Metz – Saint-Étienne 2:3 (koniec) | Lens – Toulouse 1:0 (koniec) | Lorient – Caen 2:1 (koniec)
Montpellier – Reims 3:1 (koniec) | Nantes – Évian TG 2:1 (koniec)
FC Lorient
2:1 (1:1)
SM Caen
Sobota 14.03.2015, 20:00 • Stade du Moustoir, Lorient • Francuska Ligue 1 Uber Eats

Dziękujemy serdecznie za śledzenie naszej relacji i zapraszamy na pozostałe. Do zobaczenia na lajfy.com! (21:56:44)
    Guerreiro i Ayew. To właśnie ten duet poprowadził FC Lorient do zwycięstwa.

Trzeba pochwalić gości za determinację. Gra w osłabieniu była praktycznie niezauważalna. Drugą połowę lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy wyraźnie znaleźli patent na obronę rywala. Zasłużone zwycięstwo trenera Ripolla.

FC Lorient inkasuje 3 punkty meczowe i robi krok w stronę zapewnienia sobie bytu w Ligue 1. Sporo w tym zasługi Da Silvy, który osłabił swój zespół otrzymując czerwoną kartkę w 17-tej minucie.

90+3

90+2
    Ostatni atak SM Caen. Skutecznie broni się FC Lorient. Za chwile powinniśmy usłyszeć końcowy gwizdek.

90+1
    Zamieszanie w polu karnym gości. Bruno sprytnie posyła piłke na krótszy słupek. Vercoutre broni to uderzenie w zasadzie korpusem, gdyż nie miał czasu na odpowiednią reakcję.

90
    Ayew oddaje strzał z ostrego kąta tuż pod bramką gości. Bardzo niecelnie. Sędzia pokazuje, że spotkanie przedłuży się o dodatkowe 3 minuty.

89
    Aktywny w końcówce spotkania jest argentyński zawodnik gości. Sala szukał szczęścia uderzając zza pola karnego. Taki strzał nie był w stanie w żaden sposób zagrozić Lecomte'owi.

87
    Na pozycji spalonej dał się złapać Emiliano Sala. Czy SM Caen zdoła wydrzeć punkty gospodarzom? Czas dla przyjezdnych kurczy się niemiłosiernie.

85
    Guerreiro próbował indywidualnej akcji. Portugalczyk po krótkim rajdzie chciał efektownie zagrać do Ayew'a piętką. Mogło być ciekawie, lecz Senegalczyk nie spodziewał się tego typu zagrania.

84
    Przy piłce goście. Widać już zmęczenie fizyczne piłkarzy obu klubów. Piłka wciąż w grze, a do końca spotkania pozostało 6 minut plus doliczony przez arbitra czas.

81
    Trzecia roszada w teamie FC Lorient. Abdullah schodzi, pojawia się Bellugou.

80
    Rzut wolny dla SM Caen. Całkiem dobrze z egzekucją stałego fragmentu gry poradził sobie Féret. Piłka leci nad poprzeczką. Strzał ten mógł jednak zmrozić serca fanów FC Lorient.

80
    Trener Sylvain Ripoll decyduje o kolejnej zmianie. Jouffre za Philippoteaux'a.

77
    Tymczasem gospodarze ani myślą o obronie wyniku. Wręcz przeciwnie. Przed chwilą byliśmy świadkami kolejnego słupka w wykonaniu panów w pomarańczowych strojach!

75
    Ostatnio już zmiana w drużynie gości. Zdobywca jedynej jak do tej pory bramki dla SM Caen, Bazile, schodzi z murawy. W jego miejsce ujrzymy Benezeta.

74
    Pierwsza zmiana w FC Lorient. Z placu gry schodzi Jeannot. Francuza zastąpi Belg – Bruno.

74
    Ależ niebezpiecznie pod siatką gości. Gubią się w szykach obronnych podopieczni trenera Garande'a. Imorou ratuje kolegów przed stratą bramki.