Stróże – GKS Bełchatów 0:1 (koniec) | Dolcan – Puszcza 4:2 (koniec) | ROW Rybnik – Chojniczanka 1:4 (koniec)
Arka – Olimpia G. 1:1 (koniec) | Górnik Ł. – Termalica 1:1 (koniec) | Miedź – Stomil 1:1 (koniec)
GKS K. – GKS T. 3:3 (koniec) | Okocimski – Wisła Pł. 1:2 (koniec) | Sandecja – Flota 0:0 (koniec)
Dolcan Ząbki
4:2 (2:1)
Puszcza Niepołomice
Sobota 31.05.2014, 16:45 • Stadion Dolcanu, Ząbki • Fortuna 1 Liga

Fantastyczne zakończenie sezonu w Ząbkach!
    Po efektownej grze Dolcan pokonuję Puszczę Niepołomice 4:2 tym samym podpisuje wyrok na drużynę gości zsyłając ją do drugiej ligi!
    Na zakończenie swojej pracy w Ząbkowskim Dolcanie, trener Robert Podoliński po raz kolejny uszczęśliwił miejscowych fanów. Mimo drobnych kłopotów zwłaszcza w końcówce pierwszej połowy przewaga gospodarzy raczej nie podlegała dyskusji i odnieśli oni w pełni zasłużone zwycięstwo! (18:35:21)

90+3
    No to koooooooniec! Dolcan po raz ostatni w tym sezonie wygrywa na własnym obiekcie!!!

90
    Sędzia dolicza trzy minuty do końca spotkania

89
    Gol dla Puszczy!
    No to zabawa Dolcanu z futbolówką dobiegła końca! Rzut rożny dla Niepołomic, po którym wynikło zamieszanie w polu karnym gospodarzy a tam jeden z piłkarzy ładnie podał do MOSKWIKA który ładuje piłkę w siatce i żąda szybkiego rozpoczęcia przez piłkarzy z Ząbek

87
    Gol dla Dolcanu!
    Na samą końcówkę wynik na 4:1 podwyższa GRZEGORZ PIESIO zdobywając swoją drugą bramkę w tym spotkaniu po dobrej inwidualnej akcji!

84
    Dolcan napiera, długo utrzymuje się przy piłce... Za to Puszcza co raz bardziej przytłoczona faktem że żegna się z pierwszą ligą

81
    Dolcan próbuje uderzać z dystansu, ale nie udolnie... Więcej w tym zabawy niż precyzji :)

80
    Taktyczna zmiana, Świerblewski za Tarnowskiego

80
    Dziesięć minut do końca spotkania a piłkarze Dolcanu bawią się piłką tym samym prowokując gości.

75
    W miejsce kapitana Dolcanu Bartosza Wiśniewskiego, na boisko wchodzi Bartosz Osoliński

73
    Okazja dla Dolcanu! Ładną i wysoką piłkę otrzymał Dariusz Zjawiński na prawej stronie boiska i ruszył z nią na bramkę Stępniowskiego bedąc z bramkarzem gości sam na sam! Napastnik Dolcanu próbował podawać do Łukasza Sierpiny którego uprzedził obrońca! Mało brakowało!

73
    Za faul taktyczny, żółta kartka dla Łuszkiewicza

72
    Ładna akcja gospodarzy! Wymiana piłki pomiędzy Sierpiną a Piesiem w polu karnym gości ... Szkoda że akcja nie została zakończona strzałem na bramkę!

70
    20minut do końca gry, a Puszcza z takim wynikiem przypomnę opuszcza zaplecze ekstraklasy

69
    Druga zmiana w Puszczy, Cholewiak za Mikołajczyka

67
    Puszcza co raz śmielej atakuje bramkę gospodarzy, ale nie skutecznie...

66
    Akcja gości po której jeden z zawodników Puszczy wywraca się na murawę w polu karnym Dolcanu, ale gwizdek sędziego milczy... Bardzo dobra decyzja arbitra

65
    I mamy też pierwszą zmiane w ekipie Puszczy, boisko opuszcza Uwakwe a w jego miejsce Marcel Kotwica

Jakub Niewiadomski

Gole: 8. Piesio, 18. Matuszek, 56. Tarnowski, 87. Piesio – 41. Nowak, 89. Moskwik

Kartki:   40. Zembrowski (DOL), 49. Piesio (DOL), 73. Łuszkiewicz (DOL) – 14. Borovićanin (PSZ), 60. Mikołajczyk (PSZ)

Spudłowany karny!: 41. Nowak (PSZ), nietrafiony

Dolcan Ząbki: Leszczyński, Długołęcki, Zembrowski, Grzelak, Łuszkiewicz, Matuszek, Mazek(46' Sierpina), Piesio, Tarnowski(80' Świerblewski), Wiśniewski(75' Osoliński), Zjawiński
    Zmiany: Humerski, Bazler, Jakubik, Osoliński, Sierpina, Świerblewski, Prejs

Puszcza Niepołomice: Stępniowski, Borovicain, Wallace, Lizak, Mikołajczyk(69' Cholewiak), Strózik, Uwakwe(65' Kotwica), Kiełtyka, Nowak, Zaremba, Staroń
    Zmiany: Sobieszczyk, Kałat, Moskwik, Cholewiak, Biel, Szymonik, Kotwica

Sędziowie: Łukasz Bednarek, Jakub Winkler, Marcin Hankiewicz