Widzew – Górnik Z. 0:3 (koniec) | Lechia – Cracovia 3:1 (koniec) | Ruch – Legia 2:1 (koniec)
Lechia Gdańsk
3:1 (1:1)
Cracovia
Sobota 10.08.2013, 18:00 • PGE Arena, Gdańsk • PKO Ekstraklasa

W kolejnym sobotnim meczu T-Mobile Ekstraklasy Lechia Gdańsk na własnym obiekcie podejmować będzie Cracovie.

Warto dodać, że oba zespoły już raz spotkały się na PGE Arenie w ramach rozgrywek Ekstraklasy w 2011 roku. Wówczas podczas uroczystego otwarcia obiektu padł remis 1:1 a na trybunach zasiadło przeszło 30 tysięcy kibiców. Jarosław Bieniuk, kapitan Lechii Gdańsk zapraszał wszystkich kibiców na to spotkanie. Z nieoficjalnych źródeł wiadomo, że w sobotę na stadionie przy ulicy Pokoleń Lechii Gdańsk padnie rekord frekwencji w tym sezonie.

Cracovia w roli beniaminka po trzech meczach nie spisuje się najgorzej. Ma na swoim koncie porażkę z Piastem Gliwice, remis z Lechem Poznań i zwycięstwo nad Ruchem Chorzów.

Lechia Gdańsk w tym sezonie jeszcze nie przegrała. Na start rozgrywek zremisowała z Podbeskidziem Bielsko Biała a następnie z Ruchem Chorzów. Ostatnio jednak Biało-zieloni dość nieoczekiwanie ograli Jagiellonie Białystok.

To będzie dziewiąty mecz podwyższonego ryzyka w ciągu 5 letniej historii zmagań obu zespołów. W tych statystykach zdecydowanie lepiej wypadają Gdańszczanie, którzy ogrywali zespół z województwa Małopolskiego aż 4 razy. Cracovia Kraków wygrywała dwukrotnie, dwa razy padł remis. Co ciekawe średnio na mecz padały prawie trzy gole a najwyższy wynik to wyjazdowe zwycięstwo Biało-zielonych 6:2.

Głośnymi gwizdami przywitani zostali zawodnicy Cracovi. Na trybunach cały czas krzyki, wrzaski i wyzwiska w obie strony. Nie jest to mecz przyjaźni.

Lechia Gdańsk: Bąk – Deleu, Bieniuk, Madera, Pazio – Frankowski, Dawidowicz, Pietrowski, Wiśniewski – Grzelczak, Buzała

Cracovia: Pilarz – Kuś, Żytko, Kosanovic, Marciniak – Szeliga, Danielewicz, Straus, Bernhardt – Steblecki, Nowak

Sędziowie: Y. Yamamotov – T. Nagi, S. Ochi.

Coraz głośniej na Gdańskim obiekcie. Oba zespoły na murawie. Za moment rozpocznie się spotkanie Lechii Gdańsk z Cracovią Kraków.

1
    Mecz się właśnie rozpoczął..

1
    Od środka rozpoczęli gospodarze w białych strojach. Goście w czerwono-białe paski.

1
    Lechia już od pierwszej minuty rusza ostro do ataku.

2
    Paweł Buzała sam na sam z bramkarzem ale jego strzał minimalnie obok bramki! Ależ emocje na PGE Arenie już od samego początku! To powinien być gol!

3
    Lechia nie zwalnia tempa i cały czas naciska na Cracovie. Nie ma taryfy ulgowej w tym meczu.

3
    Goście przejmują piłkę i próbują rozegrać atak pozycyjny.

4
    Goście nie mogą wejść z piłką na połowę gospodarzy.

4
    Pierwsza niebezpieczna akcja gości. Po dośrodkowaniu Marciniaka mamy rzut rożny.

5
    Piąstkowanie Bąka i kontratak Lechii.

6
    Strata piłki i od własnej połowy atak rozpoczną goście.

7
    Kolejna próba ataku Cracovi.

8
    Przed szansą najlepszy strzelec gości Dawid Nowak ale wcześniej odgwizdany spalony.

8
    Faulowany Pietrowski i rzut wolny dla gospodarzy z dogodnego miejsca na prawej stronie boiska.

8
    Przy piłce Wiśniewski.

8
    Gol dla Lechii!
    Świetne dośrodkowanie Wiśniewskiego, zamieszanie w polu karnym i drogę do bramki znajduje PIETROWSKI! Jest 1:0 dla gospodarzy!

9
    Po straconej bramce Cracovia rusza na przebój do ataku ale Lechia kontroluje grę w środku pola.

10
    Bardzo wysoko podchodzą zawodnicy Biało-zielonych.

11
    Od bramki rozpocznie Bąk.

12
    Faul Frankowskiego i rzut wolny dla Cracovi na własnej połowie boiska.

12
    Niebezpieczny kontratak gości ale znów zakończony niedokładnym podaniem.

13
    Wiśniewski nagrodzony za odbiór piłki i ogranie dwóch zawodników gości. Przy piłce Lechia.

14
    Cały czas wysoko grający zawodnicy Lechii uniemożliwiają wyprowadzenie ataku gościom.

15
    Po 15 minutach gry absolutna dominacja gospodarzy, którzy cały czas kontrolują grę.

16
    Zagubiona defensywa Cracovi. Gospodarze nie zwalniają tempa a druga bramka wisi w powietrzu.

16
    Rzut wolny dla gospodarzy z okolic środka boiska.

17
    Niecelne zagranie Wiśniewskiego. W ataku pozycyjnym Cracovia Kraków.

18
    Zagubiona defensywa Cracovi po raz kolejny za darmo oddaje piłkę gospodarzom.

19
    Niedokładne zgranie Deleu. Przy piłce goście.

20
    faul Buzały i piłka dla gości.

21

22
    Deleu na pozycji spalonej.

23
    Ależ okazja gości, dośrodkowanie i strzał Nowaka minimalnie obok słupka! Zaspali obrońcy gospodarzy.

24
    Rzut rożny dla gospodarzy.

25
    Niecelnie uderzał Bieniuk.

25
    Kontratak Cracovi Kraków ale znów zgubiona piłka.

25
    Gol dla Cracovii!
    Piękny rajd i cudowny strzał zewnętrzną częścią stopy zza pola karnego BERNHARDTA! Mamy remis!

26
    Lechia rusza do odrabiania strat.

27
    Przy piłce wciąż Biało-zieloni.

28
    Rzut wolny z prawej strony boiska dla Lechii, szybkie rozegranie i rzut rożny.

29
    Od bramki rozpocznie Pilarz.

30
    Faul Strausa i piłka dla gospodarzy.

30
    Niedokładne zagranie do Wiśniewskiego i przy piłce ponownie goście.

31

32
    Cracovia przez dłuższy czas rozgrywa piłkę na swojej połowie.

33
    Spięcie Deleu z Bernhardtem zakończone bez żółtych kartek.

34
    Lechia w ataku pozycyjnym.

35
    Błędy w drużynie gości i strzał zza pola karnego Dawidowicza nad bramką gości.

36
    Szybko kontratak Biało-zielonych zakończony niecelnym uderzeniem Grzelczaka.

37
    Rzut wolny dla Biało-zielonych. Przy piłce Grzelczak.

38
    Piłka wybita przez obrońców. W ataku wciąż gospodarze.

39
    Wiśniewski faulowany blisko pola karnego. Mamy rzut wolny dla gospodarzy.

40
    Strzał Deleu nad bramką Pilarza.

41
    Wiśniewski po raz kolejny faulowany. Rzut wolny dla Biało-zielonych.

41
    Piłka wybita przez obrońców ale Lechia wciąż w ataku.

42
    Faul Dawidowicza i piłka dla Cracovi.

43
    Za dyskusje żółtą kartką ukarany Dawidowicz.

44
    Atak pozycyjny gości.

45
    Arbiter dolicza jedną minutę.

45+1
    Strzał Grzelczaka, broni Pilarz i powinien być rzut rożny ale sędzia kończy pierwszą połowę.

Po pierwszej połowie Lechia Gdańsk remisuje z Cracovią Kraków 1:1. Pierwsze 45 minut pokazało, że to nie tylko mecz o punkty. Oba zespoły grały bardzo agresywnie i z pewnością będą chciały udowodnić wyższość w drugiej połowie. Zapraszamy za kilkanaście minut na www.lajfy.com i drugą część spotkania na PGE Arenie.

46

46
    Zmiana w bramce gospodarzy. Boisko opuścił Bąk a na bramce Lechii pojawił się Małkowski.

47
    Piłkę rozgrywa Cracovia Kraków.

47
    Ależ otwarcie drugiej połowy! Kilka pięknych podań i techniczny strzał WIŚNIEWSKIEGO! Akcja marzenie! Lechia na prowadzeniu!

48
    Cracovia znów przechodzi kryzys i szybko traci piłkę.

49
    Gra nieco uspokojona. Przy piłce Małkowski.

50
    Faulowany Dawidowicz, rzut wolny ze środkowej części boiska.

51
    Świetne podanie Grzelczaka, Buzała sam na sam ale broni Pilarz!

51
    Coraz bardziej gorąco! Żółtą kartką ukarany Kosanovic za brutalny faul na Wiśniewskim.

52
    Dośrodkowanie Grzelczaka, strzał Bieniuka z kilku metrów i znów broni Pilarz!

53
    Ależ cudowny rajd prawego obrońcy Lechii. Deleu odebrał piłkę, ograł trzech zawodników i akcje zakończył strzałem obok słupka! Cracovia w dużych tarapatach!

54
    Nie milkną trybuny PGE Areny a gra staje się coraz bardziej agresywna.

55
    Od bramki rozpocznie Małkowski.

56
    Zmiana w drużynie Cracovia: z boiska schodzi Stelbecki, na boisku pojawia się Ntibazonkiza.

57
    Faul w ataku Wiśniewskiego i piłka dla gości.

57
    Po strzale Ntibazonkiza mamy rzut rożny dla Cracovi.

58
    Kolejna składna akcja gości, którzy nacierają na przeciwnika.

59
    Madera fauluje Ntibazonkiza i jest rzut wolny z prawej flanki dla Cracovi.

60
    Cracovia powoli rozgrywa piłkę.

61
    Nieudana akcja gości i od bramki rozpocznie Małkowski.

62
    Niedokładne podanie Pietrowskiego i znów piłkę rozgrywają goście.

63
    Goście przenoszą ciężar gry na połowę rywala.

64
    Strzał Szeligi z 40 metrów nad bramką Małkowskiego.

65
    Dużo chaosu w środku pola. Żadna z drużyn nie może oddać strzału na bramkę rywala.

66
    Cracovia znów zaczyna grać na utrzymanie piłki.

67
    Szybko kontratak Lechii i akcja zakończona strzałem Grzelczaka ale broni Pilarz.

68
    Teraz szybki atak Cracovi ale dośrodkowanie przechwytuje Małkowski.

69
    Niedokładne zagranie Ntibazonkiza i goście z Krakowa znów tracą piłkę.

70
    Niebezpiecznie pod bramką gospodarzy. Strzał Danielewicza zablokowany ale brakowało niewiele.

70
    Zmiana w drużynie Cracovia: z boiska schodzi Szeliga, na boisku pojawia się Budziński.

71
    Starcie w środku pola i z murawy nie podnosi się Frankowski.

72
    Cracovia rozgrywa piłkę na swojej połowie.

73
    Od bramki rozpocznie Małkowski. Do zmiany przygotowuje się Matsui, najlepszy strzelec Biało-zielonych.

74
    Zmiana w drużynie Lechia Gdańsk: z boiska schodzi Wiśniewski, na boisku pojawia się Matsui.

75
    W ataku pozycyjnym Gdańszczanie.

76
    Przypadkowe zagranie ręką Żytko w polu karnym ale sędzia z Japonii nie odgwizduje rzutu karnego dla Lechii.

77
    Lechia zaczyna szanować piłkę i grać na czas.

78
    Błąd Pazio i piłka dla gości.

79
    Na własnej połowie faulowany Buzała. Goście zaczynają grać coraz bardziej agresywnie.

80
    Buzał zagrał do Matsui a ten do Pietrowskiego, któremu w sytuacji sam na sam z bramkarzem uciekła piłka.

81
    Kolejna szansa Pietrowskiego ale jego strzał nad bramką! To była świetna okazja na podwyższenie prowadzenia!

81
    Zmiana w drużynie Cracovia: z boiska schodzi Straus, na boisku pojawia się Boljevic.