Fenerbahce – Galatasaray 1:0 (koniec)
Fenerbahce SK
1:0 (0:0)
Galatasaray SK
Niedziela 08.03.2015, 18:00 • Şükrü Saracoğlu Stadyumu (İstambuł) • Turecka Süper Lig

Koniec meczu!
    Po dziewięćdziesięciu minutach Fenerbahce wygrywa z Galatasarayem 1-0!
    Jedyną bramkę w tym meczu zdobył na dziesięć minut przed końcem meczu Dirk Kuyt! (19:58:29)

90+4

90+3
    Jeszcze próbują z atakiem wyjść goście!

90+1
    Cztery minuty zostały doliczone do regulaminowego czasu gry.

89
    I jeszcze mamy zmianę w drużynie gości.
    W miejsce Altintopa na murawie zameldował się Colak.

88
    Mądrze grają piłkarze gospodarzy z dala od własnej bramki.

86
    Ostatnia zmiana w drużynie gospodarzy.
    Za Sow'a na murawie zameldował się Şahin.

85
    Słabe dośrodkowanie Sneijdera i od bramki grę rozpocznie Volkan.

84
    Korner dla gości.

82
    Szybko mogli doprowadzić do wyrównania goście!
    Burak Yilmaz dostał futbolówkę na dwudziestym metrze i wpadł w pole karne. Turek minął defensywę gospodarzy i uderzył na bramkę Volkana. Jednak piłka przeleciała ponad poprzeczką.

80
    Gol dla Fenerbahçe!

DIRK KUYT!!!

Euforia na trybunach! Fenerbahce prowadzi z Galatasarayem w debrach!
    Potuk dostał futbolówkę na prawej stronie i rozciągnął grę na wolne pole do DIRKA KUYT'A! Holender spokojnie przyjął piłkę, zszedł do środka i z wysokości dwunastego metra uderzył po krótkim rogu bramki Musleri!

79
    Altintop znalazł się z futbolówką na trzydziestym metrze i zdecydował się na uderzenie. Jednak Volkan pewnie złapał piłkę po tym strzale.

77
    I właśnie mamy zapowiadaną zmianę w drużynie Fenerbahce.
    W miejsce Diego na boisku zameldował się Webo.

76
    Szykuje się zmiana w drużynie gospodarzy, ale najpierw zostanie rozegrany rzut rożny.

75
    W końcu z akcją wyszli goście.
    Sneijder zagrał prostopadłą piłkę w kierunku Inana, ale ten znalazł się na pozycji spalonej.

73
    Piłkarze Galatasarayu w ogóle nie istnieją w drugiej połowie. Goście skupieni są tylko na obronie.

71
    Inan zablokował piłkę ręką po strzale Kuyta. Rzut wolny dla gospodarzy i dwadzieścia metrów do bramki Musleri.

70
    Rzut wolny dla Fenerbahce. Wysokość czterdziestego metra.

68
    Na murawie leży Burak Yilmaz. Potrzebna będzie pomoc medyczna dla napastnika gości.

67
    Pierwsza zmiana w drużynie gospodarzy.
    W miejsce Emenike na murawie zameldował się Potuk.

66
    Korner dla gospodarzy.

65
    Jak to nie wpadło do bramki?!
    Z rzutu wolnego uderzał Diego. Brazylijczyk uderzył idealnie nad murem, ale futbolówka trafiła w poprzeczką!
    Do odbitej piłki dopadł Kuyt, który nie trafił w bramkę z czwartego metra!

64
    Jeszcze za niesportowe zachowanie kartkę otrzymał Yılmaz.

63
    Osiemnaście metrów do bramki Musleri.
    Świetna sytuacja do bezpośredniego uderzenia.

62
    Brutalny faul Adına i arbiter pokazuje żółtą kartkę dla gracza Galatasarayu.

62
    Od bramki grę rozpocznie Volkan.

61
    Gra toczy się w środku boiska.

59
    To już druga zmiana w drużynie Galatasarayu.
    W miejsce Tellesa na boisku zameldował się Öztekin.

59
    Sneijder ładnie zszedł do środka z lewego skrzydła i oddał uderzenie. Futbolówkę po strzale Holendra jednak pewnie obronił Volkan.

58
    Kolejna żółta kartka w tym spotkaniu!
    Upomniany nią został zawodnik Galatasarayu, Bulut.

56
    Zawodnicy Galatasarayu mają teraz problemy z wyjściem z piłką z własnej połowy!

55

54
    To mogła być bramka dla gospodarzy!
    Emenike zagrał do Diego, a tej prostopadłym podaniem uruchomił Sow. Napastnik Fenerbahce znalazł się sam na sam z Muslerą, ale ten zdołał obronić jego uderzenie.

52
    Jak na razie gospodarze przeważają w pierwszej połowie tego meczu.

50
    Emenike dośrodkował w pole karne z prawej strony. Tam jednak futbolówkę wybili goście. Jednak trafiła ona pod nogi Kuyta, który oddał uderzenie z pierwszej piłki. Jednak futbolówka przeleciała z dala od bramki.

49
    Słabe dośrodkowanie Sneijdera i przy piłce utrzymują się gospodarze.

48
    Będziemy mielić rzut rożny dla gości.

46
    Mamy pierwszą zmianę w drużynie Galatasarayu.
    Za Balte na murawie zameldował się Gunter.

46
    Drugą połowę rozpoczęli piłkarze Galatasarayu, którzy jedna bardzo szybko pozbyli się futbolówki.

46

Koniec pierwszej. Po czterdziestu pięciu minutach Galatasaray remisuje bezbramkowo z Fenerbahce. Nie brakowało w tej odsłonie meczu sytuacji podbramkowych, ale gorzej dzisiaj z wykończeniem akcji.

45+1

45+1
    Minuta została doliczona do regulaminowego czasu gry pierwszej połowy.

44
    Teraz na murawie leży Olcan. Potrzebna jest pomoc medyczna dla gracza gości.

43
    Pierwsza żółta kartka w tym spotkaniu!
    Upominany nią został zawodnik Galatasarayu, Balta.

42
    Gra toczy się teraz w środku pola.

40
    Interwencja Volkana po dośrodkowaniu w pole karne. Golkiper Fenerbahce zderzył się z Burakiem i teraz potrzebuje pomocy medycznej.

39
    Rzut wolny dla gości. Wysokość dwudziestego metra.

37
    Uderzenie Diego z dystansu, ale Muslera zdołał odbić piłkę do boku.

36
    Emenike świetnie zabrał się z piłką na lewym skrzydle. Dośrodkowanie Nigeryjczyka w pole karne, a tam na piątym metrze do uderzenia doszedł Sow. Jednak po jego strzale głową futbolówka przeleciała minimalnie nad poprzeczką.

35
    Z rzutu wolnego uderzał Diego, ale Brazylijczyk trafił wprost w dobrze ustawiony mur.

33
    Mamy małą sprzeczkę na boisku! Arbiter jednak wszystko szybko uspokoił.

32
    Rzut wolny dla Fenerbahce! Około dwudziestu metrów do bramki Musleri! Będzie to dobra okazja do bezpośredniego uderzenia z tego stałego fragmentu gry.

31
    Spokojnie futbolówkę rozgrywają na własnej połowie dzisiejsi gospodarze.

30
    Będziemy mieli rzut rożny dla Galatasarayu.

29
    Po stracie Sneijdera z kontrą ruszyli gospodarze. Emenike chciał dośrodkować w pole karne, ale został on zablokowany przez Tellesa.

27
    Burak świetnie urwał się obrońcom i już ruszał sam na sam z Volkanem. Jednak w ostatnim momencie skuteczną interwencją popisał się Alves.

25
    Sneijder faulowany na wysokości środkowej linii boiska. Rzut wolny dla Galatasarayu.

23
    Teraz uderzenie z dystansu oddał Diego. Jednak futbolówka przeleciała ponad bramką strzeżoną przez Muslere.

22
    Do ofensywnej akcji Fenerbahce podłączył się Gokhan. Turek wszedł w pole karne i wycofał futbolówkę na dziesiąty metr do Kuyta. Holender oddał uderzenie z pierwszej piłki, ale kapitalną interwencją popisał się Muslera.

21
    Diego zagrał długą piłkę do Emenike, ale Nigeryjczyk znalazł się na pozycji spalonej.

20
    Sneijder dośrodkował w pole karne z rzutu rożnego, ale tam Volkan pewnie złapał futbolówkę.

19
    Będziemy mieli rzut rożny dla gości.

18
    Emenike ruszył środkiem na bramkę gości i zagrał do prawej strony. Tam Kuyt zdecydował się na uderzenie, ale futbolówka przeleciała tuż obok słupka bramki Musleri.

17
    Sneijder świetnie zagrał teraz na lewą stronę do włączającego się do akcji Tellesa. Boczny defensor Galatasarayu dośrodkował w pole karne Fenerbahce, ale Gokhan zdołał oddalić zagrożenie od własnej bramki.

15
    Świetnie z piłką zabrał się teraz Sneijder i prostopadłym podaniem uruchomił Umuta. Jednak napastnik gości był w momencie zagrania na pozycji spalonej.

14
    Piłkarze Galatasarayu spokojnie rozgrywają futbolówkę na własnej połowie.

12
    Kuyt dośrodkował w pole karne do zamykającego akcję Emenike. Nigeryjczyk jednak nie trafił w dogodnej pozycji.

12
    Nie odpuszczają dziś zawodnicy obu drużyn!

11
    Emre fauluje w środkowej części boiska Selucka. Rzut wolny dla Galatasarayu.

10
    Burak za mocno wypuścił sobie piłkę i od piątego metra rozpocznie grę Volkan.

9
    Zagranie w pole karne Galatasaray, ale Muslera zdołał odbić futbolówkę. Przy interwencji nabawił się jakiegoś urazu i teraz leży na murawie.

8

7
    Mieliśmy teraz małe zamieszanie w polu karnym gości. Kuyt zagrał do Sow'a, który uderzył piłkę z jedenastego metra. Jednak i on i Emenike zostali zablokowani przez rywali.

6
    Caner świetnie teraz interweniował na własnej połowie. Akcję na skrzydle próbował przeprowadzić Emenike, ale defensor gości skutecznie mu to uniemożliwił.

5
    Świetnie akcję na lewej stronie przeprowadził Olcan. Dośrodkowanie w pole karne, ale tam z piłką minął się interweniujący Volkan. Akcję zamykał Burak, który huknął na pustą bramkę, ale powracający golkiper Fenerbahce świetnie zdołał odbić futbolówkę.

5
    Spokojnie futbolówkę na własnej połowie rozgrywają teraz piłkarze Galatasarayu.

4
    Długa piłka została zagrana w kierunku Sneijdera. Jednak Holender źle przyjął futbolówkę.

3
    Teraz Kuyt faulował na połowie rywala Hakana. Rzut wolny dla Galatasaray.

3
    Teraz z akcją ruszyli goście. Umut dograł w pole karne do Buraka, ale ten został uprzedzony przez jednego z obrońców.

1
    Pierwszą połowę rozpoczęli piłkarze Fenerbahce, którzy natychmiast ruszyli na bramkę rywalu. Dośrodkowanie w pole karne Galatasarayu, ale tam poradzili sobie z tym zagraniem defensorzy gości.

1

Piłkarze obu zespołów właśnie zameldowali się na murawie! Za moment rozpoczniemy relację z tego wydarzenia.

Piłkarze Galatasarayu są obecnie liderami tureckiej ekstraklasy. W dwudziestu dwóch meczach zebrali na swoim koncie pięćdziesiąt jeden punktów i mają dwa oczka przewagi nad drugim Besiktasem.

W poprzednim meczu Fenerbahce z Galatasarayem spotkanie zakończyło się wynikiem 2-1 na korzyść dzisiejszych gości. Mecz otworzył się dopiero w końcówce. W osiemdziesiątej ósmej i dziewięćdziesiątej minucie do bramki Fenerbahce trafił Sneijder. A w doliczonym czasie gry honorowe trafienie dla dzisiejszych gospodarzy zaliczył Potuk.

W dotychczasowych dwudziestu dwóch kolejkach piłkarze Fenerbahce zdobyli czterdzieści siedem punktów. Jednak wciąż liczą się w walce o mistrzostwo. W ostatniej kolejce pokonali oni na wyjeździe Mersin İdmanyurdu 2-1.

Kibice Fenerbahce mogą być zadowoleni z postawy swoich zawodników w obecnym sezonie tureckiej ekstraklasy. Po dwudziestu dwóch meczach piłkarze dzisiejszych gospodarzy zajmują trzecią pozycję.

Hit dwudziestej trzeciej kolejki tureckiej ekstraklasy zostanie rozegrany na Şükrü Saracoğlu Stadyumu w Istambule. Obiekt ten został oddany do użytku w 1907 roku, a w międzyczasie był wielokrotnie modernizowany. Stadion pomieści 53 586 widzów i właśnie tyle jest spodziewanych na jutrzejszym pojedynku.

Na to spotkanie tureccy kibice czekają cały sezon. Jest to pojedynek, który wywołuje największe emocje wśród kibiców piłkarskich.

Zapraszam na spotkanie dwudziestej trzeciej kolejki tureckiej ekstraklasy, w której swoje siły zmierzą Fenerbahce SK z Galatasarayem. Początek spotkania zaplanowany został na godzinę 18:00, ale relację z tego wydarzenia rozpoczniemy już półgodziny wcześniej.