Olimpia E. – Skra 2:1 (koniec) | Lech II P. – Olimpia G. 0:0 (koniec) | Kotwica – Chojniczanka 3:0 (koniec)
Hutnik – Jastrzębie 1:1 (koniec) | KKS – Pogoń Sdl. 5:1 (koniec) | Sandecja – Zagłębie II 1:1 (koniec)
Olimpia Elbląg
2:1 (1:1)
Skra Częstochowa
Sobota 24.02.2024, 11:00 • Elbląg • 2. Liga • 21. kolejka

Witamy. Mecz rozpocznie się o 15:30 i będziemy informować o zmianach stanu..
    Przygotowania Olimpii Elbląg

Już w sobotę o godzinie 11:00 rozpocznie się mecz II ligi w Elblągu. Olimpia zmierzy się w nim ze Skrą Częstochowa.
    Jedenastka Olimpii Elblag

Olimpia Elbląg: Witan – Sarnowski, Szczudliński, Bartoś, Famulak, Kuczałek, Danilczyk, Żak, Filipczyk, Mruk, Jacenko.

Rezerwowi: Łęgowski – Jóźwicki, Gabrych, Sienkiewicz, Czapliński, Spychała, Stefaniak, Piróg, Sangowski.
    Trener: Przemysław Gomułka

Skra Częstochowa: Rajczykowski – Kucharczyk, Łabojko, Ciućka, Mas, Winciersz, Niedbała, Wypart, Sajdak, Kubik, Nawrocki.

Rezerwowi: Hajda – Gzieło, Bartosiak, Maćkowiak, O. Kucharczyk, Kaczmarek, Dzięgielewski, Kołodziejczyk.
    Trener: Konrad Gerega

Sędzia: Aleksander Borowiak (Poznań).

1

2
    Pora na pierwsze ofensywne przyspieszenia w meczu w Elblągu.

3
    Krótka przerwa w grze była spowodowana urazem.

4
    Przyblokowane uderzenie zza pola karnego i po nim wyłapanie piłki nie sprawiło problemu skoncentrowanemu Jakubowi Rajczykowskiemu.

5
    Olimpia Elbląg na połowie przeciwnika i stara się tam wywrzeć presję na przeciwnikach z województwa śląskiego.

6
    Trudne warunki rozgrywania meczu, piłka potrafi stawać w kałużach.

8
    Interweniowali gospodarze i nie pozwolili zawodnikom Skry Częstochowa na przedostanie się w pobliże bramki doświadczonego Andrzeja Witana.

9
    Skuteczna interwencja na przedpolu Jakuba Rajczykowskiego i nie pozwolił on na oddanie strzału po podaniu prostopadłym.

10
    Mateuszowi Wincierszowi nie udało się opanować piłki na boku boiska po dalekim podaniu.

11
    Kompletnie nieudana próba uruchomienia dośrodkowaniem ustawionego w centrum szesnastki Macieja Masa.

12
    Za wznowienie rywalizacji od bramki zabrał się Andrzej Witan.

13
    Maciej Famulak nie poradził sobie w konfrontacji z obrońcą i nie oddał uderzenia po dośrodkowaniu z lewego skrzydła.

14
    Przemysław Sajdak napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie na połowie przeciwnika.

15
    Gol dla Olimpii!
    Strzelcem bramki MACIEJ FAMULAK.

Olimpia na prowadzeniu w 15. minucie. Gospodarze zdobyli gola w kuriozalnych okolicznościach. Po bardzo dalekim zagraniu z rzutu wolnego Maciej Famulak oddał strzał głową. Powinien to spokojnie zatrzymać Jakub Rajczykowski, tymczasem piłka tak skiełzła w błocie, że wtoczyła się do sieci.

16
    Gospodarze na prowadzeniu i pozostają na połowie przeciwnika.

17
    Skra Częstochowa stara się podejść większą liczbą zawodników na połowę przeciwnika.

18
    Kolejna szansa na zaskoczenie częstochowian ze stałego fragmentu gry.

19
    Po dośrodkowaniu z trzeciego rzutu rożnego Olimpii Elbląg jeszcze jedna niepewna interwencja Jakuba Rajczykowskiego.

20
    Czwarty korner dla gospodarzy, jednak tym razem katastrofalne dośrodkowanie.

21
    Nieudana próba Macieja Famulaka, który próbował kontynuować atak na skraju pola karnego.

22
    Pierwsza połowa meczu prawie na półmetku.

23
    Głośny doping publiczności i ma dodać energii do dalszego atakowania gospodarzom.

24
    Nieudane zagranie prosto w rękawice Andrzeja Witana.

25
    Nieudane rozegranie mającej duże problemy ze zorganizowaniem się do odrabiania strat drużyny z Częstochowy.

26
    Kolejna sposobność podopiecznych Przemysława Gomułki, jednak Bartłomiej Mruk nie oddał uderzenia po głębokim dośrodkowaniu z rzutu wolnego.

27
    Niespodziewanie będzie rzut karny dla Skry Częstochowa!

28
    Faulował Dawid Danilczyk. Żółta kartka za sprokurowanie rzutu karnego.

29
    Maciej Mas (Skra Częstochowa) nie wykorzystał rzutu karnego. Bronił Andrzej Witan, ale...

29
    Gol dla Skry!
    Strzelcem bramki MACIEJ MAS.

W 29. minucie doszło do wyrównania na 1:1. Maciej Mas poszedł za piłką i wykonał dobitkę własnego uderzenia z rzutu karnego. Przy drugim strzale Andrzej Witan nie miał szans na interwencję.

30
    Po pół godzinie spotkania jest kompromisowo.

31
    Elblążanie nie chcą rozpamiętywać niepowodzenia i są ponownie na połowie przeciwników.

33
    Ryzykowne, ale ostatecznie celne podanie do szeroko rozstawionego zawodnika Skry Częstochowa.

34
    Kilkanaście fauli popełnionych przez zawodników od początku spotkania.

35
    Sędzia asystent podniósł spalonego po dograniu z rzutu wolnego w pole karne Skry Częstochowa.

36
    Dużo przypadkowości w próbach rozegrania futbolówki w centrum boiska.

38
    Przewinienie w centrum boiska.

38
    Kamil Bartoś napomniany żółtą kartką za wspomniane przewinienie.

39
    Jeszcze jedna okazja do zaskoczenia przyjezdnych rozegraniem rzutu wolnego.

40
    Pozostało zaledwie pięć minut podstawowego czasu do zakończenia rywalizacji w pierwszej połowie spotkania.

42
    Podanie od Tomasza Kubika do Przemysława Sajdaka, którego uderzenie pozostawiało bardzo dużo do życzenia.

43
    Jakby wyczekiwanie na ostatni gwizdek sędziego Aleksandra Borowiaka w pierwszej połowie.

43
    Błąd Jakuba Rajczykowskiego bez poważnych konsekwencji. Wściekły na siebie jest bramkarz Skry Częstochowa, który sprokurował jeszcze pierwszego gola. W ostatnim momencie Jakuba Rajczykowskiego ratował obrońca.

44
    Ile doliczy sędzia?

45
    Poprawił się Jakuba Rajczykowski i zrehabilitował się dwiema rewelacyjnymi interwencjami po strzałach zawodników Olimpii Elbląg. Mają czego żałować gospodarze!

45
    Doliczony czas.

45+2

Pierwsza połowa zakończona remisem 1:1. Na gola Macieja Famulaka odpowiedział Maciej Mas, wykonaniem na raty rzutu karnego. Na rozstrzygnięcie spotkania trzeba poczekać do drugiej części.

Czekamy na wznowienie meczu po przerwie.
    Pierwsza połowa na remis!

Niebawem wznowienie konfrontacji po przerwie.

46

46
    Zmiana w drużynie Skra Częstochowa:
    z boiska schodzi Ciućka, na boisku pojawia się Kołodziejczyk.

48
    Od razu po przerwie musiał zdecydowanie interweniować sędzia Aleksander Borowiak.

49
    Na raty, ale skutecznie interweniował Jakub Rajczykowski. Nie dał się pokonać uderzeniem Ołeksandra Jacenki.

50
    Ponownie Olimpia Elbląg i raz jeszcze interweniował blisko linii bramkowej Jakub Rajczykowski. Tym razem poradził sobie ze strzałem zza pola karnego Daniela Danilczyka.

51
    W ostatnim momencie interweniowali częstochowianie po miękkim dośrodkowaniu w pobliże bramki Jakuba Rajczykowskiego.

53
    Riposta Skry Częstochowa, jednak piłka uciekła w pobliże skoncentrowanego Andrzeja Witana.

54
    Nieudana wymiana podań na lewej stronie boiska w wykonaniu podopiecznych Konrada Geregi.

55
    Wznowienie gry dalekim wykopem przez Andrzeja Witana.

56
    Poskromione przez częstochowian dośrodkowanie zdobywcy pierwszego gola Macieja Famulaka.

58
    Ponownie jałowy fragment spotkania bez dogodnych sytuacji podbramkowych.

59
    Poradzili sobie w obronie przyjezdni, umiejętne porozumienie Tobiasza Kubika z Jakubem Rajczykowskim.

60
    Godzina spotkania za zespołami.

60
    Zmiana w drużynie Olimpia Elbląg:
    z boiska schodzi Danilczyk, na boisku pojawia się Spychała.

61
    Jakub Niedbała główkował co prawda celnie po dośrodkowaniu, jednak prosto w rękawice dobrze ustawionego Andrzeja Witana.

63
    Szarża indywidualna Macieja Masa na miarę wywalczenia rzutu rożnego.

64
    Przerwa w grze była spowodowana urazem Michała Kuczałka.

65
    Mateusz Winciersz wtargnął w pole karne Olimpii Elbląg i oddał niebezpieczne uderzenie. Blisko zawodnika Skry Częstochowa był do końca Łukasz Sarnowski i nie pomógł w przymierzeniu między słupki.

66
    Nieudana próba uruchomienia zawodnika Olimpii Elbląg podaniem crossowym.

68
    Interweniował Jakub Rajczykowski po dość banalnym strąceniu piłki w kierunku jego bramki.

69
    Nieudane zagranie i wznowienie od bramki zostało przyznane Jakubowi Rajczykowskiemu.

70
    Wznowienie od bramki przyznane Jakubowi Rajczykowskiemu.

71
    z boiska schodzi Niedbała, na boisku pojawia się Kaczmarek.

72
    Nieudana próba przeprowadzenia ekspresowego ataku z wykorzystaniem Macieja Masa.

72
    z boiska schodzi Bartoś, na boisku pojawia się Sangowski.

74
    Zmieniają zawodników szkoleniowcy, ale nie zmienia się nieatrakcyjny obraz widowiska.

75
    Pozostał kwadrans podstawowego czasu do zakończenia spotkania.

75
    Strzelcem bramki OŁEKSANDR JACENKO.

Olimpia ponownie na prowadzeniu na kwadrans przed zakończeniem podstawowego czasu. Gospodarze blisko zdobycia kompletu punktów. Ołeksandr Jacenko rozwinął wysoką prędkość, wparował pod bramkę Jakuba Rajczykowskiego i pozostało mu dokończyć akcję na 2:1 uderzeniem z bliska. Obrona częstochowian została rozmontowana jednym podaniem prostopadłym.

76
    Niewiele czasu pozostało częstochowianom na uratowanie wyniku tego spotkania.

78
    Olimpia Elbląg nie chce przyspieszać grania w ostatnich kilkunastu minutach podstawowego czasu.

81
    z boiska schodzi Jacenko, na boisku pojawia się Stefaniak.

81
    z boiska schodzi Żak, na boisku pojawia się Gabrych.

83
    Duże zamieszanie po dograniu z rzutu wolnego, jednak Maciej Mas nie przedarł się przez gąszcz przeciwników ze swoim uderzeniem.

84
    Każda minuta przybliża podopiecznych Przemysława Gomułki do odniesienia zwycięstwa w roli gospodarza.

85
    To już zaledwie pięć minut pozostało do zakończenia podstawowego czasu.

85
    z boiska schodzi Kubik, na boisku pojawia się Maćkowiak.

85
    z boiska schodzi Sajdak, na boisku pojawia się Dzięgielewski.

87
    Olivier Wypart napomniany żółtą kartką.

87
    Mariusz Gabrych napomniany żółtą kartką.

89
    z boiska schodzi Mas, na boisku pojawia się Bartosiak.

90
    Doliczone cztery minuty do podstawowego czasu.

90+2
    Jakub Sangowski napomniany żółtą kartką.

90+3
    Filip Nawrocki napomniany żółtą kartką.

90+5

Olimpia Elbląg z pierwszym zwycięstwem w rundzie wiosennej. Po przerwie zapewniła sobie komplet punktów uderzeniem Ołeksandra Jacenki na zakończenie szybkiego ataku.

Posiadanie piłki: 53% : 47%.
    Strzały na bramkę: 10:2.
    Strzały niecelne: 3:4.
    Rzuty rożne: 12:3.
    Spalone: 4:2.
    Faule: 12:15.

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (13:03:14)

Gole: 15. Famulak, 75. Jacenko – 29. Mas

Kartki:   28. Danilczyk (OLE), 38. Bartoś (OLE), 87. Gabrych (OLE), 90+2. Sangowski (OLE) – 14. Sajdak (SKC), 87. Wypart (SKC), 90+3. Nawrocki (SKC)

Spudłowany karny!: 29. Mas (SKC), bramkarz Witan obronił

Posiadanie piłki: 53 % : 47 %.
    Strzały celne: 10:2. Strzały niecelne: 3:4. Rzuty rożne: 12:3. Spalone: 4:2. Foule: 12:15.
    Olimpia Elbląg: Witan – Sarnowski, Szczudliński, Bartoś (72. Sangowski), Famulak, Kuczałek, Danilczyk (60. Spychała), Żak (81. Gabrych), Filipczyk, Mruk, Jacenko (81. Stefaniak).

Zmiany: Łęgowski – Jóźwicki, Gabrych, Sienkiewicz, Czapliński, Spychała, Stefaniak, Piróg, Sangowski.

Skra Częstochowa: Rajczykowski – Kucharczyk, Łabojko, Ciućka (46. Kołodziejczyk), Mas (89. Bartosiak), Winciersz, Niedbała (71. Kaczmarek), Wypart, Sajdak (85. Dzięgielewski), Kubik (85. Maćkowiak), Nawrocki.

Zmiany: Hajda – Gzieło, Bartosiak, Maćkowiak, O. Kucharczyk, Kaczmarek, Dzięgielewski, Kołodziejczyk.

Sędziowie: Aleksander Borowiak (Poznań)