Almeria – Elche 2:2 (koniec) | Rayo Vallecano – Levante 1:2 (koniec) | Celta Vigo – Granada 1:1 (koniec)
Valladolid – Getafe 1:0 (koniec) | Osasuna – Villarreal 0:3 (koniec)
Celta de Vigo
1:1 (1:0)
Granada CF
Sobota 31.08.2013, 19:00 • Estadio de Balaídos • Hiszpańska LaLiga

Mecz kończy się remisem 1:1 i podziałem punktów. Wynik z pewnością rozczarowujący szczególnie dla gospodarzy. Przez większość meczu kontrolowali grę, stworzyli sobie mnóstwo sytuacji bramkowych. Zabrakło im jednak skuteczności, czego nie można powiedzieć o Granadzie. Drużyna ta wykorzystała swoją jedyną dogodną okazję w tym meczu. MVP moim zdaniem należy się Rafinhi. Strzelił pierwszą bramkę i napędzał ataki gospodarzy. Od momentu jego zejścia z boiska gra Celty wyraźnie się pogorszyła.

Dziękuję za uwagę i zapraszam na kolejne relacje na lajfy.com! (20:57:27)

90+3
    Słabe dośrodkowanie trafia po złym wybiciu pod nogi Krohm- Delhiego. Ten strzela zbyt lekko aby zaskoczyć bramkarza gości.

90+2
    Madinda wywalczył rzut rożny dla swojej drużyny.

90+1
    Roberto długo zwleka ze wznowieniem gry, słychać gwizdy na trybunach, zawodnicy Celty protestują.

90
    Sędzia dolicza 3 minuty do regulaminowego czasu gry.

89
    W ostatnich minutach przycisnęli rywali piłkarze Celty. Niemal całą drużyną broni się teraz Granada.

88
    Rzut rożny dla gospodarzy. Bez problemu wybijają obrońcy.

87
    Ostatnia zmiana w szeregach Celty Vigo. Za Fernándeza na boisku pojawi się Madinda.

84
    Dobry przerzut Fontàsa, jednak dośrodkowanie Mallo bardzo niecelne i z linii bramowej grę wznowi Roberto.

83
    Od bocznej lini boiska zaczyna Granada.

82
    Za Nolito wchodzi na boisko Rodríguez.

82
    Znowu strata Krohn- Dehliego. Spowalniają jednak grę goście.

80
    Piłkę po dośrodkowaniu wybijają defensorzy.

79
    Akcja prawym skrzydłem Lópeza. Będzie rzut rożny dla Celty.

78
    Wyższy pressing Granady zmusza gospodarzy do długich podań, które najczęściej kończą się stratą.

77
    Fontàs ukarany przez arbitra żółtą kartką za groźny faul.

77
    Blisko straty Krohn- Dehli. Pomagają mu jednak obrońcy.

76
    Żółta kartka dla Rico.

75
    I mamy ostatnią zmianę wśród gości. Za kontuzjowanego Pitiego wchodzi Yebda.

74
    Na boisko upada Piti. Z powodu urazu nie będzie mógł kontynuować gry. Sztab szkoleniowy Granady już szykuje zmianę.

73
    Złe podanie Fernándeza i od bramki Roberto.

72
    Za Brahimiego na boisku zobaczymy Garcíe.

72
    I jeszcze jedna próba López. Każda kolejna jednak coraz gorsza. Tym razem piłka leci daleko obok prawego słupka.

71
    Znowu strzela López. Tym razem uderzenie nie sprawia problemu golkiperowi gości.

70
    Świetny odbiór Fernándeza i z akcją ruszają gospodarze.

68
    Dobra odpowiedź Celty! Z 20 metra futbolówkę uderza López, ta jednak po raz drugi w tym meczu zatrzymuje się na słupku bramki Roberto!

67
    Od kilku minut przewaga w posiadaniu piłki na korzyść gości. Jak widać bramka dodała im pewności siebie.

66
    Rzut wolny dla Granady. Dośrodkowanie Rico wybijają obrońcy.

65
    Za Rafinhę na boisko wchodzi Krohn- Dehli.

62
    Gol dla Granady!
    Kto by się spodziewał takiego rozstrzygnięcia! Szybka kontra gości, długa wrzutka do PITIEGO, a ten strzałem na długi słupek nie daje szans Yoelowi!

62
    Nolito podaje do Charlesa, ten jednak niedokładnie wrzuca piłkę w pole karne.

61
    Tym razem Brahimi na spalonym.

60
    Wreszcie okazja dla Granady. Brahimi z bliska strzela, a właściwie podaje piłkę do Yoela, który pewnie interweniuje.

58
    Strata gospodarzy. Jedna z nielicznych do tej pory w tym meczu.

57
    Diakhaté znalazł się na polu karnym Celty Vigo, doszedł do dośrodkowania, jednak strzał głową niecelny.

56
    Za Beníteza na boisku pojawia się w drużynie gości Buonanotte.

55
    Nieporozumienie między Rafinhą i Tonim. Od bramki wznawia grę Roberto.

53
    Powinno być 2:0! Fernández wrzuca z prawej flanki idealnie na głowę Charlesa, który posyła piłkę minimalnie ponad bramką!

52
    Piłkę przejmuje López i wyprowadza kontrę Celty.

51
    Początek drugiej połowy nie różni się wiele od tego co oglądaliśmy przed przerwą. Dominacji Celty ciąg dalszy.

50
    Akcję zaczyna Rafinha, piłka wędruje do Charlesa, który mając przed sobą tylko golkipera gości kopie piłkę niemal w trybuny!

49
    Fatalne dośrodkowanie Brahimiego.

48
    Świetna okazja dla Celty, ale López z 10 metra strzela wysoko ponad bramką Roberto!

47
    Niedokładne dośrodkowanie i zaczynają akcję gospodarze.

46
    Pierwsza akcja Granady i będziemy mieli rzut rożny.

46

Pierwsza odsłona meczu kończy się wynikiem 1:0 dla Celty Vigo. Wynik bardzo sprawiedliwy i jest odzwierciedleniem wydarzeń na boisku. Przewaga gospodarzy chwilami jest przytłaczająca. Granada przez całe 45 minut praktycznie nie zagroziła bramce strzeżonej przez Yoela. Na szczególną pochwałę zasługuje do tej pory strzelec bramki Rafinha, a także lewoskrzydłowy Celty- Toni.

Zapraszam po przerwie na dalszą część relacji!

45+1
    Chwilę poźniej dwa kolejne rzuty rożne. W końcu faul odgwizdany na Yoelu i sędzia za chwilę skończy pierwszą połowę.

45
    Rzut rożny dla Granady po interwencji obrońców Celty.

44
    Stały fragment gry pod bramką gospodarzy i jedna z nielicznych okazji Granady na zdobycie bramki.

43
    Sędzia po raz pierwszy w tym meczu sięga do kieszeni. Żółtą kartką za brutalny faul ukarany Benítez.

42
    Wrzutka w pole karne do Charlesa, ten jednak źle przyjmuje piłkę i ląduje ona w rękach Roberto.

42
    Kolejne długie podanie i kolejna strata Granady.

41
    Zablokowany strzał Rafinhi. Chwilę później błąd i od autu zaczyna Angulo.

40
    Kontrę próbowali wyprowadzić goście. Długie podania w tym meczu nie są jednak najlepszym pomysłem.

39
    Powtórka akcji z przed chwili. Do piłki dobiega na końcu López, jednak jego strzał najlepiej zostawić bez komentarza. Od bramki Roberto.

38
    Znowu dośrodkowanie Toniego w pole karne. Futbolówkę wybija byle dalej od bramki Mainz.

37
    Gospodarze próbują wciągnąć na własną połowę piłkarzy Granady. Kończy się to jednak stratą.

36
    Aut wywalczył Riki w okolicach pola karnego przeciwników.

35
    Kolejna 100% okazja dla Celty. Sam na sam z bramkarzem wychodzi Charles, jednak piłka po jego uderzeniu odbija się od słupka!

33
    Z 20 metra uderza Charles. Roberto tym razem idealnie ustawiony.

31
    W dalszym ciągu trwa napór gospodarzy. Jakby bramka nic nie zmieniała w tym meczu.

29
    Gol dla Celty Vigo!
    Ta bramka długo wisiała w powietrzu. Krosowe podanie z prawej strony do RAFINHI, który wykorzystuje błąd bamkarza i rykoszet pakując piłkę właściwie do pustej bramki! Asysta Fernándeza.

28
    Nie udało się wywalczyć Lópezowi rzutu rożnego. Skuteczna interwencja Nyoma.

27
    Podanie na dobieg do Toniego od Aurtenetxe. Obrońca przecenił chyba szybkość swojego skrzydłowego.

26
    Wrzutka Toniego z lewego skrzydła nie dochodzi do wbiegającego w pole karne Charlesa.

25
    Dośrodkowanie Fernándeza ląduje w rękach gokipera Granady.

24
    Niedokładne wybicie Mainza i oblężenia bramki Roberto ciąg dalszy.

23
    Niecelne podanie do Rafinhi i od bramki wznawia Roberto.

22
    Strata Pitiego i z kontrą ruszają gospodarze, a konkretnie Toni.

21
    Faulowany Riki, chwilę później Piti zdobywa dla Granady kolejny stały fragment gry- corner.

20
    Świetna interwencja Roberto po strzale z 25 metrów Nolito.

19
    Na spalonym Riki.

18
    Rzadki obrazek, kiedy przy piłce znajdują się zawodnicy Granady. Futboówka jednak wciąż wędruje tylko między obrońcami. Przejście lini środkowej do tej pory zawsze kończy się stratą gości.

17
    Po 17 minutach przewaga gospodarzy jest mieżdżąca, przynajmniej w posiadaniu piłki. Niemal 70% na ich korzyść.

17
    Krótkie rozegranie piłki, we wszystko wmieszali się obrońcy i kolejny korner dla Celty.

16
    Rafinha wywalczył tym razem rzut rożny dla gospodarzy. Do piłki podchodzi Toni.

15
    Znowu indywidualnie Toni. Obrońcy wybijają na aut.

14
    Niecelne dośrodkowanie Toniego z lewej strony, chwilę później zawodnik ten fauluje.

13
    Próba Costasa z 35 metrów bardzo niecelna. Warto przypomnieć, że ten 18- letni zawodnik niemal w ostatniej chwili został zgłoszony do składu na ten mecz.

12
    Okazja Charlesa, na posterunku jednak znów Roberto.

11
    Próba dośrodkowania przez Toniego zablokowana przez Angulo.

10
    Sędzia jak narazie bardzo mało gwiżdże. Wdać będzie pozwalał zawodnikom na wiele w tym mecziu.

9
    Z autu Angulo. Chwilę potem przy piłce jest juz Toni.

8
    Chwila oddechu dla obrońców Granady. Wysoki pressing gospodarzy uniemożliwia im jednak zbliżenie się do bramki strzeżonej przez Yoela.

7
    Ładna wymiana Celty Vigo w polu karnym przeciwników. Błąd obrony wykorzystuje Rafinha, jednak w ostatniej chwili piłkę spod nód wybija mu Roberto.

6
    Rafinha próbuje swoich sił uderzeniem z 15 metra. Piłka wylatuje w trybuny.

5
    Wrzutka w pole karne Roberto wybita przez defensorów. Kolejny atak z mozołem konstruują gospodarze.

4
    Aut dla Granady, jednak zaraz po jego wykonaniu strata.

3
    Mocny początek gospodarzy. Niemal bez przerwy utrzymują się przy piłce.

2
    Od razu do ataku ruszają gospodarze. Rajd lewą stroną przerwany przez obrońców.

1
    Gospodarze na niebiesko- biało. Goście czarno- niebiesko.

1
    Mecz się właśnie rozpoczął..

Minuta ciszy przed spotkaniem.

Real Club Celta de Vigo: Yoel – Mallo, Costas, Fontàs, Aurtenetxe – López, Toni – Fernández, Rafinha, Nolito – Charles

Granada CF: Roberto – Nyom, Diakhaté, Mainz, Angulo – Iturra, Rico – Piti, Brahimi, Benítez – Riki

Sędziowie: J. Martínez – D. Canales, J. Núnez.

Spotkania takich drużyn w meczach La Liga zawsze dostarczają wiele emocji! Miejmy nadzieję, że podobnie będzie i tym razem. Na mecz Celty Vigo z Granadą CF zapraszam Państwa w sobotę od godziny 19:00!

Zarówno Celta, jak i Granada razem awansowały do Primera Division rok temu. W ubiegłym sezonie dwukrotnie padał w konfrontacjach tych drużyn wynik 2:1 dla gospodarzy. W tabeli na zakończenie rozgrywek wyżej byli jednak piłkarze Granady, którzy skompletowali o 5 oczek więcej.

Niewiele gorzej wystartowała Granada. Najpierw ograła na wyjeździe Osasunę a w 2. kolejce po naprawdę dobrym meczu, pechowo przegrała z Realem Madryt tracąc gola w końcówce. Kibice Granady mogli być jednak bardzo dumni z postawy swoich ulubieńców w tym niezwykle trudnym starciu.

Obie drużyny zaskakująco dobrze weszły w sezon ligowy i już na starcie rozgrywek zgromadziły po kilka punktów, pozostawiając po sobie ponadto bardzo fajne wrażenie. Celta Vigo jest jak dotąd niepokonana! Najpierw zremisowała u siebie z Espanyolem, a tydzień później sprawił sensację wygrywając na wyjeździe z Betisem!

W pierwszym z tych spotkań Celta Vigo podejmowała będzie na Estadio Balaídos Granadę! Relacja na żywo z tego spotkania w sobotę od godziny 19:00 na portalu lajfy.com!

W sobotę na fanów Primera Division czekają 3 mecze, w których rywalizowały będą zespoły z jasno określonymi aspiracjami. Utrzymanie w La Liga, ewentualne miejsce w okolicach środka tabeli będzie dla każdej z nich sukcesem na miarę oczekiwań.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00.