Arka – GKS K. 3:0 (koniec) | Olimpia G. – Stomil 3:0 (koniec) | Chojniczanka – GKS T. 2:2 (koniec)
Puszcza – Wisła Pł. 0:3 (koniec) | GKS Bełchatów – Termalica 1:1 (koniec)
Puszcza Niepołomice
0:3 (0:0)
Wisła Płock
Sobota 12.04.2014, 16:00 • Stadion Miejski, Niepołomice • Fortuna 1 Liga

Koniec! Druga połowa w wykonaniu Wisły Płock "palce lizać", dzięki czemu już teraz mogą się cieszyć z trzech punktów wywalczonych na terenie rywala. (17:56:00)

90+3

90+3
    Gol dla Wisły Płock!

Podanie do niepilnowanego KRZYSZTOFA JANUSA, który w sytuacji sam na sam zdobywa swoją drugą dziś bramkę!

90+1
    Sędzia postanowił, że ten mecz musi potrwać jeszcze przez przynajmniej trzy minuty. Czy coś się zmieni w tym czasie?

90
    Koniec zmian. Hiszpański jako ostatni może poczuć smak gry, a pobawi on miejsca Hempela.

89
    Niepilnowany Góralski wyskoczył nagle za plecy obrońców, ale po chwili uderza prosto w bramkarza, czego nie może sobie wybaczyć!

87
    Szybka kontra Puszczy. Nowak do Moskwika, a ten nie zagrywa w pole karne, a uderza z ponad 30. metrów. Niecelnie.

85
    Cholewiak decyduje się mocno uderzyć z 20. metrów, ale tam na straży stoi już Szczepankiewicz, który nie miał problemu z dobrą interwencją.

82
    Dobrze chcieli teraz uruchomić Taara zawodnicy Wisły, ale ten nie zdołał przejąć piłki i złapał ją penie Stępniowski. Zaczną gospodarze.

80
    Trener ekipy z Płocka postawnoił, że zasłużył na swoją szansę Kacprzycki, który musi wymienić się z Kaczmarkiem.

78
    Niezbyt pewna interwencja defensorów Wisły pozwoliła na dojście do piłki Moskwikowi i ten uderza, ale broni dobrze golkiper!

75
    Kaczmarek już wywąchał lecącą w pole karne piłkę, ale dobrze odnalazł się tam także zawodnik Puszczy, który oddala zagrożenie.

72
    Ostania zmiana dla drużyny gospodarzy. Kiełtyka pojawi się na murawie, a kończy swój udział Biel.

71
    Taar dochodzi do bezpańskiej piłki i zaskakuje golkipera, który jeszcze jakimś cudem wybija piłkę na rzut rożny! Co za pech!

69
    Atakują coraz bardziej zachłannie zawodnicy Wisły, przez co nie ma teraz efektów. Na siłę chcą chyba dobić rywala i pozbawić go złudzeń.

66
    No i mamy zmianę numer jeden dla gości. Sekulski dziś się nie popisał i zostaje zmieniony na Taara,

64

PAWEŁ MAGDOŃ uciekł z piłką na prawą stronę pola karnego i po chwili uderzył na dłuższy słupek! Mamy 2:0 dla Wisły!

63
    Moskwik otrzymuje szansę w drużynie Puszczy. Oznacza to jednak, że Borovivanin musi już zejść z murawy.

61
    Kaczmarek dolatuje do piłki i nie ma spalonego! Wychodzi sam na sam z golkiperem, próbuje lobu, ale futbolówka leci nad bramką!

60
    Cóż za cios wyprowadzili teraz "Nafciarze", ale chyba każdy się tego spodziewał po czerwonej kartce w szeregach Puszczy Niepołomice.

58

Trójkowa akcja gości, po której piłkę otrzymuje KRZYSZTOF JANUS i strzałem po ziemi przy samym słupku pokonuje golkipera!

55
    Chciał teraz obsłużyć Sekulskiego pomocnik Wisły, ale przez nim zameldował się Stępinowski, który wykonuje niepotrzebny rzut.

53
    Piłka wybita po ziemi przez Magdonia trafia pod nogi Nowaka, który bez wahania przenosi ją nad poprzeczką! Niewiele mu zabrakło!

51
    Hempel fauluje rywala w okolicy środka boiska, a sędzia pokazuje mu kartkę. Chyba trochę przesadził.

50
    Cholewiak porządnie rozpędził się na 18. metrze, ale nie zdążył huknąć, gdyż wcześniej uprzedza go tam defensor Wisły.

48
    Krzywicki wylatuje do bezpańskiej piłki, ale zostaje wcześniej uprzedzony przez Biernata. Dobra interwencja defensora Puszczy.

46

Do przerwy Wisła Płock grając w przewadze jednego gracza remisuje bezbramkowo z Puszczą, ale wydaje się, że była jak na razie drużyną lepszą.

45+1

45
    Arbiter główny decyduje się doliczyć zaledwie jedną minutę do podstawowego czasu gry pierwszej połowy meczu. Nic on już nie zmieni.

44
    Kotwica już dziś nie pogra. Zostaje on zmieniony przez Biernata w celu uniknięcia porażki.

43
    Wydaje się, że Sekulski nie powinien dziś już próbować centry, gdyż robi to zbyt mocno lub niecelnie i po raz kolejny traci piłkę.

41
    Strózika chce zaskoczyć bramkarza Wisły z okolic 30. metra, ale wie dobrze, że dziś nic nie idzie po ich myśli. Zacznie Szczepankiewicz.

40
    To już dosłownie ostatnie minuty pierwszej części spotkania. Widać, że goście są dużo bardziej zmotywowani i atakują, choć bezskutecznie.

37
    Gospodarze muszą sobie radzić teraz w osłabieniu. Ciekawi jesteśmy jak długo będą w stanie odpierać ataki "Nafciarzy".

36
    Szymonik po raz drugi decyduje się na ostry faul na Góralskim i tym razem sędzia nie ma wątpliwości! To będzie czerwień!

34
    Ostre wejście w nogi Bieli, ale sędzia nie reaguje. Uważa on, że to zagranie było atakiem na piłkę i nie było wcale spóźnione.

32
    Dobrze toczyła się akcja Puszczy, aż niespodziewanie starał się uderzać Borovivanin. Strzał defensora gospodarzy jednak nie najlepszy.

29
    Podanie wzdłuż pola karnego odbiera Krzywicki i bez żadnego "ale" uderza tuż nad poprzeczką! Jak to nie wpadło do siatki!?

29
    Prawie pół godziny gry za nami. tym razem nieudany atak Wisły, gdyż po podaniu od Krzywickiego piłki nie zdołał przejąć Janus.

27
    Krzywicki uderza będą już w polu karnym i gdy mogłoby się wydawać, że będzie bramka, tę piłkę wyciąga jeszcze golkiper Puszczy!

26
    Ponownie gra zaczyna się wyrównywać. Puszcza nie mogła dalej się tylko bronić i próbuje bezlitośnie wypchnąć rywali z własnej połowy.

24
    Dobre dośrodkowanie z boku boiska, ale Krzywicki mija się z piłką i ta opuszcza boisko. Trochę za mocno pokazuje teraz gracz Wisły.

23
    Tym razem to Kaczmarek zostaje powalony w środku pola i aż dziw, że sędzia postanowił oszczędzić Kotwicę i nie ogląda on kartki.

21
    Wygląda na to, że Wisła nieco się przebudziła i teraz to "Nafciarze" ciągną grę ofensywną, a gospodarze nieco zrzucili z tonu.

19
    Sekulski decyduje się na uderzenie zza pola karnego, ale zostaje zablokowany przez Wełnę. Piłka jednak wylatuje poza linię końcową boiska.

17
    Hempel chciał teraz spróbował swoich sił w centrze, ale robi to fatalnie i piłka przelatuje nad bramką Stępniowskiego, który wznowi grę.

15
    Szymonik brzydko potraktował pędzącego Góralskiego i musi zostać ukarany. Sędzia pokazuje mu kartkę.

14
    Kontra gospodarzy. Długo biegnie z piłką u nogi jeden z graczy Wisły, aż w końcu decyduje się użyć Sekulskiego i to do niego zagrywa. Niecelnie.

12
    Gospodarze ruszają ze zmasowanym atakiem, ale złe podanie otrzymuje Biel i od autu spokojnie rozpocznie Puszcza. Szkoda takich piłek.

11
    Ponownie po zamieszaniu w polu karnym piłkę na 17. metrze zatrzymuje Cholewiak i uderza prosto w bramkarza Wisły Płock.

10
    Dziesięć minut gry za nami, a na stadionie wyraźnie słychać przyśpiewki kibiców Wisły Płock. Starają się oni motywować swoich pupili do walki.

8
    Kotwica wleciał z piłką w pole karne i chciał oddać do Cholewiaka, ale w to wszystko wtrącił się ostatecznie Radić i mamy kontrę gości.

6
    Kapitalny wślizg Stefańczyk, który w ostatniej chwili dał radę powstrzymać rozpędzonego rywala. Sędzia oczywiście każe grać dalej.

5
    Gospodarze tego pojedynku grają dziś w niebiesko-białych strojach, a ich rywale wyszli dziś na murawę ubrani cali na czerwono.

4
    Pierwsze minuty spotkania są bardzo spokojne. Obie drużyny starają się wejść w rytm meczowy i zbadać swojego rywala.

3
    Cholewiak decyduje się na strzał z dystansu po niepewnym wybiciu Radicia, ale piłka przelatuje dość daleko od poprzeczki bramki.

2
    Dalekie zagranie w kierunku Sekulskiego, ale napastnik Wisły nie był w stanie przejąć futbolówki na tyle dobrze, aby zagrać do kolegi.

1

Znamy wyjściowe składy obu ekip:

Niepołomice: Stępniowski – Szymonik, Benevente, Wełna, Borovivanin – Strózik, Kotwica, Biel, Nowak – Cholewiak, Magdziński

Rezerwowi: Sobieszczyk, Lizak, Biernat, Kiełtyka, Wierzba, Staroń, Moskwik

Płock: Szczepankiewicz – Stefańczyk, Magdoń, Radić, Hempel – Burkhardt, Góralski, Janus, Sekulski, Kaczmarek – Krzywicki

Rezerwowi: Kiełpin, Dombrowski, Grudzień, Hiszpański, Kacprzycki, Taar, Radwański

Jeżeli chcą się Państwo przekonać, co wydarzy się tego dnia w Polsce, to już teraz zapraszamy na naszą relację live sobotę o godzinie 16:00. Jedyna taka relacja tylko na Lajfy.com!

Jeżeli chodzi zaś o drużynę Wisły, to tam sytuacja wygląda nieco gorzej, a niżeli u rywala. Trzy porażki i dwa zwycięstwa w ostatnich pięciu kolejkach i piłkarze z Płocka mają na swoim koncie 27. punktów, które dają 12. miejsce.

Gospodarze tego pojedynku w tym sezonie trzymają się poniżej środka tabeli, co wydaje się być wynikiem dość dobrym. Dwie porażki, dwa remisy i jedno zwycięstwo w ostatnim czasie wystarczyły, aby zgarnąć 27. punktów po 23. kolejkach i zająć 12. miejsce w tabeli.

Już w najbliższą sobotę będziemy świadkami niezwykle ciekawego widowiska, które sprezentują nam dwie drużyny 1. ligi polskiej. Wisła Płock wybiera się bowiem na Stadion ul. Kusocińskiego, aby walczyć tam o trzy punkty w starciu z ekipą Puszczy Niepołomice.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.

Gole: 58. Janus, 64. Magdoń, 90+3. Janus

Kartki:   15. Szymonik (PSZ) – 51. Hempel (PLO)   36. Szymonik (PSZ)

Puszcza Niepołomice: Stępniowski – Szymonik, Benevente, Wełna, Borovivanin (63' Moskwik) – Strózik, Kotwica (44' Biernat), Biel (72' Kiełtyka), Nowak – Cholewiak, Magdziński

Wisła Płock: Szczepankiewicz – Stefańczyk, Magdoń, Radić, Hempel (90' Hiszpański) – Burkhardt, Góralski, Janus, Kaczmarek (80' Kacprzycki) – Krzywicki, Sekulski (66' Taar)

Sędziowie: Sebastian Jarzębak (Bytom)