Stróże – GKS Bełchatów 0:1 (koniec) | Dolcan – Puszcza 4:2 (koniec) | ROW Rybnik – Chojniczanka 1:4 (koniec)
Arka – Olimpia G. 1:1 (koniec) | Górnik Ł. – Termalica 1:1 (koniec) | Miedź – Stomil 1:1 (koniec)
GKS K. – GKS T. 3:3 (koniec) | Okocimski – Wisła Pł. 1:2 (koniec) | Sandecja – Flota 0:0 (koniec)
Dolcan Ząbki
4:2 (2:1)
Puszcza Niepołomice
Sobota 31.05.2014, 16:45 • Stadion Dolcanu, Ząbki • Fortuna 1 Liga

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:45.

Już dzisiaj miejscowy Dolcan Ząbki rozegra ostatnie spotkanie na własnym obiekcie z Puszczą Niepołomice

Piłkarze trenera Roberta Podolińskiego po ostatniej kolejce przegrali na wyjeździe dosyć nie spodziewanie z Kolejarzem Stróże i mają już tylko iluzoryczne szanse na historyczny awans do najwyzszej klasy rozgrywkowej w polsce, czyli do ekstraklasy.

Przypomnę tylko że po przegranej w Stróżach, inny zespół z pierwszej ligi a mianowicie lider rozgrywek Górnik Łęczna tym korzystnem wynikiem dla siebie awansowała po 7latach do elity najlepszych zespołów polski.

Za to Puszcza, ciągle bije się w walce o utrzymanie, więc tanio skóry napewno na Dolcan Arenie nie sprzedadzą. Chodź jak wiemy Ząbczanie są bardzo groźnym rywalem u siebie i rzadko który zespół urwał punkty przy ulicy Słowackiego.

Zapowiada nam się ciekawe i emocjonujące widowisko, tak że zapraszam bardzo serdecznie o 16:45 na relacje live prosto ze stadionu w Ząbkach, relację poprowadzi Jakub Niewiadomski ... do"usłyszenia" ;)

Dolcan Ząbki: Leszczyński, Długołęcki, Zembrowski, Grzelak, Łuszkiewicz, Matuszek, Mazek, Piesio, Tarnowski, Wiśniewski, Zjawiński
    Rezerwowi: Humerski, Bazler, Jakubik, Osoliński, Sierpina, Świerblewski, Prejs

Puszcza Niepołomice: Stępniowski, Borovicain, Wallace, Lizak, Mikołajczyk, Strózik, Uwakwe, Kiełtyka, Nowak, Zaremba, Staroń
    Rezerwowi: Sobieszczyk, Kałat, Moskwik, Cholewiak, Biel, Szymonik, Kotwica

Sędziowie: Łukasz Bednarek, Jakub Winkler, Marcin Hankiewicz.

Piłkarze obu ekip już na murawie i nastąpiło wręczenie kwiatów trenerowi Podolińskiemu za 3letnią współpracę trenerską.

Bardzo ładne pożegnanie trenera Dolcanu

Już za moment pierwszy gwizdek pana sędziego Łukasza Bednarka

1

1
    Od środka goście

1
    Ostatnio dużo spekulacji mówi o tym że nowym trenerem Dolcanu będzie dawny szkoleniowiec Ząbkowskiej ekipy, trener Marcin Sasal... Który wywalczył z piłkarzami z Ząbek historyczny awans do pierwszej ligi

2
    Dużym zaskoczeniem w składzie Dolcanu może być to że w bramce zamiast Humerskiego wrócił Leszczyński po nie spełna dziesięciu meczach nieobecności w podstawowej jedenastce

4
    Cztery minuty za nami, i piłkarze obydwu ekip rozgrywają piłkę głownie w środku pola

7
    Dolcan przez pierwsze minuty znacząco przeważa w posiadaniu piłki, próbuje rozmontować drużynę gości by stworzyć sobie sytuację podbramkową

8
    Gol dla Dolcanu!
    Ładnie Dolcan rozklepał piłkę na połowie rywali. Znakomite podanie z lewej strony na 15metr do GRZEGORZA PIESIO który podbił sobie lekko futbolówkę i huknął nie do obrony po długim rogu, Stępniowski bez szans! Bardzo ładna bramka!

12
    Dolcan ciągle w natarciu, tak zwaną klepką próbuje dostać się pod bramkę Puszczy... Obrona gości znacząco się gubi

13
    Teraz będzie okazja dla gospodarzy! Kamil Mazek łądnie rozegrał piłkę z Dariuszem Zjawińskim... Pobiegł pare metrów i został sfaulowany na 18metrze... Może być grożnie

14
    I za faul na Mazku żółty kartonik otrzymuje Borovićanin

14
    Z wolnego Piesio po ziemi i piłkę wybijają obrońcy

16
    No to teraz Puszcza miała swoją okazję, dobre podanie do Zaremby i strzał blokuje jeden z obrońców Dolcanu

18
    Bardzo dobra akcja gospodarzy, podanie do Zjawińskiego który przepuścił piłkę na 11metr do SZYMONA MATUSZKA, a pomocnik Dolcanu ładnie podbił i mocno uderzył w okienko bramki

20
    Dopiero 20minut gry za nami a już mamy wynik 2:0 dla Ząbek, czyżby będzie pogrom przy Słowackiego?

21
    Przypomnę tylko że jak ekipa z Niepołomic przegra to spotkanie to pożegna się z pierwszą ligą

23
    Ładnie piłkę w środku pola odebrał Łuszkiewicz, który popędził lewą stroną i został sfaulowany... Będzie dalekie dośrodkowanie

23
    Nie udana wrzutka Łuszkiewicza, zbyt lekko

24
    Okazja dla Puszczy! Zaremba lewą stroną pobiegł na bramkę Leszczyńskiego a tuż za nim był jeden z obrońców Dolcanu który nie udanym wślizgiem wywrócił się we własnym polu karnym, tam napastnik z Niepołomic z 11metra mocno uderzył na bramkę Dolcanu i z trudem broni golakeeper gospodarzy.

27
    Po raz kolejny Puszcza! Świetne przeżucenie z lewej strony na prawą do Michałą Kiełtyka który skracając kąt fatalnie i zbyt lekko uderzył na bramkę Leszczyńskiego i z łatwością broni bramkarz

30
    Gra od kilku minut głównie w środku pola

33
    Zjawiński na spalonym

37
    Po dwóch bramkach strzelonych przez gospodarzy nie widać już zapału na kolejne... Obym się mylił :)

37
    Karny dla Puszczy !!!

39
    Prowokatorem rzutu karnego był Grzelak. Do piłki na 11metr podszedł Zaremba który strzela w prawy górny róg, a tam efektownie broni Leszczyński!

40
    Niesamowite!!! Drugi rzut karny dla Puszczy!

40
    Za sprawienie drugiego rzutu karnego żółtą kartkę otrzymuję Zembrowski

41
    Nowak też nie strzela karnego!!!

41
    Gol dla Puszczy!
    Leszczyński broni po raz drugi, ale wobec dobitki z rzutu karnego był już bezradny!

42
    Po strzelonej bramce piłkarze z Niepołomic ruszyli z co raz bardziej agresywnymi atakami na bramkę Dolcanu

45
    Sędzia techniczny doliczył do pierwszej części spotkania jedną minutę

45+1
    Koniec pierwszej połowy, zapraszamy już za kilka minut na drugą odsłonę spotkania

48
    Kolejne uderzenie zza pola karnego zawodnia gości. Tym razem próbował Nowak.

49
    Strzelec pierwszej bramki dla Dolcanu Grzegorz Piesio upomniany żółtym kartonikiem za faul na Stróziku.

50
    Teraz okazję miał Dolcan. Sam na sam wyszedł Dariusz Zjawiński ale piłka po jego strzale minęła słupek bramki Stępniowskiego.

51
    Rzut rożny dla gospodarzy, ale bez zagrożenia.

54
    Po faulu na Zjawińskim sędzia podyktował rzut wolny przed polem karnym. Rafał Grzelak posłał jednak futbolówkę ponad bramką.

56
    Składna kontra Dolcanu wykończona przez PAWŁA TARNOWSKIEGO!

59
    Z prawej strony Dolcan od wolnego, może być groźnie

60
    Sierpina lekkim dośrodkowaniem do Tarnowskiego na 11metr, a zawodnik Dolcanu z czuba trafia prosto w obrońców gości, było blisko czwartej bramki

60
    Za ostre wejścia w nogi Tarnowskiego, kartonik dla Mikołajczyka

63
    Mamy przerwe w grze, na murawie leży jeden z zawodników gości i potrzebna pomoc medyczna

65
    Zawodnik już gotowy do gry, nic poważnego się nie stało

65
    I mamy też pierwszą zmiane w ekipie Puszczy, boisko opuszcza Uwakwe a w jego miejsce Marcel Kotwica

66
    Akcja gości po której jeden z zawodników Puszczy wywraca się na murawę w polu karnym Dolcanu, ale gwizdek sędziego milczy... Bardzo dobra decyzja arbitra

67
    Puszcza co raz śmielej atakuje bramkę gospodarzy, ale nie skutecznie...

69
    Druga zmiana w Puszczy, Cholewiak za Mikołajczyka

70
    20minut do końca gry, a Puszcza z takim wynikiem przypomnę opuszcza zaplecze ekstraklasy

72
    Ładna akcja gospodarzy! Wymiana piłki pomiędzy Sierpiną a Piesiem w polu karnym gości ... Szkoda że akcja nie została zakończona strzałem na bramkę!

73
    Za faul taktyczny, żółta kartka dla Łuszkiewicza

73
    Okazja dla Dolcanu! Ładną i wysoką piłkę otrzymał Dariusz Zjawiński na prawej stronie boiska i ruszył z nią na bramkę Stępniowskiego bedąc z bramkarzem gości sam na sam! Napastnik Dolcanu próbował podawać do Łukasza Sierpiny którego uprzedził obrońca! Mało brakowało!

75
    W miejsce kapitana Dolcanu Bartosza Wiśniewskiego, na boisko wchodzi Bartosz Osoliński

80
    Dziesięć minut do końca spotkania a piłkarze Dolcanu bawią się piłką tym samym prowokując gości.

80
    Taktyczna zmiana, Świerblewski za Tarnowskiego

81
    Dolcan próbuje uderzać z dystansu, ale nie udolnie... Więcej w tym zabawy niż precyzji :)

84
    Dolcan napiera, długo utrzymuje się przy piłce... Za to Puszcza co raz bardziej przytłoczona faktem że żegna się z pierwszą ligą

87
    Na samą końcówkę wynik na 4:1 podwyższa GRZEGORZ PIESIO zdobywając swoją drugą bramkę w tym spotkaniu po dobrej inwidualnej akcji!

89
    No to zabawa Dolcanu z futbolówką dobiegła końca! Rzut rożny dla Niepołomic, po którym wynikło zamieszanie w polu karnym gospodarzy a tam jeden z piłkarzy ładnie podał do MOSKWIKA który ładuje piłkę w siatce i żąda szybkiego rozpoczęcia przez piłkarzy z Ząbek

90
    Sędzia dolicza trzy minuty do końca spotkania

90+3
    No to koooooooniec! Dolcan po raz ostatni w tym sezonie wygrywa na własnym obiekcie!!!

Fantastyczne zakończenie sezonu w Ząbkach!
    Po efektownej grze Dolcan pokonuję Puszczę Niepołomice 4:2 tym samym podpisuje wyrok na drużynę gości zsyłając ją do drugiej ligi!
    Na zakończenie swojej pracy w Ząbkowskim Dolcanie, trener Robert Podoliński po raz kolejny uszczęśliwił miejscowych fanów. Mimo drobnych kłopotów zwłaszcza w końcówce pierwszej połowy przewaga gospodarzy raczej nie podlegała dyskusji i odnieśli oni w pełni zasłużone zwycięstwo! (18:35:21)

Jakub Niewiadomski

Gole: 8. Piesio, 18. Matuszek, 56. Tarnowski, 87. Piesio – 41. Nowak, 89. Moskwik

Kartki:   40. Zembrowski (DOL), 49. Piesio (DOL), 73. Łuszkiewicz (DOL) – 14. Borovićanin (PSZ), 60. Mikołajczyk (PSZ)

Spudłowany karny!: 41. Nowak (PSZ), nietrafiony

Dolcan Ząbki: Leszczyński, Długołęcki, Zembrowski, Grzelak, Łuszkiewicz, Matuszek, Mazek(46' Sierpina), Piesio, Tarnowski(80' Świerblewski), Wiśniewski(75' Osoliński), Zjawiński
    Zmiany: Humerski, Bazler, Jakubik, Osoliński, Sierpina, Świerblewski, Prejs

Puszcza Niepołomice: Stępniowski, Borovicain, Wallace, Lizak, Mikołajczyk(69' Cholewiak), Strózik, Uwakwe(65' Kotwica), Kiełtyka, Nowak, Zaremba, Staroń
    Zmiany: Sobieszczyk, Kałat, Moskwik, Cholewiak, Biel, Szymonik, Kotwica

Sędziowie: Łukasz Bednarek, Jakub Winkler, Marcin Hankiewicz