Metz – Saint-Étienne 2:3 (koniec) | Lens – Toulouse 1:0 (koniec) | Lorient – Caen 2:1 (koniec)
Montpellier – Reims 3:1 (koniec) | Nantes – Évian TG 2:1 (koniec)
FC Lorient
2:1 (1:1)
SM Caen
Sobota 14.03.2015, 20:00 • Stade du Moustoir, Lorient • Francuska Ligue 1 Uber Eats

Dziękujemy serdecznie za śledzenie naszej relacji i zapraszamy na pozostałe. Do zobaczenia na lajfy.com! (21:56:44)
    Guerreiro i Ayew. To właśnie ten duet poprowadził FC Lorient do zwycięstwa.

Trzeba pochwalić gości za determinację. Gra w osłabieniu była praktycznie niezauważalna. Drugą połowę lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy wyraźnie znaleźli patent na obronę rywala. Zasłużone zwycięstwo trenera Ripolla.

FC Lorient inkasuje 3 punkty meczowe i robi krok w stronę zapewnienia sobie bytu w Ligue 1. Sporo w tym zasługi Da Silvy, który osłabił swój zespół otrzymując czerwoną kartkę w 17-tej minucie.

90+3

90+2
    Ostatni atak SM Caen. Skutecznie broni się FC Lorient. Za chwile powinniśmy usłyszeć końcowy gwizdek.

90+1
    Zamieszanie w polu karnym gości. Bruno sprytnie posyła piłke na krótszy słupek. Vercoutre broni to uderzenie w zasadzie korpusem, gdyż nie miał czasu na odpowiednią reakcję.

90
    Ayew oddaje strzał z ostrego kąta tuż pod bramką gości. Bardzo niecelnie. Sędzia pokazuje, że spotkanie przedłuży się o dodatkowe 3 minuty.

89
    Aktywny w końcówce spotkania jest argentyński zawodnik gości. Sala szukał szczęścia uderzając zza pola karnego. Taki strzał nie był w stanie w żaden sposób zagrozić Lecomte'owi.

87
    Na pozycji spalonej dał się złapać Emiliano Sala. Czy SM Caen zdoła wydrzeć punkty gospodarzom? Czas dla przyjezdnych kurczy się niemiłosiernie.

85
    Guerreiro próbował indywidualnej akcji. Portugalczyk po krótkim rajdzie chciał efektownie zagrać do Ayew'a piętką. Mogło być ciekawie, lecz Senegalczyk nie spodziewał się tego typu zagrania.

84
    Przy piłce goście. Widać już zmęczenie fizyczne piłkarzy obu klubów. Piłka wciąż w grze, a do końca spotkania pozostało 6 minut plus doliczony przez arbitra czas.

81
    Trzecia roszada w teamie FC Lorient. Abdullah schodzi, pojawia się Bellugou.

80
    Rzut wolny dla SM Caen. Całkiem dobrze z egzekucją stałego fragmentu gry poradził sobie Féret. Piłka leci nad poprzeczką. Strzał ten mógł jednak zmrozić serca fanów FC Lorient.

80
    Trener Sylvain Ripoll decyduje o kolejnej zmianie. Jouffre za Philippoteaux'a.

77
    Tymczasem gospodarze ani myślą o obronie wyniku. Wręcz przeciwnie. Przed chwilą byliśmy świadkami kolejnego słupka w wykonaniu panów w pomarańczowych strojach!

75
    Ostatnio już zmiana w drużynie gości. Zdobywca jedynej jak do tej pory bramki dla SM Caen, Bazile, schodzi z murawy. W jego miejsce ujrzymy Benezeta.

74
    Pierwsza zmiana w FC Lorient. Z placu gry schodzi Jeannot. Francuza zastąpi Belg – Bruno.

74
    Ależ niebezpiecznie pod siatką gości. Gubią się w szykach obronnych podopieczni trenera Garande'a. Imorou ratuje kolegów przed stratą bramki.

72
    Z bramki wychodzi Vercoutre. W porę zareagował goalkeeper SM Caen. Philippoteaux był blisko akcji sam na sam.
    Okazja Emiliano Sali.

70
    Pierwszy groźny atak gości w drugiej połowie. Emiliano Sala uderza piłkę głową z około trzech metrów przed bramką. Na całe szczęście dla FC Lorient, Lecomte był świetnie ustawiony. Piłka ląduje w rękawicach bramkarza.

68
    Żółtą kartką ukarany Brazylijczyk Felipe Saad. Śmiało można by wnioskować o inny kolor kartki, bowiem kopnięcie nogą zawodnika w sytuacji, gdy piłka znajdowała się trochę za daleko, jest delikatnie mówią nie fair...

65
    Szybko i agresywnie rozpoczęta druga połowa musiała dać o sobie znać obu ekipom. Zwolnienie tempa gry, zarówno FC Lorient jak i SM Caen nie porywają się do szaleńczych ataków.

63
    Nieopisana radość gospodarzy po strzelonej bramce. Przyjezdni muszą zwiększyć czujność, szczególnie, gdy blisko pola karnego znajdują się Guerreiro i Ayew.
    AYEW - 2:1

60
    Gol dla Lorient!
    Gospodarze wychodzą na prowadzenie! Genialnie z linii pola karnego uderza JORDAN AYNEW. Senegalczyk pokonuje goalkeepera SM Caen, który po utracie bramki jest wyraźnie załamany.

60
    Druga roszada w zespole gości. Boisko opuszcza Privat, którego zastąpi Sala.

59
    Mesloub bliski wyprowadzenia FC Lorient na prowadzenie. Piłka uderzona może i trochę przypadkowo, lecz nie zmienia to fakty, że mija ona słupek dosłownie o milimetry. Vercoutre byłby bez szans na jakąkolwiek reakcje.
    Kapitalna próba Ayew'a. Senegalczyk jest dziś piekielnie niebezpieczny.

58
    Potężne huknięcie zza pola karnego Ayew'a. Prawidłowo ustawił się w tej sytuacji bramkarz gości, który wybija piłkę na rzut rożny.

57
    Gra ponownie się zaostrza. FC Lorient nie rezygnuje z nękania SM Caen swoimi atakami.

54
    Bardzo nieprzyjemne zderzenie Ayew'a i Felipe Saada w środku pola. Obydwaj zawodnicy leżą na murawie zwijając się z bólu. Cała sytuacja była po prostu przypadkowa, związana była z walką o piłkę.

54
    W porównaniu do pierwszej połowy, tempo drugiej części spotkania jest w zasadzie ekspresowe.

52
    Po chaotycznej akcji miejscowych graczy, przyznano rzut rożny dla FC Lorient. Piłka błyskawicznie opuszcza pole karne przyjezdnej drużyny.

50
    Rzut wolny dla graczy w niebieskich strojach. Futbolówkę odzyskuje FC Lorient, które nie spieszy się z kontratakiem.
    Guerreiro zmarnował szansę na drugie trafienie w meczu.

48
    Jak to się stało, że w polu karnym SM Caen niepilnowany pozostał Guerreiro?! Portugalczyk nie marnuje tej sposobności. Mocny, płaski strzał zablokowany zostaje przez goalkeepera przyjezdnych. FC Lorient atakuje doprawdy zaciekle.

47
    Pierwsze 120 sekund i już mamy obiecującą akcję gospodarzy. Dosłownie z przed nosa Vercoutre'a piłkę wybija obrońca SM Caen.

46
    Gwizdek arbitra zabrzmiał po przerwie. Rozpoczyna FC Lorient. Czeka nas, miejmy nadzieję, ciekawe 45 minut z francuską Ligue 1.

46
    Portugalczyk błyskawicznie wyrównał stan rywalizacji. Guerriero może okazać się dzisiaj kluczowym zawodnikiem dla FC Lorient.

Mecz w Lorient niczym sinusoida. Na początku spotkania spokój w grze, który zakłócony został przez czerwoną kartkę Da Silvy. Po kilkunastu minutach nieciekawej gry w środku pola mamy dwa gole. Co przyniesie druga połowa? Przekonamy się już niebawem.

45+1

45+1
    Piłka zmienia właścicieli w środku pola. Za kilka sekund arbiter Kalt zakończy pierwsze 45 minut rywalizacji na Stade du Moustoir.

45
    Sędzia dolicza 1 minutę do pierwszej części spotkania. Zawodnicy wyraźnie się rozochocili.

45
    Jeannot strzela z praktycznie tej samej pozycji co przed chwilą Guerreiro. Tym razem futbolówka leci nad poprzeczką. Istny grad sytuacji bramkowej pod koniec pierwszej części spotkania.
    GUERREIRO - 1:1

43
    Co się dzieje! Oko za oko, ząb za ząb można by powiedzieć. W pole karne SM Caen wkraczają gospodarze. Piłkę otrzymuje RAPHAEL GUERREIRO, który decyduje się na ryzykowny strzał w kierunku bliższego słupka. Vercoutre dotknął piłki, lecz był bez szans na obronę tak mocnego uderzenia.
    BAZILE - 0:1

42
    Gol dla Caen!
    Świetna akcja SM Caen! Idealne podanie otrzymuje HERVE BAZILE. Napastnik gości wychodzi sam na sam i posyła piłkę w lewy róg bramki. Nie upilnowali gospodarze tego kluczowego napastnika.

40
    Ponownie gwizdy na stadionie. Dyskusje z arbitrem to nic nowego, jeśli chodzi o to spotkanie. Zagranie ręką napastnika miejscowego klubu, tuż przed polem karnym gości z Caen.

38
    Szybki jest dziś na lewym skrzydle Gassama. Senegalczyk powstrzymany przez czujną defensywę SM Caen. Od autu wznowią goście.

36
    Bazile popełnia przewinienie na połowie przeciwnika. Czy któraś z drużyn zagrozi jeszcze przed przerwą bramce rywala?

34
    Ponownie oglądamy grę w okolicach linii środkowej. FC Lorient próbuje skonstruować logiczną akcję. Dobrze bronią się jednak goście.

32
    Swoją przewagę liczebną na placu gry próbują wykorzystać piłkarze FC Lorient. Miejscowi piłkarze znajdują się na połowie SM Caen i czekają na okazję do zbliżenia się w kierunku bramki przyjezdnych.

30
    Podopieczni trenera Ripolla odzyskują piłkę na własnej połowie. Oprócz jednego groźnego uderzenia FC Lorient nie oglądamy praktycznie wcale strzałów w kierunku którejkolwiek siatki.

28
    Wysoki pressing stosują gospodarze. Naprawdę nerwowa atmosfera na boisku. Piłkarze widocznie mają większą ochotę na przepychanki, niż na zdobycie 3 punktów...

26
    Gra bardzo się zaostrza. Nie oglądamy dzisiaj gry według zasady fair-play. Rzut wolny dla piłkarzy w pomarańczowych kompletach.

25
    FC Lorient wywalczyło rzut rożny. Niezbyt dobrze rozstawieni piłkarze gospodarzy w polu karnym SM Caen. Wznowi Vercoutre.

23
    Imorou protestuje. Zawodnik gości sygnalizuje, że był faulowany. Sędzia faktycznie nie zauważył przewinienia na zawodniku SM Caen. Arbiter ucina dyskusje z piłkarzem. Rzut rożny dla przyjezdnych.

22
    Swoją okazję mieli goście, lecz nieporozumienie spowodowało, że piłka nie zagroziła bramce gospodarzy. Z kontrą rusza FC Lorient, jednak kontratak również nie przynosi zagrożenia dla siatki SM Caen.

19
    Boisko opuszcza Lemar. Za niego na murawie melduje się Yahlia.

18
    Potrzebna jest pomoc medyków. Mamy dłuższą przerwę w grze. W zespole SM Caen szykuje się zmiana. Jest to reakcja na czerwoną kartkę dla Da Silvy.

17
    Można było się tego spodziewać. Da Silva otrzymuje czerwoną kartkę za niezwykle brutalnie wyglądający faul. SM Caen już po niecałych 20 minutach będzie grać w osłabieniu.

17
    Akcja gospodarzy zatrzymana. Sędzia nie będzie przebierał w środkach. Da Silva wysoko unosi nogę i trafia praktycznie w krocze Jeannot'a. Całe wydarzenie miało miejsce tuż przed polem karnym.

16
    Posiadaniem piłki drużyny dzielą się praktycznie po połowie: FC Lorient – 49%, SM Caen – 51%. Wyrównana walka w środku pola.

14
    Role się odwróciły. Ostatnie kilka minut należą do FC Lorient. Gospodarze jakby nagle się przebudzili. Pressing, ostrzejsza gra i rozsądne rozgrywanie piłki. To serwują nam gospodarze.
    Guerreiro nieźle nastraszył Vercoutre'a.

11
    Blisko strzelenia pierwszej bramki było FC Lorient! Kapitalnie próbuje swoich sił Guerreiro. Piłka uderza w słupek i wraca do pola karnego, lecz po chwili trafia na aut. Vercoutre nie miałby szans, gdyby piłka wpadła do siatki.

11
    Zza pola karnego gospodarzy uderzył Bazile. Piłka nie była w stanie zagrozić bramce gospodarzy.

9
    Rzut wolny dla piłkarzy Patrice Garande'a. Nieprzepisowo w polu karnym zachowuje się Da Silva. Piłkę do gry wprowadzi Lecomte.

8
    Przebieg gry kontrolują zawodnicy SM Caen. Obrońcy skutecznie rozstawili się wokół Ayew'a w polu karnym. Bez szans na skuteczne podanie do kolegów był Ghańczyk.

6
    FC Lorient próbuje kontrataku. Dobrze ustawieni są przyjezdni, którzy nie pozwalają gospodarzom na skuteczną akcję.

4
    Bazile ładnie powalczył o futbolówkę blisko pola karnego gospodarzy. Zagranie na prawą flankę do Lemara. Przy piłce wciąż goście.

2
    Lemar długo utrzymywał się przy piłce na prawym skrzydle. Próba zagrania Francuza w pole karne została zablokowana przez jednego z obrońców FC Lorient.

1
    Rozpoczynają goście, dziś w niebieskich kompletach. Gospodarze w swoich tradycyjnych strojach, czyli na pomarańczowo.

1
    Piłkarze zameldowali się już na murawie.

Za około 5 minut sędzia rozpocznie to spotkanie. Drużyny czekają już na wyjście na murawę. Liczymy na emocjonujący pojedynek!
    Gospodarze i ich ustawienie na boisku.

Przedstawiamy państwu wyjściowe składy obu ekip:

FC Lorient:
    Lecomte – Le Goff, Lautoa, Koné, Gassama – Guerreiro, Mesloub, Abdullah, Philippoteaux – Ayew, Jeannot

SM Caen:
    Vercoutre – Imorou, Felipe Saad, Da Silva, Appiah – Seube – Lemar, Féret, Kanté, Bazile – Privat

Sędziowie: Kalt
    Asystenci: Stien, Saint-Cricq Lompre
    Sędzia techniczny: Jochem

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:00. Zapraszamy kilka minut wcześniej, aby dokładnie prześledzić wyjściowe składy obu ekip. Transmisja na lajfy.com, gorąco zapraszamy!

Mecze na Stade Yves Allainmat ogląda przeciętnie niewiele ponad 4 tysiące widzów. Jak na stadion o pojemności 18,5 tys. kibiców nie jest to oszałamiająca frekwencja. Liczymy jednak, że kibice wesprą swoją drużynę w walce o ligowy byt.

SM Caem straciło punkty podczas poprzedniej kolejki z wysoko sklasyfikowanym Bordeaux. Przeciwnik ten był jednak wymagający. Co ważne, przyjezdni zwyciężyli dwie rundy temu z Olympique Marsylia. 21 lutego zespół gości wysoko pokonał RC Lens – 4:1. Gospodarzy czeka zatem ciężka przeprawa.

FC Lorient z pewnością będzie chciało zapomnieć o dwóch ostatnich porażkach ligowych. Podopieczni Sylvain Ripoll'a ulegli w poprzedniej rundzie Saint Étienne w stosunku 2:0, a 4 marca przegrali z Evian TG jedną bramką. Aby myśleć o utrzymaniu, zespół gospodarzy powinien bezwzględnie wygrać to spotkanie. Jak prezentuje się przeciwnik FC Lorient?

Nieco lepiej w rozgrywkach radzą sobie przyjezdni, którzy mają na swoim koncie o 3 punkty więcej niż gospodarze, FC Lorient. Piłkarze ze Stade Yves Allainmat muszą jednak uważać, bowiem od strefy spadkowej dzielą ich zaledwie dwa "oczka". Pojedynek ten jest zatem bardzo ważny dla obu ekip.
    Tradycyjnie, spójrzmy na układ sił w ligowej tabeli.

Jak widzimy, dzisiejszy pojedynek nie będzie starciem drużyn z czołówki tabeli. Czeka nas rywalizacja ekip walczących o byt w Ligue 1.

Przed nami 29 kolejka w ramach rozgrywek Ligue 1. Serdecznie zapraszamy na spotkanie w którym gospodarze w postaci FC Lorient podejmą SM Caen.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:00.