FC Barcelona – Granada 4:0 (koniec) | Sociedad – Celta Vigo 4:3 (koniec) | Almeria – Real Madryt 0:5 (koniec)
Atletico – Getafe 7:0 (koniec)
FC Barcelona
4:0 (2:0)
Granada CF
Sobota 23.11.2013, 16:00 • Camp Nou, Barcelona • Hiszpańska LaLiga

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.

Już dzisiaj o godzinie 16:00 dojdzie do ciekawego meczu. FC Barcelona podejmie na Camp Nou drużynę Granady.

Jak już wspomniałem, mecz ten zostanie rozegrany na słynnym Camp Nou. Stadion ten został oddany do użytku w 1957 roku i może pomieścić 99354 widzów!

Popularna Blaugrana pozostaje w tym sezonie bez porażki. Barca z dorobkiem 37 punktów jest liderem w Primera Division!

Zespół gości ma w swoim dorobku 17 oczek i zajmuje ósmą pozycję. W ostatniej kolejce ligowej pokonali na własnym stadionie 3-1 zespół Malagi.

Barca od czterech spotkań nie straciła punktów. Ostatni raz miało to miejsce 19 października, kiedy to zremisowała bezbramkowo z Osasuną.

Na relację z tego spotkania zapraszamy od godziny 15:30, kiedy to podamy oficjalne składy obu drużyn.

FC Barcelona: Pinto – Montoya, Bartra, Piqué, Adriano – Fàbregas, Busquets, Iniesta – Pedro, Neymar, Sánchez.

Granada CF: Roberto – Nyom, Diakhaté, Murillo, Foulquier – Piti, Recio, Iturra, Fran Rico, Brahimi – El-Arabi.

Sędziowie: Antonio Mateu – Pau Cebrián, Jon Núnez – Javier González.

Przy odgrywanym hymnie Barcelony na boisku pojawiają się zawodnicy obu zespołów.

1
    Mecz się właśnie rozpoczął..

1
    Indywidualna akcja Sáncheza zakończona mocnym strzałem, ale wprost w rękawice Roberto.

3
    Od początku do ataków ruszyła Barcelona. Tym razem jednak Sánchez nie zrozumiał zagrania Neymara.

3
    Około 25. metrów od bramki Roberto faulowany zawodnik gospodarzy. Rzut wolny, dobra pozycja do uderzenia.

4
    Piłka podbita przez mur po uderzeniu Fàbregasa. Rzut rożny dla Barcelony.

5
    Brahimi bez większych problemów ograny na lewej flance przez Bartrę.

6
    Nieudanie zagranie Fàbregasa, piłkę przejmuje Nyom. Obrońca gości jednak szybko futbolówkę traci.

7
    Kolejne uderzenie gospodarzy i kolejna dobra interwencja Roberto. Inna sprawa, że strzały Barcelony większego kunsztu bramkarskiego nie wymagają.

8
    Piqué wybija piłkę na korner. Pierwszy rzut rożny w tym meczu Granady.

9
    Z woleja uderza Piti, wcześniej jednak gwizdek sędziego, we własnym polu karnym faulowany Bartra.

10
    Nieporozumienie Iniesty z Fàbregasem, piłka przejęta przez Nyoma.

11
    Głupia strata Busquetsa w środku pola, Hiszpan natychmiast fauluje gracza Granady, który wyłuskał mu piłkę. Bez kartki dla pomocnika gospodarzy.

13
    Sánchez faulowany na lewej flance. Rzut wolny, dobra pozycja do centry.

14
    Roberto! Kapitalna interwencja bramkarza Granady, który ratuje swój zespół przed utratą bramki po strzale zawodnika Barcelony!

15
    Kwadrans gry za nami. Jak na razie zdecydowanie przeważają gospodarze, dobrze jednak w bramce spisuje się Roberto i na Camp Nou cały czas mamy bezbramkowy remis.

17
    Mocne uderzenie z okolic 30. metra Piti'ego. Piłka wysoko nad bramką, Pinto wznawia z "piątki".

19
    RZUT KARNY DLA BARCELONY! Foulquier przewracał w polu karnym Fàbregasa!

19
    Diakhaté ukarany żółtą kartkę za dyskusje z arbitrem.

20
    Gol dla Barcelony!
    ANDRES INIESTA mocnym strzałem po ziemi w prawy róg pokonuje Roberto! Barca od 20. minuty na prowadzeniu!

23
    Brahimi złapany w pułapkę ofsajdową.

24
    Ależ bomba z dystansu Piti'ego! Piłka odbija się od poprzeczki! Wielki pech gości!

25
    Brzydki faul Iturry i żółta kartka dla pomocnika Granady.

26
    Kolejny kartonik dla zawodnika gości. Tym razem za faul na Neymarze ukarany El-Arabi.

28
    Festiwal kartek. Tym razem upomniany kartonikiem żółtego koloru Neymar.

30
    Głupi faul Neymara na Pitim 25. metrów od bramki Pinto. Rzut wolny.

31
    Kąśliwe uderzenie Piti'ego świetnie broni Pinto!

33
    Kapitalne zagranie Pedro do Fàbregasa, pomocnik Barcelony jednak źle zagrywa na 11. metr do Neymara. Piłkę przejmują goście.

35
    Bardzo brzydki atak nakładką Iturry, który żółtą kartkę już ma. Teraz tylko ostrzeżenie dla pomocnika Granady.

37
    Brahimi udanie powstrzymany na lewej flance przez Bartrę. Będzie korner dla gości.

38
    Centra gości wybita przez defensywę Barcelony. Ruszają z kontrą gospodarze.

40
    Kolejny rzut karny dla Barcelony! Głupie wejście Fran Rico na nogi Iniesty, świetna decyzja arbitra!

41
    CESC FÀBREGAS mocnym strzałem w prawy górny róg pokonuje Roberto! 2:0!

43
    Busquets ukarany przez arbitra żółtym kartonikiem.

44
    Za chwilę koniec pierwszej połowy. Barca zasłużenie prowadzi z Granadą 2:0 i wydaje się, że takim wynikiem pierwsza część meczu się skończy.

45
    Mało przerw w pierwszej połowie. Jeśli sędzia co doliczy to będzie to tylko jedna minuta.

Koniec pierwszej połowy! Po pierwszych 45 minutach Barcelona prowadzi z Granadą 2:0 po bramkach Iniesty i Fàbregasa! Oba gole dla gospodarzy padły po rzutach karnych, które były zasłużenie podyktowane.

Na Camp Nou po więcej bramek i emocji wracamy za niecały kwadrans! Bądźcie z nami!

46

49
    Iniesta faulowany w środku pola. Rzut wolny dla Barcelony, Andres powoli podnosi się z murawy.

50
    Roberto wybija piłkę wprost pod nogi osamotnionego na 14. metrze Pedro, który mocno uderza na pustą bramkę! Piłka nad poprzeczką!

51
    Centrę Piti'ego na korner wybija Montoya.

54
    Będzie kolejny korner, ale z drugiej strony boiska. Neymar już w narożniku.

55
    Minimalnie za mocne długie podanie do Pedro, piłka w rękach Roberto, który szybko wznawia grę.

57
    Arbiter uznał, że faulowany na prawej flance był Piti. Rzut wolny.

59
    Neymar udanie powstrzymany przez Nyoma w polu karnym Granady.

60
    Godzina gry za nami. Druga połowa na razie nie jest tak emocjonująca, jak pierwsza. Oby w ostatnich trzydziestu minutach uległo to zmianie.

62
    Foulquier wywalczył rzut rożny dla Granady.

64
    Najpierw Nyom, a później Diakhaté. Dwie udanie interwencje obrońców Granady, zagrożenie oddalone od bramki gości.

66
    Głupi faul Iturry na Pedro. Pomocnik gości ogląda drugą żółtą kartkę w tym meczu i Barca grać będzie w przewadze przez ostatnie ponad 20 minut.

68
    Niewiele dzieje się w ostatnich minutach dzisiejszego spotkania.

70
    Zagranie w pole karne do Brahimi, szybszy jednak Piqué, który wybija piłkę na aut.

71
    Najpierw świetną okazję mieli goście, Nyom jednak uderzył wprost w Pinto, z kontrą wyszłą Barcelona, Neymar zagrał do ALEXISA SÁNCHEZA, który delikatnym lobem pokonał Roberto! 3:0!

73
    Zagranie na wolne pole do Piti'ego, którego strzał z pierwszej piłki broni Pinto. Wcześniej jednak na spalonym pomocnik gości.

74
    Riki zmienia El-Arabi'ego w drużynie Granady.

75
    Dwie zmiany również w drużynie Barcelony. Za Busquetsa i Sáncheza wchodzą Song i Sergi Roberto.

77
    Świetne uderzenie z dystansu Piti'ego kapitalnie na korner sparuje Pinto!

78
    Podwójna zmiana Granady. Ighalo i Buonanotte zmieniają Piti'ego i Brahimi.

80
    Fran Rico fatalnie wybija piłkę wprost pod nogi stojącego na 17. metrze Piqué, który od razu uderza! Kilka metrów obok bramki! Kiks obrońcy Barcelony!

81
    Pogubił się w indywidualnej akcji Pedro. Od autu zaczną goście.

83
    Adama Traoré zmienia Neymara na ostatnie kilka minut. To debiut Hiszpana w Primera Division!

86
    Świetna akcja Iniesty, Hiszpan wystawia piłkę na 16. metr do Songa, który zamiast uderzać próbuje odgrywać piłkę. Zła decyzja...

87
    Rzut rożny wykonywać będzie Granada. Fran Rico już w narożniku.

88
    Świetna akcja Adamy Traoré, który minął dwóch zawodników Granady i uderzył na bramkę! W ręce Roberto!

90
    Świetna akcja Barcelony, Sergi Roberto zagrywa na lewo do Fàbregasa, ten centruje do PEDRO, który na wślizgu pakuje piłkę do siatki! 4:0!

90+1
    Dwie minuty dłużej potrwa druga połowa.

Koniec! Barcelona w bardzo dobrym stylu pokonuje Granadę 4:0! Bramki dla gospodarzy strzelali Iniesta, Fàbregas, Sánchez i Pedro!

MVP spotkania wybieram Cesca Fàbregasa, który rozegrał dziś bardzo dobre spotkanie, strzelił bramkę i zaliczył asystę!

Dziękuję za uwagę, żegna się Paweł Szymański. (17:51:05)