Saint-Étienne – Lorient 2:0 (koniec) | Guingamp – Lille 0:1 (koniec) | Montpellier – Lyon 1:5 (koniec)
Montpellier HSC
1:5 (1:2)
Olympique Lyon
Niedziela 08.03.2015, 21:00 • Stade de la Mosson, Montpellier • Francuska Ligue 1 Uber Eats

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:00.

Czas na spotkanie w ramach 28 kolejki francuskiej Ligue 1. Przed nami rywalizacja pomiędzy Montpellier HSC a Olympique Lyon. Zobaczmy, jak prezentowała się ostatnio forma obu zespołów.

Faworytem tego wieczornego spotkania wydają się być przyjezdni z Lyonu. Rzućmy na chwilę okiem jak wygląda tabela francuskiej ligi rozgrywkowej.
    Aktualna klasyfikacja Ligue 1:

Podopieczni trenera Huberta Fournier'a zajmują bardzo wysokie, drugie miejsce. Do prowadzącej drużyny Paris Saint-Germain tracą zaledwie dwa "oczka", przy czym aktualny lider francuskiej ligi ma na swoim koncie o jedno spotkanie więcej. Gospodarze dzisiejszego pojedynką uplasowali się na 7 pozycji. Montpellier, aby marzyć o europejskich pucharach, musiałoby nadrobić 5 punktów do czwartej ekipy jaką jest AS Monaco. Zadanie wydaje się trudne, lecz pierwsza okazja nadarza się już dziś o godzinie 21:00.

Warto zwrócić uwagę, że gospodarze mają jak na razie najmniej rozegranych spotkań, bowiem tylko 26. To oznacza, że w przypadku tryumfu w dzisiejszym spotkaniu oraz dzięki zwycięstwie w zaległym meczu maja szanse realnie zagrozić pozycji AS Monaco. Zanim jednak to uczynią czeka ich ciężka przeprawa z Olympique-iem Lyon.

Forma przyjezdnych w ostatnich meczach nie zachwycała. W poprzedniej kolejce gracze Huberta Fournier'a przegrali z LOSC Lille w stosunku 2:1. W okresie od 1 do 15 lutego piłkarze z Lyonu upodobali sobie remisy. Bezbramkowy remis z Monaco, następnie 1:1 z liderem w postaci Paris Saint-Germain, a na koniec podział punktów z Lorient. Olympique Lyon swój ostatni tryumf odniósł w meczu z Nantes, wygrywają skromnie, bo 1:0. Czy przyjezdni powtórzą sukces sprzed dwóch kolejek?

Montpellier HSC prezentuje się ostatnio bardzo dobrze. Dwie poprzednie kolejki to komplet punktów (2:1 z OGC Nicea oraz 2:0 z Guingamp). Tak rozpędzona maszyna trenera Courbis'a z pewnością będzie chciała dołożyć kolejne cenne punkty do swojego dorobku, a przez to zbliżyć się do strefy pucharowej. Czy im się to uda? Przekonamy się już niebawem!
    Pierwsze spotkanie obu zespołów zakończyło się pogromem Montpellier w stosunku 5:1. Tym razem wszystko wskazuje na bardziej wyrównaną rywalizację.

Początek transmisji ze Stade de la Mosson przed godziną 21:00. Serdecznie zapraszamy na lajfy.com!

Znamy już wyjściowe składy obu drużyn:

Montpellier HSC: Jourden – Congré, El Kaoutari, Hilton, Deplagne – Mounier, Marveaux, Sanson Dabo – Barrios, Bérigaud

Trener: Rolland Courbis

Olympique Lyon: Lopes – Bedimo, Umtiti, Rose, Jallet – Gonalons – Tolisso, Ferri – Gourcuff – Fekir, Lacazetter

Trener: Hubert Fournier

Sędzia główny: Delerue
    Asystenci: Jouannaud, Mouysset
    Sędzia techniczny: Cailleux

Za niecałe 10 minut początek spotkania. Gorąco zapraszamy na ten pojedynek.

Dosłownie kilka sekund dzieli nas od pierwszego gwizdka. Piłkarze już rozstawieni i gotowi do gry.

1

1
    Gospodarze w pomarańczowo-niebieskich kompletach. Przyjezdni na biało.

2
    Deplagne próbował wyprowadzić pierwszą akcję poprzez rajd na prawym skrzydle. Francuz nie zdążył dośrodkować. Tuż przy zawodniku Montpellier znalazł się obrońca z Lyonu.

4
    Od dłuższego czasu przy piłce utrzymuje się Olympique Lyon. Piłkarze Huberta Fournier'a nie mają jednak dogodnej sytuacji, aby podejść bliżej bramki gospodarzy.

6
    Gol dla Montpellier!
    Fatalny błąd w defensywie popełnia Olympique Lyon! Błyskawiczne przejęcie piłki przez Dabo, który biegnie niczym sprinter na bramkę przyjezdnych. Zagranie na środek pola karnego, a tam już jest LUCAS BARRIOS, który pakuje piłkę do siatki!
    Lucas BARRIOS - 1:0

8
    Piłkarze z Lyonu mogą sobie tylko pluć w brodę. Strata blisko własnego pola karnego to coś, co nie powinno przydarzyć się v-ce liderowi. Montpellier wykorzystało przewagę liczebną, dzięki czemu już w pierwszych minutach objęło prowadzenie.

9
    Przed swoją szansą goście. Lacazetter urywa się obrońcą i jest bliski akcji sam na sam. W porę wybiega z bramki Jourden. Bramkarz gospodarzy zatrzymuje rozpędzonego Francuza.

9
    Podczas interwencji ucierpiał goalkeeper Montpellier HSC. Arbiter dopatrzył się przewinienia piłkarza przyjezdnych. Lacazette przekroczył swoje uprawnienia podczas tej akcji. Żółta kartka.
    Akcja Olympique Lyon'u po której Lacazetter otrzymał żółtą kartkę.

12
    Gracze w pomarańczowo-niebieskich strojach przed kolejną szansą. Rzut wolny nie przyniósł jednak żadnej korzyści. Co gorsza, Olympique Lyon rusza z kontratakiem.

13
    Znów groźnie pod bramką Montpellier! Ależ dzieje się w tym meczu. Ponownie z bramki wychodzi Jourden, który odbija uderzenie Lacazetter'a. Piłka wędruje w górę, po czym ląduje przy nodze Gourcuff. Ten z odległości 13 metrów nie trafia na praktycznie pustą bramkę.
    Fatalna dobitka Gourcuff 'a.

15
    To już trzecie tak odważne wyjście Jourdena w ciągu pierwszych piętnastu minut. Muszą lepiej pilnować napastników z Lyonu gospodarze.

17
    Gra przenosi się na połowę gości. Kolejny stały fragment gry dla Montpellier.

18
    Dośrodkowanie z rzutu wolnego skutkuje główką miejscowego zawodnika. Piłka opuszcza pole karne i goście przejmują futbolówkę.

20
    Ostro fauluje Sanson. Sędzia pokazuje, że będzie się mu przyglądał. Obyło się bez kartki.

21
    Fekir! Pomocnik gości oddaje strzał z linii pola karnego. Piłka ląduje w rękawicach dobrze dziś dysponowanego Jourden'a.

22
    Gonalons zaskakuje płaskim strzałem z dystansu. Wyciągnięty jak struna bramkarz gospodarzy. Futbolówka mija prawy słupek i ląduje na bandzie reklamowej.
    Uderzenie z dystansu Gonalons'a

24
    Gourcuff wykonuje stały fragment gry z prawego skrzydła. Francuski pomocnik Lyonu robi to jednak fatalnie. Piłka ląduje w rękach goalkeepera gospodarzy.

26
    Kolejna kara w tym meczu. Deplagne otrzymuje żółtą kartkę za swoje przewinienie. Zawodnik gospodarzy mógłby tego uniknąć, gdyby nie jego niesportowe zachowanie.

28
    Pogubili się obrońcy gospodarzy, przez co napastnik gości przedziera się w pole karne. Mamy rzut karny! Faulował El Kaoutar. Przyjezdni przed szansą na wyrównanie.
    Przewinienie El Kaoutar'a, które skutkowało żółtą kartką oraz rzutem karnym dla gości.

28
    El Kaoutar ukarany żółtą kartką. Co gorsza, Olympique Lyon zaraz wykona jedenastkę.

29
    Gol dla Olympique!
    Do wykonania rzutu karnego podchodzi zawodnik w białej koszulce. ALEXANDRE LACAZETTE pewnie egzekwuje "jedenastkę". Jourden bez szans na obronę tego uderzenia. Mamy remis.
    Alexandre LACAZETTE - 1:1

32
    Wypracowana na samym początku przewaga Montpellier HSC odeszła w niepamięć. Błąd w defensywie i niepotrzebne przewinienie skutkowało wyrównaniem. Czy któraś z drużyn zdoła strzelić gola "do szatni" swojemu przeciwnikowi?

34
    Goście spokojnie rozgrywają piłkę na własnej połowie. Mecz wyraźnie zwolnił swoje tempo. Do końca pierwszej połowy nieco ponad 11 minut.

36
    Dużo gry w środku pola. Zespoły nie pozwalają zbytnio zbliżyć się rywalowi w okolice pola karnego. Przewinienie gości. Wznawia miejscowa drużyna.

38
    Montpellier przejmuje piłkę na linii środkowej. Próba ataku błyskawicznie zastopowana. Ponownie w posiadaniu futbolówki Lyon.

40
    Przyjezdni obejmują prowadzenie! Olympique Lyon znów obnaża słabości defensorów Montpellier. Blisko bramki przedostaje się NABIL FEKIR i mamy 1:2!
    Nabil FÉKIR - 1:2

42
    Interwencja Jourden'a trochę na raty. Bramkarz gospodarzy łapie odbijającą się od murawy piłkę na tyle nieporadnie, że ta opuszcza jego rękawice. Całe szczęście dla Montpellier, że w pobliżu nie znajdował się żaden z graczy Huberta Fournier'a.

44
    Gospodarze próbują odrobić straty. Blisko bramki Bérigaud. Uderzenie było zbyt silne, a piłka wędruje zdecydowanie nad poprzeczką.

45
    Bardzo nieładne wejście wślizgiem Jallet. Na murawę upada Congré, który zwija się z bólu. Takich interwencji nie lubimy oglądać...

45
    Sędzia Delerue dolicza 2 minuty do pierwszej połowy tego spotkania. Olympique Lyon zaczyna dyktować warunki gry. Szkoda, że oglądamy co raz brutalniejsze wejścia piłkarzy obu zespołów.

45+2
    Lacazette minimalnie nad poprzeczka! Francuz uderza z lewego skrzydła. Bez szans w tej sytuacji byłby Jourden. Ponownie obserwujemy źle ustawioną obronę Montpellier.

45+2

Po ciekawej pierwszej połowie spotkania Olympique Lyon prowadzi w stosunku 1:2. Lacazette może okazać się w dniu dzisiejszym katem Montpellier. Jeśli obrońcy gospodarzy nie wezmą się do pracy to mecz może skończyć się podobnym wynikiem jak pierwsze spotkanie zainteresowanych klubów.
    Zdecydowanie zasłużone prowadzenie gości. Czy druga połowa odmieni oblicze spotkania?

Po przerwie powrócimy na Stade de la Mosson. Zostańcie państwo z nami!
    Dzisiejszy mecz ogląda dokładnie 16 431 kibiców. Stadion Montpellier może pomieścić nieco ponad 32 tysiące widzów, zatem frekwencja jest niezbyt zadowalająca.

46

46
    Po przewie nie zobaczymy już na boisku Deplagne. Zastąpił go 26-letni Paul Lasne.

47
    Spokojny początek drugiej części spotkania. Zapewne oba zespoły otrzymały instrukcję na kolejne 45 minut. Która drużyna lepiej je wykorzysta? Przekonamy się już niedługo!

49
    Pierwszy spalony w tym spotkaniu. Na offsidzie dał się złapać Fekir. Za chwilę piłkę do gry wprowadzi Jourden.

51
    Tym razem Barrios pośpieszył się z wyjściem przed obrońców. Pozycja spalona napastnika Montpellier. Pierwsze 6 minut drugiej części wygląda bardzo spokojnie.

52
    Czyżby Montpellier zaczęło się budzić? Pierwszy strzał gospodarzy na bramkę w drugiej połowie. Pomimo mocnego uderzenia piłka pewnie ląduje w rękach Lopes'a.

54
    Gwizdy na Stade de la Mosson. Na murawie leży Barrios. Arbiter nie dopatrzył się przewinienia. Kibice inaczej widzieli tę sytuację.

56
    Gospodarze próbują skonstruować logiczną akcję. Broni się jednak Olympique Lyon. Piłkarzom Montpellier HSC udało się wywalczyć rzut wolny.

56
    Dośrodkowanie z okolic 30 metra. Piłkę przejmują goście i ruszają do ataku. Tym razem stały fragment gry dla przyjezdnych. Czeka nas rzut rożny.

58
    Nie ma dziś szczęścia Congré. Najpierw zawodnik Montpellier brutalnie potraktowany został przez Jalett'e, a teraz leży powalony przez Rose. Zawodnik przyjezdnych ukarany żółtym kartonikiem.

60
    Nieciekawie wygląda sytuacja Daniela Congré. Są już przy nim medycy. Mnóstwo piłkarzy wokół powalonego na murawę wślizgiem Francuza. Miejmy nadzieję, że gracz nie odniesie poważniejszych obrażeń. Congré opuszcza murawę na noszach, co gorsza, w kołnierzu usztywniającym.

61
    To już oczywiste, że Congré nie pojawi się w tym meczu. Na placu gry melduje się Senegalczyk – Souleymane Camara.

63
    Zbyt wysoko uniesiona noga Sansona. Taka gra chyba nikomu się nie może podobać. Miejmy nadzieję, że to już koniec brutalnych przewinień w tym meczu.

65
    Obiecująca akcja gospodarzy przerwana przez Bedimo. Kolejna kara w postaci żółtej kartki! Ciężko zliczyć wszystkie przewinienia w tym meczu.

66
    Blisko, oj blisko drugiej bramki było Montpellier. O ile stały fragment gry nie został wykonany należycie dobrze, o tyle dobrze dla gospodarzy, że piłka powraca w pole karne przeciwnika. Trochę zamieszanie i niewiele brakowało, a przed pustą bramką stanęliby miejscowi napastnicy.
    Niebezpieczna sytuacja pod bramką Lyonu - Montpellier niewiele dzieliło od bramki.

66
    Nabil Fekir znów atakuje. Strzał z okolic 20 metra leci nad poprzeczką. Bardzo aktywne są ostatnie minuty na boisku.
    Próba dobrze dziś dysponowanego Fekira.

69
    Sędzia na pewno doliczy kilka minut do tego spotkania, bowiem mieliśmy dłuższe przerwy w grze. Próbują znaleźć swoją szansę gospodarze.
    Strzał Barriosa

70
    Co się działo w polu karnym Montpellier! Najpierw Jourden schodzi na lewe skrzydło, aby zatrzymać napastnika Olympique Lyon. Goście wycofują piłkę na którą czeka Ferri. 22-letni pomocnik z okolic 18 metra uderza na pustą bramkę! Piłka trafia w poprzeczkę!

72
    Kapitalnie ustawiają się w polu karnym przyjezdni. Podanie idealnie w tempo. Na piłkę oczekiwał NABIL FEKIR. Napastnik gości zamienia swoją okazję na gola.
    Nabil FÉKIR - 1:3

74
    Wciąż naciska Olympique Lyon. Piłkarze Huberta Fournier'a zdominowali już to spotkanie. Pełna kontrola sytuacji przez przyjezdnych. Trzeci gol może okazać się przysłowiowym "gwoździem do trumny" dla gospodarzy.

76
    Wysoki pressing stosują gracze w białych kompletach. Montpellier HSC przestało wykazywać chęci do ataku. Do końca spotkania niecały kwadrans.

78
    Barrios znalazł się w polu karnym rywali. Szybszy okazał się defensor z Lyonu. Dodatkowo przewinienie w ataku popełnił Paragwajczyk.

79
    Rotacja w drużynie Huberta Fournier'a. Murawę opuszcza Gourcuff, wchodzi Ghezzal.

80
    Jedenastka dla Montpellier! W dzisiejszym meczu dzieje się naprawdę wiele! Nikt chyba nie spodziewał się takiej decyzji, łącznie z kibicami. Umtiti wślizgiem powstrzymał akcję gospodarzy.
    Wślizg Umtiti skutkował żółtą kartką dla Francuza oraz rzutem karnym dla gospodarzy.

80
    Sędzia Delerue postanawia ukarać Samuel'a Umtiti żółtą kartką.

81
    Anthony Lopes broni rzut karny! Fenomenalnie Portugalczyk wyczuł intencję Barriosa. Montpellier zmarnowało rewelacyjną okazję. Tak fatalna końcówka nie wróży dobrze dla gospodarzy.

82
    Trener Courbis decyduje się na wprowadzenie nowego zawodnika. Schodzi Bérigaud, którego zastąpi Bakar.
    Anthony Lopes okazuje się lepszy od Barriosa.

83
    Montpellier nie rezygnuje z walki. Faul i rzut wolny. Z dość daleka będą dośrodkowywać gospodarze. Lasne zagrywa ręką.

85
    Druga zmiana wśród gości. Ferri'iego zastąpi Malbranque.

86
    Ciężko będzie zmienić coś w tym meczu gospodarzom. Tym bardziej, że ochotę na kolejnego gola sygnalizują goście.

88
    Przy piłce piłkarze w pomarańczowo-niebieskich strojach. Blisko pola karnego są gospodarze, lecz gracze z Lyonu świetnie ustawieni w obronie.

89
    Na prawym skrzydle faulowany Fekir. Obiecująca akcja gości powstrzymana. Będzie szansa ze stałego fragmentu gry.

90
    Przed wykonaniem rzutu rożnego obejrzymy zmianę. Utykający Fekir opuszcza plac gry. Zmienia go Yattara.

90
    Sędzia dolicza 4 minuty do podstawowego czasu gry.

90+1
    Gol numer 4 dla gości. Jourden wychodzi z bramki, lecz mija go CORENTIN TOLISSO. Chwilę później Francuz umieszcza piłkę w siatce.

90+2
    Na powtórce wyraźnie widać, że futbolówka dotknęła ręki zawodnika Olympique Lyon. Sędzia oraz obrońcy nie wynotowali jednak tego faktu.

90+4
    Co się dzieje na Stade de la Mosson! Mamy powtórkę z pierwszego meczu między zainteresowanymi zespołami. Zupełnie niepilnowany w polu karnym stał ALEXANDRE LACAZETTE. Bramkarz mógł tylko prześledzić tor lotu piłki. Mamy piątego gola.
    Alexandre LACAZETTE - 1:5

90+4

Olympique Lyon wygrywa na wyjeździe z ekipą Montpellier HSC aż 5:1. Rezultat jest identyczny, jak ten z 19 października. Wówczas na Stade de Gerland piłkarze Huberta Fournier'a pokonali Montpellier strzelając tyle samo bramek.
    Mało kto spodziewał się chyba takiego obrotu spraw. Jeszcze na początku drugiej części spotkania nic nie wskazywało na pogrom gospodarzy.

Po interesującym wieczorze z Ligue 1 zapraszamy na pozostałe nasze relacje. Do zobaczenia na LAJFY.COM! (23:03:33)

Bartosz Bednarek

Gole: 6. Barrios – 29. Lacazette (kar.), 40. Fekir, 72. Fekir, 90+1. Tolisso, 90+4. Lacazette

Kartki:   26. Deplagne (MON), 28. Kaoutar (MON), 63. Sanson (MON) – 9. Lacazette (LYO), 45. Jallet (LYO), 58. Rose (LYO), 65. Bedimo (LYO), 80. Umtiti (LYO)

Spudłowany karny!: 81. Barrios (MON), bramkarz Lopes obronił

Montpellier HSC: Jourden – Congré (61' Camara), El Kaoutari, Hilton, Deplagne (46' Lasne) – Mounier, Marveaux, Sanson Dabo – Barrios, Bérigaud (82' Bakar)

Zmiany: Ligali – Wüthrich, Tiéné, Lasne, Camara, Saihi, Bakar

Olympique Lyon: Lopes – Bedimo, Umtiti, Rose, Jallet – Gonalons – Tolisso, Ferri (85' Malbranque) – Gourcuff (79' Ghezzal) – Fekir (90' Yattara), Lacazette

Zmiany: Gorgelin – Ghezzal, Dabo, Malbranque, Yattara, N'Jie, Cornet

Sędziowie: Delerue – Jouannaud, Mouysset – Cailleux