Borussia D. – Augsburg 2:2 (koniec) | Stuttgart – Mainz 1:2 (koniec) | Wolfsburg – Hannover 1:3 (koniec)
1. FC Nurnberg – Hoffenheim 4:0 (koniec) | Freiburg – Bayer 3:2 (koniec) | Eintracht – Hertha 1:0 (koniec)
VfB Stuttgart
1:2 (1:1)
FSV Mainz 05
Sobota 25.01.2014, 15:30 • Mercedes-Benz-Arena (Stuttgart) • Niemiecka Bundesliga

To wszystko na dziś. Dziękuje za uwagę. (17:28:58)

Faule: 11-9

Na miano bohatera tego widowiska zasługuje szkoleniowiec gości T. Tuchel, który dokonał znakomitej roszady wprowadzając Sallera na boisko, a ten trzy minuty później zdobył zwycięskiego gola. I to właśnie tego złotego rezerwowego wybieram MVP tego widowiska.

Za nami niezłe widowisko na Mercedes Benz Arena. Druga połowa należała zdecydowanie do gospodarzy, którzy od pierwszego gwizdka mieli inicjatywę i mieli dobre fragment w których mocno nacierali na bramkę Kariusa. Nie udało im się jednak tej przewagi zamienić na gola i to goście pod koniec spotkania niespodziewanie zdobyli drugiego gola i ostatecznie wygrali to spotkanie 2:1!

90+2
    Gospodarze jeszcze próbowali coś wykreować, defensywa gości spisała się jednak bez zarzutu.

90
    Arbiter dolicza 2 minuty do regulaminowego czasu gry.

88
    Po chwili gospodarze chcieli jak najszybciej przejąc piłkę graczom Mainz. Przesadził jednak Leitner, który zbyt ostro zaatakował przeciwnika i został za to ukarany żółtym kartonikiem przez arbitra.

88
    Gospodarze próbują natychmiast odpowiedzieć. Po centrze Traore, w polu karnym znalazł się Ibisevic i ładnie uderzył, ale minimalnie obok bramki!

87
    Gol dla Mainz!
    Bramkę zdobył BENEDIKT SALLER.

I Mainz zdobywa drugą bramkę! Cóż za niespodziewana sytuacja! Ależ nosem trenerskim wykazuje się szkoleniowiec gości! Do siatki trafia wprowadzony parę minut wcześniej BENEDIKT SALLER! Rezerwowy otrzymał doskonałe długie podanie ze środka pola od Joo-Ho Parka na prawej stronie szesnastki i precyzyjnym uderzeniem umieścił futbolówkę w siatce!

85
    Goście chociaż przez całą drugą połowę się bronią, mają chrapkę na zdobycie zwycięskiego gola. W świetnej sytuacji po zagraniu ze środka pola znalazł się Okazaki, jednak arbiter uznał że był na spalonym.

84
    Ostatnia zmiana w zespole gości. Boisko opuszcza Motiz, a w jego miejsce na placu gry pojawia się Saller.

84
    Z kornera nie wynikło nic groźnego pod bramką Kariusa.

83
    Niezła próba Vfb. Ładny indywidualny rajd środkiem pola przeprowadził Traore i zakończył go uderzeniem sprzed szesnastki, świetnie jednak w bramce spisał się Karius, efektowną interwencją przerzucając futbolówkę nad poprzeczką!

82
    Niezła centra z niego w szesnastkę, tu jednak najwyżej do piłki wyskakują gracze Mainz.

81
    Ponownie w ataku gospodarze, którzy wywalczają na lewym skrzydle rzut wolny.

79
    Po chwili kolejna próba Mainz. Z około 25 metrów na uderzenie zdecydował się Diaz, futbolówka poleciała jednak wysoko ponad bramką Ulreicha.

77
    Goście skupieni w drugiej połowie jedynie na defensywie w końcu wyprowadzają jakiś atak. W niezłej sytuacji znalazł się Muller, został złapany jednak na spalonym.