Stróże – GKS Bełchatów 0:1 (koniec) | Dolcan – Puszcza 4:2 (koniec) | ROW Rybnik – Chojniczanka 1:4 (koniec)
Arka – Olimpia G. 1:1 (koniec) | Górnik Ł. – Termalica 1:1 (koniec) | Miedź – Stomil 1:1 (koniec)
GKS K. – GKS T. 3:3 (koniec) | Okocimski – Wisła Pł. 1:2 (koniec) | Sandecja – Flota 0:0 (koniec)
Sandecja Nowy Sącz
0:0 (0:0)
Flota Świnoujście
Sobota 31.05.2014, 16:45 • Stadion im. Ojca Władysława Augustynka, Nowy Sącz • Fortuna 1 Liga

Serdecznie witam Państwa w relacji LIVE z meczu 33. kolejki pierwszej ligi, w którym to Sandecja Nowy Sącz na własnym stadionie podejmować będzie Flotę Świnoujście. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:45.

Ostatni mecz pomiędzy tymi drużynami został rozegrany 10 listopada 2013 roku i zakończył się remisem 1:1. Bramki zdobyli: Ensar Arifović (Flota) i Fabian Fałowski (Sandecja). Z tego remisu bardziej niezadowoleni byli piłkarze z Nowego Sącza, bowiem to oni byli lepszą ekipą na boisku, a nie zdołali utrzymać prowadzenia do ostatniego gwizdka.

W ostatnim meczu Sandecja uległa w Płocku tamtejszej Wiśle, 0:2. Był to najgorszy mecz w wykonaniu biało-czarnych odkąd ich trenerem jest Ryszard Kuźma, dlatego też wynik nie powinien nikogo dziwić.

Również Flota przegrała ostatni ligowy mecz, a zespołem, który okazał się być od niej lepszy, był GKS Bełchatów (0:3). O tym meczu podopieczni trenera Kafarskiego powinni bardzo szybko zapomnieć, bo jeśli będą go długo rozpamiętywać, to mogą się obudzić w drugiej lidze.

Sandecja z dorobkiem czterdziestu trzech punktów plasuje się na dziewiątej pozycji. Natomiast Flota ma pięć oczek mniej, co pozwala jej zajmować dwunaste miejsce w ligowej hierarchii. Jeżeli piłkarze z Nowego Sącza wygrają ten mecz to zapewnią sobie utrzymanie. Jeżeli zaś przegrają to ich passa meczy bez wygranej przedłuży się do czterech spotkań.

Biało-czarni przystąpią do meczu bez pauzującego za kartki Adama Mójty oraz kontuzjowanych Petera Petrana, Roberta Cicmana i Pablo Gomeza. Natomiast trener Kafarski ma do swojej dyspozycji wszystkich zawodników.

Czy Sandecja przełamie passę trzech meczy bez zwycięstwa? Czy też Flota pokona biało-czarnych i praktycznie zapewni sobie utrzymanie? A może padnie remis? Odpowiedzi na te pytania poznamy za nieco ponad dwie godziny.

Zawodnicy obu drużyn są już na przedmeczowej rozgrzewce. A w Nowym Sączu panują niezbyt dobre warunki do gry w piłkę, ponieważ jest zimno, wietrznie,a do tego zapowiada się na deszcz.

Sędzia z Warszawy zaprosił zawodników do szatni, by ci mogli przygotować się do rozpoczęcia, tego ważnego dla Floty, meczu.

Sandecja Nowy Sącz: M. Cabaj (C) – M. Makuch, M. Bartków, K. Słaby, A. Frańczak – M. Bębenek, S. Szczepański, M. Nather, R. Urban, Ł. Grzeszczyk – M. Traore
    Rezerwowi: M. Kozioł (Br), M. Kononowicz, T. Margol, A. Danek, Sz. Kuźma, P. Szarek, F. Fałowski

Flota Świnoujście: D. Brljak – T. Mokwa, S. Zalepa, M. Stasiak, M. Opałacz – B. Śpiączka, R. Grzelak, M. Niewiada (C), K. Bodziony, S. Olszar – P. Hosek
    Rezerwowi: Sz. Gąsiński (Br), R. Jasiński, P. Kieruzel, S. Kamiński, M. Mysiak, J. Pułka, R. Kolendowicz

Sędziowie: Marek Karkut (główny), Marcin Lisowski i Tomasz Niemirowski (asystenci), Dawid Bukowczan (techniczny).

Obie ekipy są już na murawie stadionu w Nowym Sączu. Oznacza to, że tylko chwil dzieli nas od pierwszego gwizdka sędziego.

1

1
    Bodziony przejął piłkę i oddał strzał, ale trafił w nogi Słabego

2
    Traore zagrał na prawą stronę do Bębenka, a ten od razu zdecydował się na dośrodkowanie, ale piłka wpadła w ręce bramkarza

3
    Bębenek mając trochę wolnego miejsca zdecydował się na strzał z dystansu, ale fatalnie przestrzelił

5
    Ładna piłka od Bębenka do Nathera, ale pomocnika Sandecji w ostatniej chwili ubiegł zawodnik Floty

Sandecja gra dzisiaj w swoich tradycyjnych biało-czarnych strojach. Natomiast gracze Floty ubrani są na biało-niebiesko.

9
    Wyrównany początek meczu. Można by rzec, że nawet senny. Oby dalsze minuty przyniosły więcej emocji

14
    Frańczak dośrodkował z rzutu wolnego, ale dobrze ustawieni gracze Floty wybili pikę

15
    Dwa rzuty rożne pod rząd mieli piłkarze Floty, ale żadnego z nich nie potrafili zamienić na zagrożenie pod bramką Cabja

17
    Ależ okazja dla Floty! Najpierw sytuacje sam na sam z Cabajem zmarnował Opałacz, a potem ani Olszar, ani Grzelak nie potrafili skierować piłki do pustej bramki!

18
    Makuch bardzo ładnie dośrodkował i gdyby nie interwencja bramkarza to Traore wpakowałby piłkę do pustej bramki!

20
    Przycisnęła teraz Flota, ale graczom Tomasza Kafarskiego brakuje spokoju i dokładności w wykończeniu akcji, przez co na tablicy wyników nadal widnieje remis 0:0

22
    Hosek wychodził sam na sam z Cabajem, ale po raz kolejny lepszy okazał się bramkarz Sandecji!

25
    Mokwa dośrodkował w pole karne. Tam najlepiej znalazł się Hosek, ale jego strzał głową poleciał obok bramki

27
    Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Cabaj odbił piłkę wprost pod nogi Olszara, ale ten nie potrafił skierować piłki do pustej bramki!

30
    Ależ nudny mecz się nam zrobił. Dodatkowo jego nudę potęguje brak dopingu ze strony kibiców, którzy zbojkotowali to spotkanie

32
    Stasiak ukarany żółtą kartką za przeszkadzanie we wznowieniu gry

33
    Szczepański uderzył prawie z połowy boiska, ale był to strzał Panu Bogu w okno

35
    Po dośrodkowaniu Grzelaka, z powietrza uderzał Niewiada, ale nieczysto trafił w piłkę i ta poleciała obok bramki

40
    Frańczak dośrodkował w pole karne, ale za płasko i piłkę na aut wybili obrońcy Floty

42
    Urban dośrodkował z rzutu rożnego, tam najwyżej wyskoczył Bartków, ale jego strzał głową był niecelny

43
    Grzeszczyk minął trzech rywali i zagrał w pole karne do Traore, ale tam Senegalczyka ubiegł obrońca

45

Za nami pierwsza połowa tego spotkania. Pierwsze minuty zapowiadały nam bardzo dobre spotkanie, ale potem z minuty na minutę tempo spotkania pikowało w dół, aż w ostatnich minutach można było zasnąć. Miejmy nadzieję, że po przerwie się to zmieni. Na drugą połowę meczu Sandecja Nowy Sącz – Flota Świnoujście zapraszam za około 15 minut .

46
    Zmiana w drużynie Sandecja Nowy Sącz: z boiska schodzi Urban, na boisku pojawia się Kononowicz.

46

48
    Po dośrodkowaniu Bodzonego głową uderzał Olszar i tylko dzięki poprzeczce Sandecja nie przegrywa w tym meczu!

51
    Słaby upomniany żółtą kartką, a faulowany był Olszar

52
    Grzelak uderzył z rzutu wolnego, ale obok bramki

54
    Nather uderzył z dystansu i Foltę uratowała poprzeczka!

56
    Szczepański zagrał do Kononowicza, ale ten zamiast uderzać zdecydował się podawać, przez co Sandecja straciła piłkę

60
    Frańczak dośrodkował w pole karne, tam piłkę przed siebie wybił bramkarz, ale żaden z piłkarzy Sandecji nie skorzystał z tego prezentu!

62
    Śpiączka ukarany żółtą kartką za faul na Grzeszczyku

64
    Makuch dostał żółtą kartkę. Oznacza to dla niego koniec sezonu, bo była to jego czwarta żółta kartka w sezonie

66
    Śpiączka uderzył na bramkę. Piłka minęła już Cabaja, ale swojego bramkarza dobrze asekurował Makuch!

67
    Zmiana w drużynie Sandecja Nowy Sącz: z boiska schodzi Szczepański, na boisku pojawia się Margol.

70
    Bębenek oddał strzał zza pola karnego, ale piłka odbiła się od nogi obrońcy i wpadła w ręce bramkarza

Na stadionie w Nowym Sączu zebrało się dzisiaj około tysiąca kibiców

74
    Z rzutu wolnego uderzył Grzeszczyk, ale wprost w ręce bramkarza

76
    Żółtka kartka dla Bębenka za faul w środku pola. Dla byłego gracza Górnika Zabrze jest to ósma żółta kartka, więc też nie zagra w następnym meczu

79
    Nather miękko wrzucił w pole karne, tam najlepiej znalazł się Traore, ale jego strzał głową fenomenalnie obronił bramkarz!

81
    Zmiana w drużynie Flota Świnoujście: z boiska schodzi Hosek, na boisku pojawia się Kolendowicz.

82
    Grzeszczyk minął dwóch zawodników i oddał strzał, ale piłka poleciała obok bramki

86
    Kolendowicz uderzał w bardzo dziwny sposób, ale piłka poleciała obok bramki

88
    Zmiana w drużynie Flota Świnoujście: z boiska schodzi Olszar, na boisku pojawia się Kieruzel.

88
    Zmiana w drużynie Flota Świnoujście: z boiska schodzi Bodziony, na boisku pojawia się Kamiński.

90
    Dwie minuty doliczone do drugiej połowy

90+1
    Zmiana w drużynie Sandecja Nowy Sącz: z boiska schodzi Grzeszczyk, na boisku pojawia się Kuźma.

90+2

Po słabym i nudnym meczu Sandecja bezbramkowo remisuje z Flotą, dzięki czemu zapewnia sobie utrzymanie w pierwszej lidze. Za śledzenie relacji LIVE dziękuje Marcin Rogowski i zapraszam na kolejne w portalu Lajfy.com (19:28:11)