Crystal Palace – Queens Park 3:1 (koniec) | Arsenal – West Ham 3:0 (koniec) | Leicester – Hull 0:0 (koniec)
Sunderland – Aston Villa 0:4 (koniec) | West Bromwich – Stoke 1:0 (koniec) | Burnley – Man City 1:0 (koniec)
Crystal Palace F.C.
3:1 (3:0)
Queens Park Rangers F.C.
Sobota 14.03.2015, 13:45 • Selhurst Park, Londyn • Angielska Premier League

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 13:45.

Absencje.

Gospodarze muszą sobie poradzić bez Jerome Thomesa, Fraizera Campbella, Lee Chung-Yonga, Jonathana Williamsa i Yayi Sanogo. Lista nieobecnych jest zatem długa, a i tak krótsza od pauzujących w zespole QPR: Mauricio Isla, Joey Barton, Leroy Fer, Richard Dunn oraz Alejandro Feurlin. Naprawdę nie mają łatwo obaj szkoleniowcy.
    Przygotowania do nadchodzącego meczu.

Queens Park Rangers.

Jeszcze gorzej wygląda dorobek Rangersów na wyjazdach. Wygrali dotychczas ledwie raz, ani razu nie zremisowali i aż dwunastokrotnie przegrali. Taki bilans woła o pomstę do nieba. Od początku 2015 roku QPR wygrało ledwie raz i trudno dziwić się, że okopuje się w strefie spadkowej. Słychać ostatni dzwonek, by zabrało się do odrabiania strat. Poprzednie dwa spotkania przegrali 1:2 z lokalnymi rywalami, Tottenhamem i Arsenalem.
    Co wymyśli Alan Pardew na sobotnie starcie?

Crystal Palace.

Gospodarze wygrali od początku lutego dwa mecze, a jeden zremisowali. Pozostałe cztery przegrali, choć warto zaznaczyć, że rywale nie należeli do najłatwiejszych. W poprzedniej kolejce Crystal Palace przegrało 0:1 z Southampton po golu Saido Mane. Co paradoksalne straciło bramkę w drugiej połowie, gdy prezentowało się lepiej niż w pierwszej i miało swoje szanse na objęcie prowadzenia. Na siedem minut przed końcem zostało za to ukarane. Na swoim terenie piłkarze z Selhurst Park zdobyli dotychczas 12 punktów. To mniej niż na wyjazdach.

Jednemu i drugiemu zespołowi nie wiedzie się ostatnio za dobrze. Nadchodzące spotkanie powinno wyzwolić podwójną motywację. Może okazać się bowiem ważne dla walki o utrzymanie. Na razie w tabeli lepiej wygląda sytuacja Crystal Palace, która to drużyna jest 12. w stawce z przewagą ośmiu punktów nad Queens Park Rangers. Jeżeli w sobotę wykorzysta atut własnego boiska i wygra, to ten dystans może być już naprawdę pokaźny.

Sobota w Premier League rozpocznie się już o 13:45. Zapraszamy na relację na żywo z pojedynku w dolnej połówce tabeli.

Składy wyjściowe:

Crystal Palace F.C.: Speroni – Ward, Dann, Delaney, Kelly – McArthur, Ledley, Zaha, Puncheon – Bolasie, Murray.

Rezerwowi: Hennessey – Mariappa, Hangeland, Sanogo, Gayle, Ameobi, Souare.

Queens Park Rangers F.C.: Green – Furlong, Caulker, Onuoha, Yun – Wright-Phillips, Henry, Sandro, Phillips – Taarabt – Austin.

Rezerwowi: McCarthy – Hill, Kranjcar, Hoilett, Vargas, Zamora, Grego-Cox.

Sędzia: Lee Mason.
    Gracze QPR na Selhurst Park. Daleko nie mieli.

Coraz intensywniejsza rozgrzewka z obu stron. Na murawie jest także trójka sędziowska z Lee Masonem na czele, która będzie czuwać nad prawidłowym przebiegiem widowiska.
    Na stadionie w dzień meczowy.

Blisko do pierwszego gwizdka. Piłkarze już gotują się do wyjścia na boisko. Kapitanami są w sobotę obrońcy Delaney oraz Caulker.

1

2
    Pierwsze rozegranie gospodarzy skończyło się niedokładnym podaniem poza linię boczną boiska. Crystal Palace w niebiesko-czerwonych trykotach, a QPR na biało.

3
    Piłka po zagraniu Wrighta-Philipsa została przecięta przez Kelly'ego i także premierowa próba ataku QPR zakończyła się niepowodzeniem.

4
    Taarabt wskoczył do jedenastki, choć goście awizowali jego nieobecność. Szarżował na skrzydle, gdzie nadział się na interwencję Kelly'ego.

5
    Wycofanie ze środka pola aż do Greena. Na razie bez fajerwerków. Ba, bez fajerwerka na murawie Selhurst Park.

7
    Chodzi prawe skrzydło. Ruszyli Matt Phillips, a także Wilfried Zaha. Nie osiągnęli żadnego wymiernego efektu, ale choć nastraszyli obrońców.

9
    Austin pomagał sobie ręką przy przyjęciu piłki w polu karnym Crystal Palace. Musi wracać w kierunku własnej bramki. Nic z tego ataku nie będzie.

10
    Kibice czekają na emocjonujące, składne, interesujące akcje. Na razie trwa kopanina w środku pola, jakiej nie "powstydziliby się" piłkarze w T-Mobile Ekstraklasie.

12
    Taarabt przyspieszył dynamicznie w środku pola, zostawił w blokach dwóch rywali z Crystal Palace, po czym nie potrafił uruchomić Austina dobrym, prostopadłym podaniem.

13
    Kunktatorsko grają gospodarze, którzy bądź co bądź są faworytami. Czekają co zrobi niżej notowana drużyna. Pojawiają się jednak pewne sygnały, że zaczynają nadawać swoim poczynaniom więcej ikry.

15
    Austin cofnął się po futbolówkę w okolice koła środkowego. Został błyskawicznie sprowadzony do parteru przez defensywnych zawodników Crystal Palace.
    Jeden z kibiców obudził się przed 8:00 czasu miejscowego, żeby obejrzeć to spotkanie. Jeśli piątek był długi, to bardzo prawdopodobne, że na razie nie cieszy się ze swojego pomysłu.

18
    W międzyczasie Zaha został sfaulowany na połowie przyjezdnych. Był rzut wolny, lecz nie przełożył się na groźne dośrodkowanie czy strzał.

19
    Doskonała interwencja Sandro we własnym polu karnym. A zapachniało delikatnie pierwszym golem. Bolasie otrzymał płaskie podanie w pole karne Queens Park Rangers, obrócił się z piłką i miał wrażenie, że ma przed sobą tylko Greena. Spod ziemi wyrósł jednak Sandro i wślizgiem wybił na korner.

21
    Gol dla Crystal Palace!
    WILFRIED ZAHA wyprowadził drużynę z Selhurst Park na prowadzenie! Po składnym rozegraniu w środku pola Bolasie wybiegł sam na sam z Greenem. Wstrzelił piłkę mocno na drugi słupek, gdzie Zaha wygrał walkę z defensorem i wślizgiem wbił futbolówkę przy słupku do siatki! Kibice gospodarzy ożywili się i świętują gola.
    Wilfried ZAHA - 1:0

22
    Przy zdobywaniu gola Zaha ucierpiał z powodu kontaktu z przeciwnikiem i słupkiem. Na kilka minut zszedł z boiska, ale postanowił kontynuować grę. Kibice skwitowali jego powrót na plac brawami.

23
    Gol jest efektem lepszego fragmentu w wykonaniu Crystal Palace. Początkowo oddali pole rywalom, natomiast z czasem przenieśli grę na ich połowę i stworzyli trzy niezłe sytuacje podbramkowe. Powiedzenie "do trzech razy sztuka" sprawdziło się.

25
    QPR próbuje zebrać się do odrabiania strat. Po dobrym początku spoczęli na laurach i mają pierwszy problem do rozwiązania.

27
    Najpierw aktywny Bolasie, a następnie Delaney próbowali zakończyć miękkie dośrodkowanie z rzutu wolnego uderzeniem. Nie zatrudnili Greena.

28
    Taarabt biega dowolnie środkiem boiska. Nikt go nie atakuje, natomiast gdy tylko przychodzi do momentu podania piłki, zaczynają się schody dla pomocnika Queens Park.

30
    Henry powalił Zahę i sędzia Lee Mason stracił cierpliwość. Żółta kartka.

31
    Niestudzenie pracuje na prawym skrzydle Zaha. Praktycznie od pierwszego gwizdka. Tym razem zagrał płaskie podanie w kierunku Bolasiego. Nie ma gola. Queens Park Rangers uratowali się w ostatnim momencie.
    Cieszą się na razie kibice Crystal Palace.

33
    Caulker ustawił się dobrze i poradził sobie z miękką wrzutką Puncheona z rzutu wolnego. Po chwili sędzia asystent zasygnalizował jeszcze spalonego.

34
    Ponad pół godziny rywalizacji za kibicami. Trochę rozkręciło się to widowisko. Słychać to nawet w coraz bardziej żywiołowych reakcjach trybun.

35
    Yun został bezpardonowo zatrzymany przy próbie dryblingu. Będzie szansa na dobre dośrodkowanie w pole karne Crystal Palace.

36
    Nic z tego. Taarabt skierował futbolówkę wprost na głowę jednego z rosłych stoperów z Selhurst Park.

37
    Niebezpieczny "spadający liść" Taarabta zza pola karnego. Niestety dla QPR spadł za bramką Speroniego. Piłka do uderzenia była wymarzona, kozłująca, miękko opadająca na proste podbicie.

39
    Spokojniejszy fragment spotkania. Kto zaatakuje w ostatnich pięciu minutach przed przerwą? Na pewno też sędzia coś doliczy, ponieważ po golu była dłuższa przerwa w grze.

40
    Bramkę zdobył JAMES MCARTHUR. Ależ podobna akcja przynosi drugiego gola w sobotnie, wczesne popołudnie. Jeszcze raz gracze Palace rozegrali składną akcję w środku pola, po której piłka trafiła na skraj pola karnego do Bolasiego, który wstrzelił ją w pole bramkowe. Green ledwo ją trącił, ale niefortunnie i McArthur po prostu wbił ją do siatki z bliska na 2:0!
    James MCARTHUR - 2:0

42
    Bramkę zdobył JOEL WARD. Tym razem zafunkcjonowała prawa strona. Zaha odegrał do Warda, a ten huknął z półdystansu, technicznie do bramki. 3:0 i wydaje się, że w tym pojedynku jest – mówiąc kolokwialnie – po herbacie.
    Joel WARD - 3:0

44
    Gracze Queens Park Rangers wyglądają jak bokser po ciężkim nokaucie. Po kwadransie dobrego futbolu skończył im się pomysł na sobotni mecz. A gospodarze mieli takich kilka w zanadrzu.

45
    Doliczone 2 minuty.

45+1
    Ta końcówka już leniwa. Za chwilę przerwa. Kibice w 42. minucie mogli spokojnie udać się w kierunku bufetu.

45+2

Losy widowiska rozstrzygnięte w 45 minut? Na to wygląda, choć dopóki piłka w grze – nie można gościom odbierać wszystkich szans. Początkowy kwadrans to typowa kopanina, a w takim klimacie lepiej czuli się piłkarze Queens Park Rangers. Można było zastanawiać się, czy Crystal Palace jest dziś słabiej dysponowane czy daje się wyszumieć rywalom. Druga opcja okazała się słuszna. Po kwadransie rozpoczęli atak, wyszli na prowadzenie. Po golu jeszcze sinusoidalnie zwolnili, ale tylko po to, by przyspieszyć przed przerwą i wbić jeszcze dwa gole. Wynik 3:0 to potężna zaliczka, ale nie oznacza, że w drugiej połowie nie wydarzy się już nic ciekawego.
    Karl Henry wyróżnił się na razie tylko żółtą kartką.

Po takich 45 minutach trudno nie wieścić QPR spadku...

Za chwilę rozpocznie się druga połowa spotkania na Selhurst Park w Londynie.

46

46
    Teoretycznie ofensywna zmiana u gości: Hill za Furlonga na drugą połowę.

47
    Faul Caulkera w środku pola i od rzutu wolnego rozpoczęli gospodarze, którzy po przerwie muszą po prostu dowieźć korzystny rezultat do końca.

48
    Tym razem Zaha został zatrzymany przez Sandro w granicach piłkarskich przepisów. Kibice mogą być szczęśliwi, że topowy zawodnik nie uległ kontuzji w 21. minucie.
    Dla miłośników statystyk.

50
    Za krótkie i niedokładne dośrodkowanie Puncheona z narożnika boiska. Tym razem zawodnicy w białych trykotach nie mieli problemu z wyekspediowaniem piłki.

52
    Phillips szarżował w okolicach chorągiewki. Próbują pobudzić się do walki gracze QPR, by zdobyć na początek choć honorowego gola.

54
    Sandro z kartką za faul na Bolasie. Przy okazji uratował Henry'ego, który też nieprzepisowo zatrzymywał pomocnika Crystal Palace.

55
    Uraz Puncheona i niewykluczone, że będzie musiał przedwcześnie opuścić murawę. Wynik jest w miarę bezpieczny.

56
    I jest zapowiadana zmiana: Gayle za kontuzjowanego Puncheona.

57
    Także Mariappa za Zahę, który mimo wszystko odczuwał skutki zderzenia z 21. minuty. Trener oszczędza pierwszoplanowe postacie.

59
    Murray przesadził z atakiem na Henry'ego i zobaczył żółtą kartkę.
    Sobotnia konfrontacja w obiektywie.

60
    Nie zanosi się na diametralną zmianę wyniku i obrazu meczu. Crystal Palace kontroluje wydarzenia, a Speroni nudzi się między słupkami.

61
    Zaostrzyła się gra. Tym razem Phillips zagrał zbyt agresywnie w środku pola. Oby ten kwadrans po przerwie nie oznaczał, że tempo do końca spotkania będzie równie przeciętne.

63
    Piłkarskie przepisy złamane na połowie Queens Park Rangers. Od rzutu wolnego wznowił grę Green.

65
    Piłka na połowie gości, ale brakuje akcji ze strony Crystal Palace, które warto byłoby odnotować. Takich, jakie w pierwszej połowie dały prowadzenie i podniosły kibiców z siedzeń.

66
    Austin został zatrzymany po profesorsku w okolicach chorągiewki. Nie dość, że stracił futbolówkę, to jeszcze dał się nastrzelić. Napastnik Queens Park Rangers nie krył frustracji.

68
    Gayle dopadł do piłki na drugim słupku po dośrodkowaniu z narożnika boiska. Znalazł sobie miejsce do uderzenia i posłał płaskiego "szczurka" w kierunku Greena.

70
    Bezproduktywna gra z reguły przebojowego Wrighta-Philipsa. Przed momentem przypomniał o swojej obecności na boisku faulem w bocznym sektorze boiska.

71
    Wywołany do tablicy Wright-Philips wywalczył pierwszy korner dla przyjezdnych. Dobra akcja, która ożywiła ten spektakl.

72
    Po centrze Taarabta z prawej strony boiska Austin przeskoczył defensorów i zatrudnił Speroniego uderzeniem głową. Gdyby nadał piłce lepszą rotację – mogła być honorowa bramka.
    Groźna główka Austina.
    Nadzieja umarła ostatnia w obozie Queens Park Rangers.

74
    Ależ interwencja Caulkera! Poślizgnął się, ale zdążył zebrać na równe nogi i zablokować ciałem bombę Murraya z półwoleja. Siła strzału była olbrzymia, a defensor QPR otrząsnął się niczym Henning Berg po Ice Bucker Challenge.

76
    Onouha z kartką za zbyt żywiołowe protesty po decyzjach arbitra.

78
    Dwight Gayle przymierzył z rzutu wolnego, obok muru, w dobrze ustawionego Greena. To mogło być niebezpieczne dla bramkarza QPR!

79
    I przed kibicami ostatnia faza meczu. Statystycznie w ostatnich minutach pada najwięcej goli, ale tu nie zanosi się na żadną kanonadę last minute. Fani skandują już "ole" po leniwych podaniach Crystal Palace.

80
    Sanogo za Murraya na ostatnie 10 minut spotkania.

83
    Gol dla QPR!
    Bramkę zdobył MATT PHILLIPS. Nic nie wskazywało na zmianę wyniku, a jednak jest gol. I to jaki. Niesamowite! Pomocnik Queens Park Rangers kropnął ile sił w stopie z ponad 30 metrów za kołnierz Speroniego. Piłka nabrała specyficznej rotacji i kompletnie zaskoczyła golkipera. Ręce po takim strzale składają się do oklasków!
    Matt PHILLIPS - 3:1

85
    Szykują się jeszcze zmiany personalne u gości. Spróbują jeszcze rzucić ostatnie siły do ataku. Gdyby zdobyli kontaktowego gola, to końcówka byłaby wyśmienita.

86
    Grego-Cox za Wrighta-Phillipsa, a Kranjcar za Sandro. To reakcja z ławki rezerwowych Queens Park Rangers.

87
    Rozgrywają zawodnicy w białych trykotach. Ich rywale dostali jednak ostrzeżenie i nie zamierzają pozwolić na jakiekolwiek zagrożenie więcej.

89
    Jeszcze jedna próba Matta Phillipsa i Speroni musiał wykazać się kapitalną robinsonadą, by ponownie nie skapitulować po strzale z dystansu pomocnika z numerem "7" na koszulce.

90
    Doliczone 5 minut.
    Reakcje po golu Phillipsa są pełne zachwytu.

90+2
    Grę wznawia z własnej połowy Speroni. Crystal Palace przenosi grę na połowę Queens Park Rangers, a temu drugiemu zespołowi uciekają cenne minuty.

90+4
    Rangersi wbiegli jeszcze na rzut rożny ostatniej szansy w szesnastkę gospodarzy. Nic z tego i za moment Lee Mason użyje gwizdka po raz ostatni w sobotnie, wczesne popołudnie.

90+5

Wszystko w tym meczu rozstrzygnęło się w pierwszej połowie. Po leniwym kwadransie Crystal Palace zabrało się do ataku i zdobyło trzy gole przed przerwą. Tak potężną zaliczkę wystarczyło utrzymać w drugiej połowie. Ponownie potwierdziło wyższą jakość piłkarską i spokojnie dowiozło swoje punkty do ostatniego gwizdka. Przy wyniku 3:0 wspomniałem, że niekoniecznie musi zwiastować nudę po przerwie. I potwierdziło się, że było na co czekać. Kapitalne, bajeczne uderzenie Phillipsa na 3:1 może być ozdobą całego dnia na europejskich boiskach. To gol na osłodę porażki. To Crystal Palace fetuje zwycięstwo i oddala się od dolnych rejonów tabeli. Goście coraz bliżej spadku.