupku na zakończenie ataku przeprowadzonego przez Lamine'a Yamala oraz Ilkaya Guendogana!

60
    Strzelcem bramki İLKAY GÜNDOĞAN.

To trafienie może okazać się przełomowe dla zespołu z Barcelony. Bramka kontaktowa zdobyta przez Ilkaya Guendogana. Mamy nieco przypadkową asystę Roberta Lewandowskiego, a doświadczony pomocnik poradził sobie z wykorzystaniem sytuacji podbramkowej.

54
    Strzelcem bramki ILIAS AKHOMACH.

Absolutnie nie zwolnili po przerwie piłkarze Villarrealu i w 54. minucie mogą cieszyć się już z dwubramkowego prowadzenia. Tym samym gościom brakuje coraz mniej do odniesienia zwycięstwa. Ilias Akhomach zabrał piłkę katastrofalnie nieuważnemu Joao Cencelo, w sytuacji sam na sam poradził sobie z Inakim Peną i oddał uderzenie do odsłoniętej siatki.

41
    Strzelcem bramki GERARD MORENO.

Villarreal na prowadzeniu 1:0. Goście zdążyli zdobyć gola w pierwszej połowie spotkania. Piłka po raz trzeci znalazła się w bramce FC Barcelony, ale po raz pierwszy drużyna Marcelino przeprowadziła atak zgodnie z przepisami piłkarskimi. Gerard Moreno uciekł przeciwnikom i zakończył strzałem przy słupku dogranie Alexandra Sorlotha!

Gole: 60. Gündoğan, 68. Pedri, 71. Bailly (sam.) – 41. G. Moreno, 54. Akhomach, 84. Go. Guedes, 90+9. Sörloth, 90+11. Morales

Kartki:   34. Romeu (BAR), 68. Lewandowski (BAR), 89. Araújo (BAR) – 16. Baena (VLR), 68. Bailly (VLR), 89. Y. Mosquera (VLR), 90+4. Cuenca (VLR)

Posiadanie piłki: 67 % : 33 %.
    Strzały celne: 10:6. Strzały niecelne: 4:0. Rzuty rożne: 10:0. Spalone: 0:3. Foule: 8:13.
    FC Barcelona: I. Peña – Koundé, Araújo (C), Christensen (46. Cubarsí), Fort (46. Cancelo) – de Jong, Romeu (46. Pedri), Gündoğan – Yamal, Lewandowski (78. Roque), Félix (58. F. Torres).
    Zmiany: Astralaga, Kochen – Gavi, Guiu, F. López.

Trener: Xavi

Villarreal CF: Jörgensen – Femenía (78. Mosquera), Bailly, Cuenca, A. Moreno (71. Mándí) – Akhomach (58. Guedes), Comesaña, Coquelin, Baena (71. Capoue) – G. Moreno (78. Morales), Sörloth.
    Zmiany: Álvarez – A. Altimira, Trigueros.

Trener: Marcelino

Sędziowie: Jose Luis Munuera Montero