Borussia M. – Stuttgart 1:1 (koniec) | Hannover – Hamburg 2:1 (koniec) | Wolfsburg – 1. FC Nurnberg 4:1 (koniec)
Freiburg – Braunschweig 2:0 (koniec) | Mainz – Werder 3:0 (koniec) | Bayern – Borussia D. 0:3 (koniec)
Borussia Monchengladbach
1:1 (0:1)
VfB Stuttgart
Sobota 12.04.2014, 15:30 • Borussia-Park, Mönchengladbach • Niemiecka Bundesliga

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:30.

Zapraszamy na relację z kolejnego spotkania w ramach 30. serii spotkań niemieckiej Bundesligi! Borussia Mönchengladbach podejmie na własnym boisku VfB Stuttgart!

VfB Stuttgart w tym sezonie nie zachwyca swoją postawą, dlatego też zajmuje dopiero 15. pozycję w tabeli z liczbą 27 "oczek", co daje tylko 2 punkty przewagi nad ostatnim Eintrachtem Braunschweig! VfB ma więc przysłowiowy nóż na gardle przed tą kolejką!

Z kolei na drugim biegunie tabeli jest Borussia Mönchengladbach, która w tym sezonie gra lepiej, niż od niej oczekiwano! 4. miejsce z 48 punktami na koncie daje jej miejsce w europejskich pucharach, a kolejne zdobycze punktowe mogą przyjść szybko! Poprzednie dwie kolejki to dwa zwycięstwa dla biało-czarnych!

W ubiegłym tygodniu VfB Stuttgart wygrał przed własną publicznością z SC Freiburg 2:0. Czy i teraz pokusi się o 3 punkty? Relacja na żywo tylko na portalu lajfy.com!

Borussia Mönchengladbach: ter Stegen – Dominguez, Brouwers, Jantschke, Korb – Kramer, Nordtveit – Arango, Herrmann, Raffael – Kruse

VfB Stuttgart: Ulreich – Boka, Niedermeier, Rüdiger, Schwaab – Gentner, Gruezo – Didavi, Traoré, Werner – Harnik

Sędziowie: F. Meyer – F. Willenborg, C. Bornhorst – G. Perl.

Obie ekipy wychodzą już na murawę!

1

1
    Rozpoczęli gospodarze, którzy ubrani są w białe stroje! VfB na czerwowo!

2
    Długie przeniesienie gry na rozpędzonego Arango nie przynosi efektu! Podanie ucieka poza boisko i od bramki wznowi grę Ulreich.

3
    Tym razem to Stuttgart starał się zaatakować rywala, lecz Traoré przewraca się w starciu z obrońcą – bez rzutu wolnego!

5
    Spokojne pierwsze minuty meczu. Obie ekipy starają się zacząć ofensywnie, lecz w ataku obserwujemy jak na razie sporo chaosu.

6
    Przy piłce utrzymują się gospodarze, którzy konstruują teraz atak pozycyjny. Chwilę potem, za linią środkową, tracą futbolówkę na rzecz rywali!

7
    Nieudana próba strzału w wykonaniu zawodnika VfB, który chyba niezbyt dobrze przygotował się do tej sytuacji – od bramki ter Stegen.

8
    Niezbyt wiele dzieje się na Borussia-Park w Mönchengladbach. Mamy teraz chwilę przerwy po nieczystym wejściu Boki w nogi przeciwnika.

10
    Pierwsza świetna akcja Borussii! Raffael wpadł w pole karne, gdzie zaczął mijać obrońców! Niewiele by brakło a zdołałby oddać strzał, jednak obrońcy przewracają go w polu karnym! Bez rzutu karnego.

12
    Gol dla Stuttgartu!

Goście obejmują prowadzenie! Świetne dośrodkowanie w pole karne, gdzie piłkę z woleja chciał uderzać Werner, lecz skiksował! Futbolówka spada jednak pod nogę DANIELA DIDAVI, który mocnym strzałem nie daje szans ter Stegenowi!

13
    Próbują odpowiedzieć gospodarze, jednak Schwaab nieprzepisowo zatrzymuje akcję rywali! Pierwsza żółta kartka w dzisiejszym meczu.

14
    Dobre ostatnie minuty, które zdecydowanie przyspieszyły nam tempo tego spotkania! Coraz więcej mamy jednak przewinień.

17
    Szansa dla VfB na zdobycie drugiej bramki! Dobra akcja zakończona w polu karnym i kto wie, ale chyba powinien być rzut karny dla przyjezdnych!

19
    Rüdiger niepotrzebnie przewraca przeciwnika i arbiter decyduje się gwizdnąć. Ożywiły się oba zespoły, które z pewnością nie poprzestaną na jednej bramce! Chociaż po Bundeslidze to zawsze można się spodziewać wielu trafień.

20
    Przy piłce od dłuższego czasu utrzymują się miejscowi. Próba przeniesienia gry na prawe skrzydło do Korba nieudana.

21
    Mamy chwilę przerwy, ponieważ na boisku leży Harnik. Sędzia wzywa lekarzy, jednak po chwili ich cofa.

22
    Rzut sędziowski i gramy dalej! Gospodarze w sposób fair oddają piłkę rywalom. Do defensywy zepchnięta zostaje drużyna ze Stuttgartu.

24
    Zaczynają coraz mocniej przyciskać na rywali gracze Borussii. VfB jednak umiejętnie się ustawia i gospodarzom ciężko jest nawet oddać strzał w światło bramki.

25
    Ależ akcja Kramera, który wpadł rozpędzony w szesnastkę gości! Podbijał sobie kilka razy piłkę, tak, że obrońcy byli zdezorientowani! W końcu jeden z defensorów blokuje go i kończy się ta akcja!

26
    Werner wjeżdża w nogi przeciwnika i zwiększa się liczba kartek po stronie gości.

26
    Sędzia wraca również do faulu Gruezo, który także brzydko potraktował rywala – kartka!

27
    Mocno atakują gospodarze, kolejna szansa kończy się w polu karnym po interwencji obrońcy!

28
    Brzydko grają teraz obie ekipy, na co sędzia nie może pozwalać! Korb także zgarnia kartkę i oby trochę ostudziło to zapały piłkarzy!

29
    Arango dośrodkowuje z rzutu wolnego, piłka przelatuje wzdłuż pola karnego i obrońca głową przedłuża zagranie na aut!

30
    Gracze VfB cofnięci do głębokiej defensywy! Już raczej cała jedenastka gości znajduje się na własnej połowie i tylko od czasu do czasu wyprowadza jakiś kontratak.

32
    Na murawie leży piłkarz Stuttgartu, konkretnie Gruezo, także mamy kolejną przerwę w grze.

34
    Znacznie spadło nam tempo z tych około 10 minut, w przeciągu których padła bramka! "Do głosu" starają się teraz dojść przyjezdni, jednak nie jest to łatwe.

35
    Dobrze zapowiadał się kontratak Stuttgartu, jednak zagranie w pole karne nie mogło przynieść już żadnych korzyści. Wciąż jednak w posiadaniu drużyna gości.

36
    Najlepsza akcja gospodarzy w tym meczu, a w roki głównej Ulreich! Świetne podanie wzdłuż 5. metra, które zamykał strzałem Arango – górą golkiper! Dobitka także zablokowana przez bramkarza!

37
    Odpowiedź po drugiej stronie boiska i błąd w defensywie Borussii, który wykorzystuje Harnik! Piłkarz rozpędza się i uderza prosto w świetnie broniącego ter Stegena!

39
    Ależ niespodziewany strzał Gentnera, który uderza minimalnie obok okienka bramki ter Stegena! Dzieje się w ostatnich minutach pierwszej odsłony!

41
    Tym razem to goście przejęli inicjatywę i wymieniają sporo podań w linii defesnwynej. Gospodarze próbują wyjść wysokim pressingiem, by odebrać futbolówkę – bezskutecznie.

43
    Raffael po raz kolejny wystawił się do podania na granicy pola karnego. Trochę źle przyjął sobie piłkę i przez to nie mógł już nic więcej zdziałać. Chyba już do niczego wielkiego nie dojdzie w tej części gry.

44
    Jeszcze rzut wolny dla gospodarzy i do dośrodkowania szykuje się Arango!

44
    Kąśliwe dośrodkowanie i obrońcy dość niepewnie wybijają piłkę! Futbolówka przeciera się jednak o piłkarza Borussii i to Ulreich wznowi od bramki.

45
    Ter Stegen znów broni swoją ekipę przed stratą bramki! Werner po raz kolejny nie popisuje się zagraniem już przed samą bramką, a po ponowieniu akcji i piłce w siatce Mönchengladbach, arbiter nie uznaje gola!

45+1
    2 minuty doliczone do czasu pierwszej połowy.

45+2
    Strasznie nieskuteczni są przyjezdni! Doskonałe dośrodkowanie prosto na głowę Didavi'ego, który strzela tuż obok słupka!

45+2

Niby to Borussia Mönchengladbach dłużej utrzymuje się przy piłce, lecz nie przyniosło jej to żadnych korzyści! Natomiast to VfB wyprowadza znacznie groźniejsze ataki, z których tylko jeden znalazł drogę do bramki ter Stegena! W pierwszej połowie bohaterami są obaj bramkarze, którzy stanęli nie raz na wysokości zadania! Wracamy za kilkanaście minut.

Wracamy na Borussia-Park! Przed nami druga część gry!

46

46
    Rozpoczynają goście – bez zmian od pierwszego gwizdka sędziego!

47
    Nordtveit decyduje się na strzał z około 20 metrów i piłka minimalnie mija się ze słupkiem bramki Ulreicha! Ależ to byłaby bramka!

49
    Miejscowi od początku drugiej połowy starają się odrobić straty. Stuttgart skutecznie się broni, a dodatkowo może się to zakończyć kontrą i bramką na 2:0!

51
    Znów Ulreich wychodzi z akcji obronną ręką! Coraz mocniej zaznacza się ofensywa Borussii, która lada chwila może wyrównać stan meczu.

52
    Rzut wolny mają jeszcze gospodarze i Arango słabo dośrodkowuje w szesnastkę, co rozpoczyna kontrę VfB.

53
    Herrmann dostaje zagranie na prawą flanke, ale od razu decyduje się na strzał, który jednak spada za bramką golkipera Stuttgartu! Szybki początek drugich 45 minut.

55
    Zagranie do Didavi'ego, który źle przyjmuje futbolówkę w polu karnym i ta odskakuje mu od nogi! W mgnieniu oka obrońca oddala akcję poza linię boczną.

56
    Gruezo strzela z sytuacyjnej piłki i bronią się gospodarze, jednak będzie wznowienie gry z narożnika przez przyjezdnych!

58
    Od kilku minut piłkarze popełniają masę błędów. Podania nie docierają do celu, piłka skacze od nogi do nogi – słaby okres gry.

59
    Stuttgart przejmuje zagranie w środku pola i wychodzi z kontrą, która po dwóch składnych podaniach kończy się rzutem rożnym!

60
    Niedokładne zagranie na osamotnionego w ataku Harnika i ter Stegen pewnie chwyta piłkę w powietrzu – daleki wykop rozpoczynający akcję.

61
    Raffael pięknie mija zwodem jednego obrońcę, potem kolejnego, aż po oddaniu strzału ofiarnym wślizgiem zostaje zablokowany! Tylko rzut rożny dla miejscowej ekipy.

62
    Zmiana w drużynie VfB Stuttgart: z boiska schodzi Didavi, na boisku pojawia się Leitner.

64
    Okazję z rzutu rożnego miał Stuttgart, jednak obrońcy poradzili sobie pierwsze z dośrodkowaniem, a potem z dobitką zza linii szesnastki.

66
    Fatalne zakończenie akcji przez Kruse, który nawet dobrze przyjął piłkę, ale jego strzał lepiej pozostawić bez komentarza.

67
    Plus jest taki, że piłkarze już nie faulują się tyle, co w pierwszej połowie. Szykują się także zmiany w ekipie Mönchengladbach. Nudny okres gry po obu stronach.

68
    Uśpili nieco rywala gracze Borussii, by teraz zaatakować! Rüdiger jednak czujnie zachowuje się w obronie i przecina podanie na 5. metr.

69
    Ulreich nie daje rady wybronić futbolówki przed opuszczeniem boiska i w taki sposób gospodarze rozpoczną grę od rzutu rożnego.

70
    Podwójna zmiana w ekipie Borussii. Hrgota zmienia Herrmanna oraz za Kramera wbiega Xhaka.

71
    Dodatkowo zmiana w ekipie gości. Ibisevic wchodzi za Wernera.

73
    3 zmiany chwilę trwały, dlatego teraz możemy powrócić do meczu! Miejmy nadzieję, że być może to właśnie zmiennicy wprowadzą nieco świeżości w ten mecz.

75
    Dobra akcja Mönchengladbach zakończona strzałem na bramkę Arango, piłka jednak po rykoszecie nie zmierza nawet w światło bramki. Tylko kwadrans do końca meczu.

76
    Hrgota zderzył się chyba głową z przeciwnikiem, chwilę poleżał na murawie, ale szybko wstał i gra dalej.

78
    Rzut rożny dla Stuttgartu, ale w dzisiejszym meczu stałe fragmenty gry nie przynoszą najmniejszych korzyści. Tak stało się i teraz – w posiadanie przechodzą miejscowi.

79
    Borussia Mönchengladbach nie prezentuje się dzisiaj zbyt dobrze. VfB za to wykorzystuje błędy tych pierwszych i samo nie popełnia więcej od rywali.

81
    Faul taktyczny w środku pola na graczu Stuttgartu – będzie kolejna zmiana w dzisiejszym meczu.

82
    Nordtveita zmienia Younes i jest to ostatnia roszada w składzie Borussii.

83
    Kolejna akcja oskrzydlająca w wykonaniu VfB i znów kończy się ona wybiciem piłki za linię końcową przez obrońcę! Rzut rożny przelatuje z wiatrem i szybko jak wiatr z kontrą wybiegą gospodarze!

84
    Trzeba przyznać, że piłkarze trochę nas zawiedli, szczególnie w drugiej połowie, w której nie wydarzyło się praktycznie nic. Trudno jest także oczekiwać, że w ostatnich 5 minutach wydarzy się coś wielkiego.

86
    Stuttgart będzie miał jeszcze szansę z rzutu wolnego zaraz przed polem karnym przeciwników!

87
    Traoré przymierzył mocno ze stałego fragmentu gry i piłka odbija się od poprzeczki! Bezradny byłby ter Stegen, który tylko obserwował lot futbolówki!

89
    Gol dla Borussii M.!

A jednak! Gospodarze po pogoni przez niemalże całe spotkanie w końcu wyrównują! Dośrodkowanie z prawego skrzydła Kruse, w polu karnym najwyżej do piłki wyskakuje JUAN ARANGO, który strzela na 1:1!

90
    2 minuty doliczone do regulaminowego czasu gry!

90+1
    Idą za ciosem gospodarze, którzy chcą by 3 punkty pozostały w Mönchengladbach!

90+2
    Zmiana w drużynie VfB Stuttgart: z boiska schodzi Harnik, na boisku pojawia się Cacau.

Po przeciętnym meczu Borussia Mönchengladbach z trudem remisuje 1:1 z VfB Stuttgart. Gospodarze dopiero w ostatnich minutach meczu wyrównali stan spotkania po golu Arango, który zasłużył dzisiaj na miano gracza meczu. Zapraszamy Państwa do reszty relacji z niemieckiej bundesligi i hitu Bayern Monachium – Borussia Dortmund! (17:27:18)