Bordeaux – Saint-Étienne 1:0 (koniec) | Metz – Guingamp 0:2 (koniec) | Lorient – Lyon 1:1 (koniec)
Girondins Bordeaux
1:0 (1:0)
AS Saint-Étienne
Niedziela 15.02.2015, 14:00 • Stade Chaban-Delmas, Bordeaux • Francuska Ligue 1 Uber Eats

Dziękuję Państwu za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne piłkarskie emocje z lajfy.com! (15:59:37)
    Rywalizacja była zacięta.

Jeden gol wystarczył Girondins Bordeaux do pokonania Saint-Etienne. Dzięki niemu wygrali drugi mecz ligowy z rzędu, budują małą serię sukcesów i zbliżają się w tabeli do swojego przeciwnika. Autorem złotego gola Diego Rolan po akcji indywidualnej i sprytnym strzale w krótki róg. Trafienie było dość niespodziewane, ponieważ po serii niebezpiecznych ataków gości. Problem w tym, że grzeszyli nieskutecznością, a dobrze dysponowany był Carrasso. Gdy wydawało się, że piłkarze w zielonych stronach zaatakują jeszcze mocniej w drugiej połowie, to Bordeaux znakomicie poukładało swoją grę i dowiozło wynik do ostatniego gwizdka. Niezły futbol, dobra atmosfera na trybunach.

90+4

90+4
    Ostatni stały fragment dla Bordeaux. Na ławce rezerwowych już szerokie uśmiechy i wyczekiwanie na ostatni gwizdek.

90+3
    Brzydki faul taktyczny Lemoine'a i powinien cieszyć się, że zobaczył tylko żółtą kartkę.

90+2
    Ostatnie szarże Saint-Etienne. Piłka będzie wrzucana daleko z autu...

90+1
    O ile w pierwszej połowie prowadzenie Girondins Bordeaux nie wynikało z przewagi optycznej, to po przerwie przytomną grą zasłużyli na komplet oczek. Czy taki zgarną?

90
    A doliczone 3 minuty.

90
    W 90. minucie sędzia Gautier pokazał pierwszą żółtą kartkę – Gradelowi, który staranował Poko.

88
    W międzyczasie Salvet wyłuskał piłkę w okolicach linii pola karnego. Niepotrzebnie grał do partnera, który stał na kilkumetrowym spalonym.

87
    Asystujący przy golu Khazri ustąpił miejsce na boisku Traore.
    Prezentujemy jedno, gdy na murawie nie dzieje się nic wartego uwagi.

85
    Na marginesie – naprawdę kolorowo jest w niedzielę na trybunach. Jeżeli ktoś wybrał się na stadion w dobrym aparatem – będzie mieć znakomite ujęcia.

84
    Wolfswinkler nie wnosi nic na boisko po pojawieniu się. Aktualnie wraca ze spalonego na własną połowę. Tak zahamował obiecującą akcję Saint-Etienne.

82
    Z kontratakiem wybiegł Thelin, ale został podwojony i siła złego na jednego – musiał pogodzić się ze stratą.

81
    Gospodarze mądrze przesuwają się całymi formacjami. Nie pozwalają na wiele rywalom, których ostatnie ataki są chaotyczne i nieskładne.