Cracovia – Jagiellonia 2:2 (koniec) | Korona – Śląsk 1:5 (koniec) | Piast – Podbeskidzie 2:2 (koniec)
Zagłębie L. – Widzew 3:3 (koniec)
Korona Kielce
1:5 (1:2)
Śląsk Wrocław
Sobota 31.05.2014, 20:30 • Stadion Miejski, Kielce • PKO Ekstraklasa

W grupie spadkowej padło dzisiaj aż 20 bramek, co daje kapitalną średnią 5 goli na mecz!
    Zapraszamy na jutrzejsze spotkania grupy mistrzowskiej, tymczasem żegnam się z Państwem – dobranoc! (22:34:12)

Festiwal strzelecki urządzili sobie piłkarze w tej ostatniej kolejce w Kielcach! Śląsk gromi Koronę aż 5:1, z czego 3 bramki padają łupem Marco Paixão, który zasługuje na miano gracza meczu!
    Korona przez większość spotkania w ogóle nie istniała w żadnym elemencie gry, mimo, że to właśnie ona pierwsza strzeliła bramkę. Śląsk natomiast wykorzystał każde potknięcie rywali i był dzisiaj bardzo skuteczny w ostatnich zagraniach.

90+2
    Pan Krasny nie czeka do tych 3 minut i po doliczonych dwóch gwiżdże po raz ostatni!

90
    3 minuty doliczone do regulaminowego czasu gry.

89
    Gol dla Śląska!

To już jest pogrom w Kielcach w ostatniej kolejce sezonu! 5:1 dla Śląska Wrocław po świetnej kontrze i indywidualnej akcji MARCO PAIXÃO, który zwiódł Markovicia, a potem się nie zastanawiał i przepięknie z dystansu umieścił piłkę w siatce Kosiorowskiego! Hat-trick Marco Paixão!

87
    Zmiana w drużynie Śląsk Wrocław: z boiska schodzi Flávio Paixão, na boisku pojawia się Mateusz Machaj.

86
    Zieliński ładnie podłączył się do akcji ofensywnej na skrzydle! Nabił piłkę na 5. metr, ale Flavio Paixão przestrzela!

85
    Próba Markovicia z kilkunastu metrów, ale Pawłowski pewnie interweniuje.

83

Co się odwlecze, to nie uciecze! Dobre podanie Flavio Paixão za obrońców i SEBASTIAN MILA wybiega przed bramkarza! Strzałem na dalszy słupek pogrąża Koronę!

82
    Cudowna akcja Śląska od środka boiska! Dwa podania i Plaku wybiegł 1 na 1 z obrońcą, ale zamiast oddać piłkę do wolnego Mili, on postanowił biec dalej i w końcu stracił posiadanie!

81
    Strzał Dudu zza pola karnego, ale piłka szybuje sporo nad poprzeczką Kosiorowskiego!

80
    Dobra interwencja Dejmka, który wślizgiem wybija piłkę po centrze Plaku! Ostatnie 10 minut dzisiejszego spotkania, a także ostatnie minuty tego sezonu dla tych ekip!

79
    Droppa faulowany w środku pola. Kolejne zwolnienie gry i to szansa na ostatnią zmianę w Koronie. Przybyła za Trytko!

77
    Pawłowski niebezpiecznie wychodzi na piłkę i gracz Korony leży na murawie. Chwila przerwy, natomiast kłótnie nie ustają.

76
    Plaku wpada w pole karne kielczan, ale pomocnik traci piłkę na rzecz obrońców, którzy już przechodzą do ofensywy!

75
    Kwadrans do zakończenia tego meczu! Korona zdecydowanie się rozochociła i być może sprawi tutaj jeszcze niespodziankę, jak przed tygodniem w Białymstoku!

73
    Zmiana w drużynie Śląsk Wrocław: z boiska schodzi Róbert Pich, na boisku pojawia się Sebino Plaku.

72
    Po raz kolejny golkiper Śląska zatrzymuje Koronę i gospodarze nie zdobywają bramki z najbliższej odległości! Ależ sekundy pod bramką gości!

Wiktor Bukowski

Gole: 13. Zieliński (sam.) – 35. M. Paixão, 39. M. Paixão (kar.), 53. Dudu Paraíba, 83. Mila, 89. M. Paixão

Kartki:   38. Staňo (KRN), 60. Marković (KRN) – 68. Dudu Paraíba (SLA)

Korona Kielce: Kosiorowski – Golański, Staňo (46. Malarczyk), Dejmek, Sylwestrzak – Biejsiebiekow, Jovanović, Janota, Kiełb – Trytko (79. Przybyła), Chiżniczenko (57. Marković).
    Zmiany: Szlakotin – Kuzera, Malarczyk, Petrow, Pyłypczuk, Marković, Przybyła.

Śląsk Wrocław: Pawłowski – Dudu Paraíba, Grodzicki, Kokoszka, Zieliński – Mila, Droppa, Kaźmierczak, Pich (73. Plaku), F. Paixão (87. Machaj) – M. Paixão.
    Zmiany: Kelemen – Pawelec, Calahorro, Machaj, Patejuk, Dankowski, Plaku.

Sędziowie: Sebastian Krasny (Kraków)